Şimdi Ara

AURİS ALDIK YORUMLARINIZI BEKLİYORUM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
12.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • diskte kapak olduğu için hava almasını önlüyo daha geç soğumasına neden oluyo.buda - bi durum haliyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersah00

diskte kapak olduğu için hava almasını önlüyo daha geç soğumasına neden oluyo.buda - bi durum haliyle.

Bende almayı düşünüyodum kapaklardan ama vazgeçtim neyse artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demon

quote:

Orijinalden alıntı: SxXXxN

Size sıkıntı çıkarmayacak bir araç,

Fakat size bir kaç tavsiye olacak,

Öncelikle üzerinde dunlop lastik ile gelirse bayiye michellin ile değiştirmelerini söyleyin, dunlop yol sesini içeriye çok alıyor.
    İleriki günlerde sıcak ve soğuk hava geçişlerinde çok sıcak havalarda ön konsoldan ufak tıkırtılar gelmeye başlayacaktır. Servise bunu izole edin ve sesleri kesin diye boşuna gitmeyin, servis daha çok içine ediyor.
    Aracın bakımlarında TR deki servisler 10w40 yarı sentetik yağ kullanıyorlar, yağınızı dışardan kendiniz götürün ve yağın tam sentetik olmasına dikkat edin. (örn. mobil 0w40 - mobil 5w30 vs)

Sizin merak ettiğiniz sormak istediğiniz birşey varsa yardımcı olmaya çalışırız.

Altına imzamı atarım

Hepsini ben de yaşadım yahu
    O tıkırtılar için götürdüğünüzde Servis içine ediyor arabanın,aynen öyle

• quote:

Orijinalden alıntı: phaon

quote:

quote:

Öncelikle üzerinde dunlop lastik ile gelirse bayiye michellin ile değiştirmelerini söyleyin, dunlop yol sesini içeriye çok alıyor.
    İleriki günlerde sıcak ve soğuk hava geçişlerinde çok sıcak havalarda ön konsoldan ufak tıkırtılar gelmeye başlayacaktır. Servise bunu izole edin ve sesleri kesin diye boşuna gitmeyin, servis daha çok içine ediyor.
    Aracın bakımlarında TR deki servisler 10w40 yarı sentetik yağ kullanıyorlar, yağınızı dışardan kendiniz götürün ve yağın tam sentetik olmasına dikkat edin. (örn. mobil 0w40 - mobil 5w30 vs)

Sizin merak ettiğiniz sormak istediğiniz birşey varsa yardımcı olmaya çalışırız.

Altına imzamı atarım

Katılıyorum, benim aracımda tıkırtılar vardı, zar zor duydu servis..
    İzole ettiklerinde artık çok net duyuluyordu tıkırtılar...
    Mümkünse tıkırtıların izole ettirmemeyi tercih edin...

• quote:

Orijinalden alıntı: zaferaltug

quote:

Orijinalden alıntı: phaon

quote:

quote:

Altına imzamı atarım

Katılıyorum, benim aracımda tıkırtılar vardı, zar zor duydu servis..
    İzole ettiklerinde artık çok net duyuluyordu tıkırtılar...
    Mümkünse tıkırtıların izole ettirmemeyi tercih edin...

Tıkırtı arttığı gibi arabayı geri aldığımda kolçak toz içindeydi. Götürdüğüme bin pişman oldum.

• quote:

ARKADAŞLAR ASTRA MI FOCUS MU DERKEN BUGÜN HADİ BİRDE TOYOTA YA BAKALIM DEDİK AURİSLERE BAKTIK KALİTE OLARAK BEĞENDİK VE SİPARİŞ VEREREK AYRILDIK AURİS DIŞ RENGİ FÜME İÇ RENGİ BEJ 1.4 d-4d DÜZ VİTES FULL ALDIK .SİZCE NASIL Bİ TERCİH YAPTIK YORUMLARINIZI BEKLİYORUM ARKADAŞLAR TEŞEKKÜR EDERİM

