Şimdi Ara

Audi, BMW ve Mercedes'e Savaş Açtı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
1
Favori
4.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sanırım tek reklam yetmemiş audiye

http://www.youtube.com/watch?v=WPkByAkAdZs
  • avea reklamları gibi olmuş
  • audi yıllardır ayını tasarımda ve birbirine benzeyen tasarımda araçlar üretiyor. bence bu tasarım anlayışı fiyaskodan başka bir şey değil.. hele araçların o arka tasarımı yok mu, tam bir facia. mesela aynı sınıfta olan audi a 4 ile mercedes c 180 amg'yi tasarım olarak karşılaştırın ve sokakta bu işten anlayana da anlamayana da sorun bakalım hangi aracın tasarımını beğeniyorlar. ben olsam bu audilerin tasarımını yapan adamların hepsini işten kovardım.

• audinin en yaratıcı reklamı bu bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d4rkston3 -- 29 Aralık 2013; 18:38:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

Mercedes deyince: Konfor, kalite.
    Bmw deyince: Performans, sürüş keyfi.
    akla geliyor.

Peki Audi deyince akla ne geliyor?

(Quattro demeyin, 4 çeker deyince akla Subaru geliyor.)

1) Malzeme Kalitesi
    2) Tasarım
    3) Sürücü odaklı sürüş
    4) Niye Quattro demiyormuşum, on numara sistem.

Ben A3'ü bir kenara koyuyor ve premium kapışması yapılacaksa A6'dan başlayarak baz alıyorum.

Kalite dediğiniz şey A6'da gayet hissediliyor.
    Sürüş keyfinden kastınız hız ise bilemem; ama sürücü odaklı sürüş stili ile Audi hepsini geçer.

Bu forumda Audi'ye çamur atma kampanyası var; ama Audi'nin tüm modelleri ne Mercedes'ten ne BMW'den geri kalır.

• quote:

Orijinalden alıntı: d4rkston3

audinin en yaratıcı reklamı bu bence

Zamanında yapılan en güzel reklamlardan birisidir muhtemelen.
  • Başarısız bi reklam olmuş. BMW ve Mercedes cevap bile vermeyebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ernn93

Çok saçma olmuş, buna cevap olarak bi reklam çekerler audiyi rezil eder bırakırlar. Audi kim mercedese laf atmak kim. Audi daha dunki çocuk.

• quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

akla geliyor.

1) Malzeme Kalitesi
    2) Tasarım
    3) Sürücü odaklı sürüş
    4) Niye Quattro demiyormuşum, on numara sistem.

Ben A3'ü bir kenara koyuyor ve premium kapışması yapılacaksa A6'dan başlayarak baz alıyorum.

Sürüş keyfinden kastınız hız ise bilemem; ama sürücü odaklı sürüş stili ile Audi hepsini geçer.

Bu forumda Audi'ye çamur atma kampanyası var; ama Audi'nin tüm modelleri ne Mercedes'ten ne BMW'den geri kalır.

1) Malzeme kalitesi tamam güzel ama tek başına bu yetmiyor çünkü rakipleriyle arasında çok fark yok. Fakat bir Bmw'nin sürüş karakteri diğerlerinden her zaman açık ara öndedir. Bu da o markayı karakter sahibi yapıyor.
    2) Tasarım konusunda Audi son zamanlarda yerinde saymaya başladı. Hatta artık sadece yeni ledli far tasarımı yapıp araçları bir üst model diye iteliyorlar millete. Yine iç mekan tasarımlarında da sadeleştiriyorum derken, basit duran yani totalde geriye giden bir anlayış var diye düşünüyorum.
    3) Bu konuya kısmen hak veriyorum. Bmw ve Mercedes'e göre Audi'de daha rahat kullanılan ve kullanıcı dostu bir iç mekan var genellikle.
    4) Quattro sistemi ilk çıktığı zamanlar ses getirmişti fakat artık diğer markaların tamamında çok farklı ve benzer performans sunan sistemler var. Bu hususta ön plana çıkan bir marka varsa, o da Subaru'nun sistemidir.

Bunlar kesinlikle bir çamur atma değil, insanların gördüklerini şeffaf ve tarafsız biçimde anlatmasından ibaret diye düşünüyorum.

• Benim için asla asla bi bmw mercedes olamaz audi sadece tek artısı karlı yollarda yağmurlu yollarda önden çekişli olması
    E onuda bir sonraki aracımda inşallah xdrive la aşmayı düşünüyorum :)
  • hepte şu mercedesçi ve bmw ci olanlar audiye dünkü çocuk süslü vw deyip duruyorlar
    en çokta buna gülüyorum zaten
    kabul etsenizde etmesenizde artık
    Audi > BMW
    mercedes e ve c serilerinde kaliteyi düşürmüşken (2014 yeni c kasa hariç) audi hiç bir zaman kalite düşüşü yapmadı.
    keza bmw nin naptığı kara kayıp malzemesi audiden kalitesiz , işçilik çok salınımlı audi kadar üstün ve disiplinli bir işçilik yok. Bmw nin sade aktarması ve yol tutuşu var geri kalan her şeyde audi yer bitirir.
    audi dünkü çocuksa
    1989 yılında toyota tarafından kurulan lexusa bişey demiyorum o zaman .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaggeredByRuhtan -- 30 Aralık 2013; 2:00:06 >
  • kan çıkar hem bu reklamdan hem bu konudan
  • quote:

akla geliyor.

audi deyince BMW nin ve mercedesin gerisinde kalmış abuk subuk reklamlar yapan bir firma aklıma geliyor

Mercedes ya da BMW alacak bütçeye sahip değilsem Volvo tercih ederim
  • bu reklam resmi audi reklamımı? anlamadım. öyleyse, Bu şekilde rakip markaların logo ve araçlarını kullanmak çok saçma olmuş...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

bu reklam resmi audi reklamımı? anlamadım. öyleyse, Bu şekilde rakip markaların logo ve araçlarını kullanmak çok saçma olmuş...

Bir çok ülkede rakip markaları reklamda direk gostermek yasak değil. O yüzden bu tür reklamlar yaygın. Bizde yasak ama .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Disconnectus_Erectus

quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

bu reklam resmi audi reklamımı? anlamadım. öyleyse, Bu şekilde rakip markaların logo ve araçlarını kullanmak çok saçma olmuş...

Bir çok ülkede rakip markaları reklamda direk gostermek yasak değil. O yüzden bu tür reklamlar yaygın. Bizde yasak ama .

bilmiyodum. Sağolasın.
    birde yasak serbest olayından ziyade, bir açıdanda rakibin reklamıda yapılmış olunuyor. Ben olsam kullanmam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Audi ancak alfebatik sırada BMW ve Mercedes'in önüne geçebilir..
  • quote:

...

...

Hocam yukarıda yazdıklarınla şu iki ifaden çelişiyor:

quote:

...Süslü VW falan diyerek kendinizi komik duruma düşürmeyin. Audi babalar gibi premiumdur, premiumun dibidir...

quote:

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Audinin Seat, Skoda ve bazı VW modelleriyle yoğun şekilde ortak parça kullanımına gittiği modelleri ne kadar allanıp pullansa senin de yukarıda itiraf ettiğin gibi premium değildir.

İstisnai durumlar olabilir tabii ama premium Audi modellerini al(a)mayanları eli boş göndermemek - onların paralarını başka markalara harcamalarının önünü kesmek için üretilmiş araçlardır benim gözümde.

Selamlar.

• audi uzanamadığı çiğere mundar diyor...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.