Şimdi Ara

AUDIOTRAK PRODIGY 7.1e X-Fi görüşleriniz...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Az evvel Güney Kore'den ürünü sipariş ettim. Kargo dahil 167 TL'ye mal oldu. Kargo dahil 78$ yani. Paypal sağolsun $ kurunu 2.14 den hesaplıyor Yoksa 150 dolaylarındaydı hesabıma göre...

Kartın kalitesini sorgulamıyorum aslında, ne olduğunu biliyorum az çok. Zaten bu kartı alan kişi birşeyler az çok bilmeden almaz. Adını bile bilmez.

Benim merak ettiğim, bu markanın HD2 adında stereo çıkışlı bir kartı daha var. Ama ne yazık ki PCI slotlu. Anakartımda sadece PCI Exp. slotu mevcut. O sebeple bu ürünü aldım. Birde bu üründe digital optical giriş ve çıkış var. Bu özelliğini kullanmayı düşünüyorum. Ama aklıma takılmadı değil, ben müzik dinleyeceğim daha çok. HD2 olanı çok daha kaliteli mi ses verirdi acaba? Ona göre PCI slotlu bir anakart alırdım biraz masraflı olurdu benim için ama.

Bu iki kartı deneyip tecrübe eden arkadaşlar varmıdır, yorumlarını bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menow -- 25 Mayıs 2015; 15:55:05 >

• Ürün şu anda elime geçti! PC'ye taktım ve kurulumlarını yaptım. Kullandığım ses sistemi Creative Gigaworks T3

Ses Kartının Sayfası : AUDIOTRAK PRODIGY 7.1e X-Fi Audio

Ürün bildiğiniz Creative X-Fi chip kullanıyor. Aslında Stereo olan AUDIOTRAK PRODIGY HD2 ADVANCE DE almalıydım ama neyse, ucuza kaliteli seviyede Creative kart aldık diyelim.

Ben teknik detaylardan pek anlamam, ses'e bakarım. Bass, tiz dengesi, seslerin gerçekliğe yakınlığıdır kriterim. Eskilerden Creative'nin PCI kartlarını kullandım. Gerçekten kaliteli ses alırdım o zamanlar. Muhtemelen kullandığım kart stereo idi. Birde gene eskiden 5.1 ler yeni çıktığında almıştım. Oda fena değildi. Fakat şu 7.1 ler çıktı, kalite bitti...

Creative'in eskiden BASS - TİZ ayar yerleri vardı. BASS'ları en üste alsanız bile sesde sadece bass artardı, kısılma falan yapmazdı seste. Bu Creative 7.1 kartlarda öylemi? EQ ayarından bassı açıyorum, müzikte bass vurunca sesi kısmaya başlıyor. Ses netliğine bakarsak da öyle ahım şahım diyemeyeceğim.

Velasılı Audiotrak 7.1e X-Fi kart için hem iyi hem kötü diyebileceğim yanları var.

Beğendiğim Yanı
    Bir kere sesler ciddi anlamda net arkadaşlar. Creative Audigy 7.1 den daha net , daha gerçeğe yakın ve çok net ses alıyoruz. Birçok Onboard ve Creative 7.1 Audigy ses kartlarından sonra bu ayrımı rahatça yapabilirim.
    Onboard kart ile arasındaki en uçuk fark, ses dengesi... Bass ve Tiz dengesi mükemmel diyebilirim. Sesi kıstığımda bile bass'lar azalmıyordu eskiden onboard ile, daha doğrusu derinden gelen bass devam ediyordu. Ben bunu ses sisteminden zannetmiştim. Meğer onboard ses kartındanmış... Şu anda en kısık seste bile bass tiz dengesi değişmiyor...

Kontrol Panel'i bildiğiniz Creative X-Fi Panel'in aynısı ki zaten panel Creative ait. Sağ aşağıdan anlayabilirsiniz...

