Şimdi Ara

AUDI A4 B9 (ANA KONU)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (5 Mobil) - 3 Masaüstü5 Mobil
8.868
Cevap
112
Favori
579.584
Tıklama
Giriş
    12718 Mesaj

Çok sağolun hocam. Allah razı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    arikmurat82 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam taş nereye girmiş, hangi dişliyi kırmış anlamadım açıkçası. El sabunu gibi taş nereye girer?

|
    |
    20BERTUĞ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Ö.K.

quote:

Orijinalden alıntı: pinkfloyd1

@El Gato Negro. Hocam siz yanılmıyorsam Falken kış lastiği almıştınız, lastiklerle ilgili değerlendirmelerinizi yazar mısınız Teşekkürler.

@M.L.Crassus. Hocam sizde yanılmıyorsam Goodyear E.G performans kış lastiği almıştınız, lastiklerle ilgili değerlendirmelerinizi yazar mısınız Teşekkürler.

Selamlar.Ben de Falken Eurowinter HS01 taktırdım konfor arttı yol gürültüsü azaldı.Üzerinde Hankooklar vardı.http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Falken/Eurowinter-HS01.htm
    Bu da petlashttp://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Petlas/Snow-Master-W651.htm birisi önermişti galiba!

Cevap için teşekkürler. Falken hs01 almaya karar verdim haftasonu taktıracağım.

• Yüzbaşı
    534 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Hocam ; ben daha lastiklerle ıslak veya karlı zemine çıkamadım. Aldığımdan beri sadece kuru zeminde kullandım. O nedenle bu zeminlere ilişkin izlenimim mevcut değil. Kar lastikleri ıslak zeminde tutunma konusunda biraz geriye gittigi için yorum yapabilmek için görmem lazım. Kuru zeminde ise geçen seneki Nokian WR D4 lerime göre biraz daha sesli gibi geliyor bana. A4'ün yalıtımının daha iyi olmasına karşın biraz sesi var. Yakıt tüketimine beklediğim gibi eksisi olmadı.

Öncelikle geçmiş olsun hocam. Sizin kullandığınız Goodyear E.G gen1 için çok sessiz yorumları yapılmış. testlerde ve yabancı forumlardada sessizliği israrla vurgulanmış. Lastikler 500 km. den sonra her anlamda performans vermeye başlıyor yakında lastiklerinizden memnuniyetinizin artacağını düşünüyorum.

|
    |

• Yarbay
    5932 Mesaj

umarım memnun kalırsınız. hangi ebat kaça buldunuz?
    |
    |
    pinkfloyd1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    534 Mesaj

Memnun kalacağımı düşünüyorum hocam. Bu lastik hakkında olumsuz yorum pek görmedim. 225 50 17. Tanesi 315 lira

|
    |
    El Gato Negro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Falken eurowinter HS01
    resmi düzeltemedim kusura bakmayın arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö.K. -- 13 Aralık 2017; 20:9:55 >

Üzerine tıklayınca düzeliyor hocam bu arada desenleri siyah A4’ünüze yakışmış.

|
    |
    Ö.K. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    Yaklaşık son bir haftadır aracın start-stop sisteminin devreye girmediğini fark ettim. Motor sıcak, kemer takılı, güç çeken hiçbir şey açık değil ama ss devreye girmiyor. Kafamı karıştırmaya başladı, bir ay sonra servise gidince ilgilenmelerini isteyeceğim. Umarım ciddi birşey değildir.

375 Mesaj

Hocam çalışma prensibi olarak kışın çok nadir devreye giriyor, benim C180’de kış öncesi sürekli devreye girerdi, 15 gündür tık yok, hiç devreye girmiyor, 3.20i zaten bu konuda çok nazlıdır, aracı aldığımdan beri hiç devreye girmedi. Akü zayıflayıncada devreye girmiyor.

|
    |

Orijinalden alıntı: El Gato Negro

Yaklaşık son bir haftadır aracın start-stop sisteminin devreye girmediğini fark ettim. Motor sıcak, kemer takılı, güç çeken hiçbir şey açık değil ama ss devreye girmiyor. Kafamı karıştırmaya başladı, bir ay sonra servise gidince ilgilenmelerini isteyeceğim. Umarım ciddi birşey değildir.

Bende dış hava sıcaklığı ile ilgili olduğunu düşünüyorum.Sabah saatlerinde klima açmasam bile hava soğuk olduğunda devreye girmiyor.Bu sabah sıcaklık 13 derece gösteriyordu. 2. ışıkta s/s sistemi devreye girdi.Bence endişe etmenize gerek yok.

• Yarbay
    5932 Mesaj

Sıcaklıkla ilgili olabilir tabi ama daha önce de aynı havalarda devreye giriyordu sanki. Motor en yüksek çalışma sıcaklığına ulaştığında çalışması gerekmez mi? Ayrıca diğer aracımda aynı sürüş koşullarında gayet güzel çalışıyor. Akü layına gelince bir yaşındaki aracın akusü zayıflar mı hemen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Gato Negro -- 16 Aralık 2017; 12:1:45 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Aytron , g-dncr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    12718 Mesaj

