Şimdi Ara

AUDI A4 B9 (ANA KONU) (444. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.511
Cevap
127
Favori
893.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 442443444445446
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, Benim A4 de jantlar habire simsiyah. Muhtemelen fren balatasının tozu. Sizde de aynı problem oluyor mu?

Bir de Orjinal jantlarda en üst vernik tabakası dökülüyor özellikle bijonların delikleri etrafında. Bir defa bu sebeple doğuşa götürdüm. Tekrar verniklediler ama sorun devam ediyor.

AUDI A4 B9  (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Geehut -- 30 Temmuz 2020; 23:30:0 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Geehut

Arkadaşlar, Benim A4 de jantlar habire simsiyah. Muhtemelen fren balatasının tozu. Sizde de aynı problem oluyor mu?

Bir de Orjinal jantlarda en üst vernik tabakası dökülüyor özellikle bijonların delikleri etrafında. Bir defa bu sebeple doğuşa götürdüm. Tekrar verniklediler ama sorun devam ediyor.

Balata tozunu 2-3 ayda bir demir tozu temizliği yapabilirsiniz ya da yıkamalarda jant temizlik ürünleri var.
    Balata tozunun içerisinde demir tozları olduğu için jant verniklerini korozyona uğratıyor. Tek çözümü düzenli aralıklarla demir tozu ya da jant temizleyici kullanmak.

Diğer bir seçenek ise (Bence sebebi bu) aracınızı yıkamacıda yıkatıyorsanız jant temizlemek için kullanılan kimyasallar genelde yoğun kir çıkarıcı olduğu için janta uzun vadede bu şekilde zarar veriyor. Ben kendim kullanıyorum jant temizleyici ve mutlaka bu ürünlerin PH NÖTR olması gerekiyor janta zarar vermemesi için. Ben şampuanı da Ph nötr kullanıyorum ve araç boya veya korumaya zarar vermiyor. Yıkamacılardaki çoğu şampuan ph nötr değil ve uzun vadede bu tür sorunlar çıkıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• two_fast_two_furious kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• A4 45 2.0 TFSI Quattro'da zincir ya da kar paleti kullanan var mı? Tecrübelerini aktarabilir mi? Quattroda zincire/palete ne gerek var diyenleri duyabiliyorum ama kışın şehirler arası kullanacağım için soruyorum. Şehir içi sıkıntı olacağını sanmıyorum ama şehir dışı dağlık yollarda belki yol tutuş için değil ama fren performansı açısından kullanılması gerek diye düşünüyorum. Quattro da olsa sadece ön tekerlere takılması öneriliyor kılavuzda. Kullanan tecrübeleri paylaşan olursa sevinirim. İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gianni333

A4 45 2.0 TFSI Quattro'da zincir ya da kar paleti kullanan var mı? Tecrübelerini aktarabilir mi? Quattroda zincire/palete ne gerek var diyenleri duyabiliyorum ama kışın şehirler arası kullanacağım için soruyorum. Şehir içi sıkıntı olacağını sanmıyorum ama şehir dışı dağlık yollarda belki yol tutuş için değil ama fren performansı açısından kullanılması gerek diye düşünüyorum. Quattro da olsa sadece ön tekerlere takılması öneriliyor kılavuzda. Kullanan tecrübeleri paylaşan olursa sevinirim. İyi forumlar.
    iyi bir kış lastiği al karı yararak git
    zincir falan gereksiz ben uludağa çıktım arkama range roveri falan taktım