Kötü Yanı
    Aynı, Creative'in yeni 7.1 kartlarında olduğu gibi EQ'dan bass'ı açtığınız zaman müzikde bass vurduğu anda sesi kısmaya başlıyor.
    Cristal sesi berraklaştırma özelliğini devreye soktuğunuzda da aynısı. Gerçi Creative Audigy 7.1 de olduğundan çok çok daha az bir kısılma var. Ama yinede ben hissedebiliyorum. Yanlış anlaşılmasın bass'ları açmak gibi bir niyetimde yok aslında, kartı deniyorum.
    EQ ayarlarından tiz'leride çok açtığınızda bu sefer bass'ları kısıyor. Onboard kartta da aynısını yaşamışsınızdır eminim...
    Bass'ları çok kıstığınızda seste sadece bassları temizliyor diyebilirim başka hiç bir şeyi kısmıyor veya yükseltmiyor.
    Tiz'lerde de kısma yaptığınızda seste bassları yükseltmiyor.
    Yani EQ'da birşeyi kısınca ses kartı uygulamayı sorunsuzca yaparken yükseltme durumunda aynı şeyleri söyleyemeyeceğim... Ama ufak tefek yükseltmelerde sorunsuz diyebilirim. Ben hafif tiz açıyorum mesela ve sorun yok.

Uzun lafın kısası ses kartını 167 TL'ye malettim. Bu fiyata TR de hangi kart alınır ve bununla aynı kalitede ses verir bilemem. Üzerinde bulunan chip X-Fi Creative olsa da diğer komponentlerin Audiotrak tarafından seçildiğini/üretildiğini ve konumlandırıldığını düşünürsek elde edilen farkı bunlar oluşturuyor diyebiliriz.

Değiştirilebilir bir OPAMP'ımı mevcut ayrıca. Üst düzey bir OPAMP ile bunu değiştirebilirsiniz elbette ve yapanlar var forumda okuduğum kadarıyla.

Size ne derece faydalı bir açıklama oldu bilmiyorum ama umarım 167 TL'ye kart değmiştir :) Yoksa "aynı kalitede aynı fiyata şu vardı onu alaydın kardeş" yorumları gelirse boşuna maceraya atılmış olucam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menow -- 10 Eylül 2013; 20:49:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Menow

Ür
    Creative'in eskiden BASS - TİZ ayar yerleri vardı. BASS'ları en üste alsanız bile sesde sadece bass artardı, kısılma falan yapmazdı seste. Bu Creative 7.1 kartlarda öylemi? EQ ayarından bassı açıyorum, müzikte bass vurunca sesi kısmaya başlıyor. Ses netliğine bakarsak da öyle ahım şahım diyemeyeceğim.

Velasılı Audiotrak 7.1e X-Fi kart için hem iyi hem kötü diyebileceğim yanları var.

Beğendiğim Yanı
    Bir kere sesler ciddi anlamda net arkadaşlar. Creative Audigy 7.1 den daha net , daha gerçeğe yakın ve çok net ses alıyoruz. Birçok Onboard ve Creative 7.1 Audigy ses kartlarından sonra bu ayrımı rahatça yapabilirim.
    Onboard kart ile arasındaki en uçuk fark, ses dengesi... Bass ve Tiz dengesi mükemmel diyebilirim. Sesi kıstığımda bile bass'lar azalmıyordu eskiden onboard ile, daha doğrusu derinden gelen bass devam ediyordu. Ben bunu ses sisteminden zannetmiştim. Meğer onboard ses kartındanmış... Şu anda en kısık seste bile bass tiz dengesi değişmiyor...

Kontrol Panel'i bildiğiniz Creative X-Fi Panel'in aynısı ki zaten panel Creative ait. Sağ aşağıdan anlayabilirsiniz...

Kötü Yanı
    Aynı, Creative'in yeni 7.1 kartlarında olduğu gibi EQ'dan bass'ı açtığınız zaman müzikde bass vurduğu anda sesi kısmaya başlıyor.
    Cristal sesi berraklaştırma özelliğini devreye soktuğunuzda da aynısı. Gerçi Creative Audigy 7.1 de olduğundan çok çok daha az bir kısılma var. Ama yinede ben hissedebiliyorum. Yanlış anlaşılmasın bass'ları açmak gibi bir niyetimde yok aslında, kartı deniyorum.
    EQ ayarlarından tiz'leride çok açtığınızda bu sefer bass'ları kısıyor. Onboard kartta da aynısını yaşamışsınızdır eminim...
    Bass'ları çok kıstığınızda seste sadece bassları temizliyor diyebilirim başka hiç bir şeyi kısmıyor veya yükseltmiyor.
    Tiz'lerde de kısma yaptığınızda seste bassları yükseltmiyor.
    Yani EQ'da birşeyi kısınca ses kartı uygulamayı sorunsuzca yaparken yükseltme durumunda aynı şeyleri söyleyemeyeceğim... Ama ufak tefek yükseltmelerde sorunsuz diyebilirim. Ben hafif tiz açıyorum mesela ve sorun yok.

