Şimdi Ara

AUDI A4 B9 (ANA KONU) (135. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.511
Cevap
127
Favori
893.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

AUDI A4 B9  (ANA KONU)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Michelin lastiklerinin eskisi kadar iyi olduğunu düşünmüyorum. Bundan 20 sene önce lastik = Michelin'di. Sonra Continental kalite konuşturmaya başladı. Türkiye'de ismini pek duymadığımız Semperit , Firestone gibi markalar da Avrupa'da tutuluyor. Falken'in kötü bir marka olduğunu düşünmüyorum. Bridgestone da kötü değil. Sadece herbir lastiğin hamuru nedeniyle farklı karakterleri ve sevdiği - sevmediği şartlar var. Mevsimsel kısa süreli kullanımda biraz da temkinli olunca sorun yaratmaz bence.

Lastik işi beni biraz yorduğu için lastik kelimesini şu sıralar zikretmek dahi istemiyorum ama soruşturma döneminde servisle yaşadığım dialoğu da paylaşayım. Doğuş Kartal'ı aradım. Sadece Continental WinterContact TS850P ile Pirelli Sottozero Serie3 satıp takıyorlar. Nokian yok mu diye sorunca, bu araçlara ucuz lastik kullanmayın diye ters bir cevap aldım. Nokian markasını ya bilmiyorlar ya da elindeki malı satmak için kötülüyorlar. Bu arada bir sonraki aracımda lastiği kargoyla satın alamazsam kesinlikle serviste servisteki Sottozerolardan alıp taktiracagim. Jantları gördükçe sinirim bozuluyor Gerçi onların da zarar vermeden takabileceginin garantisi yok maalesef.

Bugatti chirona lastik uretiyor michelin saatte 500 km hiza cikabilen bir araba milyonlarca lira arge yapildi o lastik icin

Conti oldukca iyi bir lastik ozellikle continental sport contact 5 mukemmel bir lastik diyebilirim

Yan sanayi lastikten uzak durun diyorum senede en az 10 takim lastik aliyorum isimiz geregi

Paran yetmiyorsa petlas al gec en azindan ulkeye faydasi olsun

Bristine lassa falken v.s markalar ciddi anlamda les lastik uretiyor benim aracta bristone potonze s001 vardi 1000 km ancak dayandim berbat kotu bir lastikti

• quote:

Orijinalden alıntı: sk67a

Eşimin Nissan Qashqai aracına Pirelli Sottozero satın
    aldık; 3 sezondur kullanıyoruz; memnunuz. Etiler
    size yakınsa benim lastikçiyi önereyim; Pirelli
    bayisi aynı zamanda; fiyat sorun. Lastik depolama
    hizmeti de veriyorlar. Neden Audi servisi tercih
    ediyorsunuz Pirelli marka lastikler için?

Sami Hocam ; kışlık lastik için geçen sene Nokian WR D4 tercih etmiştim. Bu sene de hepsiburada.com üzerinden Nokian WR A4 ( lastik ebati büyüdüğü için WR D4 bulunmadigindan WR A4 tercih etmek zorunda kaldim ) sipariş ettim. Ancak teslimatta sorun yaşadım , 1 adet lastik hatalı gönderilmiş ve iade süreci başladı. Sonuçta ücret iadesini 1 ay gecikmeli de olsa alabildim. Aynı lastiği bu kerre lastikçiden satın alıp taktırmak istedim. Bunu da beceremedim ( elimizde var dedikleri lastik gittiğimde yoktu, dönüşte aracımın aynasina vurdular vs. ) ve artık bu kadar da olmaz , kısmet değilmiş diyerek 2.alternatifim olan GoodYear UG Performance Gen-1 lastiklerini tercih ederek Bostancı'daki bir lastikciden satın alarak taktirdim. O lastikci de özensiz iş yapan bir yer çıktı ve jantlarımı çizdi. İşte bu nedenle bir dahaki sefer bu sorunları yaşamamak için aracı servise bırakırım noktasına geldim. Özellikle Pirelli tercih etmek niyetim olmamasına karşın lastik temini ve montajı noktasindaki olumsuzluklar beni bu düşünceye sevketti hocam. Servis de piyasadan pek yüksek fiyat vermiyor gördüğüm kadarıyla. Hepsiburada.com siparisim dogru gelse evimin çok yakınındaki lastikçide havalar serinlediginde montajı yaptıracaktım ve sorun yaşanmayacaktı. Daha önce kendisinde lastik degisimi yaptığımdan janta hasar vermemek için özenini de biliyorum. Artık olan oldu , sütten ağzım yandı. Durum özetle bundan ibaret hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Michelin lastiklerinin eskisi kadar iyi olduğunu düşünmüyorum. Bundan 20 sene önce lastik = Michelin'di. Sonra Continental kalite konuşturmaya başladı. Türkiye'de ismini pek duymadığımız Semperit , Firestone gibi markalar da Avrupa'da tutuluyor. Falken'in kötü bir marka olduğunu düşünmüyorum. Bridgestone da kötü değil. Sadece herbir lastiğin hamuru nedeniyle farklı karakterleri ve sevdiği - sevmediği şartlar var. Mevsimsel kısa süreli kullanımda biraz da temkinli olunca sorun yaratmaz bence.

