Şimdi Ara

Audi A4 (B8) (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
476
Cevap
16
Favori
132.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: armutsever

Arkadaşlar merhaba, 70k civarı nakitim var, volvo s60 son kasa 1.6 dizel almayı istiyordum lakin kafama yatan araç bulamıyorum. Şimdi B8 kasa A4'ler ilgimi çekmeye başladı. Ufak kaza veya boyaya çok takılmıyorum. Akabinde aracı da pek bilmiyorum, 1.8 tfsi bulabilirim gibi, artısı eksisi nedir? Tavsiye eder misiniz, mesela 486565726, 480440247 ilan numaralı araçlar alınabilir mi ? Yardımlarınız için teşekkürler.

Gözümü korkutan tek şey yag yaktigina dair yazilar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KASOS K kullanıcısına yanıt
    Bende özellikle bu durumdan çok çekiniyorum ama özellikle kullanıcılardan fikir almak istedim. Sıkıntı yaşayan/yaşayanlar internette çokça eleştiri yaptığı için benim de gözüm korkuyor ama belki de bu kadar büyütülecek bir sorun değildir. sayın @Augsburg umarım soruma cevap verir (:
  • quote:

Orijinalden alıntı: armutsever

Bende özellikle bu durumdan çok çekiniyorum ama özellikle kullanıcılardan fikir almak istedim. Sıkıntı yaşayan/yaşayanlar internette çokça eleştiri yaptığı için benim de gözüm korkuyor ama belki de bu kadar büyütülecek bir sorun değildir. sayın @Augsburg umarım soruma cevap verir (:

gençler,

gelin hiç uğraşmayın benim 2.0 TDI satayım birinize..
  • insane1907 kullanıcısına yanıt
    B8 kasa 2.0 TDI A4 benim bütçemde olması için takla falan atmış olması lazım önceki sayfada yazdığınıza göre sizin araç manuel de değil, hayal olur anca. Bilgileri paylaşırsanız ilgilenen olur belki...
  • gençler,

aracımı satmayı düşünüyorum.. henüz malum siteye koymadım bu hafta sonu koyarım sanırım. ama buradan bilgilerini yazayım belki ilgilenen arkadaşlar olur..

2014 model 2.0 TDI 177 bg
    34.000 km
    beyaz
    multitronic (8 ileri)
    bi-xenon + gündüz led + far yıkama
    yan aynalar otomatik katlanır
    3 bölge klima
    spor 3 kollu direksiyon + F1 vites
    alırken expertiz yaptırarak aldım, kaza boya değişen v.s yoktu.
    bende de kaza olmadı.
    muayene yeni yapıldı.
    bakım yeni yapıldı.

ilgilenen arkadaşlar özelden yazabilir..
  • Bende araştırma evresindeyim. Seçenekleri ikiye düşürdüm şimdilik eat6 lı 508 ile 2,0 tdi b8 Audi. Ama son vergi zammından sonra 2,0 motor soğuk gelmeye başladı. Yürütme maliyeti bakımı yedek parça pahalılığı derken Audi binecem diye incir ağacı moduna girme endişesi başgösterdi

• quote:

Orijinalden alıntı: insane1907

gençler,

aracımı satmayı düşünüyorum.. henüz malum siteye koymadım bu hafta sonu koyarım sanırım. ama buradan bilgilerini yazayım belki ilgilenen arkadaşlar olur..

2014 model 2.0 TDI 177 bg
    34.000 km
    beyaz
    multitronic (8 ileri)
    bi-xenon + gündüz led + far yıkama
    yan aynalar otomatik katlanır
    3 bölge klima
    spor 3 kollu direksiyon + F1 vites
    alırken expertiz yaptırarak aldım, kaza boya değişen v.s yoktu.
    bende de kaza olmadı.
    muayene yeni yapıldı.
    bakım yeni yapıldı.

ilgilenen arkadaşlar özelden yazabilir..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-sahibinden-dusuk-km-hasarsiz-2014-model-audi-a4-490115367/detay/

• 1-Aynadaki ısıtma nasıl devreye giriyor.

2- klima çalıştırırken sağ veya sol herhangi bir yönü tek başına çalıştırıp istemediğimiz yönü kapalı olarak ayarlayabiliyormuyuz.

Bilgisi olan arkadaş var mı?

2012 makyajlı kasa

• exotik kullanıcısına yanıt
    1- Sürücü kapısındaki ayna ayarını orta konuma getirirseniz ısıtma açılır. Diğer konumlarda kapalı olur.

2- AC menüsünde "Synchronization" seçeneği var. Off konumda sağ-sol ikisi de bağımsız ayarlanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exotik

1-Aynadaki ısıtma nasıl devreye giriyor.

