Şimdi Ara

AUDI A4 B9 (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
8.500
Cevap
114
Favori
541.428
Tıklama
Giriş
    5932 Mesaj
    Bu arada yanlış anlaşılmasın ben de cod teknolojisinin bizim araçlarda olmadığına memnunum. Benim gibi pimpirikli adam işi değil o nedenledir ki zaten bu yelken modu bile beni tedirgin ediyor. Auto holdu kullanıyorum ama, özellikle uzun ışıklarda sürekli frene basmak rahatsız ediyor.

Bu arada bilmeyenler olabilir belki. Silindir kapatma teknolojisi 1900lü yılların başında denenmiş olsa da esas uygulanması 1981 model cadillaclarda gerçekleşmişti. 6 l hacimli v8 motorda 8-6-4 teknolojisi vardı ve gerekli olan güce göre motor 8, 6 ya da 4 silindir modunda çalışıyordu. Ama bu yenilik girişimi tam bir facia ile sonuçlanmış ve hemen tüm araçlarda bu teknoloji iptal edilmiş araç sahipleri tarafından. Nedeni de yazılımın yetersiz olması ve yazılımla motorun uyum içerisinde çalışmaması. Tabi gm'e de bir sürü masraf açmış bu olay..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Gato Negro -- 18 Kasım 2017; 16:28:3 >
    |
    |

• Binbaşı
    1963 Mesaj

Görüntü açısından güzel oluyor güle güle kullanın ama kalınlık yaptığından hem gaz tepkisini (ayağınızın hassasiyetini) etkiliyor hem de frenleri daha sert basıyordum 2 önceki aracıma yaptırmıştım. Ayak dayama kısmında olması en hoşu 😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    El Gato Negro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    159 Mesaj
    Eyvallah hocam,

C vw 320 de opsiyonel olan ayarlı süspansiyon sistemi A4 te standartmış gibi bir şey duydum da o yüzden sordum. Bilen varsa paylaşabilirse sevinirim.

quote:

Orijinalden alıntı: arikmurat82

Eyvallah hocam,

C vw 320 de opsiyonel olan ayarlı süspansiyon sistemi A4 te standartmış gibi bir şey duydum da o yüzden sordum. Bilen varsa paylaşabilirse sevinirim.

VW ismi DCC Audi ismi Magnetic Ride. Opsiyonel hocam. Standart değil. Araçlarımızdaki süspansiyon standart süspansiyon sistemi ama B9 ile epey konforlu.

|
    |
    Yelken modunu nerden kapatıyorsunuz ?

|
    |
    Aracım 2700 km de ve kaputu açınca şanzumanın ordan,araç içinde iken de sağ torpido zemine yakın yerden duydugum bir fokurdama sesi geliyor.Sizde de varmı ? Servise gittim ortam çok gürültülü idi eleman duyuyorum dedi ama bence duymadı,şanzıman su soğutmalı hortumlardan geliyor olmalı dedi.40 yaşımdayım 500bin km yol yapmış adamım ve bence bu ses normal bir ses değil patolojik bir ses.

Torpidoda bulunan sd card ya da cd kullanılırken torpidodan ses geliyor benim araçta, oradaki media oynatıcısından kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Bazen aracı kapadıktan sonra belli bir süre geliyor sonra duruyor. Bu olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Gato Negro -- 19 Kasım 2017; 7:57:06 >
    |
    |
    kenfat10 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1162 Mesaj
    Arkadaşlar, merhaba, takip edenler bilir Audi A5 kovalıyordum, aracı iyice araştırdıktan sonra vazgeçtim sanırım. Araç uzun süre kullanmaya müsait değil zaten, en fazla iki yıl bana göre, arka camlar spor araba olduğu için basık kalıyor, bu da yolcuları rahatsız edecek, koltuklar da spor olduğu için gömülme oluyor, bu da konforu etkileyecek, sadece gösterişi dikkate alınırsa üzecek bir araç olduğuna kanaat getirdim, fiyatta çok yüksek, zaten 200.000 TL'den sonrasını çıkamıyorum, çıkmaya da gerek görmüyorum ayrıca.

Şimdi iki alternartife yöneldim, birisi A4, diğeri de Mercedes E, Bmw 5.20i'den sonra bir de E'yi denemekte mümkün, ya da A4'den devam etmek, bir kaç ay daha bekleyeceğim sanırım, piyasa çok kötü durumda ve ekonomik kriz var, böyle bir ortamda araca para bağlamakta akılcı gelmiyor, önüme güzel bir fırsat çıkar ise değerlendireceğim ya da bekleyeceğim gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 19 Kasım 2017; 11:44:12 >

• Yarbay
    12700 Mesaj

E serisi yeni E ise bence düşünmeye gerek yok 5 serisi üstüne A4 biraz dar gelebilir. Arka taraf 5'te de çok geniş değil ama ön daha geniş geliyor bana. Performans olarak da eksilme hisseder misiniz emin değilim. A4 ile ilgili kötü birşey söyleyemem ama 5.20i üstüne ne kadar doğru bir tercih olur , eksik hissettirir mi şüphelerim var.

|
    |
    geng kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Lastik basınçlarını kontrol etmedik bugün edelim diyorum ancak kaç olması lazım 17' Hankook için?

