Şimdi Ara

audi mi? mercedes mi? bmw mi? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
469
Cevap
7
Favori
262.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence bu 3 markaya da bakma al bi tane doğan hayatını yaşa beaşaka bi yana bence bmw al 3.20 işini görür
  • Yıldıza rütbe sorulmaz
    2.bmw
    3.audi
  • merecedes > bmw > audi
  • Günümüz de küresel iklimin yaygınlasmasıyla gerek ekonomi yaptırımlar artık daha bilinçli olmaya başladı,evet Audi Vw grubunda ve motorları olsun sasesi olsun kullandıgını görmekteyiz bu Audiyi kötülemek için bahane olamaz çünkü motor yaptırımları hem ciddi bir maliyet hemde zaman kaybı istiyen yaptırımlardır bu yüzden Firmaları artık ortak motor kullanmayı zorla itmektedir,mesela Bmw de PSA grubunun motorunu kullandıgı olmaktadır yada Ford ile Jaguar arasındaki bağ gibi yada Gm deki araçlardaki ortak kullanım sase gibi her firmada olabilir Mercedesinde var hr firmanın var ,Mercedesin Buldugu diseotta bulusu Vw ile ortak calısma oldugunu enimin kimse bilmiyordur ama bakınız Vw ile ortak calısma.Bmw dediğimiz firma sırf maliyetleri düşürmek için 8000 bin çalısanını cıkartıcagınıda bilmiyorsunuzdur eminim yada Bmw nin Mercedesle yapıcagı gelecekte ittifakıda

Gördüğümüz gibi her marka firma gibi Audininde Vw motorlarını yada spor performanslı araçlarında lambo teknolojisini kullanmasında bir anormallik yok,bu audiyi kötülemez hatta zaman kaybını ekliyerek daha basarılı yapar vede daha cok büyümesine neden olur,görüyoruz son 5 yılda Audinin yaptıgı atakları zaten bu ataklar bu statü ile meydana gelmiştir,zaten vw nin hiç bir motoruda audiye layık olmuycak kadar kötü değil.

iyi forumlar

• bunu soyleyen adamlarda hayatlarında dogandan baska arabaya bınemeyen ona buna b.k atıyım ortam kızıstırayım dıyen asalaklardır:)

gerceklere gelince Mercedes her zaman bir adım ondedir. Agir arabadir Lukstur. BMW daha cok spor araba seven bir miktar daha zengin kesime hitap eder. Audi de bu sıralamada 3.dur bence tabi :)
  • arkadaşlar ne tartışıyonuzki 10 yaşında üç aracada bakın işi çözün bende 87 300D var hala estetik ve taş gibi ya diğerleri
    nasıl ? yaaaaaaaaaaa
  • İzleniz mi bilmiyorum ama aslında bu reklam herşeyi özetliyor

http://www.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
  • quote:

Orjinalden alıntı: SUBARU

quote:

Orjinalden alıntı: mehmet_benz
    a4 c 3 serisinde bile bile audi c serisi ve 3 serisine gre cok geride özellikle yeni a4 bne hayal kırklığı yarttı 3 ünde sürüdm testte bnce ne isisi konumunda c ile 3 kapışır

katılamicam
    a4 hepsine 5 avans verir
    yinede kazanır

arkadaşım, bu hayallerinin gerçekleşmesi için a4'ün 102 beygirlik motorlarla satılmaması lazım...

oldu da audi en atak a4'üyle cevap verdi diyelim... o da a4 3.2 fsi oluyor... mercedes c 63 amg'sini, bmw m3'ünü sokar oyuna...

sonuç ne olur diyorsan sana beygir güçlerini sırasıyla yazayım... a4 3.2 fsi<<<265 hp, merrcedes c 63 amg<<<481 hp, bmw m3 420 hp...

neyse ya bu tür olaylara duygularıyla yaklaşanlara beygir gücü de anlam ifade etmez... kendilerine tatlı rüyalar dilemekten başka bir şey kalmıyor...

audi a4 iyi arabadır; fakat sapla samanı ayırmak lazım...

