Şimdi Ara

AUDI A4 B9 (ANA KONU) (138. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.511
Cevap
127
Favori
893.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam tekrar hayırlı olsun. Güle güle kullanın. İstanbul içi ulaşımı da sorunsuz hallettiniz anladığım kasarıyla

Bu arada daha ilk depodaki tüketim süper. Bende henüz 1000km yaptım ama İstanbul trafiğinde 9 tl altına inemedim totalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yvzali Y kullanıcısına yanıt
    Geçen haftasonu karışık trafiğe rağmen ;

Kar lastikleri de yaklaşık 200km yapmış oldu toplamda.

• Allah sizlere yardım etsin o nasıl bir trafiktir aman aman.. O ortamda 9 litre yakması da kötü değil kesinlikle bizimkinde uzun yolun etkisi büyük ama az yaksın diye kasmadık gerektiğinde bastık. Bu araca 10 litre helal olsun M.L.Crassus; Teşekkür ederim kardeşim sizin emeğiniz de, yardımınız da çok büyük tüketim değerleri de çok güzel şahsi fikrim
  • denizsesi D kullanıcısına yanıt
    10 lt İstanbul haricinde yakmaz hocam merak etmeyin

TSi & TFSi motorlar açık yol bulunca tüketimini hemen düşürebiliyor. Yeter ki devamlı dur kalk trafikte cebelleşmesin. Geçtiğimiz haftasonu Pazar günü Avrasya Maratonu nedeniyle trafik yer yer çok sıkışıktı. Malum havaların ılık seyri sayesinde sadece sunroof açık kullanabilmek de mümkün. Bu da yakıt tüketimini topluyor. Açıkçası Kış Lastikleri tüketimi epey arttırır beklentisindeydim ama şimdilik fena gitmiyor. Lastik tabanım 245 olduğu için epey çekiniyordum, buna rağmen hala 6 lt 'li tuketimlerde kalabilmek güzel.

Aracınıza kavuşmanıza ve memnun olduğunuza sevindim. Zevkini çıkarın, güzel bir araç aldınız.

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Araba tam kararında performansı da tüketimi de bundan iyisi benzinli araç için pek mümkün değil zaten.. Lastikten ne çektiniz sizde artık sorun çıkmasın yani
  • El Gato Negro kullanıcısına yanıt
    Hem de nasıl gidip gidip içine oturuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizsesi

Araba tam kararında performansı da tüketimi de bundan iyisi benzinli araç için pek mümkün değil zaten.. Lastikten ne çektiniz sizde artık sorun çıkmasın yani

Sustum

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Siz değil sizi yorduğu için lastik sussun anlamında dedim siz konuşun estağfurullah
  • Selam M.L.Crassus hocam,

Süspansiyon sistemi ile ilgili olarak biraz bilgi verebilir misiniz?

Bu arada 6lt nedir hocam ya ben şu an 8'in altına inemedim ortalamada. 700km oldu herhalde bi 5-10 K km yapmamız gerekecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arikmurat82 -- 17 Kasım 2017; 14:15:14 >
  • Astra H ile tek gittiğim 600 km lik yolumda (Sahilden 1100 rakıma) 5.8 litre mazot yakıyordum.120-140 km hızla.Hanım 3 küçük çocuk ve 1-2 valizle aynı kullanma tarzı ile A4 ile 7.2 yaktım.1700 rakımlı steplere 140 ile tırmandım.Dönüş yolunda daha az virajlı yoldan geldim ve her fırsatta 120 ye çıktım 95 hız ortalaması ile evime döndüm ortalama 6 lt gösteriyordu.Astra gibi 1270 kg lık bir araçta yaksa yaksa 5 litre yakardı.Yani 1.3 CDTI dan 1-1,5 litre fazla yakıyor bayıra karşı bağırttırmazsan eğer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenfat10 -- 17 Kasım 2017; 14:40:41 >
  • Sahile inerken 110 a ayarladım trafik çok sıkışıktı hanım huzursuz oldu yavaşladım