Lastik işi beni biraz yorduğu için lastik kelimesini şu sıralar zikretmek dahi istemiyorum ama soruşturma döneminde servisle yaşadığım dialoğu da paylaşayım. Doğuş Kartal'ı aradım. Sadece Continental WinterContact TS850P ile Pirelli Sottozero Serie3 satıp takıyorlar. Nokian yok mu diye sorunca, bu araçlara ucuz lastik kullanmayın diye ters bir cevap aldım. Nokian markasını ya bilmiyorlar ya da elindeki malı satmak için kötülüyorlar. Bu arada bir sonraki aracımda lastiği kargoyla satın alamazsam kesinlikle serviste servisteki Sottozerolardan alıp taktiracagim. Jantları gördükçe sinirim bozuluyor Gerçi onların da zarar vermeden takabileceginin garantisi yok maalesef.

Bugatti chirona lastik uretiyor michelin saatte 500 km hiza cikabilen bir araba milyonlarca lira arge yapildi o lastik icin

Conti oldukca iyi bir lastik ozellikle continental sport contact 5 mukemmel bir lastik diyebilirim

Yan sanayi lastikten uzak durun diyorum senede en az 10 takim lastik aliyorum isimiz geregi

Paran yetmiyorsa petlas al gec en azindan ulkeye faydasi olsun

Bristine lassa falken v.s markalar ciddi anlamda les lastik uretiyor benim aracta bristone potonze s001 vardi 1000 km ancak dayandim berbat kotu bir lastikti

Hocam neden bu forumdaki insanlara düşmanca davranıyorsunuz, @El Gato Negro Falken lastik almış, siz bu arkadaşın aldığı lastiklere “çöp, leş” gibi yakıştırmalar yapıyorsunuz, bu lastiği alan kişiye saygısızlık olmuyormu? Hayatınızda hiç Falken kullandınızmı? Yazdıklarınıza bakılırsa kullanmadınız, kullanmadığınız bir lastik hakkında çöp, leş gibi yakıştırmalar yapabiliyorsunuz, ben Falken kullandım fiyat-kalite oranı çok iyi bir lastiktir, sessiz ve konforludur, ıslakta iyi tutar, haa bu lastiği kullanırsınız beğenmezsiniz ve “şu yönden beğenmedim, bu yönden sevmedim” gibi eleştiriler yaparsınız ama çöp leş gibi yakıştırmalar alan kişiye karşı en azından hoş davranışlar olmuyor, üstelik siz “konu sahibisiniz” size yakışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aytron -- 13 Kasım 2017; 13:46:37 >

• Servis yerine continental bayiler var bu işi iyi yapıyorlar. Önerilen yerlerde ve kalabalık olmadığı zamanlarda yaptırırsanız aynı kaliteyi daha ucuza alabilirsiniz.

Ben servise değişmesi için bıraktığımda sadece kış lastik değişimine 350 tl istediler ve baya uzun bir süre beklettiler randevu olmasına rağmen. Ben de çıktım yaptırmadım serviste. Sonra bir continental bayine gittim, jantlara özellikle dikkat edilmesini istedim çünkü lastiği ayıran makine dikkat edilmezse çok kötü çiziyor jantı. Sonuçta iyi iş çıkardılar 70 tl aldılar.

Sırf bu yüzden mart nisan gelsin bir jant takımı daha alacağım, lastik çıkar tak işi hem janta zarar veriyor hem uğraştırıyor.

• Michelin pilot sport 3 kullandim. Daha dogrusu kullanamadim. Bir kere soguk gordu lastik kendini birakti. Her frende abs devreye giriyordu. Attim kurtuldum. Bana gorede michelin COP. Michelin a380 e ve bugattiye lastik uretiyor olabilir fakat bizim lastiklerde ayni hamur ayni arge ayni proses mi kullanilip uretiliyor hayir. Araclarimizdan birinde continental contisportcontact 2 vardi bir kizakladim motora carpicatim. Simdi ayni aracta bridgestone s001 var ve omru bitti lastigin ona ragmen ne kizakliyor ne baska birsey abs bile zor giriyor devreye 2014 uretimi 55 binde lastik. O zaman en iyi marka bridgestone digerler continental COP. Cok begendiginiz lastigin bir sonraki uretimde farkli hamur kullanirlar hic begenmezsiniz. O zamanda o COP olur. Sacma sapan sohbetler. Zaten fiyat skalasina baktigimizda hangi lastiklerin daha kaliteli oldugunu gosteriyor. Dikkatinizi cekerim 'daha' kaliteli.