• Artık Audi A4 de 102 hplik bir motor seceneği yok,peki 316 nın ne farkı var bunu bana acıklarmısın?

Audi A4 daha yeni kasası cıktı şimdilik 3.2 fsı aralarında en güçlü motora sahip ama S4 olarak 3.0 tfsı 350 hp ve rs4 olarak 4.0 tfsı 450 hp yolda....ozaman görücem C63 amg ni.........Eski kasa A4 de zaten rs4 vardı 420 hplik motora sahipti şimdi ise yenilendi rs4dün gelmesi 1 sene sürer......

Bu arada C63 amg 457 hp yanlışlık olmasın 481 değil.....
  • audi BMW MERSEDES ALMAN MALI DEĞİL Mİİ
  • quote:

Orjinalden alıntı: liarda

Bi 5 litre motorla 500 beygir güç elde etmek var bide 6.2lt yle

arkadaşım ne alakası var?... böyle teselli mi olur ya?... fakir ama gururlu gibi... söylemeliyim ki aynı güçteki iki motordan hangisinin hacmi büyükse o daha uzun ömürlüdür...

ayrıca mercedes motoru 1.2 lt daha fazla diye yollara mı sığamıyor?... estetiğini mi bozuyor...adamlar yapmış arabayı... solluyor mu solluyor... daha iyi kalkıyor mu kalkıyor... daha konforlu mu konforlu...

tamam sportif görüntüyü sevebilirsin tamam m5 çok sportif ve şık ama gerçekleri örtemeyiz... mercedes ileridir...

• objektif olmak gerkirse
    1) mercedes-benz
    2) bmw
    3) audi

duygusal olmak gerekirse
    1)mercedes-benz(sırasını garantilemiş değişmesi pek olası ve yakın değil...)
    2)audi(audi'nin premium marka olma çabasına hayranım...)
    3)bmw(bmw'nin marka adıyla ayakta kalmasından gıcık kapmaya başladım... icraat göremiyorum... bir makam arabası yap da mercedes s'e rakip olabilsin...anladık m power'inle gençlerin sevgisini kazandın...)

ama tabi hepsi de çok iyi otomobil üreticileri...
  • quote:

Orjinalden alıntı: emre1690

quote:

arkadaşım ne alakası var?... böyle teselli mi olur ya?... fakir ama gururlu gibi... söylemeliyim ki aynı güçteki iki motordan hangisinin hacmi büyükse o daha uzun ömürlüdür...

ayrıca mercedes motoru 1.2 lt daha fazla diye yollara mı sığamıyor?... estetiğini mi bozuyor...adamlar yapmış arabayı... solluyor mu solluyor... daha iyi kalkıyor mu kalkıyor... daha konforlu mu konforlu...

tamam sportif görüntüyü sevebilirsin tamam m5 çok sportif ve şık ama gerçekleri örtemeyiz... mercedes ileridir...

Sizin mantığa göre o zaman en iyisi kamyon motorları motor büyük olsunda...Bir de Porsche gibi 3 lt lerle harikalar yaratmak var bu fakirlik mi zenginlik mi?Bence en az cc den en fazla gücü üretmek bir zenginliktir.

• quote:

quote:

quote:

Sizin mantığa göre o zaman en iyisi kamyon motorları motor büyük olsunda...Bir de Porsche gibi 3 lt lerle harikalar yaratmak var bu fakirlik mi zenginlik mi?Bence en az cc den en fazla gücü üretmek bir zenginliktir.

işte ben de bunu söyledim motor büyük ama yollara sığıyor...

ayrıca mercedes büyük motoru bmwninkine öre daha güçlü... hadi aynı güçte olsa savunun ama.....

ayrıca bu bir meziyet olsa vw firması 1.8 motor 160 hp lik motor yerine 1.4 170 hp lik motor yapardı...( zaten yapıyor ama 1.4 golfün, 1.8 passatın motoru...

neden böyle yaptı? çünkü büyük kasada beygirine göre motor hacmi daha büyük olan motor dayanıklıdr...

ayrıca fazla güç az hacimli motor ilişkisi çok mantıklı olsaydı bunu bmw ve mercedes vw den cok önce yapardı...

