Şimdi Ara

AUDI A4 B9 (ANA KONU) (90. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.511
Cevap
127
Favori
893.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 06Ankara06FB

neden hocam? memnun kalmadığınız noktalar neler? sanırım çok iyi bir fiyata da almıştınız 3.18 i.

Audi cok daha net daha sessiz bir araba 3'den

Audi cok daha az ruzgar sesi aliyor ve yol sesi aliyor

Audi de konfor daha iyi suspansiyonlar cidden cok basarili

Benim aracim 3.18 d 2000 motor 150 ps olan versiyon

M plus olanlari 200.000 verdiler bende 10.000 ekstra var ben 210.000 aldim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cihanair kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim katlanmadı benim için çok önemli.diğer arkadaş katlanmıyor demiş

• quote:

Orijinalden alıntı: sprinters03

Teşekkür ederim katlanmadı benim için çok önemli.diğer arkadaş katlanmıyor demiş

Bizim

2016 katlaniyor ama giris paketi degil bizde arka kol dayamada var

• quote:

Orijinalden alıntı: sprinters03

Benim bildiğim Design katlanıyor Sport katlanmıyor. Ben aldıktan sonra katlanmadigini görmüş oldum. Allah'tan şimdiye kadar katlamam gerekmedi ve gerekmeyecek gibi duruyor. Katlansın isterdim.

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Dinamik de katlanmıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • El Gato Negro kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam. Acaba tüm Designlar mı katlanıyor ?

• desing aracımda teklifte katlanmıyor yazıyor, yarın kontrol edeceğim hiç dikkat etmemiştim, uzun yüklerim oluyor ve bisiklet taşıyorum, umarım sıkıntı yaşamam.
  • Valla iyi konuya değinmişim benim içinde çok önemli bilgilendirseniz sevinirim.birde fiyat teklifi en son ne kadara alabildiniz

• A3 sedan 1.6 tdi ve a4 sedan sport 1.4 tfsi arasında kaldım. Bu iki araç arasında kalite farkı bariz mi? Yakıt tüketimi konusunda beni çok üzer mi acaba ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackberry4ever

A3 sedan 1.6 tdi ve a4 sedan sport 1.4 tfsi arasında kaldım. Bu iki araç arasında kalite farkı bariz mi? Yakıt tüketimi konusunda beni çok üzer mi acaba ?

Arada 2-3 litre yakıt farkı ve dizel benzin farkı illaki olur. Ancak gerek konfor gerek bagaj hacmi, yol tutuş ve özellikle iç dizaynda A4 açık ara önde. Yakıtı çok fazla sorun etmiyorsanız bence kesinlikle A4 tercih edilmeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: blackberry4ever

A3 sedan 1.6 tdi ve a4 sedan sport 1.4 tfsi arasında kaldım. Bu iki araç arasında kalite farkı bariz mi? Yakıt tüketimi konusunda beni çok üzer mi acaba ?

A3 bir tık daha konforsuz, her ne kadar yeni nesil bir dizel de olsa o gar gar gar sesi bana konforsuz geliyor.
    a4, a5 ve a6 nın içlerinin aynı olması dolayısı ile a4 sizi çok tatmin edecektir.
    sıkışık trafikten çıkıp direk hız sabitlemeye geçtiğim için 7.8 ortalama ile tüketim yapıyorum.
    selamlar.
  • cihanair kullanıcısına yanıt
    1.4 de ve 2.0' da da aynı şanzıman var diye biliyorum.

DL382 model.

400nm tork dayanımlı.
  • John Shepard kullanıcısına yanıt
    1.4 TFSİ'lar dq380 kodlu şanzımanmış hocam. 2.0 TDi'lar da farklı o zaman.

Olmaması lazım hocam, dq kodlu şanzımanlar enine yerleştirilmiş motorlarda kullanılıyor diye biliyorum.

A4b9 da motor uzunlamasına yerleştirilmiş biliyorsun.

Uzunlamasına yerleştirlmiş motorlarda dl kodlu şanzıman kullanılıyor. L harfi bunun için.

Tabi ben mantık yürütüyorum, kesin kaynak bulamadım henüz.

Edit: şöyle bir yazı buldum

https://www.audiworld.com/forums/a4-b9-platform-discussion-212/b9-s-tronic-vs-mk7-dsg-2909260/page3/
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • ben A4 1.4 design yeni aldım 20 gün oldu.

