Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

AUDI A4 B9 (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
7.988
Cevap
114
Favori
522.890
Tıklama
Giriş
    3114 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Geehut

Evet hocam ben bakım yapılsın diye götürdüm. Sonrasında da çok dikkat etmedim fatura detayına. Bir de sözde serviste tanıdığımız var diye götürdüm Doğuş’a arkadaşa jest olsun diye; adamlar da sözde indirim yaptılar. Fakat sonra merak ettim Aydoğanlar’a telefon ettim. Telefondan verdikleri bakım fiyatı 1600 dü yanlış hatırlamıyorsam. O zaman Doğuş Oto’yu bir defa daha andım.

Alıntıları Göster
    ben aydoğanlardan memnunum, audiyi sadece aksiyonlar için götürdüm audi tarafını bilmiyorum ama golfu 2 kere götürdüm ilgi alaka iyi, fiyat uygulamada yazan ile aynı.

audiyi servisten aldığım gün direksiyonun alt tarafında derisinde biraz deformasyon fark ettim bir şey sürtünmüş gibi ama serviste olduğuna dair bir kanıtım olmadığından tekrar gitmedim.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: OnurFB1453

Bu da 45 bin dizel bakımı.

böyle şerefsizlik olmaz ya
    Yağ değişim parasından tutun herşeyin işçiliğini kalem kalem yazıyorlar
    2014 Model GOLF 1.4 TSI BMT 122 PS DSG Highline METALİK PASİFİK MAVİ 2016 model Audi a4 2,00 TDI 190 ps QUATTRO desing İbiş beyazı 2019 model peugeot 3008 1.5 dizel 8 ileri 2019 model a4 2.00 TFSI 245 ps QUATTRO desing navarra blue İnsana saygı yok ama Arabaya var !!!!
  • Binbaşı
    1301 Mesaj

Başka nasıl geçireceklerki:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    cihanair kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    64 Mesaj
    arkadaşlar, Bugün kışlıkları taktırdım. Lastikçi, servise bir daha gidince kilitli bijonu değiştirtmemi istedi, birkaç kullanım sonrası kalıbı kırılırmış. Başına iş alırsın dedi. Siz ne düşünüyorsunuz? Var mı hiç kilitli bijonu veya kilit kalıbı kırılan? Hakkaten değiştirmeli mi

• Yüzbaşı
    780 Mesaj

Ben 3 yıldır yılda 2 kez kullanıyorum, bir sorun olmadı. Böyle bir sorun da duymadım bu arada ama olmayacak iş değil, bir tane düşük zekalı lastikçiye bakar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Geehut kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu otomatik start atop olayını komple kapamak mümkün mü alttaki düğmeyi unutup duruyorum

|
    |
  • Er
    1 Mesaj
    Erel'den ve Doğuş'tan Hız Sabitleyici için 1.800TL ve işçilik için 600TL toplam 2.400TL istediler. Bugün Ender Elektronik'de toplam 1.990TL'ye 45 dakikada değiştirdiler.

|
    |
  • Yüzbaşı
    866 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Geehut

arkadaşlar, Bugün kışlıkları taktırdım. Lastikçi, servise bir daha gidince kilitli bijonu değiştirtmemi istedi, birkaç kullanım sonrası kalıbı kırılırmış. Başına iş alırsın dedi. Siz ne düşünüyorsunuz? Var mı hiç kilitli bijonu veya kilit kalıbı kırılan? Hakkaten değiştirmeli mi
    Şifreli somunu sıyırmış lastikçi. Genelde somun manuel çıkarılmaya çalışıldığında oluyor.

|
    |

Orijinalden alıntı: kagan06

Merhabalar arkadaş 5dk lık bir video ama belki sesi anlayabilirsiniz, telefonu direksiyon tarafına öncamın oraya sıkıştırdım. Sabah soğuk sayılacak ( 8C) bir havada, daha soğuk olursa daha belirgin.

Yorumlayabilecek varsa sevinirim, servise cuma akşam bırakıp c.tesi sabah ustaya bakıcaz.

Teşekkürler şimdiden.

https://www.youtube.com/watch?v=d0ay8gLUQ9s&feature=youtu.be

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar tekrar merhabalar,

Sabah soğuk motor ile çalışmada gelen buzz bızzz tarzı sesin (şöför net duyuyor sol önden) yakıt pompasından geliyor olabileceği, ve aracı ısıtmak için daha fazla yakıt göndermesi sebebiyle vs. olabileceği söylendi, ısınınca kayboluyor ses.
    Sanırım diğer A4'lere göre daha fazla geliyor, şuan için yapacak birşey yok dendi, dışarıdan yetkili servis olmayan bir yere veya başka bir yetkili servise tekrar göstereceğim, Servisteki diğer A4'ten (22.000km'de, benim A4 ise 17.000km'de) benzer ses geliyor olması sebebiyle şuan beklemeye aldım , bakalım pompa değişimi yaptırabilirim garanti kapsamından tabi sokarlarsa, sonuçta başka bir A4 sürmem gerekiyor aynı şartlarda :)

Sorunu şimdilik beklemeye aldım, sıkıntılı bir şey yok gibi an itibariyle.