2- klima çalıştırırken sağ veya sol herhangi bir yönü tek başına çalıştırıp istemediğimiz yönü kapalı olarak ayarlayabiliyormuyuz.

Bilgisi olan arkadaş var mı?

2012 makyajlı kasa

klima konusunda 2 yönü farklı ayarlıyabilirsiniz fakat tamamen kapatmak olmuyor sanıyorum? yani hiçbir araçta olduğunu sanmıyorum böyle birşeyin.

yani örneğin, sağ taraf açık sol taraf tamamen kapalı olarak mı istiyorsunuz siz? böyle birşeyin mümkün olduğunu sanmıyorum.
  • Slm.

Tam olarak onu kastediyorum. Bir taraf açıkken diğer taraf tamamen kapalı off konumunda olması yani.

• Muss@ kullanıcısına yanıt
    Ayna rezistansı olayını sabah denedim.

Buğuluydu ayna fakat rezistans devreye girmedi diye tahmin ediyorum (çünkü yola çıktım ve yolda rüzgarın vs etkisi ile 8-10dk sonra normale döndü ayna)

Sanırım başka bir ayarı olabilir rezistns için

• arkadaşlar 2009-2010 civarı 1.8 T tavsiye edermisiniz. Tüp takılabiliyormuş?

bu kasanın kronik sorunları varmıdır.
    bakımları pahalımıdır?
    konfor ve performans iyimidir?

tavsiye edermisiniz. dizel alamıyorum o kadar bütçem yok şu anda.
  • Yeni araç araştırıyorum bu kasanın 2.0 tfsi'ları gözüme takıldı. 2014-2015 model makyajlı kasalarda bu yağ yakma sıkıntısı devam ediyor mu? Şanzıman 7 ileri s-tronic kullanılıyor araçta herhalde, sıkıntı çıkarma potansiyeli olur mu? Max. 70 bin km, 2014-2015 civarı alacağım aracın bana çıkartacağı kronik bir sıkıntı olur mu? Bilgisi olan cevap verebilirse sevinirim. Teşekkürler.
  • JudasRising kullanıcısına yanıt
    DSG bu arıza her an çıkarabilir tabi. Yağ yakma sıkıntısı 2013ten itibaren yok diye biliyorum. 70bin km deki aracın pek sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum. Tam yetkili servis bakımları olursa arıza durumunda garantiden ücretsiz problemi giderme potansiyeliniz oldukça yüksek. Yoksa 2.0tfsi quattro çok keyifli bir ikili. Kesinlikle tavsiye ederim.
  • uygar2580 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için.
  • Arkadaşlar selam, uzun zamandır bir arayış içerisindeyim ikinci araç olarak B8 1.8 ( 2009-2011 arası) benzinli araç alma kararı aldım gibi. Fakat gerek şanzıman gerekse yağ yakma konuları kafamı çok kurcalıyor çünkü alacağım araç en az 7-8 yaşında ve bu durum riski çoğaltıyor.

Soru 1 Her ne kadar multronik tercihim olsa da, okuduklarım sebebiyle manuel de tercih edebilirim. Sizce manuel kullanımı nasıldır ?

Soru 2 Servis ücretleri nasıl ? İstanbul Anadolu yakasında önereceğiniz özel servis var mı ?

Soru 3 Bütçe sınırlı olduğu için km konusunda 100.000 - 150.000 civarı olabilir , sizce yağ yakma riski ne durumdadır?

Soru 4 Bu emdalde başka Önerdiğiniz araç var mı?

Son olarak Önerdiğiniz araç varsa değerlendirebilirim...

Şimdiden teşekkür ederim...

• Please drain off oil uyarısı alıyprım. Lütfen yağı boşaltın demek oluyor, sizce ne yapmam lazım?

• quote:

Orijinalden alıntı: Wheatley

Please drain off oil uyarısı alıyprım. Lütfen yağı boşaltın demek oluyor, sizce ne yapmam lazım?
    araca yağ eklemesi mi yapıldı? araç bakıma mı girdi.. durduk yerde bu uyarıyı vermez.. bu uyarı yağ haznesi gereğinden fazla dolu olduğunda verir..

acaba yağ değişimi yapılırken yağ boşaltılmadan mı dolum yapıldı?

bence servise gidin yağı eksiltsinler..

dediğim gibi hazne gereğinden fazla yağ dolu..
  • insane1907 kullanıcısına yanıt
    Servis bakımından çıktıktan 12 bin km sonra bu uhaeıyo aldık. Yağ boşalttı servis ama bu yağ basıl arttı soru işareti??

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.