Şimdi Ara

AUDI A4 B9 (ANA KONU) (93. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
11.510
Cevap
127
Favori
893.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamlar dostlar.tüm yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Sizlere bir sorum olacak 1 ay önce a4 1.4 tfsi sport aldım. aldıktan 2 hafta sonra bi iş karşıma geldi ve sermaye acısından beni zorlayacak bir iş.arabamı satarsam benim iş kurma giderlerim için daha rahat olacak. Arabamı satmak gibi bi düşüncem var sizce ne yapmalıyım. Arabayı da yeni aldım daha kıyamıyorum acıkcası
  • Omr1234 O kullanıcısına yanıt
    İş ve Ev için 3 e 5 e bakılmaz araç satılır hocam. 10k - 15k zarar etseniz bile diğer taraftan kurtarırsınız. Hayırlısı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Omr1234 O kullanıcısına yanıt
    1.4 tfsi sport paket üzerine opsiyon var mı hocam? Hangi şehirdesiniz ? bende 1.4 tfsi sport donanımlı araç bakıyorum fakat 2. el alacaksam opsiyonlu istiyorum.

• Boş bir 2.0 almak istemiyorum hayalet ekran ve ses sistemi olmazsa olmazım o yüzden 1.4 düşünüyorum e90 ı alalı 2.5 yıl oldu 40 bin km yaptım çoğunlukla istanbul trafiğinde yazları istanbul dışı uzun yol yapıyorum bir ara benzinli 2008 model passat aldım 2 hafta sonra sattım çok felaket yakıyordu ilk benzinli aracım olmuştu o ondan sonra valla korkuyorum benzinli araç almaya audi a4 ise bayadır incelemelerini izlediğim takip ettiğim araç

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Dizeller uçmuş gitmiş o yüzden dolu 1.4 almak istiyorum

• RuLinq R kullanıcısına yanıt
    Istanbul mesai başlangıcı / bitişi yoğun dur kalk trafik kullanımınız oluyorsa 9.5 lt altını göremeyebilirsiniz. Benim uzun dönem ortalamam 7.2 lt fakat genelde şehirdisi ağırlıklı kullanıyorum. Buna rağmen ortalamamı yükselten yine de kullandığım şehiriçi zamanlar. Yogun trafikte duruma ve trafiğine göre 11 lt dolaylarına kadar ulaşabiliyor. Şehiriçi kullanımını pek sevdiğini söyleyemem. Kasa ağır, motor malum 1.4 TFSi. Bu nedenle dur-kalk trafikte yakıyor.

• RuLinq R kullanıcısına yanıt
    Donanımlı alacaksanız zaten 2.0 tdi almayın, acayip zarar edersiniz hem opsiyonlar pahalı alırken %100-110 ötv ödeyeceksiniz bir de. 2.0 tdi ların çoğu filo aracı onlarda da led farlar dahi yok.

Dolu bir 1.4 tfsi sport paket de 220.000 ₺ leri geçer. Bana göre değmez karar yine de sizin tabi.

Satarken 32 km/h ortalama hızla (şehiriçi-dışı karışık sayılır) 8.0 lt/100 km idi tüketimim. Aynı şartlarda şu an 5 civarı gezinebiliyorum.

Yılda ne kadar km yapıyorsunuz? Ona göre dolu bir 1.4 tfsi almayı düşünebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_motive -- 22 Eylül 2017; 18:1:27 >
  • Merhabalar,
    A4 te mevcut olan far opsiyonları ve ikinci el satışta olan araçların büyük oranda "ful+ful matris led" şeklinde ilan edilmesinden dolayı xenon-led ve matrix led olan 3 seçeneğin karşılaştırmalı fotoğrafını aradım ancak resmi bir karşılaştırma fotoğrafı bulamadım. Bu sebeple ilanlardan kestiğim 3 farklı farı yapıştırıyorum, her ne kadar üçüne de matrix deselerde hem farlar hemde fiyatları oldukça farklı aslında. Umarım benim gibi net farkı tek seferde görmek isteyen arkadaşlara faydalı olur.

• Arkadaşlar selam, dizayn pakette opak siyah ve ibis beyazı dışında renk yok diyorlar, metalik renkler sadece spor pakette varmış, doğru mu bu, aynı araçtan almak istiyoruz (1.4 tfsi A4) fakat renk için de 10bin lira verilmez diye düşünüyorum. Bilen bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim

• Incubuss kullanıcısına yanıt
    Sport pakette metalik renk standart ilaveten ısıtmalı elektrikli hafizalı spor koltuklar mevcut. Jantları ve direksiyonu da biraz farklı. Renkten ziyade koltuklar belirleyici olacaktır tercihinizde.