Ayrica AB etiket mevzusu karisik bir olay. Farkli asfaltlarda farkli sonuclar cikabiliyor. Yani iyi asfaltta C olan islak yol tutus kotu asfatta B olabilir. Bilginiz olsun.

• Günaydın arkadaşlar. Bu sabah farkettiğim bir sorunu paylaşmak istedim. İşe gelirken D1 den D2 ye geçişlerde tıkırt diye bir ses geliyor. Takip ettim sadece D1-D2 geçişlerinde var, diğer viteslerde yok. Sizde de böyle bir ses var mı? Bu önemli bir şey mi dir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Es-meli

Günaydın arkadaşlar. Bu sabah farkettiğim bir sorunu paylaşmak istedim. İşe gelirken D1 den D2 ye geçişlerde tıkırt diye bir ses geliyor. Takip ettim sadece D1-D2 geçişlerinde var, diğer viteslerde yok. Sizde de böyle bir ses var mı? Bu önemli bir şey mi dir?

Gelen ses hız 40 kmh e ulaştığında geliyorsa normaldir, abs sistemi ile alakalı. Değilse servise göstetrşn derim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaklaşık 20 Km lerde geliyor, 25-30 Km lerde hemen D3 ve D4 e geçtiği için ses kayboluyor. Bazen hız azalırken D2 den D1 e vites düşüşünde de aynı ses oluyor. Ses çok kısa süreli ve tıkırt der gibi, arka taraftan geliyor.
  • Es-meli kullanıcısına yanıt
    @El Gato Negro üstadın dediği gibi özellikle 40km/h a ilk gelişte geliyorsa normaldir. Her kontakta ilk 40km/h'ta yapar. Bu değilse normal olmayabilir.

• Teşekkür ederim arkadaşlar, Servisle görüşeyim o zaman.
  • Merhaba,

Bugün arkadaşın aldığı teklifin bilgileri aşağıdaki gibidir.

A4 Design Sport Stronic
    + Ön Koltuk ısıtma
    + Geri görüş
    + Floret gri
    + Hız sabitleyici

Anahtar teslim fiyatı 193.500TL
  • Es-meli kullanıcısına yanıt
    Bende de benzer bir ses var çok az derinden gelen belli belirsiz . ABS sesisinden ayrı bir ses geçen hafta ön camı değiştiğimde bir güncelleme yapıldı. Ses bundan sonra başladı.

• arikmurat82 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar! eski bir forum üyesiyim ancak eski nick ile giriş problemi yaşadığım için yeni ismim ile ilk girişim foruma..2012 122 tiguan,2014 1.2 tsi golf sonrası 1 ay önce metalik floret gri sport 1.4 tfsi A4 ile audi ailesine katıldım..
    Bahsettiğiniz araç muhtemelen metalik floret gri olduğu için sport donanım fiyatı (design ve sport yazmışşınız yan yana )..Aynı donanım ama cruise hariç 1 ay önce bahsettiğiniz aracı 187000 tl 'ye almıştım..Bence şu an bu kur artışına rağmen fiyat çok iyi..üstelik hız sabitleyici de mevcut..
    Herkese tekrar merhabalar..iyi akşamlar dilerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g-dncr -- 14 Kasım 2017; 16:58:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arikmurat82

Merhaba,

Bugün arkadaşın aldığı teklifin bilgileri aşağıdaki gibidir.

A4 Design Sport Stronic
    + Ön Koltuk ısıtma
    + Geri görüş
    + Floret gri
    + Hız sabitleyici

Anahtar teslim fiyatı 193.500TL

araç design mı sport donanım mı? sport donanımda ısıtmalı koltuk ve metalik renk standart diye biliyorum...tahminim design donanım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Gato Negro -- 14 Kasım 2017; 17:12:18 >
  • El Gato Negro kullanıcısına yanıt
    Araç bence design donanım

• arikmurat82 kullanıcısına yanıt
    Bana da dizayn gibi geldi. Yalnız bu arada araçlar tükenmemiş miydi? Aralığa kadar araç yok deniyordu sanki. Zulada kalan araçları mı çıkarıyor doğuş?
  • Yvzali Y kullanıcısına yanıt
    Doğuş her zaman "yokları" oynar ama sonra birden arabalar çıkıverir ansızın hocam... nasıl bir esnaf zihniyetiyse artık.

• design olarak türkiye ye giriş yapan gri araca denk gelmedim henüz ama..a5 isimlendirilmesinde design veya sport üzerine prestige , deluxe paketler a4 gamında olmadığı için karışıklık olmuş gibi üstteki araç teklifinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g-dncr -- 14 Kasım 2017; 19:15:13 >
  • Bende bugün doğuş oto maslaktan fiyat aldım. A4 sporta 200 bin tl dediler. Pazarlık çok etmedim.
    A5 sportback sport prestige+ deluxe paket 277.000TL, a5 coupe design deluxe +prestige paket için ise 239.000 TL fiyat verdiler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.