Uzun lafın kısası ses kartını 167 TL'ye malettim. Bu fiyata TR de hangi kart alınır ve bununla aynı kalitede ses verir bilemem. Üzerinde bulunan chip X-Fi Creative olsa da diğer komponentlerin Audiotrak tarafından seçildiğini/üretildiğini ve konumlandırıldığını düşünürsek elde edilen farkı bunlar oluşturuyor diyebiliriz.

Değiştirilebilir bir OPAMP'ımı mevcut ayrıca. Üst düzey bir OPAMP ile bunu değiştirebilirsiniz elbette ve yapanlar var forumda okuduğum kadarıyla.

Size ne derece faydalı bir açıklama oldu bilmiyorum ama umarım 167 TL'ye kart değmiştir :) Yoksa "aynı kalitede aynı fiyata şu vardı onu alaydın kardeş" yorumları gelirse boşuna maceraya atılmış olucam :)

hocam şu driver'ı yüklermisiniz.
    imzamadaki kartı kullanıyorum sizdeki konsolda sağ altta bass tiz ayarı var bende.sizde de olmalı diye düşünüyorum.
    heleki kulaklık ayarımda bass boost var 50 hz altını +4 db yapıyorum çıkan ses 3-5 saniye sonra kulaklarımı ağrıtıyor.
    http://www.hardwareheaven.com/pax-download-pcie-x-fi-series/223273-pax-master-pcie-titanium-driver-suite-2013-v1-05-default-tweak-edition.html

not:sizin kartın menüsünde normalde yokmuş çok enteresan o fiyattaki kartta olmaması, ben x-fi prelude kullanmıştım onda vardı.
    bu kullandığımda ikinci elde 80-90 tl ye alınabilen extreme music'in x-ramli fatal1ty verysiyonu bunda bile var.
    denetim masasından baktınız mı oradaki ayarlar bass -trible diye bir şey varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 10 Eylül 2013; 22:38:01 >
  • Denetim Masasındaki Ses Menüsünde baktığımda bas, tiz ayarı yok. Linkini verdiğiniz sürücü bu karta uyacakmı? Benim kartımın Creative deki muadili Titanium serisi mi?

Bende de Bass Boost var evet. Kulaklık ile süper oluyor gerçekten. Speaker'larda ise hiç gerek yok, zaten Gigaworks T3 yeterince derin bass vuruyor.

Dediğiniz driver'i indirip kurucam, sağolun ilginiz için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobi

imzamadaki kartı kullanıyorum sizdeki konsolda sağ altta bass tiz ayarı var bende.sizde de olmalı diye düşünüyorum.

Yükledim vediğiniz sürücüyü ama control panel açılmıyor çift tıklayınca. Ayrıca içersindeki programları çalıştırdığımda "bu programı kullanacak donanım bulunamadı " benzeri bir uyarı veriyor. Yani bu sürücü benim ses kartına uymuyor belli ki...
  • quote:

quote:

Yükledim vediğiniz sürücüyü ama control panel açılmıyor çift tıklayınca. Ayrıca içersindeki programları çalıştırdığımda "bu programı kullanacak donanım bulunamadı " benzeri bir uyarı veriyor. Yani bu sürücü benim ses kartına uymuyor belli ki...

siteye baktım auzentech'ler için çalışma yapılmış ama sizin kart için yapılmamış sanırım.
    yanlız benim ikinci elde 80-90 liraya satılan kartımda bilimum ayar varken o kartta nasıl bas tiz olmaz çok eneteresan.

edit:incelemeler baktım yokmuş cidden.
  • quote:

quote:

quote:

siteye baktım auzentech'ler için çalışma yapılmış ama sizin kart için yapılmamış sanırım.
    yanlız benim ikinci elde 80-90 liraya satılan kartımda bilimum ayar varken o kartta nasıl bas tiz olmaz çok eneteresan.

edit:incelemeler baktım yokmuş cidden.