Hocam siz nasıl iyi bir insansınız öyle..Allah gönlünüze göre veriyor ve verir bundan sonra inşallah..Satış temsilcisi hanımefendi de sizin iyiliğinizden dolayı ekstra hediyeler vermiştir inşallah..İyilerin mutlaka farkı olması lazım diğer bazen dandik bir hediye için cazgırlık yapanlardan (bu arada size verilen hediyeleri kastetmedim dandik olarak )
    Sizin satın alım sürecinde gösterdiğiniz içtenlik ve heyecandan dolayı bizde resmen kendimize olmuş gibi sevindik emin olun.
    hayırlı olsun kazasız belasız sürün inşallah..

Bu arada benim Samsun şehir içi trafikte genelde dur kalk 1 aylık yakıt tüketim ortalamam 8.2 lt/100km..Aynı trafikte 1.2 manuel golf ile tüketimim daha agresif kullanım tarzı ile 7 lt civarıydı..ama a4 kullanırken gaz pedalına daha dikkatli basıyorum..aynı tarz kullanım ile 2 lt/100 km farkeder diye düşünüyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: arikmurat82

Selam M.L.Crassus hocam,

Süspansiyon sistemi ile ilgili olarak biraz bilgi verebilir misiniz?

Bu arada 6lt nedir hocam ya ben şu an 8'in altına inemedim ortalamada. 700km oldu herhalde bi 5-10 K km yapmamız gerekecek.

Genel ortalamam 7.3 lt hocam. Duruma göre 6 lt ' li duruma göre 8.5+ lt li tüketimleri görebiliyorum. Araç ekonomi temelli bir araç olmadığı için bu yönde bir beklenti içerisinde değilim. Tüketimi rahatsızlık vermiyor, benim için önemli olan da bu zaten. TDi A3 Sedan'ı nasıl sakınmadan kullanıyorsam seyir anında öyle kullanıyorum. Yoğun trafikte ise TDI ile fark kaçınılmaz olarak hissediliyor.

Süspansiyon sistemi ile ilgili sorunuzu anlayamadım hocam. Arkalar bağımsız , bilgim bundan ibaret. Genel konforundan da çok memnunum

• Benim önceki b7 passatta yol bilgisayarında soğutma suyu ya da motor yağı sıcaklığı (hangisiydi tam hatırlamıyorum) takip edilebiliyordu. Bizim a4 lerde bu durum sözkonusu değil herhalde değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: karotcuabi

quote:

Orijinalden alıntı: Aytron

quote:

Orijinalden alıntı: karotcuabi

quote:

Orijinalden alıntı: Aytron

Zarar ettireceği kesin ancak A6 252 bg Quattro gerçekten mükemmel olabilir, çok düşündüm almadım, yalnız G30 5.20i de kesinlikle yabana atılacak bir araç değil, uzun uzun 4 kere test ettim, inanılmaz sessiz 120-140 civarlarında deyim yerindeyse çıt çıkmıyor, süspansiyon çok konforlu, mükemmel olmasada bastınmı gidiyor, en azından üzmüyor diyelim, tabi A6’dan ciddi fark yer o ayrı ama artık benim için konfor daha önemli ve bu G30 gerçekten çok konforlu, BMW bence bu araçla beraber başka bir yola girdi, güncel 3 serisi C ve A4 den daha gürültülü, kronik sorunları olan ve yine diğer iki rakibi karşısında daha başarısız işçilik ve malzeme kalitesi sunan araç idi, ama ben 2018 sonu yada 2019 başı gibi yollarda olacak olan yeni 3 serisinin tüm bu zaaflarından arınmış bambaşka bir 3 serisi olacağını düşünüyorum, dediğim gibi G30 ile birlikte BMW’nin artık farklı bir yolda ilerleyeceğini düşünüyorum, ancak bu çok acımasız kurlarla biz bu araçlara ne kadar binebileceğiz ya da binebilecekmiyiz, asıl sorulması gereken soru bu olmalı.

kıyasladığınızda a6 daha mı az konforluydu? bir de konfordan kastınız süspansiyon mu yoksa ses yalıtımı mı?

