Şimdi Ara

AUDI A4 B9 (ANA KONU) (82. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
11.511
Cevap
127
Favori
893.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 170 bg lik motor gelmiyecekmi 3 serisine acaba.5 serisine geldi ama fiyatlar abartı.
  • Kesinlikle böyle oldu hocam. 3.18i fiyatına 3.18d satmanın başka açıklaması olamaz. Burada bir de şu gerçek yüzümüze çarpıyor; bu adamlar isterlerse ötv filan çevresinden dolanabilip küçük hacimli motorla büyük hacimliyi aynı fiyata dahi satabiliyorlar. 3.18d başta tutmamıştı , gelmeyecek arkası deniyor. Bundan sonra 3.20d için de güzel fiyatlar gelirse sürpriz olmaz bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun cihan bey. Araç güzel, fiyatı da uygun lakin 2.0 tdi yeni kasa a4 quattoyu bırakıp kasası değişecek 2 çeker bir araç almazdım şahsen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Kesinlikle böyle oldu hocam. 3.18i fiyatına 3.18d satmanın başka açıklaması olamaz. Burada bir de şu gerçek yüzümüze çarpıyor; bu adamlar isterlerse ötv filan çevresinden dolanabilip küçük hacimli motorla büyük hacimliyi aynı fiyata dahi satabiliyorlar. 3.18d başta tutmamıştı , gelmeyecek arkası deniyor. Bundan sonra 3.20d için de güzel fiyatlar gelirse sürpriz olmaz bence.

Aynı paraya 3.18i alanların vay haline o zaman
  • aknasmub kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam. Hala da ( gerçi 3.18d kalmamış galiba ) aynı fiyatı veriyorlarmış 3.18i 'ye. 3.18i 'yi motor , performans olarak tartışırız ama senelik mtv nedeniyle hemen hemen aynı fiyatken de kimse gidip 3.18i almaz herhalde. 3.20d kadar performanslı olmasa da 3.18d bu fiyatıyla çok avantajlı. Bir de şu açıdan bakalım ; C200d AMG için 250binTL+ konuşulmaya başlandı. 2.0 cc lik araç 1.6 cc lik araçtan ötv dezavantajına rağmen 40k - 50k daha ucuz. Böyle bir fiyat politikası ile birilerinin mağdur olmaması imkansız zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: El Gato Negro

Hayırlı olsun cihan bey. Araç güzel, fiyatı da uygun lakin 2.0 tdi yeni kasa a4 quattoyu bırakıp kasası değişecek 2 çeker bir araç almazdım şahsen.

Bende öyle düşünüyorum, 190 bg Quattro ve 150 bg 3 serisi, birisi yeni, birisi 5 yıllık, 3.20d Xdrive olsa eyvallah, ama alan almış satan satmış, hayırlı olsun.

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Güncel 3 serisi kullanıcısı ve de A4-A5 bakan birisi olarak geçenlerde bi arkadaşın yorumuna istinaden alt kısımda kendi cevabımı paylaşıyorum.

Yorum:

Almanya'da 316d,318d,320d satılmakta.318d ile 320d arasında baz donanımda 2500 eu fiyat farkı var yani 10 bin TL.Bu fark Türkiye'de 320d yi bir üst vergi dilimine çıkarır ki bu yüzden hiç bir zaman 318d fiyatına inmez.318d şu an piyasanın en uygun fiyatlı ve en prestijli 2.0 dizel otomatik aracı.Motor performans olarakta yanlamak isteyenler hariç herkese yeter.

Cevap:

Ya dostum isteseler bal gibi verirler. Bırakın şu Borusan'ı savunur gibi konuşmayı. Türkiye'de satışı 236k nın altındaki 2000cc her araba aynı vergi dilimindedir. Yani 318d ve 320d sportplus aynı vergi dilimindedir. Senin yazdığın 2500euro fark Almanya'daki vergi dahil fiyat farkıdır. Yani tekrarlıyorum adamlar 40hp için yaklaşık 45000tl fark istiyorlar. Bu fırsatçılık değilde nedir. Bakın ben 150hp kötüdür demiyorum, yanlış anlaşılmasın. Gayette güzel ve yeterli bi motor. Ama ben 2000cc vergisi ödüyorsam eğer 190hp olmalı diyorum, sadece bu.