Arabada 40 km gidersin yazıyordu bayiden aldığımda yakıt lambası yanıyordu. Gittim shelle fulledim. İstanbul şehir içinde 180 km yaptım.bayramda Edirne'ye gittim geldim otobandan.

Şu an 655 km ye geldim. Yol bilgisayarına göre 140 km'lik daha yakıtım var. Bu yolculuklarımda klima açıktı. 2 yetişkin 1 çocuk. Bir de daha yeni araba motoru açmadık.

Daha önce eski kasa 2011 jetta.2013 suberb,2016 golf kullandım bunlar hep dizel otomatikti. İlk defa benzin otomatikteyim.

Diyorum ben daha önce araba kullanmamışım. Eğer yakıt hep böyle kalacaksa dizele yıllardır ettiğim masraf için kendime kızıyorum.

Naçizane Önerim;

Abiler bu tür üst sınıf arabalar A4,3 serisi ve C serisi gibi araçlarda f/p ilişkine çok bakmamak lazım. Bu 3 arabaya kullanıcıların duyduğu bir aşk var. Hasta BMW ve Mersocuya audiyi anlatamazsınız. Birbirlerine göre artıları eksikleri var. Bir otoban sürüşüyle audiye hayran kalınmaz veya passata veya 3 veya c serisi.

Ben golfü sattığımda 3008 baktım. Kim ne derse desin o arabanın iç dizaynı ve dış dizaynına hasta olmamak elde değil. Tabi o suv. Kıyaslama olmaz ama sıfır arabada takır tukur seslerden bahsediyorlar, viraj dönerken koltukta savrulduklarından bahsediyorlar ve pejonun (bilen bilir yıllar önce 307 nin durduk yere patlaması sebebiyle) kötü şöhreti o araçları bitirdi bizi bu araçlara yöneltti.

ama işte tamamen gönül meselesi araçla uyum içinde olmak mesele. İşte o test sürüşleri bize bunu önemli kılıyor.

Demem o ki alacak maddi gücünüz varsa gidin tüm seçeneklerinizi sürün. Yüzlerce forum sitelerinde anlatılan tecrübeler elbette Önemli ama para sende abi sen önemlisin sen alacaksın sen süreceksin bakma fiyat performansa. Aklında tut ama salt buna takılma, yoksa sırf popüler ve aşırı tavsiye ediliyor diye araba almak olmaz. Saygılarımla

• TheDisabler T kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın hocam kazasız belasız. Aracın deposu 60lt olduğu için de menzil bir parça uzuyor ancak haklısınız. Aldığım günden bu yana 6binKM yaptım ve yakıta hiç dikkat bile etmiyorum. Çünkü araç sessiz , araç keyifli , kaliteli , prestijli rahat ve geniş. Uzun yolda saatlerce bıkmadan yorulmadan kullanılabiliyor. Benim eksiklik hissettiğim tek nokta koltuklarda soğutma olmaması. Deri koltuklar beni aşırı terletmiyor ( ortaları gerçek deri kenarları suni diye biliyorum ) ama uzun yolda soğutma daha etkili olurdu hele ki böyle sıcak günlerde.

A4 ü tercih edecek kişilerin kullanmasında kesinlikle fayda var. Belki 3 serisi kişiye daha cazip gelecek, belki de C Classe daha cazip gelecek. Aracın karakteri 3 serisi kadar sportif değil ancak 3 serisine karşı başka avantajları da var. Bunları bizzat deneyimleyerek karar vermekte fayda var.

• Müşteri temsilcisine sorduğumda arka koltuklar hiçbirşekilde standart olarak katlanır vaziyette gelmiyor dedi.mutlaka opsiyon olarak sipariş edilmesi gerekiyormuş.hevesim kursağımda kaldı ve araçtan vazgeçtim.nasıl böyle birşeyi opsiyon yaparlar anlamıyorum.

• sprinters03 S kullanıcısına yanıt
    ST ler her zaman olduğu gibi sallıyor yine. Gördüğünüz üzere opsiyonel değil. Design standart donanımında görünüyor hatta. Bu araç 2016 model olduğu için 2017'de durum aynıdır diyemiyorum. 2017 model bir Design için araç teklifi alabilirseniz daha sağlıklı kontrol ederiz.

Hocam benim araba 2016 design, benim teklifte arka koltuklar sabit olarak görünüyor. Zaten katlanmıyor da.

• John Shepard kullanıcısına yanıt
    Aracına göre mi geliyor acaba hocam

Bu araçta normal donanımda yazıyor katlanabilir arka koltuk şeklinde. Çok ilginç.

• 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.