Yeni kartlarda benim bildiğim yok zaten. Eski creative kartlarda var hatta 20$'a satın aldığım 5.1 creative de bile vardı ama şu anda yanlış bilmiyorsam 100$ lık creative de bile bass tiz ayarı kalkmış durumda. Direk bass boost ile ve EQ ile ayar yapın diyorlar sanırım.

Benim ilgilendiğim kısım bu bass tiz ayarı değil. Asıl sorun EQ da ses kartının sağlıklı sonuçlar üretememesi. Yani eski 5.1 creative de bile EQ da bassı max alsam tizleri kısmazdı. Bası verebildiği kadar verirdi sonunda çatlatıyorsa sesi çatlatırdı ki çatlattığını görmedim. Tiz lride en üste alsam tizleri max seviyeye getirirdi ama bassları kısmazdı. Şimdiki yeni ses kartlarında bassı açıyorum en üste tizler yok oluyor, tizleri çaıyorum en üste basslar yok oluyor. Sizin isteğiniz dışında saçma sapan etkiler oluşuyor... Yani en sonunda anakartı satıp PCI slotlu bir anakart alıp, garajda yatan 5.1 Creativ'i bulup onu takıcam :)

Şaka bir yana allah için Audiotrak dan ses anlamında gayet memnunum. Özellikle ses berraklığı bakımından... Yinede bu markanın PCI olan stereo HD2 ses kartı ilgimi çekiyor. Fİyatına göre Hi-Fi seviyesinde stüdyo kalitesinde kayıt yapabileceğiniz ve müzik dinleyebileceğiniz bir ses kartı olarak bahsediliyor. Yabancı forumlar ve incelemeler çok iyi yorumlar yazmış.

Ama abi PCI kartı ne kadar daha kullanıcaz :( . Şunların PCI Exp. kartlarınıda çıkartsalar ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menow -- 11 Eylül 2013; 23:56:21 >
  • Menow kullanıcısına yanıt
    hocam ben şöyle diyeyim ;auzentech x-fi prelude kullanmıştım onun sesi zaten çok iyiydi.şu an kullanığım Kart'ta çok pahalı ve yeni olmadığı halde
    gayet iyi creative windowsxp'deki kaliteyi Vista ve win 7 de tutturamadı sonra bir yıldır win 7 de iyi seviyelere çıkabildi ama yinede bir yavanlık var.
    ben kulaklıkla cmss'yi kapatıyorum ve resmen sennheiser hd 202 II kulağımda bass vururken kulaklarımın ağırdığını hissedip sesi kısıyorum ses çok güzel
    ufak bir kaç ayarla bas tiz de birbirini kısmadan gayet iyi işini yapıyor yalnız bass boost açınca alt frekanslar artıp üst frekanslar azalıyor onuda bass tiz ayarındaki tiz'i ve ekolayzerdaki tizi açarak dengeli hale getiriyorum.
    sizin anlattıklarınız doğrultusunda size lazım olan tek ayar o tiz ayarı gibi geliyor. dediğiniz gibi 5 yıl önceki x-fi extreme music gibi yada benim kullandığım karttaki gibi özellikler
    maalesef 150 tl üstü kartlarda bulunmuyorsa durum kötü demektir.

Peki asus özellikle müzik konusunda çok övülüyor asus kart düşünmediniz mi ?

birde denetim masasında aşağıdaki gibi bass tiz menüsü var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 12 Eylül 2013; 0:19:24 >
  • quote:

Asus kart düşündüm elbette, ama ekonomik bir şekilde iyi ses alabileceğimiz bir firma keşfedince ona yöneldim.

Denetim masasında bende Ton yok. Yani kartlarda o özelliği kaldırmışlar sanıyorum. Bilemiyorum yazılımsal bir destekmiydi ama sanırım donanımsal...

Ben aslında bir şeyden şikayetçi değilim, yani EQ da bölümleri %50 arttırdığınızda bir sıkıntı yok. Sesi bozmadan istediğinizi veriyor. Ben eski kartlarla kıyasladım sadece. Eski kartlarda EQ bölümlerini %100 de arttırsanız sesi bozmadan istediğinizi verirdi, yeni kartlarda bu böyle değil. Bunu yazılımsal olarakmı böyle yaptılar bilemiyorum. Kartı zorlamasın veya sesi çatlatmasın diye önlemmidir bilemem.

