Şimdi Ara

AUDI A4 B9 (ANA KONU) (176. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
11.499
Cevap
126
Favori
887.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OnurFB1453

Bizi çağıracaklar mı:)

Volkswagen AG'nin Audi birimi soğutma pompasındaki sorun nedeniyle dünya genelinde 1.16 milyon adet aracı geri çağırdı.

Geri çağırılacak araçlar 2013 - 2017 model Audi A5 Sedan, A5 Cabriolet ve Audi Q5, 2012 - 2015 üretimi Audi A6 serisi ve 2013-2016 model, 2.0 litre turbo motora sahip tüm Audi A4 Sedan ve A4 Allroad olarak açıklandı.
    Nerden edindiniz bu bilgiyi? A5 sedan derken sportback kastedildi sanırım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: two_fast_two_furious

Nerden edindiniz bu bilgiyi? A5 sedan derken sportback kastedildi sanırım?

Alıntıları Göster
    Haberi vardı hocam bugün basında. EA888 Evo2 motorlarda soğutma pompası değişimi yapılacakmış. 2.0 TFSi motorlara denk geliyor. Bizde parça tedarik edildikten sonra servis ziyaretinde aksiyon olarak değiştirilir tahminimce.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Haberi vardı hocam bugün basında. EA888 Evo2 motorlarda soğutma pompası değişimi yapılacakmış. 2.0 TFSi motorlara denk geliyor. Bizde parça tedarik edildikten sonra servis ziyaretinde aksiyon olarak değiştirilir tahminimce.

Alıntıları Göster
    Ben temmuzda bakıma gireceğim bakalım herhangi bir bilgi verlecek mi

• Arkadaşlar merhaba, özellikle ön koltuklar bejlikten çıkmaya başladı nemli bezle silmek yeterli oluyor mu? Yada bir ürün mü kullanıyorsunuz temizlemek için? Bunun haricinde dış yıkama için sünger şampuan vb. kullandığınız, memnun kaldığınız ürün varsa önerirseniz hiç fena olmaz :).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hkn08 -- 26 Nisan 2018; 15:48:53 >
  • two_fast_two_furious kullanıcısına yanıt
    Ben 2 hafta önce bakıma verdim. Servis danışmanı Audi bir aksiyon yayınladı , güncelleme yapılacak aracınızda dedi. Ben de tamam dedim ama sormak aklima dahi gelmedi.

Yalnız bu soğutma pompasi değişimi bizim araçlar için değil zaten. 2.0 TFSi motorlular için. Aynı motor GOLF GTi'da ve Passat'ta da kullanılıyor. Motor yerleşimi onlarda enlemesine olduğu için farklı parça kullanımı olabilir Audi'de. Diğerlerinde de aynı parça varsa yakında VW de açıklama yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.L.Crassus -- 26 Nisan 2018; 21:4:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hkn08

Arkadaşlar merhaba, özellikle ön koltuklar bejlikten çıkmaya başladı nemli bezle silmek yeterli oluyor mu? Yada bir ürün mü kullanıyorsunuz temizlemek için? Bunun haricinde dış yıkama için sünger şampuan vb. kullandığınız, memnun kaldığınız ürün varsa önerirseniz hiç fena olmaz :).
    Aracı ilk aldığınızda deri koruma yaptırabilirdiniz baya etkili oluyor kir tutmuyo ben öyle yaptım.

Eğer bek kirlendiyse bezle çıkarmak çok zor bunun için önerilen ürünler var. Diğer kullandığınız ya sıradan bir oto kuaför sıradan bir apc denilen (all purpose cleaner) ile temizlemesin. Başta temizliyor gibi ama derinin ne kadar da suni deri olsa dokusuna zarar veriyor.

Araç koltuk derisi için en iyisi Colourlock markasıdır, biraz bulması zordur bunu en iyi detailing yapanlar kullanıyor ama nette de satılıyor.

