Şimdi Ara

Audi A6 faciası (gelismeler ilk mesajda) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
2
Favori
13.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
65 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hunharca Eleştiri H kullanıcısına yanıt
    katılıyorum BSC dir bu
  • imkanınız var ise genel merkez ile görüşün.
  • Bu konuyu okuyun
    https://forum.donanimhaber.com/volvo-s90-motor-arizasi-ayipli-mal-guncelleme-dava-acildi--135071456

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: D. Targaryen

Türkiyedeki hukuk sistemine inanmıyorum. Bunu bilen bayiler de müşteriye kolayca rest çekebiliyor.

Arızanın giderilmesini ve ilk 3-4 bakımı ücretsiz talep edin.

Biliyorum adil değil ama mahkemelerde dolanır durursunuz.
    Çünkü yaptırım yok. Yargı boş. Hukuk leş. Sen süper lüks daire parasına araba alan birisine daha ilk günden sorun yaşadığında daşşak geçer gibi cevap verirsen bu gücü nereden alıyorsun diye sorarlar. Cevap belli. Dava açılır ama sonunda yargı mensuplarının da asli kusurlu olan marka ve bayiye ilave sağlam bir para cezası vermeden konuyu sonlandırması adeta ödül vermek demektir.

Araç bulamıyoruz yalanı da komikmiş. Hele bu kadar stoklar şişikken.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burayı yıkarlar
  • Zor bir durum işiniz zor ama hakkınızı sonuna kadar arayın

• Konu fake dir değildir bilemem ama o fiyata tr de araba almazdım herhalde ,gerçek olmuş olsa soluğu mahkemede bile almış olsa ,mahkeme hemen haklı mı çıkartıcak adamı sürünecek 2 tarafta gerçi satan taraf alışmış sürünmeye de ,manuel alın dediğimizde de hemen saldırıyorlar manuel araba mı olur yıl 2020 diye ,hoç o motorlar da hiç güven vermiyor 1.0 hacimden 115 beygir almışlar kompresyondan patlayacak motor yada yağ kaçıracak bir yerden o belli lakin km si belli değil.
  • 4-5 yıl önce skoda araç alıp bir hafta sonra boyalı çıktığı için mahkemeyle uğraşan arkadaşım var. Araba eskidi daha değişecek, daha değişecek, para iadesi yapılacak... ne zaman sonuçlanırsa artık.
  • redferrari R kullanıcısına yanıt
    TBMM grup Başkan vekilleri ve parti araçlarının çoğu A6 3.0 quattro.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Antor

4-5 yıl önce skoda araç alıp bir hafta sonra boyalı çıktığı için mahkemeyle uğraşan arkadaşım var. Araba eskidi daha değişecek, daha değişecek, para iadesi yapılacak... ne zaman sonuçlanırsa artık.
    5 yıldır dava devam mı ediyor?

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Bir dünya premium marka var demişsiniz. Audi sanırım bunun dışında kalıyor. Peki sizin önereceğiniz marka ne olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Öncelikle geçmiş olsun, şimdi fiyat listesine baktım ve yanlış görmedim değil mi? Aldığınız aracın liste fiyatı 740.000,00 ₺. Araç "0" ve daha 15 gün kullanmak kısmet olmadan mekatronik arızalanıyor, değişmesi gerekiyor, serviste aracınıza çarpıyorlar ve buradaki bazı arkadaşlarımız da bunu gayet doğal mı karşılıyor? Ya biri beni çimdiklesin arkadaşlar, şaka gibi. Burada arkadaşa Mekatronik değişsin kullanmaya devam et diyenler eminim gerçek hayatta 1.000 ₺ verip aldıkları telefonda bir tane ölü piksel çıksa doğruca hakem heyetine koşarlar değişim için.

Yahu araç daha "0", Sıfır ve bu araç 740.000,00 ₺, bakın Yediyüzkırkbin Türk Lirası. Yani bilemiyorum, kanun, mevzuat ne der bu işe ama açıkçası yerinizde olsam canım çok yanardı.

Ama suç Audi de değil, Doğuşta da değil, suç sende kardeşim. Ben de araç alırken Doğuşa gittim, burunlarından kıl aldırmayan tavırlar, Alırsan al bize müşteri mi yok havaları, bizim araçlarımız Altın triplerini görünce, bedava verseler almam diyip çıkmıştım bayiden.
    Araç 740 TL de olsa, 740.000 TL'de olsa mevzuat bellidir. Bir araç aynı arızayı bir kaç kere yapmadıkça değişim yapılmaz. Yukarıda biri ayıplı mal demiş. Ayıplı mal değil ki. Arızalı mal. Boyasında çizik olur. Veya fabrikadan bir tarafı ayıplı çıkar. Kontrolde gözden kaçar. O ayıplı üründür. Servis arızayı gidermeyi taahhüt etmiş. Giderecek. Müşteri kabul etmeliydi.