Diğer bir sorum ise Kışlık lastikleri (A4 dynamic jantı almıştım 16 inch) taktıracağım Ankara'da tavsiye edeceğiniz yer var mıdır? Rot ayarı yaptıran oldu mu hiç? Bazıları yeni araçlarda cihazla sıfırlama vs. gerekli diyorlar, yaptırmak istiyorum ancak yaptırırsam bozarlar diyede çekiniyorum, sizce rot ayarı yaptırma konusunda ne yapmalıyım? Fikirlerinizi merak ediyorum, yaptıran arkadaşlarda yorum yaparsa sevinirim, sebepleri varmıdır yoksa rutin yaptırayım rot ayarıda yapılsın diye düşünerek mi yaptırılıyor?

Teşekkürler.

bence çok ciddi birşey değil, denildiği gibi yakıt pompası olabilir. bir önceki aracım olan passat variantta yakıt pompasının vızıldama sesi çok bariz araç dışından-içinden duyulurdu ve neredeyse o dönemki tüm b7 passatlarda mevcuttu.
    janta işine gelince yılda 2 kez mevcut 16 jantlara lastik sök-tak yaptırıyorum (daha jant yükseltemedik maalesef). her seferinde balans yapılıp öyle takılıyor jant-lastikler ama daha hiç rot ayarı yaptırmadım (araç 3 yaşında bu arada).
    |
    |
    kagan06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Umarım öyledir, başka bir araçta emin olup peşini bırakacağım sanırım:)

Rot ayarı konusunda kararsızım, herhangi bir sorunum çekme vs olmaması sebebiyle yaptırmam sanırım ama ön düzenin korunması adına yaptırmak tavsiye ediliyordu hep yaptırıyordum, fakat şimdi bikaç sitede bmw lerde vs adaptasyon yapılmadığından sorun oluyormuş, bizim araçlar içinde geçerli olabilir.

Jantlar design da 17 geldi ama tipini pek sevmiyorum, kışlık söktakta jant zarar görüyor diye direk çıkma dynamic jantı bulup aldım 1600 TL den geçen kış, 17 kışlık alsam jant+lastik parasına sadece lastik alabilcektim , bende boyut küçülttüm:)

Bakalım yaptıran arkadaşlar vardır belki tavsiye ederler ona göre yarın veya diğer gün yaptırmam lazım Ankara'ya kar geliyor sanırım

|
    |
    CapriceClassic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    569 Mesaj
    Vay arkadaş nasıl artmıs fiyatlar

2 -3 hafta önce 230 a aldım arabayı design paket şimdi 255 ten başlıyor sahibinden de

• Yüzbaşı
    866 Mesaj
    quote:

Arkadaşlar tekrar merhabalar,

Sabah soğuk motor ile çalışmada gelen buzz bızzz tarzı sesin (şöför net duyuyor sol önden) yakıt pompasından geliyor olabileceği, ve aracı ısıtmak için daha fazla yakıt göndermesi sebebiyle vs. olabileceği söylendi, ısınınca kayboluyor ses.
    Sanırım diğer A4'lere göre daha fazla geliyor, şuan için yapacak birşey yok dendi, dışarıdan yetkili servis olmayan bir yere veya başka bir yetkili servise tekrar göstereceğim, Servisteki diğer A4'ten (22.000km'de, benim A4 ise 17.000km'de) benzer ses geliyor olması sebebiyle şuan beklemeye aldım , bakalım pompa değişimi yaptırabilirim garanti kapsamından tabi sokarlarsa, sonuçta başka bir A4 sürmem gerekiyor aynı şartlarda :)

Sorunu şimdilik beklemeye aldım, sıkıntılı bir şey yok gibi an itibariyle.

Diğer bir sorum ise Kışlık lastikleri (A4 dynamic jantı almıştım 16 inch) taktıracağım Ankara'da tavsiye edeceğiniz yer var mıdır? Rot ayarı yaptıran oldu mu hiç? Bazıları yeni araçlarda cihazla sıfırlama vs. gerekli diyorlar, yaptırmak istiyorum ancak yaptırırsam bozarlar diyede çekiniyorum, sizce rot ayarı yaptırma konusunda ne yapmalıyım? Fikirlerinizi merak ediyorum, yaptıran arkadaşlarda yorum yaparsa sevinirim, sebepleri varmıdır yoksa rutin yaptırayım rot ayarıda yapılsın diye düşünerek mi yaptırılıyor?

Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Ankara'da Fırat oto lastik var. Hiç gitmedim ama yorumları iyi ve Noyan gibi youtuberlar orada lastik değişimi yaptırıyor. Rot ayarı için henüz erken ve aracınız yeni olduğu için gerekli ise bakımda serviste yaptırmanızı tavsiye ederim. Onun dışında kışlık takılıyorsa mutlaka lastik balansı gerekiyor.

Orijinalden alıntı: bariscapt

Vay arkadaş nasıl artmıs fiyatlar

2 -3 hafta önce 230 a aldım arabayı design paket şimdi 255 ten başlıyor sahibinden de
    Satiliyor mu o fiyatlara yazan yazıyor ama sadece audide değil diğer tüm araçlarda inanılmaz bir artış var son bir ayda ikinci elde. Satmayan bile ilana koyayım veren olursa diye ilan koyuyor.

Favorilerime eklediklerim bir bir gidiyor

Geçen gün 262 bin tl yzan arkadaş 260 a vermis arabayı gidiyor yani

|
    |
    two_fast_two_furious kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2384 Mesaj

16 dynamic jantlar ordan almıştım :)

Çok yoğun bir yer ufak dükkan, bakayım noyan vs youtuberların videolarına, teşekkür ederim.

Ayrıca rot için dediğiniz gibi servis mantıklı sanırım, zamanı var diyorsanız öyle yapayım bende.

Her zamanki gibi kışlık lastik/jantlar ın balansını yaptırıp taktırayım. Teşekkürler tekrardan.

|
    |
    two_fast_two_furious kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    737 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bariscapt

Favorilerime eklediklerim bir bir gidiyor

Geçen gün 262 bin tl yzan arkadaş 260 a vermis arabayı gidiyor yani

Alıntıları Göster
    Benim de favorilerden genelde gitmiyor hocam. İlan açacağım kaç lira koyacağım şaşırdım. Fiyatların günü gününü tutmuyor.

|
    |
    quote:

16 dynamic jantlar ordan almıştım :)

Çok yoğun bir yer ufak dükkan, bakayım noyan vs youtuberların videolarına, teşekkür ederim.

Ayrıca rot için dediğiniz gibi servis mantıklı sanırım, zamanı var diyorsanız öyle yapayım bende.

Her zamanki gibi kışlık lastik/jantlar ın balansını yaptırıp taktırayım. Teşekkürler tekrardan.
    ayar için kesinlikle şaşmazda dayı rot balansa gidin.
    yine şaşmazda tavsiye edebileceğim bir yer daha var ama Mustafa usta iyidir.

Ben 2 kere yaptırdım, ilki expertizde rot ayarı kontrol yazmışlardı onun içindi.

ikincisi biraz karışık, cc açı sensörü filanda değişmiş oluyor, değişimden sonra direksiyonun eğri olduğunu fark ettim o sırada kodlayana kadar kalibrasyon olmadığı için eğri olabilir diye düşünüp o şekilde kullandım sonra aktivasyon sırasında kalibrasyon yapıldı arızalar vs geçti ama direksiyon hala eğri idi ondan sonra dayıya gidip yaptırdım (ilki başka yerdi sonradan ordan memnun kalmadım zaten). Yani eğrilik baştan beri mi vardı sök tak yapınca mı oldu bilmiyorum ama şuan sorun yok.

Bu arada Noyan Kağan filan jant lastik almak için fırat otoya gidiyor ama rot için dayıya gidiyor (Noyandan tam emin değilim ama Kağan kesin), bende onlardan görüp gittim memnun kaldım.

Birde ayar yaptırmak zorunda değilsiniz, yani sensörler lastiğe bağlanır bilgisayardan duruma bakılır sorun yoksa zaten hiç bir yeri ellenmeden sökülmüş olur.

Bende henüz kışlıkları takmamıştım, bugün birazda yağsa yaya kalacaktım (bilkente epey yağdı) fırsat bulursam yarın taktıracağım muhtemelen bilkentte hallederim ama yarın vitaraya vinç takılacak ona bakmaya gidecek olursam dayıya giderim.
    Seat Leon dan sonra olay bize de sıçradı. Araçları sağlam yere çekin.

• Yüzbaşı
    780 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: OnurFB1453

Seat Leon dan sonra olay bize de sıçradı. Araçları sağlam yere çekin.

yazık olmuş güzelim araca. allah yapanların belasını versin teez zamanda.

led farımız yok diye üzüleceğimize sevinelim bu durumda o zaman...
seo paketleri
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.