Şimdi Ara

audi mi? mercedes mi? prestijli (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
1
Favori
12.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: think of idea

Devam edin arkadaşlar acaba hangisi daha prestijli?

Her firmanın mühendisliği vardır ve her firma kalitelidir, peki kalite ne demektir müşterinin beklentisini karşılamaktır. Bir marka kendi kitlesinin ihtiyaçlarını karşılıyorsa kalitelidir. Mesala Renault diyelim yüksek bir mühendislik teknolojileri var tarihini bilen bilir, Peki hedef kitlesi kim bu adamların? Elbette ucuz yürütme maliyeti isteyen amacı A'dan B'ye gitmek olan kullanıcılar. Peki bu insanların ihtiyaçlarını karşılıyormu? Kesinlikle... O zaman kendi kitlesi için Renault kaliteli bir marka ve bu klasmanda bir prestije kesinlikle sahip... Bu dediklerim başarılı olan ve bir hedef kitlesinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan firmalar içindir... Herkes için tek tek örnek veremiyeceğim ama kendim için verebilirim. Mesala ben Alman Mühendisliği istiyorum kendini ispatlamış teknolojileri seviyorum ve aracımdan her şeyi bekliyorum ama kesinlikle dikkat çekmek istemiyorum. O yüzden Skoda Yeti'ye biniyorum çok kaliteli ve belkide pahalı ama benim tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor ve dikkat çekmiyor hakkımda dedikodu dönmüyor!

Buraya dikkat... Hakkında konuşulmaya değmeyen insan konuşulmak için dikkat çeken pahalı oyuncaklar almak ister... Elbette Mercedes-Benz ve BMW veya AUDİ çok iyi mühendislikleri olan köklü firmalar... Ancak ihtiyaç dışında satılan modelleri o kadar fazlaki, bir alman E Klas'dan veya 5 Serisinden fazlasına ihtiyaç duymaz...

Bu firmalar kendi içlerinde prestijlidir, onlara saygı duyulur sizlere değil. Bir S Klas almakla Mercedes-Benz'in bir parçası olamazsınız... Olduğunuzu sanarsınız... Prestij varsa sizdedir, sizin adınız geçtiğinde yaptığınız işler ile anılıyorsanız prestijlisiniz, aracınızdan bahsedildiğinde değil... Maalesef insanlar bunun farkına varamıyor ve bu firmalara astronomik cirolar yaptırıyorlar...

Kendinizi kullandırmak yada kullandırmamak size kalmış... Kendini eksik hisseden insan tamamlamak için bu yollara başvurur. Çok arkadaşım var aracında kullanamakdıkları dijital klimalar kullanan bir özelliğini gösterdiğimde vay be diyen insanlar...

Tabiki sözüm meclisten dışarı yani bu araçları ihtiyaçları doğrultusunda yada duygusal olarak sevdiği için alan insanlara değil bunu kişilik ve karekter meselesi ve göstergesi yapanlara... Bana sorarsanız her marka kaliteli bir kere marka olmuş bir kitlenin ihtiyaçlarına cevap vermiş. Ha benim ihtiyacımı karşılar karşılamaz ayrı konu...

O yüzden özellikle burayı okuyan genç arkadaşlara tavsiyem, bu arabaları ve olayları bir şey sanarak takıntı haline getirmeyin, gerçek değerlere önem verin...

Saygılar...

Egoma yenik düşüp gösterişli araçlara yöneldiğim bir evrede yaşça benden büyük olan ve çok değer verdiğim ortağımdan benzer (belkide bir nebze iğneleyici ) öğütler dinlemiştim. Üzerinde düşününce ona hak verdim neticede tercihim sizinki ile aynı oldu. Gün geçtikçe haklılığını daha iyi anladığım noktalara değindiğiniz paylaşımınız için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi In absentia -- 5 Temmuz 2011; 11:01:59 >

• Sn. @günerkanat iğnelemek ne demek rica ederim benimkiler sadece bir görüştür... Bazı şeylerin farkına varmak için yaşlanmak veya hata yapmak gerekmiyor... Benim esas korkum burayı okuyan ergen arkadaşların otomobilleri birer gösterge sanması ve ciddi bir mebla bağlamaları ilerde... Mesajda dediğim dedim zaten... Bende size yorumunuz için teşekkür ederim...