Diğer açıdan. Doğuştan araba almak hatadır veya değildir. Bu tamamen yoruma açık bir durumdur.

• quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Araç 740 TL de olsa, 740.000 TL'de olsa mevzuat bellidir. Bir araç aynı arızayı bir kaç kere yapmadıkça değişim yapılmaz. Yukarıda biri ayıplı mal demiş. Ayıplı mal değil ki. Arızalı mal. Boyasında çizik olur. Veya fabrikadan bir tarafı ayıplı çıkar. Kontrolde gözden kaçar. O ayıplı üründür. Servis arızayı gidermeyi taahhüt etmiş. Giderecek. Müşteri kabul etmeliydi.

Diğer açıdan. Doğuştan araba almak hatadır veya değildir. Bu tamamen yoruma açık bir durumdur.

Alıntıları Göster
    Yanlış biliyorsunuz araç basbaya ayıplı burada 3 kere değişim vs. usulüne gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Hunharca Eleştiri

Öncelikle belgeleri görelim...

Servis teslim tutanağını kişisel bilgileri gizleyip gönderin.

%90 FAKE haber...
    Saygısızlığın lüzumu yok. Forumun kaç senedir üyesiyim, yazdığım mesajlara kurduğum cümlelere bakarsanız anlarsınız kapasiteniz varsa. İnanmayan da kusura bakmayın def olsun gitsin, Doğuş otoya 06 ALB 43 plakalı aracı sorgulasın
  • Nekadara almıştınız yeni kasa mı

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Öncelikle geçmiş olsun, şimdi fiyat listesine baktım ve yanlış görmedim değil mi? Aldığınız aracın liste fiyatı 740.000,00 ₺. Araç "0" ve daha 15 gün kullanmak kısmet olmadan mekatronik arızalanıyor, değişmesi gerekiyor, serviste aracınıza çarpıyorlar ve buradaki bazı arkadaşlarımız da bunu gayet doğal mı karşılıyor? Ya biri beni çimdiklesin arkadaşlar, şaka gibi. Burada arkadaşa Mekatronik değişsin kullanmaya devam et diyenler eminim gerçek hayatta 1.000 ₺ verip aldıkları telefonda bir tane ölü piksel çıksa doğruca hakem heyetine koşarlar değişim için.

Yahu araç daha "0", Sıfır ve bu araç 740.000,00 ₺, bakın Yediyüzkırkbin Türk Lirası. Yani bilemiyorum, kanun, mevzuat ne der bu işe ama açıkçası yerinizde olsam canım çok yanardı.

Ama suç Audi de değil, Doğuşta da değil, suç sende kardeşim. Ben de araç alırken Doğuşa gittim, burunlarından kıl aldırmayan tavırlar, Alırsan al bize müşteri mi yok havaları, bizim araçlarımız Altın triplerini görünce, bedava verseler almam diyip çıkmıştım bayiden.
    Hocam araç yeni kasa değil bir önceki kasa o nedenle daha uygun fiyata alındı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Y4Ş4R

Bir dünya premium marka var demişsiniz. Audi sanırım bunun dışında kalıyor. Peki sizin önereceğiniz marka ne olurdu.
    Arkadaşın önereceği markayı hatta modeli tüm forum iyi biliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: funmanias

Yapılıcak olan şudur : bilir kişi eşliğinde beyin arızasının aydiden kaynaklı olduğunun raporu tutulmalı sonrasında araç aydi bayiinde iken kaza oldu ve aracın 2. El değerinin düştüğü ve kusursuzluk özelliğinin bozulduğunun raporu tutulmalıdır. Sonrasında tüketici hakem heyetine (hızlı sonuç alöak için) evraklarla başvuru yapılmalı ayıplı hizmet kanununa göre yeni araç istemeniz gerekir. Ödediğiniz meblağ yüksek olduğu için ve aracın gelmesi de 2-3 ay süreceği için aynı segment te geçiçi bir araç talep edin yada paranızın günlük faizinden araç gelene kadar faiz talep edin maddi anlamda zarara uğradığınız için. Son olarak şuan yapmış olduğunuz bütün korumaları faturaları ile belgeleyin ve yeni gelecek olan araca aynılarını yaptırın. Eğer ki olay mahkemeye gidet ve audi bunu kabul eymez ise tadından yenmez. Tazminat davası acın hem arabanızı yenilersiniz hemde dava sürdüğü süre boyunca paranıza temerrüt (ismi tam basıl yazılıyor bilmiyorum) faizi işletir dava sonunda farkı alırsınız.

Not : Like atında adam görsün arkadaşlar.
    Detaylı bilgiler için teşekkürler. Bugün şirket avukatımla birlikte Doğuş'a gittik, ilgili kişilerle görüştük değişim için biraz zaman istediler aman aracın kasa değiştirmesi sebebiyle net bir şey söyleyemiyorlar.Bakalım süreç neler gösterecek.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Megane mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Y4Ş4R

Megane mı
    Evet.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.