Yani diyeceğim o ki bu firmaların ne zaman ne yapacağı hiç belli olmuyo. İstedikleri zaman,istedikleri aracı, istedikleri fiyata veriyorlar. 320dkesinlikle +%10luk vergi dilimine girmiyor. Yüksek verilen fiyatlara rağmen. Ve bu fiyatlarda bile çok ciddi kazançları var. Mercedes c200d'de ki kar marjını düşünemiyorum bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Kesinlikle böyle oldu hocam. 3.18i fiyatına 3.18d satmanın başka açıklaması olamaz. Burada bir de şu gerçek yüzümüze çarpıyor; bu adamlar isterlerse ötv filan çevresinden dolanabilip küçük hacimli motorla büyük hacimliyi aynı fiyata dahi satabiliyorlar. 3.18d başta tutmamıştı , gelmeyecek arkası deniyor. Bundan sonra 3.20d için de güzel fiyatlar gelirse sürpriz olmaz bence.

aynen katılıyorum
    Çok haklısınız Tarık hocam.

• gokhanvayni G kullanıcısına yanıt
    iyi günler hocam,

Aracınızda gelen sesin aynısı benim A5 dede geliryor.Siz çözüm bulabildiniz mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okis38

iyi günler hocam,

Aracınızda gelen sesin aynısı benim A5 dede geliryor.Siz çözüm bulabildiniz mi?

Bu tüm A4 ve A5'lerde olan bir durum. ABS - ESP kalibrasyonu cevabı veriyorlar. Her kontak basışta 40km/h da sadece 1 kere gerçekleşiyor. İleride belki yazılım veya güncelleme ile cözebilirler.

• ya bu dogus u anlamiyorum, sadece siyah veya beyaz satiyorlar. zaten cok fazla talep olan arac degil, bu kafayla kime satacaklar anlamiyorum. getir scuba maviyi gri yi millet secsin alsin. ic dosemeler hep ya siyah ya bej. baska satmiyolar. a4 den vazgecme zamani geldi. 180 bin lira verecegim, bi de elimizde bu var baska yok diyecekler. hade hade...
  • quote:

Orijinalden alıntı: baxu

ya bu dogus u anlamiyorum, sadece siyah veya beyaz satiyorlar. zaten cok fazla talep olan arac degil, bu kafayla kime satacaklar anlamiyorum. getir scuba maviyi gri yi millet secsin alsin. ic dosemeler hep ya siyah ya bej. baska satmiyolar. a4 den vazgecme zamani geldi. 180 bin lira verecegim, bi de elimizde bu var baska yok diyecekler. hade hade...

2016 modellerde design ve sport modellerde metallik renk standart idi dolayısıyla değişik renklerde araç çok geldi ve satıldı. Hatta kaç tane kırmızı avant gördüm. 2017 de doğuş programı değiştirdi demek ki...

• quote:

Orijinalden alıntı: baxu

ya bu dogus u anlamiyorum, sadece siyah veya beyaz satiyorlar. zaten cok fazla talep olan arac degil, bu kafayla kime satacaklar anlamiyorum. getir scuba maviyi gri yi millet secsin alsin. ic dosemeler hep ya siyah ya bej. baska satmiyolar. a4 den vazgecme zamani geldi. 180 bin lira verecegim, bi de elimizde bu var baska yok diyecekler. hade hade...

Kesinlikle haklisiniz

Ulan ici taba olan araba getirin

Yada disi gri olsun

Alayi ayni

• Umarım İstanbul'daki afetten zarar görmemişsinizdir arkadaşlar. Bugün şirket aracı Doblo ile yakalandım. Pek çok aracın camlari kırıldı, kaportalar mahvolmuş halde. Yayalar hastanelik bile olmuş olabilir , ceviz yumurta arasıydı dolu taneleri. Büyük geçmiş olsun.

• A4 aracimda biriken dolu..

AUDI A4 B9  (ANA KONU)

• 2016 model a4 avant bakıyorum, iki araç arasında kaldım.

Led farlı design paket vs sport paket.

Sport paket 1000 tl daha ucuz.

Sport paketteki 18 inch jant düşündürüyor, ayrıca led farlar da yok. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

• Erkopge E kullanıcısına yanıt
    Led Far yaklaşık 7500-TL ydi. Sport ile Design arasında da yaklaşık 10binTL vardı ( Sport pahalı ) . Sizin alternatiflerde Sport daha ucuz olduğu için Sport demek gerekir gibi duruyor ama ben far farkiyla Design olanı seçerdim. Araçlar 0km mi hocam ? Ellerinde kalmış mı hala ?

• Erkopge E kullanıcısına yanıt
    2016 avant sahibi olarak yazayım. Sport pakette elektrikli hafızalı bel destekli koltuk ve artı 18 jant var. Ama designda 17 jant ve led far var. Benim tercihim desing olurdu. Audi led farsız biraz eksik olmuş açıkçası. Led far 2017 lerde standart oldu bu da doğuşun bize kazığı!

Evet araçlar 0 km. Sport için 188.000 tl fiyat aldım. Benim gönlümden de design geçiyor.

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.