• tork yarış kazandırır,,,,hp 2.el sattırrırrr
  • Üstat, Audi'nin en atağına nasıl 3.2 FSI dersin anlamıyorum. 3.2 FSI normal yol arabasıdır BMW 3.30, 3.35 ve mercedes c280, c320, c350 gibi... BMW'nin M3'ünü, Mercedes'in C63'ünü söylersen AUDI'nin R4'ünü ve RS4'ünü söylemelisin. Bunu bilmemene veya atlamış olmana şaşırdım. Belkide duyguların seni yönlendirdi...

quote:

quote:

quote:

a4 c 3 serisinde bile bile audi c serisi ve 3 serisine gre cok geride özellikle yeni a4 bne hayal kırklığı yarttı 3 ünde sürüdm testte bnce ne isisi konumunda c ile 3 kapışır

katılamicam
    a4 hepsine 5 avans verir
    yinede kazanır

arkadaşım, bu hayallerinin gerçekleşmesi için a4'ün 102 beygirlik motorlarla satılmaması lazım...

oldu da audi en atak a4'üyle cevap verdi diyelim... o da a4 3.2 fsi oluyor... mercedes c 63 amg'sini, bmw m3'ünü sokar oyuna...

sonuç ne olur diyorsan sana beygir güçlerini sırasıyla yazayım... a4 3.2 fsi<<<265 hp, merrcedes c 63 amg<<<481 hp, bmw m3 420 hp...

neyse ya bu tür olaylara duygularıyla yaklaşanlara beygir gücü de anlam ifade etmez... kendilerine tatlı rüyalar dilemekten başka bir şey kalmıyor...

• quote:

Orjinalden alıntı: Hokka

Üstat, Audi'nin en atağına nasıl 3.2 FSI dersin anlamıyorum. 3.2 FSI normal yol arabasıdır BMW 3.30, 3.35 ve mercedes c280, c320, c350 gibi... BMW'nin M3'ünü, Mercedes'in C63'ünü söylersen AUDI'nin R4'ünü ve RS4'ünü söylemelisin. Bunu bilmemene veya atlamış olmana şaşırdım. Belkide duyguların seni yönlendirdi...

quote:

quote:

quote:

katılamicam
    a4 hepsine 5 avans verir
    yinede kazanır

hokka arkadaşım haklısın... büyük bir dikkatsizlik yaptım... arabaların beygir güçlerine bakmak için auto show un fiyat listesine baktım.. orada rs 4 ün fiyatı olmadığı için en güçlü kalan secenek a4 3.2 kaldı... ben de gözümün önünde rs4 olmadığı için rs4 ü atladım. inşallah insanları yanıltmamışımdır... ama böyle de sıra değişmiyor mercedes bmw ve audi diye devam ediyor...

• %100 audi
  • bmw induvidual 7 serisi sedanı(760li) konfor ve keyif açısından tek geçerim
    bmw induvidual m5 görsellik hız ve çokda olmasada konfor bakımından çok iyidir.heleki hız bakımından twin turbo modifiyeli m5 manyak olurdu:D 810 beygir :D

4X4 de de porsche cayenne turbo syi tek geçerim bu gereksizdi:D
  • quote:

Orjinalden alıntı: demir_mert

Ben mercedes fanatiğiyim. Sıralama yapmak gerekirse

1- E Serisi
    2- A 6
    3- 5 Serisi

+1 Ama aralarında fark yok denecek kadar az gerek konfor gerek sağlamlık gerekde teknoloji açısından.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.