Kullandığım EQ ayarı

Birde Audiotrak 7.1e de Bass Boost açtığımda asla kısılma yapmıyor. Üst frekansları da kaybetmiyor, o konuda kartın durumu gerçekten iyi. +12db ye alıyorum, üst frekans kaybı belli belirsiz... Diğer Audigy 2 de +4 lerde bile üst frekans kaybı olurdu.

Bu arada ses kartı ve Gigaworks T3 ikilisi hakkında burada da yorumlarım var belki bilmek istersin...
    http://forum.donanimhaber.com/m_80858017/f_//tm.htm#81116781

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menow -- 12 Eylül 2013; 0:58:19 >
  • quote:

quote:

Asus kart düşündüm elbette, ama ekonomik bir şekilde iyi ses alabileceğimiz bir firma keşfedince ona yöneldim.

Denetim masasında bende Ton yok. Yani kartlarda o özelliği kaldırmışlar sanıyorum. Bilemiyorum yazılımsal bir destekmiydi ama sanırım donanımsal...

Ben aslında bir şeyden şikayetçi değilim, yani EQ da bölümleri %50 arttırdığınızda bir sıkıntı yok. Sesi bozmadan istediğinizi veriyor. Ben eski kartlarla kıyasladım sadece. Eski kartlarda EQ bölümlerini %100 de arttırsanız sesi bozmadan istediğinizi verirdi, yeni kartlarda bu böyle değil. Bunu yazılımsal olarakmı böyle yaptılar bilemiyorum. Kartı zorlamasın veya sesi çatlatmasın diye önlemmidir bilemem.

Kullandığım EQ ayarı

Birde Audiotrak 7.1e de Bass Boost açtığımda asla kısılma yapmıyor. Üst frekansları da kaybetmiyor, o konuda kartın durumu gerçekten iyi. +12db ye alıyorum, üst frekans kaybı belli belirsiz... Diğer Audigy 2 de +4 lerde bile üst frekans kaybı olurdu.

Bu arada ses kartı ve Gigaworks T3 ikilisi hakkında burada da yorumlarım var belki bilmek istersin...

Bass vurdukça ses kısılmasının sebebi, level kısmını sona getirmenizden dolayıdır. Zaten bu ayarlarda ses çatlıyordur, ben bu kartı kullandım 2 yıl önce, fazla beklenti olmayanlara yönelik bir kart. Zaten karttan ziyade x-fi yazılımı işlem görüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuvars10
    Bass vurdukça ses kısılmasının sebebi, level kısmını sona getirmenizden dolayıdır. Zaten bu ayarlarda ses çatlıyordur, ben bu kartı kullandım 2 yıl önce, fazla beklenti olmayanlara yönelik bir kart. Zaten karttan ziyade x-fi yazılımı işlem görüyor.

Sesde sonda çatlama falan yok, onboard larda bile olmuyor o dediğiniz olay artık. Sesi yarıya alsamda ses kısılıyor hocam... Yani dediğinizi anladım ama ben 5 yıldır hiç bir ses kartında son seste kısılma yapan bir karta rastlamadım. Kısılma yapıyorsa da yarı seste de yapıyor. Tamamen EQ ayarlarını çok üst seviyeye aldığınızda oluyor durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menow -- 13 Eylül 2013; 14:54:19 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Kullandığım EQ ayarı

Sesde sonda çatlama falan yok, onboard larda bile olmuyor o dediğiniz olay artık. Sesi yarıya alsamda ses kısılıyor hocam... Yani dediğinizi anladım ama ben 5 yıldır hiç bir ses kartında son seste kısılma yapan bir karta rastlamadım. Kısılma yapıyorsa da yarı seste de yapıyor. Tamamen EQ ayarlarını çok üst seviyeye aldığınızda oluyor durum.

Bende o level kısmını en üste çektiğimde oluyordu, ortaya indirdiğimde olmuyordu, birde kullandığınız programda (örnek:winamp) EQ ayarındaki o kısım yine ortada değilse bunu yapıyordu. Ben böyle çözmüştüm hocam.
  • quote:

Bende o level kısmını en üste çektiğimde oluyordu, ortaya indirdiğimde olmuyordu, birde kullandığınız programda (örnek:winamp) EQ ayarındaki o kısım yine ortada değilse bunu yapıyordu. Ben böyle çözmüştüm hocam.