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: günerkanat

Mercedes ve Bmw Türkiyede "genel" kullanıcı profili nedeniyle bende bir miktar önyargı oluşturdu. (tamamen subjektif ve kişisel bir görüştür) Hatta sadece bende değil çevremde de aynı fikre kapılanlar olduğunu biliyorum. Bu yüzden premium sınıfta bu iki markadan geri kalmayan audiyi tercih ederdim.

O dediğiniz olay audi kullanıcılarında da var artık. Çünkü dediğiniz profildeki insanlar permium merakını audi ilede giderebileceklerini görünce audi kullanıcı profilide sapma gösterdi. (genellemedir!!!)

Audi bence a6 dan itibaren audidir. Çünkü ondan sonra gercekten audi için yapılan ar-ge ve parça ve teknoloji üretimi sozkunusudur. A6 oncesi modellerin hepsi biraz daha kaliteli VW dir. (özellikle A3 pahalı golf!!)
    Bence ne olursa olsun audi iyidir. Ama mercedesden iyi değildir. Sadece prestij değil, sağlamlık uzun omurluluk acisindanda.
    Ama ben BMW yi mercedesden daha çok seviyorum. Tabi bu beni ilgilendirir!!:)

Özet: sorunun cevabı tabiki Mercedes.

• son 5-6 senedir yeni tasarımlarıyla mercedes çok daha ağır basıyor, maganda arabası imajından da uzaklaştı
  • Mercedes Türkiye'de urettirdigi travego ve sehir icinde kullanılan belediye otobüsleriyle gözümde biraz prestij kaybetti.

BMW gibi kaliteden hiç vazgeçmeleri gerekir. Yerlerinde olsam 1.6 araç bile üretmem.

Audi ise 2006 dan sonra atağa gecmis bir firma. Prestij zamanla oluşur. Eskiden (90larda) mahallemizdeki audiden oyle korkardim ki. O nasil bir motor sesiydi ya rab!

Ayrıca Vw seat skoda ile ortak parçalar o kadar cok ki insan dilini tutamıyor süslü Vw deyiveriyor. Ahamda dedim.
    Su anda Lüks ve supersport araçları saymazsak:

Merc-Benz/BMW 1.
    Audi 2.

Volvo premium degil bence sadece iyi. Focus motorlu premium araç ne arar la bazarda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hiçbiri -- 15 Temmuz 2011; 0:49:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tautou

diğerleri önce şuna erişebilecek bişeyler yapsın sonra bakarız

audi mi? mercedes mi?   prestijli

Adam çok güzel özetlemiş.Mercedes BMW Audi vs arabaların birbirinden iyi özellikleri vardır.Kiminin tasarımı kiminin motoru kiminin konforu...VW inide küçümsememek lazım Bugatti'nin motorunu VW mühendisleri tasarlamıştı.Gel gelelim Mercedes bir baskadır.AMG serisi olsun S class olsun.Adamlar her seyin en iyisini yapıyor(otobüs kamyonet arazi taşıtı vs..)diğerleri ise sadece otomobil...

• Nereye en iyisini yapıyor. Türkiye'deki mercedes otobüsler bir felaket. Kalitesizzz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: birolayd

Cevabın burada, SADECE İZLE.

Gerçekten cevabı bu reklamda. Hepsinden azıcık.
    Farketmeden Audi kendi kuyusuna düşmüş sanki.

• Sen herhalde belediye otobüslerinden bahsediyorsun kardeşim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi objektiff -- 15 Temmuz 2011; 1:25:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: think of idea

Devam edin arkadaşlar acaba hangisi daha prestijli?

