Şimdi Ara

AUDI A4 B9 (ANA KONU) (395. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.511
Cevap
127
Favori
893.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler, umarım duyarız bıraktım az önce arabayı buzz gibi bir yere:)

Şimdilik iyi akşamlar.

Bildirimde bulunacağım neticelendirince.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese merhabalr tekrar. Şu ara aracımı satma düşüncesindeyim. 1.4 tfsi dynamic 2018. 15bin. Malum sitede araba ilanlarında fiyatlar günlük değişkenlik gösteriyor. Fiyatlar yükseliyor fakat 1 aydır bekleyen araçlar var. Satılmıyor sanırım. Fiyatlar 230-250 aralıgında. Acaba araba satmak için yeni yılı beklemeli mi dersiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Geehut ozon zımbırtısını söylemeden mi yaptılar?
    @OnurFB1453 12 tane civatayı nereye kullandılar acaba? 270 tlde bilgisayara bağlamaya vermişsiniz anladığım kadarıyla...

1lt cam suyu fix

bakım diye bıraktığımda bu faturalar önüme koyulsa olay çıkartırım ben

golfun 30k bakımı aydoğanlarda 1055 tuttu.

@kagan06 silme performansına yorum yapamam ama bağlantı noktası orijinale göre yüksek kalıyor, dolayısıyla kolun açısı değişiyor, muhtemelen bir etkisi yoktur ama ben bu yüzden tercih etmiyorum. SWF/valeodan memnunum, daha yeni taktım tabi.
  • OzzY® O kullanıcısına yanıt
    Doğrudur dikkat etmedim sileceğe o kadar, ama bakayım sıkıntı olmasın, ben takarken çat diye oturmuştu :) ben sadece sol taraf için almıştım, yıkamada silecek ortasını lastiğini çıkarmışım, ben yırtıldı sandım, uğraşırken sinirlendim yırttım o sebeple denemek için almıştım Bi sorun yaşamayınca önereyim istedim.

Alacak arkadaşlar uyarıyı dikkate alsın sorun yaşanmasını istemem:)

• OzzY® O kullanıcısına yanıt
    Evet hocam ben bakım yapılsın diye götürdüm. Sonrasında da çok dikkat etmedim fatura detayına. Bir de sözde serviste tanıdığımız var diye götürdüm Doğuş’a arkadaşa jest olsun diye; adamlar da sözde indirim yaptılar. Fakat sonra merak ettim Aydoğanlar’a telefon ettim. Telefondan verdikleri bakım fiyatı 1600 dü yanlış hatırlamıyorsam. O zaman Doğuş Oto’yu bir defa daha andım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kagan06

Doğrudur dikkat etmedim sileceğe o kadar, ama bakayım sıkıntı olmasın, ben takarken çat diye oturmuştu :) ben sadece sol taraf için almıştım, yıkamada silecek ortasını lastiğini çıkarmışım, ben yırtıldı sandım, uğraşırken sinirlendim yırttım o sebeple denemek için almıştım Bi sorun yaşamayınca önereyim istedim.

Alacak arkadaşlar uyarıyı dikkate alsın sorun yaşanmasını istemem:)
    oturmasında sorun yok sadece kolu hafif kaldırmış gibi duruyor herhangi bir sorun olacağını sanmam. dayımda kullanıyordu bende ondan alıp bir süre kullandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Geehut

Evet hocam ben bakım yapılsın diye götürdüm. Sonrasında da çok dikkat etmedim fatura detayına. Bir de sözde serviste tanıdığımız var diye götürdüm Doğuş’a arkadaşa jest olsun diye; adamlar da sözde indirim yaptılar. Fakat sonra merak ettim Aydoğanlar’a telefon ettim. Telefondan verdikleri bakım fiyatı 1600 dü yanlış hatırlamıyorsam. O zaman Doğuş Oto’yu bir defa daha andım.
    ben aydoğanlardan memnunum, audiyi sadece aksiyonlar için götürdüm audi tarafını bilmiyorum ama golfu 2 kere götürdüm ilgi alaka iyi, fiyat uygulamada yazan ile aynı.

audiyi servisten aldığım gün direksiyonun alt tarafında derisinde biraz deformasyon fark ettim bir şey sürtünmüş gibi ama serviste olduğuna dair bir kanıtım olmadığından tekrar gitmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: OnurFB1453

