Şimdi Ara

AUDI A7 VS BMW 5.20 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
1
Favori
9.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada A7 255bin lira ile 325bin lira arası paketine göre değişiyor. sitesindeki fiyata bakmayın, satış masasına oturduğunuzda dizel olsun otomotik olsun vs derken o 250bin geçiyor.

5.20d 170bin liraya alabilmek mümkün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfredo -- 19 Temmuz 2011; 0:19:19 >
  • Alfredo ve muccio; O zaman aylık gelire göre bi araba kıyaslaması yaparsak sizce nasıl olmalıdır ? Sizin -kıstaslarınızı- merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snsnc -- 19 Temmuz 2011; 0:22:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: snsnc

Alfredo ve muccio; O zaman aylık gelire göre bi araba kıyaslaması yaparsak sizce nasıl olmalıdır ? Sizin -kıstaslarınızı- merak ettim.

Bunun gelirden çok kişiye, kişisel zevklere ve ihtiyaçlara göre değişeceğini düşünüyorum. En yakınımdan örnek vermek gerekirse, babam hayatı boyunca araç kullanmamıştır. En pahalı araç ona ne kadar gereksiz geliyorsa en ucuz araç da bir o kadar gereksiz gözükür. Diğer yandan ben yaklaşık 12 yıldır aktif şekilde araç kullanıyorum. Ortalama ayda 3000km yol yapıyorum. Otomobiller hem en büyük hobim hem de bir nevi yaşam alanım. Bu nedenle kişinin gelirinden önce beklentileri, ihtiyaçları ve zevklerine göre değişiyor araç seçimi.

Diğer arkadaşa da defalarca anlatmak istediğim buydu. Ancak daha sonra iletişim kuramadığımı farkedince vazgeçtim. Sizin sorunuzu algılayıp cevaplarsa bu gece bir ilki yaşatmış olursunuz bana da.

Genel bir örnek vermek gerekirse, 12000-15000tl arası kazanan bir kişi için 5.20d bana da A7'den daha ideal gözüküyor. Ancak aylık giderlerine göre A7 de alabilir.
    Ya da bir SUV bir spor araç olmak üzere ikinci el iki araç alıp her sınıfın tadına bakmak isteyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muccio -- 19 Temmuz 2011; 0:37:17 >

• muccio arkadaşın kötü niyeti olmadığını biliyorum, ama a7 lüks bir otomobil ve bugün sahibinden sitesinden 111bin avro ile 139bin avro arasında değişen fiyatları olan arabadan söz ediyoruz. 255bin ile 325bin lira büyük para büyük iş adamı alabilir bu arabayı. büyük iş adamının da büyük derdi sıkıntısı olur, haliyle bu arabayı alan adamın ciddi finans bilgisi, ticari mantığı vardır. hesabında parası olmadan da bu arabayı almaz, alınmayacağını da bilir. bir yerde çalışan biri a7 alamaz.

zenginliğin sınırı yok, ben etiler'deyim ve her gün ağaoğlu geliyor, tek kapı bentley, dört kapı bentley, üstü açık bentley zenginliğin sınırı yok, ayrıca sizin 10bin geliri 20bin geliri olduğu düşündüğünüz insanların gerçek gelirlerini asla bilemezsiniz, söylemez.

a7 sahibi şöyle 1milyonluk bir konut da yaşar, eşi iyi giyinir iyi giyinmesini de ister. çünkü a7 binen adam gösterişi sever, ayrıca bir iş adamı a7'den a5 a4 binerse itibar kaybeder ticari hayatı ciddi şekilde düşüşe geçer, dolayısı ile en başında da söylediğim gibi a7 binmek demek hesabında en az 1 milyon var demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfredo -- 19 Temmuz 2011; 0:40:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lonely_man

quote:

Orijinalden alıntı: muccio

quote:

Bence aylık 10-12binlira ile 5.20d almak hiç mantık işi değil. Benimde çevremde aylık 20.000den fazla net geliri olup 20.000Tllik arabaya binen insanlar var.

Neden mantık işi olmasın ki? Size bir arkadaşımı örnek vermek isterim. 30 yaşına gelmesine rağmen ailesi ile yaşıyor. Bekar. Haftaiçi yoğun tempolu bir işte çalışıyor. Evinden işine işinden evine gidiyor. Cumartesi ve Pazar günleri hariç sosyal hayat için pek vakit ayıramıyor. Kazandığı ücret bahsettiğimiz rakamlardan daha düşük olmasına rağmen rahatça 5.30D kullanıyor. Çünkü arkadaşımın evi ve işi haricinde en çok zaman geçirdiği yer aracı. Ayrıca kişisel lüksü sadece aracı. Gece hayatından keyif almıyor. Moda ile de ilgilenmiyor.