Kaça aldınız
  • 50.000 tl ye aldık.
  • hayırlı olsun. sizi hiç üzmeyecek sorun çıkarmayacak az yakıt tüketen çok iyi bir tercih yapmışınız.
    bu sizin aldığınız aracın mmt sini almak üzereyim bende.
    auris dizel mmt comfort plus.
  • arabayı alırken mm şazımanıda düşündük ama 0-100 leri arasında 2sn fark olduğunu görünce fazgeçtim.
  • ilk defa, otomatik düz tercihi yaparken, 0-100 lere bakan birisini gördüm.
  • tercih etmememin sebebi tabiki o değil sadece etkenlerden biri sürekli otomatik araç kullandığım için manuele elim ayağım alışması için manuel tercih ettim.
  • hayırlı olsun kazasız belasız kullanın ,bizimde opel antaramız vardı geçen hafta sattık c segmenti hb az yakan konforlu bi araç arıyoduk focus c4 astra megane auris hepsine baktık dün, focus la tam anlaşmıştık ki sonra bi aurise tekrar bakalım dedik.beyaz düz 6 ileri dizeli aldık 15 gün sonra gelicek araba, arabanın içini çok beğendim dış tasarıma da fena değil güzel bi araç, tam çıkarken başka bi auriste tavan spoyleri gördüm bi başka göründü auris gözüme, style plus paketli focustan vazgeçip aurisi aldık aradaki 8000 tl lik farka değmez diye düşünüp vazgeztik. motoru biraz zayıf geldi c4 ve focusa göre bi sıkıntı yaratırmı bu motor acaba. hayırlı günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin009 -- 9 Aralık 2011; 13:23:14 >
  • japon kalitesini hissedersin motorda bi sıkıntı arz etmiyo gayet başarılı bi karar verdiğinizi düşünüyorum kanaatimce.hayırlı olsun.
  • bu arabadan fazla performans beklemek mantıksız olur fakat , sağlam sorunsuz ve yakıt ekonomisi için tercih ettik,daha çok yakıt ekonomisi için:) honda civic 100 km 10 11 yakıyor şehiriçi sattığımız opel antarada 13- 14 litreydi 100 km de. nasıldır aurisin yakıt tüketimi ve performansı.hayırlı günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin009

bu arabadan fazla performans beklemek mantıksız olur fakat , sağlam sorunsuz ve yakıt ekonomisi için tercih ettik,daha çok yakıt ekonomisi için:) honda civic 100 km 10 11 yakıyor şehiriçi sattığımız opel antarada 13- 14 litreydi 100 km de. nasıldır aurisin yakıt tüketimi ve performansı.hayırlı günler

Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Motor konusunda yüksek performans bekletiniz yoksa bence gayet yeterli. Aracınızı kullanmaya başlayınca bunu kendinizde göreceksiniz. Benim aracım 28.500 km ye geldi ve şuanda ortalama yakıt tüketimim 5.6 litre. Bu değeri bakımının yaklaşmasına, kışlık lastiklere ve soğuk havalara bağlıyorum. Yazın ortalama yakıt tüketimim 5.3 litre idi. Bir depo ile şehir içinde çok rahat 900 km gidebiliyorum.
  • Hayırlı olsun Auris'iniz..

Motor icin gercekten de en uygun kelime "yeterli". Motorun performansı sizi asla yarı yolda bırakacak hissini vermiyor. Hatta keske hacmi 1299 olsa idi 1364 olacagina, o da yeterdi bana :) vergiyi az öderdik en azından. En uzun, bayıcı yokuşları bile hızla çıkabilirsiniz, tıkanmadan. Düşük hızlarda 2'den 1'e düşmek gerekiyor bazan, bence düşürmekten çekinmeyin, motorun 1600 devir ve üstünde çalışmasını sağlamak önemli (rölanti hariç tabii).

Arabayı ara ara sıkıştırıp kullanmanız, motorun boğuk kalmaması için iyi olabilir. Ama ilk 1000 km'den sonra. İlk 1000 km sık sık vites değiştirip, farklı hızlarda, ama çok üst devirlere tırmanmadan kullanmak tavsiye ediliyor. Sonrasında arabanın limitini trafiğe kapalı alanda :) (otobanın düz bir kesiminde) deneyebilirsiniz.

Benim de uzun dönemli ortalamam 5.3 litre. Ankara'dan İstanbul'a 4.0 litre/100km ile gitmiştim, eğer yeterince sabırlı iseniz bu kesinlikle mümkün. Katalog verisi 4.2 bu arada, ama altına inmek mümkün. Çoğunlukla 90-110 arası, 6. viteste gitmiştim. Büyük oranda sizin kullanım tarzınız aracın tararruf düzeyini belirleyecek

24 ay ve yaklaşık 64 bin km sonra diyorum ki iyi ki Auris almışım..

• slm aurisçiler :)) denildiği üzereperformans yeterli kaliteye laf yok yakıt tüketimi 7000km ort 5.7 .
  • yorumlarınız için teşekkür ederim. az kaldı 10 12 gün sonra gelicek araba. satıcıyla pazarlığın bittiği sıralarda park sensörü varmı dedim yok dedi onuda siz takıcaksınız dedim bu arabada park sensörü olmazsa ayıp olur dedim:) kabul ettiler taktıkları bu park sensörü göstergeli mi yoksa yoksa şu seslilerden mi birde koltuk koruma yapıcaklarını söylediler sonaxta. iyi günler
  • park sensörünü bnde taktırdım görüntülü değiil sol kemer bölgesinden sesi duyacaksınız büyük ihtimalle :)
  • quote:

50.000 tl ye aldık.

Hocam yanlışlık yok değilmi,çünkü Auris1.4D-4D comfort extra liste fiatı48.500tl.Pazarlık yapmadınızmı?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.