Bu da 45 bin dizel bakımı.

böyle şerefsizlik olmaz ya
    Yağ değişim parasından tutun herşeyin işçiliğini kalem kalem yazıyorlar
  • cihanair kullanıcısına yanıt
    Başka nasıl geçireceklerki:)

• arkadaşlar, Bugün kışlıkları taktırdım. Lastikçi, servise bir daha gidince kilitli bijonu değiştirtmemi istedi, birkaç kullanım sonrası kalıbı kırılırmış. Başına iş alırsın dedi. Siz ne düşünüyorsunuz? Var mı hiç kilitli bijonu veya kilit kalıbı kırılan? Hakkaten değiştirmeli mi

• Geehut kullanıcısına yanıt
    Ben 3 yıldır yılda 2 kez kullanıyorum, bir sorun olmadı. Böyle bir sorun da duymadım bu arada ama olmayacak iş değil, bir tane düşük zekalı lastikçiye bakar.

• Arkadaşlar iyi akşamlar
    Bu otomatik start atop olayını komple kapamak mümkün mü alttaki düğmeyi unutup duruyorum

• Erel'den ve Doğuş'tan Hız Sabitleyici için 1.800TL ve işçilik için 600TL toplam 2.400TL istediler. Bugün Ender Elektronik'de toplam 1.990TL'ye 45 dakikada değiştirdiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Geehut

arkadaşlar, Bugün kışlıkları taktırdım. Lastikçi, servise bir daha gidince kilitli bijonu değiştirtmemi istedi, birkaç kullanım sonrası kalıbı kırılırmış. Başına iş alırsın dedi. Siz ne düşünüyorsunuz? Var mı hiç kilitli bijonu veya kilit kalıbı kırılan? Hakkaten değiştirmeli mi
    Şifreli somunu sıyırmış lastikçi. Genelde somun manuel çıkarılmaya çalışıldığında oluyor.

• quote:

Merhabalar arkadaş 5dk lık bir video ama belki sesi anlayabilirsiniz, telefonu direksiyon tarafına öncamın oraya sıkıştırdım. Sabah soğuk sayılacak ( 8C) bir havada, daha soğuk olursa daha belirgin.

Yorumlayabilecek varsa sevinirim, servise cuma akşam bırakıp c.tesi sabah ustaya bakıcaz.

Teşekkürler şimdiden.

https://www.youtube.com/watch?v=d0ay8gLUQ9s&feature=youtu.be

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar tekrar merhabalar,

Sabah soğuk motor ile çalışmada gelen buzz bızzz tarzı sesin (şöför net duyuyor sol önden) yakıt pompasından geliyor olabileceği, ve aracı ısıtmak için daha fazla yakıt göndermesi sebebiyle vs. olabileceği söylendi, ısınınca kayboluyor ses.
    Sanırım diğer A4'lere göre daha fazla geliyor, şuan için yapacak birşey yok dendi, dışarıdan yetkili servis olmayan bir yere veya başka bir yetkili servise tekrar göstereceğim, Servisteki diğer A4'ten (22.000km'de, benim A4 ise 17.000km'de) benzer ses geliyor olması sebebiyle şuan beklemeye aldım , bakalım pompa değişimi yaptırabilirim garanti kapsamından tabi sokarlarsa, sonuçta başka bir A4 sürmem gerekiyor aynı şartlarda :)

Sorunu şimdilik beklemeye aldım, sıkıntılı bir şey yok gibi an itibariyle.

Diğer bir sorum ise Kışlık lastikleri (A4 dynamic jantı almıştım 16 inch) taktıracağım Ankara'da tavsiye edeceğiniz yer var mıdır? Rot ayarı yaptıran oldu mu hiç? Bazıları yeni araçlarda cihazla sıfırlama vs. gerekli diyorlar, yaptırmak istiyorum ancak yaptırırsam bozarlar diyede çekiniyorum, sizce rot ayarı yaptırma konusunda ne yapmalıyım? Fikirlerinizi merak ediyorum, yaptıran arkadaşlarda yorum yaparsa sevinirim, sebepleri varmıdır yoksa rutin yaptırayım rot ayarıda yapılsın diye düşünerek mi yaptırılıyor?

Teşekkürler.