Şimdi tekrar bu kişi için 5.20d almak hiç mantık işi değil diyebilirmisiniz?

Arabada ne kadar vakit geçirdiğine bağlı. Mesela sadece işe gelip giderken kullanıyorsa BENCE mantıklı olmaz. Ama işi gereği sürekli bir yerlere gidip geliyorsa ona bir şey diyemem. Mesela benim bahsettiğim kişi işe bile servis ile gidiyor. Ve yılda 1000km bile yol yapmıyordur belki.. Ama sizin bahsettiğiniz kişi yılda 30.000km yol yapıyorsa o araba onun için mantıklıdır.

Bahsettiğiniz gibi benim verdiğim örnek işine kendi aracı ile gidiyor.Aylık minimum 2000km yapıyor. Sizin verdiğiniz örnekteki kişi otomobilleri hobi olarak görmüyorsa 20.000tl'lik bir araç bile onun ihtiyaçlarını karşılar diye düşünüyorum. Otomobillere tutkusu varsa da, haftasonları için 50.000tl civarına bir klasik alıp keyfini yaşayabilir. Bunlar kişiden kişiye değişkenlik gösteren durumlar.
    Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alfredo

muccio arkadaşın kötü niyeti olmadığını biliyorum, ama a7 lüks bir otomobil ve bugün sahibinden sitesinden 111bin avro ile 139bin avro arasında değişen fiyatları olan arabadan söz ediyoruz. 255bin ile 325bin lira büyük para büyük iş adamı alabilir bu arabayı. büyük iş adamının da büyük derdi sıkıntısı olur, haliyle bu arabayı alan adamın ciddi finans bilgisi, ticari mantığı vardır. hesabında parası olmadan da bu arabayı almaz, alınmayacağını da bilir. bir yerde çalışan biri a7 alamaz.

zenginliğin sınırı yok, ben etiler'deyim ve her gün ağaoğlu geliyor, tek kapı bentley, dört kapı bentley, üstü açık bentley zenginliğin sınırı yok, ayrıca sizin 10bin geliri 20bin geliri olduğu düşündüğünüz insanların gerçek gelirlerini asla bilemezsiniz, söylemez.

a7 sahibi şöyle 1milyonluk bir konut da yaşar, eşi iyi giyinir iyi giyinmesini de ister. çünkü a7 binen adam gösterişi sever, ayrıca bir iş adamı a7'den a5 a4 binerse itibar kaybeder ticari hayatı ciddi şekilde düşüşe geçer, dolayısı ile en başında da söylediğim gibi a7 binmek demek hesabında en az 1 milyon var demektir.

Sayın Alfredo;
    Okuma yazmanız olduğu her halinizden belli. Büyük yazdım kalın yazdım bir türlü size okutamadım.
    Beşinci ve son kez soruyorum: Neden hayallerinizdeki A5'i şu anki ödediğiniz kredi miktarı değişmediği halde almıyorsunuz?

Her mesajınızda benim sorduğum sorudan tamamen alakasız lüks hayatlardan, zengin insanlardan bahsediyorsunuz. Tamam lüks yaşam adına çok şey biliyorsunuz. Bunu kanıtladınız. Rica ediyorum milyon dolarlardan, iyi giyinmekten bahsetmeden altıncı ve son kez sorduğum soruya cevap verin:
    Neden hayallerinizdeki A5'i şu anki ödediğiniz kredi miktarı değişmediği halde almıyorsunuz?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bence aylık 10-12binlira ile 5.20d almak hiç mantık işi değil. Benimde çevremde aylık 20.000den fazla net geliri olup 20.000Tllik arabaya binen insanlar var.

Neden mantık işi olmasın ki? Size bir arkadaşımı örnek vermek isterim. 30 yaşına gelmesine rağmen ailesi ile yaşıyor. Bekar. Haftaiçi yoğun tempolu bir işte çalışıyor. Evinden işine işinden evine gidiyor. Cumartesi ve Pazar günleri hariç sosyal hayat için pek vakit ayıramıyor. Kazandığı ücret bahsettiğimiz rakamlardan daha düşük olmasına rağmen rahatça 5.30D kullanıyor. Çünkü arkadaşımın evi ve işi haricinde en çok zaman geçirdiği yer aracı. Ayrıca kişisel lüksü sadece aracı. Gece hayatından keyif almıyor. Moda ile de ilgilenmiyor.

Şimdi tekrar bu kişi için 5.20d almak hiç mantık işi değil diyebilirmisiniz?