• two_fast_two_furious kullanıcısına yanıt
    Geehut kullanıcısına yanıt
    two_fast_two_furious un dediklerine katılmakla birlikte ayrıca jantlarınıza seramik koruma uygulaması yapabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde hem jantlarınız daha az balata tozu tutar, hem daha geç kirlenir, hem daha kolay temizlenir hem de daha parlak bir görünüme kavuşur. Ben 18' durban jantlarıma kendim uygulamıştım. Dediğim gibi daha geç kirleniyor, daha kolay temizleniyordu. Hem de parlaklığı çok kalıcı oluyordu. Hem seramik yaparsanız yıkamalarda ayrıca jant temizleyici kullanmanıza da gerek kalmaz, daha uzun aralıklarda bu temizliği yapabilirsiniz. Ürün tavsiyesi için özelden yazabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gianni333 -- 6 Ağustos 2020; 16:50:33 >
  • quote:

A4 lerde car play, navigasyon, usb müzik, kablosuz şarj, dokunmatik ekran gibi eksiklikler var. Son makyaj öncesi kasalardan bahsediyorum. Bu nedenle fiyatları düşük sanıyorum. Ben de bahsettiğiniz C serisi, 3 serisi ve A4 bakıyordum. Tercihimi 45 2.0 TFSI Quattrodan yana kullandım. Eğer sadelik ve motor/performans sizin için ön plandaysa A4 tercih edebilirsiniz. Ama gösteriş ve teknoloji sizin için ön plandaysa C ve 3 serisi ağır basabilir.
    Ayrıca siz de belirtmişsiniz, C ve 3 Serisi 1.5 ve 1.6 motor iken 170-180 Beygir aralığında yaklaşık 520-600 bandında satılıyor. Ama A4 2.0 TFSI 245 Beygir ile 430-480 bandında. Zaten bütün arabalar uçmuş da sanki C ve 3 serisi ayrı bir uçuşta.
    Hayırlı olsun aracınız yeni mi sıfır mı aldınız ? Bugün doğuşu aradım yok gelmiyo o model dediler bana.

• quote:

two_fast_two_furious un dediklerine katılmakla birlikte ayrıca jantlarınıza seramik koruma uygulaması yapabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde hem jantlarınız daha az balata tozu tutar, hem daha geç kirlenir, hem daha kolay temizlenir hem de daha parlak bir görünüme kavuşur. Ben 18' durban jantlarıma kendim uygulamıştım. Dediğim gibi daha geç kirleniyor, daha kolay temizleniyordu. Hem de parlaklığı çok kalıcı oluyordu. Hem seramik yaparsanız yıkamalarda ayrıca jant temizleyici kullanmanıza da gerek kalmaz, daha uzun aralıklarda bu temizliği yapabilirsiniz. Ürün tavsiyesi için özelden yazabilirsiniz.
    Aynen jant seramiği konusunda en iyisi Gyeon Q2 Rim bence 👍

• quote:

A4 45 2.0 TFSI Quattro'da zincir ya da kar paleti kullanan var mı? Tecrübelerini aktarabilir mi? Quattroda zincire/palete ne gerek var diyenleri duyabiliyorum ama kışın şehirler arası kullanacağım için soruyorum. Şehir içi sıkıntı olacağını sanmıyorum ama şehir dışı dağlık yollarda belki yol tutuş için değil ama fren performansı açısından kullanılması gerek diye düşünüyorum. Quattro da olsa sadece ön tekerlere takılması öneriliyor kılavuzda. Kullanan tecrübeleri paylaşan olursa sevinirim. İyi forumlar.
    Zincir ya da kar paleti ile araca yazık etmeyin bence. Alın bir Conti TS 860 kafanız rahat olur hem quattro imiş aracınız.

• gianni333 G kullanıcısına yanıt
    Belki bir kere kullanmışımdır bu sene Kartalkaya ya zincirsiz gittim.

AUDI A4 B9  (ANA KONU)

• quote:

Orijinalden alıntı: two_fast_two_furious

Zincir ya da kar paleti ile araca yazık etmeyin bence. Alın bir Conti TS 860 kafanız rahat olur hem quattro imiş aracınız.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnurFB1453

Belki bir kere kullanmışımdır bu sene Kartalkaya ya zincirsiz gittim.