• kagan06 kullanıcısına yanıt
    bence çok ciddi birşey değil, denildiği gibi yakıt pompası olabilir. bir önceki aracım olan passat variantta yakıt pompasının vızıldama sesi çok bariz araç dışından-içinden duyulurdu ve neredeyse o dönemki tüm b7 passatlarda mevcuttu.
    janta işine gelince yılda 2 kez mevcut 16 jantlara lastik sök-tak yaptırıyorum (daha jant yükseltemedik maalesef). her seferinde balans yapılıp öyle takılıyor jant-lastikler ama daha hiç rot ayarı yaptırmadım (araç 3 yaşında bu arada).
  • CapriceClassic kullanıcısına yanıt
    Umarım öyledir, başka bir araçta emin olup peşini bırakacağım sanırım:)

Rot ayarı konusunda kararsızım, herhangi bir sorunum çekme vs olmaması sebebiyle yaptırmam sanırım ama ön düzenin korunması adına yaptırmak tavsiye ediliyordu hep yaptırıyordum, fakat şimdi bikaç sitede bmw lerde vs adaptasyon yapılmadığından sorun oluyormuş, bizim araçlar içinde geçerli olabilir.

Jantlar design da 17 geldi ama tipini pek sevmiyorum, kışlık söktakta jant zarar görüyor diye direk çıkma dynamic jantı bulup aldım 1600 TL den geçen kış, 17 kışlık alsam jant+lastik parasına sadece lastik alabilcektim , bende boyut küçülttüm:)

Bakalım yaptıran arkadaşlar vardır belki tavsiye ederler ona göre yarın veya diğer gün yaptırmam lazım Ankara'ya kar geliyor sanırım

• Vay arkadaş nasıl artmıs fiyatlar
    2 -3 hafta önce 230 a aldım arabayı design paket şimdi 255 ten başlıyor sahibinden de

• quote:

Arkadaşlar tekrar merhabalar,

Sabah soğuk motor ile çalışmada gelen buzz bızzz tarzı sesin (şöför net duyuyor sol önden) yakıt pompasından geliyor olabileceği, ve aracı ısıtmak için daha fazla yakıt göndermesi sebebiyle vs. olabileceği söylendi, ısınınca kayboluyor ses.
    Sanırım diğer A4'lere göre daha fazla geliyor, şuan için yapacak birşey yok dendi, dışarıdan yetkili servis olmayan bir yere veya başka bir yetkili servise tekrar göstereceğim, Servisteki diğer A4'ten (22.000km'de, benim A4 ise 17.000km'de) benzer ses geliyor olması sebebiyle şuan beklemeye aldım , bakalım pompa değişimi yaptırabilirim garanti kapsamından tabi sokarlarsa, sonuçta başka bir A4 sürmem gerekiyor aynı şartlarda :)

Sorunu şimdilik beklemeye aldım, sıkıntılı bir şey yok gibi an itibariyle.

Diğer bir sorum ise Kışlık lastikleri (A4 dynamic jantı almıştım 16 inch) taktıracağım Ankara'da tavsiye edeceğiniz yer var mıdır? Rot ayarı yaptıran oldu mu hiç? Bazıları yeni araçlarda cihazla sıfırlama vs. gerekli diyorlar, yaptırmak istiyorum ancak yaptırırsam bozarlar diyede çekiniyorum, sizce rot ayarı yaptırma konusunda ne yapmalıyım? Fikirlerinizi merak ediyorum, yaptıran arkadaşlarda yorum yaparsa sevinirim, sebepleri varmıdır yoksa rutin yaptırayım rot ayarıda yapılsın diye düşünerek mi yaptırılıyor?

Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Ankara'da Fırat oto lastik var. Hiç gitmedim ama yorumları iyi ve Noyan gibi youtuberlar orada lastik değişimi yaptırıyor. Rot ayarı için henüz erken ve aracınız yeni olduğu için gerekli ise bakımda serviste yaptırmanızı tavsiye ederim. Onun dışında kışlık takılıyorsa mutlaka lastik balansı gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bariscapt

Vay arkadaş nasıl artmıs fiyatlar
    2 -3 hafta önce 230 a aldım arabayı design paket şimdi 255 ten başlıyor sahibinden de
    Satiliyor mu o fiyatlara yazan yazıyor ama sadece audide değil diğer tüm araçlarda inanılmaz bir artış var son bir ayda ikinci elde. Satmayan bile ilana koyayım veren olursa diye ilan koyuyor.

• 
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.