Her firmanın mühendisliği vardır ve her firma kalitelidir, peki kalite ne demektir müşterinin beklentisini karşılamaktır. Bir marka kendi kitlesinin ihtiyaçlarını karşılıyorsa kalitelidir. Mesala Renault diyelim yüksek bir mühendislik teknolojileri var tarihini bilen bilir, Peki hedef kitlesi kim bu adamların? Elbette ucuz yürütme maliyeti isteyen amacı A'dan B'ye gitmek olan kullanıcılar. Peki bu insanların ihtiyaçlarını karşılıyormu? Kesinlikle... O zaman kendi kitlesi için Renault kaliteli bir marka ve bu klasmanda bir prestije kesinlikle sahip... Bu dediklerim başarılı olan ve bir hedef kitlesinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan firmalar içindir... Herkes için tek tek örnek veremiyeceğim ama kendim için verebilirim. Mesala ben Alman Mühendisliği istiyorum kendini ispatlamış teknolojileri seviyorum ve aracımdan her şeyi bekliyorum ama kesinlikle dikkat çekmek istemiyorum. O yüzden Skoda Yeti'ye biniyorum çok kaliteli ve belkide pahalı ama benim tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor ve dikkat çekmiyor hakkımda dedikodu dönmüyor!

Buraya dikkat... Hakkında konuşulmaya değmeyen insan konuşulmak için dikkat çeken pahalı oyuncaklar almak ister... Elbette Mercedes-Benz ve BMW veya AUDİ çok iyi mühendislikleri olan köklü firmalar... Ancak ihtiyaç dışında satılan modelleri o kadar fazlaki, bir alman E Klas'dan veya 5 Serisinden fazlasına ihtiyaç duymaz...

Bu firmalar kendi içlerinde prestijlidir, onlara saygı duyulur sizlere değil. Bir S Klas almakla Mercedes-Benz'in bir parçası olamazsınız... Olduğunuzu sanarsınız... Prestij varsa sizdedir, sizin adınız geçtiğinde yaptığınız işler ile anılıyorsanız prestijlisiniz, aracınızdan bahsedildiğinde değil... Maalesef insanlar bunun farkına varamıyor ve bu firmalara astronomik cirolar yaptırıyorlar...

Kendinizi kullandırmak yada kullandırmamak size kalmış... Kendini eksik hisseden insan tamamlamak için bu yollara başvurur. Çok arkadaşım var aracında kullanamakdıkları dijital klimalar kullanan bir özelliğini gösterdiğimde vay be diyen insanlar...

Tabiki sözüm meclisten dışarı yani bu araçları ihtiyaçları doğrultusunda yada duygusal olarak sevdiği için alan insanlara değil bunu kişilik ve karekter meselesi ve göstergesi yapanlara... Bana sorarsanız her marka kaliteli bir kere marka olmuş bir kitlenin ihtiyaçlarına cevap vermiş. Ha benim ihtiyacımı karşılar karşılamaz ayrı konu...

O yüzden özellikle burayı okuyan genç arkadaşlara tavsiyem, bu arabaları ve olayları bir şey sanarak takıntı haline getirmeyin, gerçek değerlere önem verin...

Saygılar...

Mesajınızın çok büyük bir kısmına katılmamak elde değil. Yalnız mühendislik eğitimi almış bir birey olarak düzeltmeden edemeyeceğim noktalar var.

Mercedes otomotiv sektörünün bir çok konuda öncüsüdür. Özellikle şu an araçlarımızda standart hale gelmiş Airbag ve ABS gibi güvenlik teknolojilerini ilk ve en etkili olarak kullanan Mercedes S serisidir. Otomotiv sektöründeki bir çok standardı Mercedes belirlemiş, geçmişte lüks ya da gereksiz gözüken bir çok teknolojiyi Mercedes standart hale getirmiştir. Bu yönden dolayı Mercedes otomotivdeki güvenlik ve konfor unsurlarının bir çoğunun babası sayılabilir. Kaliteye verdikleri önem rakiplerinin bir çok konuda hala bu markaya ulaşamamasını sağlamıştır. Mercedes araç sahibi olmadım ya da Mercedes'le ilgili bir kurumda çalışmadım. Ancak bir mühendis olarak otomotiv teknolojilerine kazandırdıklarını atlamamak gerek.