Arabada ne kadar vakit geçirdiğine bağlı. Mesela sadece işe gelip giderken kullanıyorsa BENCE mantıklı olmaz. Ama işi gereği sürekli bir yerlere gidip geliyorsa ona bir şey diyemem. Mesela benim bahsettiğim kişi işe bile servis ile gidiyor. Ve yılda 1000km bile yol yapmıyordur belki.. Ama sizin bahsettiğiniz kişi yılda 30.000km yol yapıyorsa o araba onun için mantıklıdır.

Bahsettiğiniz gibi benim verdiğim örnek işine kendi aracı ile gidiyor.Aylık minimum 2000km yapıyor. Sizin verdiğiniz örnekteki kişi otomobilleri hobi olarak görmüyorsa 20.000tl'lik bir araç bile onun ihtiyaçlarını karşılar diye düşünüyorum. Otomobillere tutkusu varsa da, haftasonları için 50.000tl civarına bir klasik alıp keyfini yaşayabilir. Bunlar kişiden kişiye değişkenlik gösteren durumlar.
    Saygılarımla.

Benim bahsettiğim kişi eski savaş uçağı pilotu şimdide havayolu şirketinde çalışmakta. Bu yüzden arabaların onu kesebileceğini zaten sanmıyorum. :D İyi akşamlar iyi forumlar dilerim.

• sorunun cevabı, insignia 2,0 dizel olan modelini kullanıyorum, henüz alalı çok yeni 3 aylık. evleneceğim iyi bir konut da oturmayı hedefliyorum, iyi bölge ve haliyle şu günlerde hem hayat kurup hem de a5 alacak kadar para kazanmıyorum. ömür billah araba kredisi ödeyecek kadar da aklımı kaybetmedim. ama 3-5 yıl konut ödenir, ama konut değer kazanır a5 kazanmaz, bugün 400bin liraya aldığın konutunk kredisi 5 senede ödersin, ama 5 sene sonra 550-600 olur, a5 3 sene ödesen 3 sene sonra yarı parasına anca satarsın, belki bir miktar sapmalar olur senin hesabınla yola çıkarsak bugünü yaşa yarına bakarız gibi oldu:)
  • bir ikisi aynı segmentin arabaları değil ama yinede ikisi arasında tercih yapacak olsam kesinlikle 520 derim onun hariçinde hiçbir koşulda a7 almam aynı fiyata aslanlar gibi cls var onu alırım.A7 audi adını bence lekeleyen bir tasarım
  • Tüm mal varlığını jipe yatıran adamın dramı.

Maaşla çalışıp banka kredisiyle A7 vs. alınırsa da sonucu heralde böyle bir şey olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cefucsa -- 19 Temmuz 2011; 1:01:05 >

• 2 litre ile 3 litre motoru kıyaslamada ki saçmalık nereden geliyor?

A7 ile F10 kasa 5 serisi aynı kulvarda değil ancak tercihim 2 litre bile olsa Bmw olurdu.

Yeni 6 serisinin yanında Audi A7 konuşulmaz bile
  • quote:

sorunun cevabı, insignia 2,0 dizel olan modelini kullanıyorum, henüz alalı çok yeni 3 aylık. evleneceğim iyi bir konut da oturmayı hedefliyorum, iyi bölge ve haliyle şu günlerde hem hayat kurup hem de a5 alacak kadar para kazanmıyorum. ömür billah araba kredisi ödeyecek kadar da aklımı kaybetmedim. ama 3-5 yıl konut ödenir, ama konut değer kazanır a5 kazanmaz, bugün 400bin liraya aldığın konutunk kredisi 5 senede ödersin, ama 5 sene sonra 550-600 olur, a5 3 sene ödesen 3 sene sonra yarı parasına anca satarsın, belki bir miktar sapmalar olur senin hesabınla yola çıkarsak bugünü yaşa yarına bakarız gibi oldu:)

Bildiğim kadarı ile aracınızın 80.000tl civarında bir fiyatı var. Hayalini kurduğunuz A5'in ise 120.000tl. Aradaki 40.000tl'nin ne aracınızın kredisini ömür billah uzatacağını ne de sizi ev sahibi yapacağını sanmıyorum. Gayrimenkul işi yaptığımız için 3-5 yılda büyük getiriler yapan ev planı bundan 6-7 yıl önce almış olsaydınız olabilirdi. Şu anki ekonomik dinamikler böyle bir kar sağlamıyor. Yarı fiyatına satarsın dediğiniz A5'lerin 2008 modellerinin şu anda 20.000tl'den fazla zarar etmediğini kendiniz de araştırırsanız görürsünüz.