• halil_ibrhm kullanıcısına yanıt
    En altta paylaştığınız sadece Matris Led. Matris ledler uzun - kısa geçişi ve aktif viraj farı özelliği sunuyor. Genellikle bizim araçlarımızdaki ve 2017 modellerde standart olan ise ortadaki Ledler. Her iki led paketinde de stoplar da led geliyor. İlk görseller Xenon ve arka stoplar halojen geliyor. Gece sürüşlerinde aracı gösteren özellikle arka ledler.

Aynen öyle hocam. Ben ikinci el araç satışında ön xenon arka halojen araçların bile matrix led diye anlatıldığını (çoğunlukla xenon olanlara led, hemen hemen her led fara da matrix led yazıldığını) sıkça gördüğüm için üç farı da aynı karede paylaşmak istedim. "Aracımız dinamik ful+ful dosta gidecek bir aile arabasıdır, sahibine hayırlı olsun" :)

Zaten ful+ful, sanruf, sıfır kokusu üzerinde (40000km) yazanların eline vurmak istiyorum da şimdilik bu meseleye dikkat çekmek istedim. Yorumunuz için de teşekkür ederim, her zaman bilgilendirici paylaşıma devam ediyorsunuz.
    Arka farların aracı gösterdiğine ben de katılıyorum..ebay üzerinden avant için led arka far takımı bakmıştım geçenlerde epey pahalıydı (500 küsür euro civarı). Belki ileride çıkma far daha ucuza bulunur diye düşünüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • halil_ibrhm kullanıcısına yanıt
    Ne demek hocam ; çok sağolun. Belirttiğiniz husus ne yazik ki var ilanlarda. Pek çoğu galeri oyunları , aslında biliyor da olabilirler ama tutarsa veya ilgi çekerse hesapları " İstetmesi kullanılmadı! " ilanlarını da unutmayalım

• quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Sport pakette metalik renk standart ilaveten ısıtmalı elektrikli hafizalı spor koltuklar mevcut. Jantları ve direksiyonu da biraz farklı. Renkten ziyade koltuklar belirleyici olacaktır tercihinizde.

Peki dizayn pakette sadece opak siyah ve beyaz seçenekleri mi var, metalik renk seçeneği yok mu?

• Incubuss kullanıcısına yanıt
    Sedan opak , Avant Design paketinde ise metalik renk diye biliyorum. 2017 modellerde değişiklik yapmış olabilirler.

Dynamic pakette bulunan stoplar ve farlar ile design pakettekiler aynı mı? Bir de dynamic için fiyat alan var mı?
  • denizsesi D kullanıcısına yanıt
    2016 modellerde aynıydı , hepsinde önler BiXenon arkalar halojendi. Ledler ( Matis değil, ön led arka led ) ise bazı araçlarda opsiyonel olarak eklenmiş geliyordu. Özellikle Sport ve Design'da opsiyonel bulunabiliyordu. Şimdi ise 2017 model Design ve Sport'ta standart donanıma eklendi. Matrisler ise hala opsiyonel ve nadir dolulukta araçta hazır getiriyorlar ki onların da fiyatı mantık dışına çıkıyor. Gerek gündüz ledleri gerek gece arka stop görüntüsü nedeniyle standart ledler bence yeterli. Dynamic paketin durumunu bilmiyorum maalesef. Dynamic'te sunroofsuz araç bile görüyorum trafikte ama benim sorduğum dönemde bayilerdeki Dynamiclerde sunroof da vardı opsiyonel olarak. Opsiyondan kastım yeni araç oluşturmak değil, aklınızı karıştırmasın. Niyetlendiginiz zaman mutlaka farklı araçlar için teklif formları almalısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: halil_ibrhm

Merhabalar,
    A4 te mevcut olan far opsiyonları ve ikinci el satışta olan araçların büyük oranda "ful+ful matris led" şeklinde ilan edilmesinden dolayı xenon-led ve matrix led olan 3 seçeneğin karşılaştırmalı fotoğrafını aradım ancak resmi bir karşılaştırma fotoğrafı bulamadım. Bu sebeple ilanlardan kestiğim 3 farklı farı yapıştırıyorum, her ne kadar üçüne de matrix deselerde hem farlar hemde fiyatları oldukça farklı aslında. Umarım benim gibi net farkı tek seferde görmek isteyen arkadaşlara faydalı olur.

Evet tüm ilanlarda led farlara matris led diyor araç sahipleri, oysa Matris ledli araç çok az trafikte, belirttiğiniz ve belirtildiği gibi sadece en alttaki Matris led.

Şuan da Audi sitesinde yazan donanımları incelediğimde dynamic ile design ve sport arasında far ve stop grubunda farklılık görünmüyor. Dynamicten itibaren led ön farlar, led stoplar ve dinamik sinyal lambaları standart. Sunroof ise design paket ile geliyor görünüyor. Demek ki 2017 modeller bu şekilde
  • 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.