120-140la giderken a6 da aynı havayı yaratır diye düşünüyorum ama ikisini de henüz test etmedim. siz a6yı test etmiş miydiniz?

Hocam A6’yı sahip olmayı düşündüğüm sıralarda yalnızca test etmekle kalmadım, kiralayıp 3 gün kullandım. A6 bana göre mükemmel bir araç, biraz yaşlanmış da olsa hala sınıfının en iyi seçeneklerinden biri, özellikle Quattro sürüş anlamında size çok şey sunuyor. G30 da F10 dan kalan iyi genleri dahada geliştirerek çok “sıkı” bir araç olmuş bana göre. Aslında ben marka ve model karşılaştırmalarını pek sevmiyorum, önemli olan aracın size hissettirdikleridir. Aracın direksiyonunda kendinizi iyi hissediyorsanız “odur”

madem test ettiniz hatta kiraladınız, quattro ile arkadan çekerin virajdaki veya ani hızlanmalardaki tepkilerini ölçebildiniz mi?

yani aracı zorladığınızda audicilerin tabiri ile "araç rayda gidiyor" havası yarattı mı size?

çok soru soruyorum belki ama inanın faydalı oluyor kıyas yorumlarınız..

teşekkürler

Ne kadar isterseniz sorabilirsiniz, benim sizin herkesin buradan öğreneceği şeyler var, 2 ay kadar önce çok yakın bir arkadaşım A4 2.0 TDI Quattro aldı, o aracı uzun uzun kullanma fırsatı buldum, o araç ilgili düşüncelerimi burada paylaşmıştım, mükemmeldi, bekleneceği gibi viraj performansı ve yüksek hız stabilitesi çok başarı idi, daha sonra A6 durumu çıkınca aracı kiraladım, fakat araç Quattro değildi o da çok iyi idi, ama Quattro başka birşey. Quattro A4 alınabilinirdi ama fiyat A4 için yüksekti (vergi dezavantajı) G30 ile performansı dışarıda bırakıp kıyaslama yaparsak, A6 Quattro olmadıkca benim tercihim kesin G30 olur, ancak böyle olması çok doğal A6 yıllların aracı G30 yeni, 5 serisi seviyesinde her premium yeni araç size farklı şeyler sunar. A6 yenilendiğinde durum nasıl gelişir gerçekten çok merak ediyorum.

• g-dncr kullanıcısına yanıt
    O sizin iyiliğiniz kalp kalbe karşı derler ben de sizin için aynı şeyleri diliyorum ve hepinizi çok seviyorum gerçekten benim meselemi kendinizin gibi gördünüz ne mümkünse yapmak istediniz bu beni o kadar mutlu etti ki araba almak nasıl ettiyse sizlerin bu iyi niyeti o kadar mutlu etti emin olun. İnşallah hepimizin gönlüne göre versin Allah hepinize çok çok dua ediyorum her anınız daha mutlu, huzurlu, sağlıklı geçsin bütün nimetlerden faydalanın. Allah üzüntü sıkıntı vermesin müjdeler alın hep Hepiniz kardeşim gibisiniz hiç unutmayacağım sizleri.. Bu arada tüketim gayet iyi geldi bana 8-9 litreler böyle bir araç için iyi değerler aslında

• El Gato Negro kullanıcısına yanıt
    Tarif ettiğiniz gibi sağ aynayı ayarladık artık geri viteste yeri gösteriyor sonra kalkıyor harika bir özellikmiş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Güle güle kullanın aracınızı

Aracınızla sıkışık trafiğe ve bol yokuşlu yollarda gezinmezseniz zaten 8 litrenin altında gezersiniz. Ama İstanbulda bu pek mümkün olmuyor şehirdışı sayılan muhitlerde oturmuyorsanız.

• 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.