Klima tuşunun OFF olduğundan emin olun hocam. Hava sıcaklığı düşüklüğü seyrek çalışması veya hiç çalışmamasına neden olur. Motorun sıcak olmasi yeterli değil. Araç klimasi kapalı dahi olsa iç mekan sıcaklığı örnegin 22' ye ayarliysa dış mekan serin olduğu için yine çalışmaz. Hareket halinde belirli bir sürati geçmezseniz de çalışmaz yani durduğu yerde kontrol etme imkanımız olmuyor. Bence de aracınızda bir sorun bulunmuyor olma ihtimali daha yüksek. Benim araca binince ilk isim Start & Stop kapatmak olduğu için kendi araciminkinin çalışıp çalışmadığını dahi bilmiyorum

|
    |

Ben de bir kış kullandım bu aracı ve neredeyse hiç devreye girmemezlik yapmadı. (Sadece klima havalandırma açıksa girmediği oluyordu o durumu katmıyorum) 320i ed aile aracımız evet bazen devreye girmiyor o araç. Ama şu anki 318d aracım kısa mesafe motor soğuk vs dinlemeden start stop u aktive ediyor. Hatta çalıştırdıktan 100 m sonra ana yoldaki ışıklarda duruyorum genelde. Hepi topu 20 sn kullanmış oluyorum hızım 30 u geçmiyor ama yine de stop ediyordu hem Audi hem BMW

Araçların hassasiyetleri farklı demek ki 2 önceki aracımda da start stop ayarı hassastı, bir sürü yerde/durumda devreye girmezdi 😮

Aküden kaynaklı olmasın hocam? Servise yolunuz düşerse sorarsınız, çok da kafaya takılacak bir unsur olmasa gerek

|
    |
    79 Mesaj
    Önceki golf7 aracımda ve eşimin halen kullandığı Polo 1.2 tsi aracında start stop daha konforlu ve araç tamamen durduktan sonra devreye giriyor.O yüzden kapatma ihtiyacı hissetmiyordum.Şu an araç tam durmadan devreye girdiği ve o anda hafif bir sarsıntı olduğu için o anı yaşamamak için devre dışı bırakıyorum sistemi genelde.golften önce 2012 tiguan aracımda yine durduktan sonra devreye giriyordu ama onda da stop ederken ve çalışırken çok sarsıntı olduğu için devreye dışı bırakıyordum.a4 ile bu sorunu tekrar sil baştan yaşayacağımı hiç düşünmemiştim.Önemsiz gibi ama her sürüşte yaşamak rahatsızlık verici bir durum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    5932 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Klima tuşunun OFF olduğundan emin olun hocam. Hava sıcaklığı düşüklüğü seyrek çalışması veya hiç çalışmamasına neden olur. Motorun sıcak olmasi yeterli değil. Araç klimasi kapalı dahi olsa iç mekan sıcaklığı örnegin 22' ye ayarliysa dış mekan serin olduğu için yine çalışmaz. Hareket halinde belirli bir sürati geçmezseniz de çalışmaz yani durduğu yerde kontrol etme imkanımız olmuyor. Bence de aracınızda bir sorun bulunmuyor olma ihtimali daha yüksek. Benim araca binince ilk isim Start & Stop kapatmak olduğu için kendi araciminkinin çalışıp çalışmadığını dahi bilmiyorum

Klima ve havalandırma off konumda ve sıcaklık 22Cye ayarlı hocam.

Bugün kahramanmaraş-gaziantep yaptım, gitgel 180 km. Giderken sıcaklık 11-12 C civarıydı, antepe girene kadar birçok ışıkta durdum ama ss devreye girmedi. Dönüşte sıcaklık 15-16 Cye yükselmişti, hemen hemen her ışıkta devreye girdi. Görünüşe göre sıcaklıkla alakalı gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Gato Negro -- 16 Aralık 2017; 23:37:18 >
    |
    |

• Yarbay
    5932 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: g-dncr

Önceki golf7 aracımda ve eşimin halen kullandığı Polo 1.2 tsi aracında start stop daha konforlu ve araç tamamen durduktan sonra devreye giriyor.O yüzden kapatma ihtiyacı hissetmiyordum.Şu an araç tam durmadan devreye girdiği ve o anda hafif bir sarsıntı olduğu için o anı yaşamamak için devre dışı bırakıyorum sistemi genelde.golften önce 2012 tiguan aracımda yine durduktan sonra devreye giriyordu ama onda da stop ederken ve çalışırken çok sarsıntı olduğu için devreye dışı bırakıyordum.a4 ile bu sorunu tekrar sil baştan yaşayacağımı hiç düşünmemiştim.Önemsiz gibi ama her sürüşte yaşamak rahatsızlık verici bir durum.

Ayn sıkntıyı ben de yaşıyorum. Önceki aracım olan passatta ss, araç tamamen durunca devreye girerdi. Oysa bu araçta araç daha tam durmadan motoru kapatabiliyor ve epey sarsıntılı çalışıyor. Bence bu sınıf araçta biraz daha "yumuşak"bir çalışma beklenebilirdi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Gato Negro -- 17 Aralık 2017; 7:43:23 >

• Yüzbaşı
    375 Mesaj

Kesin sıcaklıkla alakalı, A4 ü test ederken sarsıntılı çalıştığını tespit etmiş ve çok şaşırmıştım, daha önce kullandığım 2014 3.20i Sportline ve şu anda sahibi olduğum 2016 40.yıl 3.20i de sarsıntılı. Bu konuda en başarılısı C serisi, ss son derece yumuşak sarsıntısız ve hızlı çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aytron -- 17 Aralık 2017; 11:1:36 >
    |
    |

Aynen,A5 tfsi sportback'te de durum aynı;araba tam durmadan stop ediyor,hız tümseklerinden geçerken mesela...ve sarsıntılı çalışıyor,eşimin 1.2 xtronic qashqai'ı yağ gibi start/stop konusunda...Sattığım B8 kasa tdi dsg passat da tam durmadan stop ediyordu ama bu kadar sarsıntılı çalışmıyordu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plateau -- 17 Aralık 2017; 13:7:43 >
    |
    |
bankalar.org
kolayoto.com
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.