Diğer yönden dikkat çeken pahalı oyuncak ve konuşulmaya değmeyen insan kısmının ağır olduğu kanaatindeyim. Ancak sözüm meclisten dışarı diye iyi örnekleri dışarıda bıraktığınız kanaatindeyim.
    Saygılarımla.

• Yorumunuz için teşekkür ederim bende mühendisim ve Mercedes hakkındaki görüşlerinize katılıyorum ancak bunu o mesajda belirtsem farklı yerlere çekilebilirdi elbette onların kalitesi daha farklı... Ama diğerlerinide hiçbir zaman unutmamak gerekir sonuçta otomobiller bugünkü hallerine onlarca insan ve firmalar halinde ulaşabildi...

İyi örnekleride dışarıda bırakmaya çalıştım, inanın öyle insanlar tanıyorumki bu terimler hafif bile kalabiliyor... Dediğim gibi elbette sözüm meclisten dışarı...

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: imdat çekici

Mercedes Türkiye'de urettirdigi travego ve sehir icinde kullanılan belediye otobüsleriyle gözümde biraz prestij kaybetti.

BMW gibi kaliteden hiç vazgeçmeleri gerekir. Yerlerinde olsam 1.6 araç bile üretmem.

Audi ise 2006 dan sonra atağa gecmis bir firma. Prestij zamanla oluşur. Eskiden (90larda) mahallemizdeki audiden oyle korkardim ki. O nasil bir motor sesiydi ya rab!

Ayrıca Vw seat skoda ile ortak parçalar o kadar cok ki insan dilini tutamıyor süslü Vw deyiveriyor. Ahamda dedim.
    Su anda Lüks ve supersport araçları saymazsak:

Merc-Benz/BMW 1.
    Audi 2.

Volvo premium degil bence sadece iyi. Focus motorlu premium araç ne arar la bazarda?

focus motoru kullanan volvo pemium değil de polo/fabia motoru kullanan audi mi premium..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestekar87 -- 17 Temmuz 2011; 16:55:09 >

• ver biraz daha mercedes al
  • ver biraz daha mercedes al
  • Aynı.......
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykunsezer

quote:

Orijinalden alıntı: donnaiolo

quote:

Orijinalden alıntı: onboardx
    mercedes ve diğerleri diye ayrılır hep.1-mercedes 2-bmw 3-audi 4-volvo

Gecmis beni ilgilendirmez ben bugune bakarim.bugune bakincada mercedes bmw ve audi arasinda bir fark goremiyorum,hepsi ayni

problem sizde olmasın sakın?
    İkisi arasında fark göremediniz yani gerçekten? Biri Maybach 62S ve Maybach Exelero dahil dünyanın en prestijli arabaları olarak sayılan arabalardan 2sini üretirken diğerinde acaba bu prestij nerede? Mercedes Türkiye'de gördüğünüz c180 kompressor'lerden ibaret değil malesef..

sizde birkaç yanlış var hocam maybachı tek prestij markası yapan özelliği hangisi ?? veyronu üreten guruptan bahsediyosunuz sadece reklam metinleri ile olmaz bu iş

• mercedes her zaman yerdeki yıldız olarak kalacaktır.audinin türkiyedeki hızlı çıkışı birden zenginleşen bir kesimin göze batmamak için mercedese alternatif olarak bulduğu çözümdür.audi iyidir kalitelidir farklıdır ama sadece arabadır.mercedes yıldızdır.allah herkese nasip etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chener

mercedes her zaman yerdeki yıldız olarak kalacaktır.audinin türkiyedeki hızlı çıkışı birden zenginleşen bir kesimin göze batmamak için mercedese alternatif olarak bulduğu çözümdür.audi iyidir kalitelidir farklıdır ama sadece arabadır.mercedes yıldızdır.allah herkese nasip etsin.

Amin!!!
  • Soru cevaplanmış fakat bide şu var mini cooper daha ilgi çekiyor bu 2 zaftrikten
  • Audi'yi çok severim ancak,Mercedesin yanında Audinin hengamesi okunmaz.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.