Winamp'da zaten EQ açmıyorum. Ben zaten bu ses sistemi ile pek EQ açma gereği duymuorum. Dediğim gibi sesi olduğu gibi net veren bir ses kartı lazım bu speaker'lara. Creative'lerle zaman kaybetmemek lazım. ASUS'lara bakıyorum ama stereo pro serisi bir kart sanırım onlarda da yok. Varsa yoksa 7.1 , 5.1

USB'den bağlantılı da istemiyorum.

Bu kartla bir süre devam edicem, kötü bir kart değil gerçekten, insanlar yanlış anlamasın...
  • quote:

quote:

Winamp'da zaten EQ açmıyorum. Ben zaten bu ses sistemi ile pek EQ açma gereği duymuorum. Dediğim gibi sesi olduğu gibi net veren bir ses kartı lazım bu speaker'lara. Creative'lerle zaman kaybetmemek lazım. ASUS'lara bakıyorum ama stereo pro serisi bir kart sanırım onlarda da yok. Varsa yoksa 7.1 , 5.1

Bu kartla bir süre devam edicem, kötü bir kart değil gerçekten, insanlar yanlış anlamasın...

Bende asus kartları merak ediyorum. Bu karttan Creative Sound Blaster Premium HD karta geçtim, bu kart çok hoşuma gitti. Gayet tonlamalar net çıkıyor. Ben Audioengine A5 ile kullanıyorum memnunum ama insan işte hep farklı arayışlar içine giriyor
  • quote:

quote:

kart kötü değilde creative kullanıcılara özellikleri damla damla sunuyor.onu demek istiyoruz.
    kartın ses çipi x-fi sonuçta ses kalitesi belli
  • Beyler az evvel ASUS M5A78L-MLX anakartımın Realtek® ALC887 onboard ses kartımla Creative chip'li Audiotrak ses kartmı Gıgaworks T3'de iyice bi kıyasladım.

1-2 saniye boşlukla bi Audiotrak ile bir onboard ile aynı müziği dinlemeye devam ettim. Sonuç komedi!

Aslında beklediğim bir sonuç. Onboard bass'larda çok daha başarılı ses verdi. Bunun tek bir sebebi var. Oda Creative chip'li Audiotrak gibi bass'ları yumuşatmıyorda ondan. Creative chip'li Audiotrak'a göre daha sert veriyor. Aslında olması gerektiği gibi veriyor ellemeden sesi. Ve Gigaworks T3 bu doğal sesi daha çok seviyor. Derinmi derin, aynı anda sertmi sert basları duyuyorsunuz. İkisinide aynı anda evet, hem derin hem sert seside veriyor.

Creative chip'li kartmız Audiotrak ise bassları doğal olmadığı şekilde yumuşatarak veriyor EQ ayarı yapmasanız bile. Gigaworks T3 de bundan nefret ediyor desem yeridir. Onboard'da midlerin kalitesi biraz düştü diyebilirim. Netlikte hafif bir kayıp var. Ama onboard ile devam edicem zira müzikte kaliteli bass alamaz oldum Audiotrak ile ve kalitesiz basslarla dinlediğimde hiç zevk alamıyorum.

Kısaca, ses kartı boşa çıktı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Menow -- 14 Eylül 2013; 20:18:06 >
  • t3 için audio ses kartını önermiyorsunuz yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: spleenish

t3 için audio ses kartını önermiyorsunuz yani?

Hocam bence creative chip'li bir kart almamak lazım. Stereo olan USB modelini bilemeyeceğim arkadaşların bir kısmı iyi demişler sonuç için ama denemeden bilemeyeceğim.

Yani ses kartı önermez olurmuyum, konunun onunla ilgisi yok. Ben sadece bass'ları referans ayarlarında bile yumuşatmayan bir ses kartı tercih edilmeli diyorum. Ceative'nin Stereo olan kartlarını denemedim. Bir arkadaş memnunum demiş. PCI EXP. slotlu ve stereo ses veren bir kart arayacağım ilerleyen zamanlarda... Onboard ses kartları bass'larda daha iyi dedim ben sadece. Ses netliğindeyse elbette ses kartları gibi değiller.

Misal şu anda Onboard Realtek 24bit 192.000 Hz de dinliyorum. Ama ses netliği 24bit 96.000 Hz olan creative kartta daha iyiydi. Bu tartışılmaz gerçekten de. Ama gel gör ki bass larda onboard ile çok çok daha memnunum...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.