Colourlock deri temizleyici deri temizlemeye özel fırça ile fırçalanıp temizleniyor. Pırıl pırıl olur ondan sonra üzerine colourlock deri koruyu ya da krem uygulanırsa hem deriyi besler hem de korur ve geç kirlenir. Bunu Türkiye ve dünyanın en iyi detailing firmaları kullanıyor.

Alternatif olarak n11 den Valet Pro Leather Soap alıp ürünü mikrofiber bez ya da yumuşak bir fırça ile temizleyip yine Auto Finesse Hide adlı ürünle koruma altına alabilirsiniz.

Ben aracı ilk aldığımda Gyeon Leather Shield ürünü ile deri koruma ürününü kullanmıştım memnun kaldım. Bir kez uyguladım hem geç toz tutuyor hem ara sora nemli bezle sildiğimde ilk günkü gibi oluyor.

Bu arada sizin nezdinizde bir bilgi paylasmak istiyorum. Geçen gün beni Doğuş Oto'dan aradılar. Bilindiği üzere servis memnuniyeti anketi. 5 tam puan alamama mevzusu var hala. Servis danışmanı , servis deneyimi , zamanında teslimat , özel isteklerin dikkate alınıp alınmaması vb. soruların cevabına 5 , randevu alım asamasına 2 puan verdim. Bunun üzerine bugün yine Doğuş Oto'dan aradılar ve bir bayan direkt telefonunu vererek bir sonraki randevuyu kendisini arayarak istediğim güne alabileceğimi belirtti. 1 gün önceden aramanız yeterli dedi. Varmak istediğim sonuç ; servis geri dönüşünde mutlaka yaşadığımız randevu sorununu dile getirelim. Tabi telefonla randevu alinca da internet indirimi olmayacak zannediyorum ama bir dahaki sefere sorarım kısmetse.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Bu arada sizin nezdinizde bir bilgi paylasmak istiyorum. Geçen gün beni Doğuş Oto'dan aradılar. Bilindiği üzere servis memnuniyeti anketi. 5 tam puan alamama mevzusu var hala. Servis danışmanı , servis deneyimi , zamanında teslimat , özel isteklerin dikkate alınıp alınmaması vb. soruların cevabına 5 , randevu alım asamasına 2 puan verdim. Bunun üzerine bugün yine Doğuş Oto'dan aradılar ve bir bayan direkt telefonunu vererek bir sonraki randevuyu kendisini arayarak istediğim güne alabileceğimi belirtti. 1 gün önceden aramanız yeterli dedi. Varmak istediğim sonuç ; servis geri dönüşünde mutlaka yaşadığımız randevu sorununu dile getirelim. Tabi telefonla randevu alinca da internet indirimi olmayacak zannediyorum ama bir dahaki sefere sorarım kısmetse.
    Evet telefonla alınca indirim olmuyor bildiğim kadarıyla.

Avek otoda uygulamadan bir sonraki sene seçsem bile alınmıyordu randevu ben de daha önce onarım yaptığım servisi seçtim. Gerçi onarım için anket için aradıklarında hepsine 1 vermiştim onarım dışındaki tüm kriterlere 1 vermiştim sebepleriyle açıkladım ama dönüş olmadı.

Başka bir servis danışmanı seçtim. Danışmandan danışmana da fark var ilgi alaka konusunda

Açıklayıcı ve detaylı yanıtınız için teşekkürler, tavsiye ettiğiniz ürünleri müsait bir zamanda deneyeceğim sonuçlarını da öncesi ve sonrası şeklinde paylaşırım. İyi forumlar.

• merhaba arkadaşlar,

Aracın camlarına film kaplatmaya karar verdim. Marka ve derece önerisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arikmurat82

merhaba arkadaşlar,

Aracın camlarına film kaplatmaya karar verdim. Marka ve derece önerisi olan var mı?
    Llumar Atr ya da Atc serisi.

Teşekkür ederim, Llumar Atr ve Atc serileri için nakit 450 ve 300TL fiyat aldım Bursa'da.