Keşke monolog halinde mesajlar yerine en baştan bilgi paylaşımı yapabilseydik, eminim ki sizin iktisadi hesaplarınızın şu anda sizi hayalinizdeki araçtan ayrı koyduğunu görmüş olurdunuz. Tahsiliniz ve mesleğiniz hakkında hiç fikrim yok ancak finans ve iktisadi bilimler ile uzak bir alanda faaliyet gösterdiğinizi düşünüyorum.

Keşke üç ay önce sizi hayalinizdeki aracı almaya razı edebilseydim. Ancak halen çok geç değil. Aradaki 40.000tl ile ev sahibi olmaya çalışmayın.
    Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: cefucsa

Tüm mal varlığını jipe yatıran adamın dramı.

Maaşla çalışıp banka kredisiyle A7 vs. alınırsa da sonucu heralde böyle bir şey olur.

Şirket adı vermem doğru olmaz ancak, maaşla çalışan bir müdür (dikkat edin genel müdür değil, sadece müdür) 2 yıldır Maserati Quattroporte'ye biniyor. Henüz batmadı. Maaşı da hayal ettiğiniz rakamlar değil. Aracı krediyle aldı.

Zamanımızda aylık 3000tl geliri olan kişi 50.000tl'lik Golf alınca normal karşılanırken; 15000tl geliri olan 250.000tl'lik araba alınca neden batar deniyor anlamıyorum.

Basit bir denklem; gelir 5 kat artıyorsa gider neden 5 kat artmasın?

• a5 dizel olan modelleri 70 avro beş kapıları 160bin lira, benzinli olanlarde öyle, avro bu arada 2 lira değil, ne arabadan ne de başka şeyden haberiniz yok. daha fazlada yazmayacağım.
  • quote:

a5 dizel olan modelleri 70 avro beş kapıları 160bin lira, benzinli olanlarde öyle, avro bu arada 2 lira değil, ne arabadan ne de başka şeyden haberiniz yok. daha fazlada yazmayacağım.

Malesef haberimin olmadığını iddia ettiğiniz 1.8tfsi araca daha bu sabah fiyat aldım. Eğer ilgilenirseniz teklif formunu size yollayabilirim. 122.580TL fiyat aldım.

İddialarınız hep havada kalıyor o nedenle daha fazla yazmamanız isabet olur.
  • maalesef benzine para verecek kadar zengin değilim. o yüzden benim kategorimde sadece dizel var, senin alacağın düşük paketli a5 ama benim alabileceğim benim için uygun olan a5 160bin lira.

12bin liraya A7 alınabilir diyen biri ile zaten ne konuşabilirim ki? 25bin kazananda senin hesaba göre 500bin iralık arabaya binebilir.

iyi forumlar iyi geceler
  • A7 3 tdı ile 520D karşılastırmak saçma olur motor açısından A7 ile BMW 530D karşılaştırılması daha mantıklı ve adil olur

A7 3.0 V6 TDI DPF quattro S-tronic
    Yakıt Tüketimi
    (Şehiriçi / Şehirdışı) 7,2 lt / 5,3 lt
    Motor Gücü
    (hp) 245 hp
    Şanzıman S-tronic 7 Vites
    4x4
    0-100 Hızlanma
    (KM) 6,3 sn

BMW 530D

Azami hız (km/sa) 250

Hızlanma 0 - 100 km/sa (sn) 6.3

Şehir içi (lt/100 km) 7,7

Şehir dışı (lt/100 km) 5,2

Ortalama (lt/100 km) 6,1 / 1150

Depo hacmi (lt) 70

CO2 emisyonu (gr/km) 160,0

ayrıca A7 105 bin Euro'dan başlıyo Bmw 530d 91 bin Euro dan başlıyor bunlara bakılarakta cevabı vermek gayet Basit BMW tabıkı Not 2 aracada bindim konfor olarak bi farkalrı yok fakat Bmw nın teknık verılerne gore yakıt tuketımı fazla olsada Bmw f10 520d kullanan bırı olarak Bmw surus keyfıyle o kucuk yakıt tuketım farkınıda onemsemezsınız

• Ekleme yapıym aylık geliri 30 bin liradan aşağı olan birinin bu arabalardan birini alması çok zor
  • 520d değil de 530d alıp Audi denen kişiliksiz firmayla uğraşmam şahsen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canozpinar

520d değil de 530d alıp Audi denen kişiliksiz firmayla uğraşmam şahsen.

Katılıyorm yalnız kısılıksız olan audı degıl Dogus otodur bence
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.