Yalniz kitapciga bakim isaretli olan basincin hangi durumdaki basinc oldugunu bilmiyorum. Onler 35 arkadar 32 psi bastim. Mmi ekrandan lastik basinc kontrolunu sifirlanamayi unutmayin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyber-shot -- 19 Kasım 2017; 14:9:57 >
    |
    |
    denizsesi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    260 Mesaj

Çok fazla sayı var kafam karışmıştı. Tamam deneyeceğim bakalım teşekkürler
    |
    |
    cyber-shot kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu şablon denklem gibi hocam

Ben yazliklara hepsine 32 psi , kışlıklara 34 psi basıyorum. Tablonun ortalaması da çok hata yapmadığımı sağlıyor galiba

Buradaki lastik geçişlerinde 245 / 40 R18 ile 225 / 45 R18 in araca uyumlu olduğunu teyit etmiştim fakat Almanya konfiguratörü 2 ebatta farklı kalınlıkta jant kullanıyor. 245 tabana 8"j , 225 tabana 7.5"j . %1 e yakın da çap fark ediyor. Ebatla tekrar işim olmayacak ama meraktan soruyorum ; bu oranlar arası km sapmaları az da olsa araçlarımızda ilk geldikleri anda da olsa bir hesap sapması olabileceğini gösteriyor galiba. Sonuçta onu da kullan bunu da kullan dendiğinde bu fark dikkate alınıyor ve önemsenmiyor olmalı.

|
    |

• Teğmen
    158 Mesaj
    Arkadaşlar, kadran ortasındaki menüde TÜKETİM ve KISA SÜRELİ HAFIZAdaki tüketim verileri birebir aynı. Bunların farkı nedir? Tüketim seçeneği anlık tüketimi göstermesi gerekmiyor mu? Aynıysa zaten iki ayrı seçeneğe niye gerek var? Anlamadım

Mersin mezitliye ceviz buyuklunde dolu yagdi daha 400km deki aracin disi tamamen pertmis daha eve gidemedim. Diger aracta evin onundeydi oda kotu durumdaymis. Ben bu meteorolojiye kufur edicem ban yicem yakinda. Ozellikle baktim dolu yagmadan 1 saat once az yagmur diyordu. Mersine donucem. Aksam cikmazda gunduz ilk isim servis. Dolu tecrubesi yasayan oldu mu boyasiz tamamen gecer mi ihtimal vermiyorum da ustune siyah araba valla

12700 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cyber-shot

Mersin mezitliye ceviz buyuklunde dolu yagdi daha 400km deki aracin disi tamamen pertmis daha eve gidemedim. Diger aracta evin onundeydi oda kotu durumdaymis. Ben bu meteorolojiye kufur edicem ban yicem yakinda. Ozellikle baktim dolu yagmadan 1 saat once az yagmur diyordu. Mersine donucem. Aksam cikmazda gunduz ilk isim servis. Dolu tecrubesi yasayan oldu mu boyasiz tamamen gecer mi ihtimal vermiyorum da ustune siyah araba valla

Çok geçmiş olsun hocam. Allah beterinden , kazadan beladan korusun.

Dolu hasarı yeni yaptırdık mesai arkadaşımın GOLF'üne. Gerçekten boyasız ve anlaşılmayacak şekilde yaptılar. Yaklaşık 80 göçük ( 76 ) 3.400-TL ye mal oldu. Kasko karşıladı. Çok zorda kalırsanız İstanbul'da tavsiye edebileceğimiz bir yer.

Bu arada dün veya bugün benim de kaputa ceviz benzeri birşey düşmüş. Epeyce büyük bir gamze oluşmuş kaputta ambleme yakın bir noktada. Şimdilik yaptırmadan kullanmaya devam edeceğim nazarlık diyerek. Dün aracı yikamistim , hicbir şey yoktu. Jantları da yaptırmıyorum. Bu arada jant renk değişimine 1200-TL fiyat verdiler.

|
    |

• Yarbay
    5932 Mesaj

Çok yazık olmuş, geçmiş olsun. Az önce gazetede okudum çok kötü olmuş mersin...Allah zarar görenlere sabır versin.

|
    |
    5932 Mesaj

Ben de bu durumu merak ediyordum aracı aldı alalı...

|
    |
    Yvzali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    269 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cyber-shot

hocam size bir şey olmasın, insanın canı sıkılıyor elbette ama canınız sağ olsun. böyle düşünmek gerek...

çok geçmiş olsun
    |
    |

Tüketim bölümünün alt bölümünde anlık tüketim 0-5-10 şeklinde dikdörtgen analog kutucuklarda artıp azalırken,kısa süreli tüketimin ortalamasının değişimini de aynı ekranda anlık görebilelim diye yapmışlar muhtemelen..buradaki sıkıntı bence tüketime geldikten sonra sistem tur atmıyor yani gün saat bölümüne aynı bölümlere tekrar tur atarak dönebiliyoruz.
    Bugün geri park ederken kaldırımın yüksekliği çok olmamasına rağmen arabanın altını vurdum(golf ile park ettiğim bir yerdi) ve 4-5 mt öne gidip park ettiğimde çarptığım yerde 2 adet muhtemelen koruyucu sert plastik 10x5 cm tırnak gibi yerlerinde kırılmış siyah parçalar duruyordu..baktım arka alta ama nereden düştüklerini de anlayamadım..umarım önemli değildir..attım bagaja ..artık servise birşey için gidersem gösteririm o parçaları..birde sürekli sol ön camın otomatik tek tuşla açılma özelliği devre dışı kalıyor..adaptasyon denen camı kapatıp elimi tuştan çekip tekrar 2-3 saniye çekili tutuyorum..o anda düzelmiyor..bir sonraki çalıştırmada normale dönüyor..sonra tekrar aynı sorun oluyor..kapalı otopark görevlileri tuşa yanlış birşey yapıyor olabilir..hafta sonu sorun yok..haftaiçi tekrar aynı hadise..birşey desen birtürlü demesen bir türlü bu devirde vallaha..bu sorunun süreklilik arzetmesi de ilginç ama..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g-dncr -- 19 Kasım 2017; 20:26:18 >
    |
    |
    Yvzali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

HızlıCevap
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
üniversite
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,562
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.