5 Camamı uygulasam yoksa GolF teki gibi yapıp önleri kaplatmasam mı onu düşünüyorum.

Beyaz aracı olup film yaptıran arkadaşlar DM'den fotoğraf paylaşabilirse memnun olurum açıkçası.
  • Arkadaşlar bu sürüş modları içeriği hakkında bilgisi olan varmı hangi sürüş modu ne durumlarda kullanıılır gibi.
  • YuRYTR kullanıcısına yanıt
    İstediginiz zaman istediğiniz modu kullanabilirsiniz. Zorunluluk yok. Ben genelde yelken mod kapalı Auto kullaniyorum. Biraz eğlenmek istedigimde Dynamic / Sport moda alıyorum. Ekonomik kullanim isterseniz de yelken mod ile Effieciency açarsınız ama keyifsiz oluyor. İsterseniz Individual'de direksiyon sport şanziman effieciency de yapabilirsiniz ama manası olmuyor :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.L.Crassus -- 28 Nisan 2018; 10:16:10 >
  • Arkadaşlar eski aracımı sattım, işim dolayısıyla araçsız yapamıyorum, 190.000 TL bilemediniz 200.000 TL limit koydum kendime ve yeni bir araç almaya karar verdim. Sıfır almak istiyorum. Audi a4 seçenekler arasında en iyisi gibi, fakat henüz hiç fiyat alma işine girmedim. Sitesindeki liste fiyatlarının fazla olduğunu söylediler. Son zamanlarda design donanım için fiyat teklifi alan var mıdır?
  • Merhabalar aracın orjinalinde bulunan küllük ebatı nedir aliexpress den alacam 3 farklı boy çıkıyor bilgisi olan varmı acaba
    https://tr.aliexpress.com/item/Y-ksek-Kaliteli-Ara-K-l-Tablas-K-ll-k-Depolama-Fincan-i-in-Audi-A8/32849852635.html?spm=a2g10.10010108.1000023.10.5239185fIqbIiD
  • M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler, Yalnız ben Yelken modu bilmiyorum. Auto, Comfort, Dinamic ve Sport modlar var. Yelken modu nasıl ayarlıyoruz, bilgi verebilirseniz sevinirim.
  • Es-meli kullanıcısına yanıt
    Modlar arası aşırı fark etmiyor Audide. BMW gibi değil sporttan eco pro ya alınca araba gerçekten gitmiyor gibi geliyor ya da tam tersinde uçuyor hissi veriyor

Kullanırken sürekli comfortta kullandım ben auto ile pek farkını görmedim açıkçası. Sürekli sportta kullanmayı (şanzımanı S e almasını) zaten sevmiyorum.

Daimi kullanıcılar daha net cevaplar vereceklerdir tabii

Yelken mod comfortta otomatik çalışıyor olması lazım özellikle kapatmadıysanız ayarlardan. Yüksek hızlarda ayağınızı gazdan çekin aracı boşa atıyorsa aktiftir 😉

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_motive -- 30 Nisan 2018; 12:9:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Es-meli

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler, Yalnız ben Yelken modu bilmiyorum. Auto, Comfort, Dinamic ve Sport modlar var. Yelken modu nasıl ayarlıyoruz, bilgi verebilirseniz sevinirim.
    Hocam ; araç Car düğmesine basın , gelen ayara MMi sol menü içine girme tuşuna basın. Gelen ekranda ekonomi ile ayarli bir başlık olacaktir. Akıllı FreeWheel diye geciyor olmalı. İçine tik atarsaniz yelken mod açılır. Kaldırırsanız devre dışıdır. Ben kapalı tutuyorum.

• auto_motive kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler, sağolun. Ben auto modda kullanırken hızlanmaları ve gaza basınca tepki süresini Comforttan daha hızlı verdiğini hissettim. Yani ani hızlanmalarda ve yokuşlarda sanki Sport moda yakın cevap veriyor.
  • 
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.