Teşekkürler.
  • Jantın üzerindeki aparat nedir?
  • Bende zincir takmaktan kurtaran bir yöntem varmı merak ediyorum. Çünki o zaman tekerleğe zarar veriyorsunuz.
  • Arkadaşlar merhaba,
    Haziran ayında 2016 model ama 2017 çıkışlı 1.4 TFSI Sport paket araç aldım.
    Herşeyinden çok memnumum ama yakıt konusunda bir sorum olacak.
    Önceki aracım 1.4 TSI 125 beygir Jetta'ydı. Ankara'da Dikmen, Balgat hattında bir depoya şehiriçi 550 km bandında yol yapardım. Bu araçla aynı yerde 420 km yaptım.
    Her iki aracın da motoru aynı. Fabrika verilerine göre her iki araç arasında yüzde 10 tüketim farklılığı var. Ama bende fark yüzde 25'e çıktı.
    Fabrika verileri aradaki beygir gücünü dikkate alıyordur. Sadece yeni aracımın lastikleri 245-40-18.
    Sizde bu durum nasıl?
    Aşağıda şehir içi (Ankara, Dikmen, Balgat, Çiğdem hattı kullanımı) ve şehir dışı (Bodrum-Ankara) tüketim ve hız ortalaması görüntülerini de paylaşıyorum.
    Benzer aracı kullananlar yorumlarsa memnun olurum.
    Şimdiden teşekkürler. AUDI A4 B9  (ANA KONU)AUDI A4 B9  (ANA KONU)

• makablesamil M kullanıcısına yanıt
    Trafik ve yolun meyiline göre değişmekle beraber bende uzun ortalama (25000km) yakıt tüketimi 8 lt. Şehir içi kullanımda bir tık daha iyi sizin yazdıklarınızdan.

• https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-2020-audi-a4-2.0-tdi-quattro-advanced-850779000/detay

587.000 TL
    2.0 diye bir araç bu kadar pahalı olmamalı. 80 bin dolara A8 2020 alıyor millet.

• makablesamil M kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun.
    Tüketiminiz bence biraz yüksek. Bende 16 jant ‘16 avant var. Uzun dönem (son 40 bin km) ortalamam 6.4 l, ort hız da yanlış hatırlamıyorsam 50 kmh.
    Uzun yolda 4 kişi ve dolu bagajla (eskişehir -aydın arası) rekorum 4.9 l, ama sık sık 5.1-5.3 l (Kahramanmaraş-Aydın) yaptığım da oldu. Kullanma stilinizi gözden geçirin bence. Bu arada bu araç, daha önceki aracım olan 122 hp tsi dsg passat varianta kıyasla yaklaşık %10-15 daha az yakıyor aynı güzergahlarda.

AUDI A4 B9  (ANA KONU)
    AUDI A4 B9  (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CapriceClassic -- 17 Ağustos 2020; 20:56:1 >

• CapriceClassic kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
    Esasında çok agresif bir sürüş tarzım yoktur. Uzun yolda çoğu zaman 120'ye sabitleyip giderim.
    Bu durumda sizinle aramızdaki en önemli fark jant. 245 40 18 jant bu kadar tüketim farkı sağlar mı, ondan da emin değilim.
    Ben aracı DOD ikinci el'den almıştım. Garantisi de var. Olmazsa bir ara uğrayıp baktırayım.
  • 10 lt ortalamayı ben gazı çiğneye çiğneye kullanırsam yakalıyorum çok aşırı sıkışık trafikte kullanmıyorsanız tüketiminiz fazla. 10-12 lt ancak İstanbul gibi sürekli dur kalk trafikte olur. Ben de işe 30 km git gel yapıyorum 6.0-6.5 lt ortalamam uzun yol ve bomboş yol. Şehiriçi trafikli yolda 7-8 litre ortalam da.
    Bende 17 inch jant var.

• 
Sayfa: önceki 442443444445446
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.