Şimdi Ara

Audi a3 8p Sportback mi Golf 6 mı?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
12
Cevap
0
Favori
427
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Araç tercih-kıyaslama >> Audi a3 8p Sportback mi Golf 6 mı?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    79 Mesaj
    Merhaba,

Başlıkta belirtilen 2 araç modelinden birini almak istiyorum. 2-3 aydır araştırma sonucunda tam istediğim şekilde ilan bulamadım.
    Audi a3 1.4 tfsi veya Golf 6 1.4 tsi almayı düşünüyorum. Bu iki araç dışında başka bir araç almayı düşünmüyorum.
    Maksimum bütçem 60.000 tl. Tabi bu fiyata olan tüm araçlarda hasar kaydı var. Çok ciddi bir hasar, ağır hasar kaydı olmadığı sürece kabul edilebilir.
    Son 2-3 ayda gözlemlediğim kadarıyla fiyatlar hiç olması gerektiği gibi değil. Kredi oranlarının düşmesini fırsat bilip aracının fiyatını ederinin üzerine çekenler var. Bir kaç aydır takip ettiğim ilandan örnek vermek gerekirse 2008 model a3 65.0000 gibi bir fiyattan 70.000'e çıktı. Sizce 2008 model bir a3 70.000 tl eder mi ? Neyse konumuza dönecek olursak şöyle ki:
    Bu iki araç arasında kalmış durumdayım. Audi bulabilirsem muhtemelen daha yüksek kmli ve daha düşük modelli olacak. Golf ise 2011 - 2012 daha düşük kmli bu fiyata bulunabilir gibi duruyor.

Sizce hangisi daha mantıklı bir seçim olur ?
    Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

|
    |

• Çavuş
    79 Mesaj
    Tavsiyelerinize açığım.
    |
    |
    ugurr10

A3 8p gerçekten kaliteli bir kasa.. 2005 ten 2013 e kadar üretilmiş bir araçtan bahsediyoruz.. Bir çok motor seçeneği var. hitler 1,6 dan 1,2tfsi ye kadar görmüş bir araç..2009 model ve sonrası temiz bir Audi A3 ambition paket öneririm. DSG konusu tabi ki şans işi.. 70 bin civarına alınabilir. Ben ki golf 7 kullanicisiyim benim bile gördüğümde aklımı çeliyor:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Teşekkürler yorum için. Beni de a3 daha çok çekiyor. 2008 model ile 2009 model arasındaki farklar nedir? Bu arada manuel vites almayı düşünüyorum. Ambition paket ve attraction paketi araştırdım, ambition daha iyi gözüküyor. Bütçem maksimum 60.000 TL ama 65'e kadar çıkabilirim güzel bir şey bulursam. Bir de baktığım bu fiyat aralığındaki a3'ler genelde 170.000-220.000 km arasında oluyor. Beni düşündüren bir diğer konu da bu aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Goballerman -- 27 Kasım 2019; 13:33:26 >
    |
    |
    ugurr10 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Araç 2009 da makyaj yedi hocam far grupları , iç bölümlerinde ve ufak tefek dış kitinde farklılıklar var. Attraction düşük pakettir ambition bir üst paket araca göre değişkenlik göstermekle birlikte 3 kollu direksiyon koltuk döşemeleri 17 inch jantlar bixenon led gündüzlü farlar standart geliyor ambitionda. Bazı attractionlarda ön sis farları bile yoktur dikkat ettiyseniz. Bir a3 kullanıcsı olarak başka bir sorunuz varsa yanıtlamaya çalışırım.
    ugurr10

quote:

Orijinalden alıntı: timmydncn

Araç 2009 da makyaj yedi hocam far grupları , iç bölümlerinde ve ufak tefek dış kitinde farklılıklar var. Attraction düşük pakettir ambition bir üst paket araca göre değişkenlik göstermekle birlikte 3 kollu direksiyon koltuk döşemeleri 17 inch jantlar bixenon led gündüzlü farlar standart geliyor ambitionda. Bazı attractionlarda ön sis farları bile yoktur dikkat ettiyseniz. Bir a3 kullanıcsı olarak başka bir sorunuz varsa yanıtlamaya çalışırım.
    Merhaba Hocam, 8p leri bende kafaya taktım.Nasil memnun musunuz?:) Kullandığınız motor yakıt tüketiminiz ve bakımı ne durumda, Yol tutuş ve tokluk olarak övülen kaliteli bır model ancak hiç binmek nasip olmadı..

Yalıtım ve süspansiyon hakkında bilgi verebilirmisiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi somet 16 -- 4 Aralık 2019; 18:47:28 >
    |
    |
    timmydncn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhabalar benim aracım 2012 1.2tfsi çok memnunum 1 yıldır yaklaşık araç bende şehir içi sıkıştırmazsam 6.5 7 lt de şehirlerarasında ise sakin kullanımla 4.8-5.1 civarında tüketimi var. Bakıma servise giderseniz pahalı tabiki ama benim ustam var artı parçalarınıda kendim bakarım biraz anlarım. 400 450 civarına yaptırdım yıllık bakımını. Yol tutuş ve tokluğu çok üst düzey araç ağır 1300 kg civarında bir önceki platform olduğu için bir sonraki kasa 70-80 kg daha hafif.

@somet 16 hocam a3 8p nin kronik ön süspansiyon sesli çalışır derler ama ben pek birşey göremedim.Yalıtımı çok iyi aracın muadillerine göre.
    |
    |
    Bahsedilenler: somet 16 , ugurr10 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ugurr10

quote:

Merhabalar benim aracım 2012 1.2tfsi çok memnunum 1 yıldır yaklaşık araç bende şehir içi sıkıştırmazsam 6.5 7 lt de şehirlerarasında ise sakin kullanımla 4.8-5.1 civarında tüketimi var. Bakıma servise giderseniz pahalı tabiki ama benim ustam var artı parçalarınıda kendim bakarım biraz anlarım. 400 450 civarına yaptırdım yıllık bakımını. Yol tutuş ve tokluğu çok üst düzey araç ağır 1300 kg civarında bir önceki platform olduğu için bir sonraki kasa 70-80 kg daha hafif.

@somet 16 hocam a3 8p nin kronik ön süspansiyon sesli çalışır derler ama ben pek birşey göremedim.Yalıtımı çok iyi aracın muadillerine göre.
    Hocam manuel mi dsg mi?:) Bende 1,2 tfsi bakıyorum hangi paket ve ideal fiyat aralığında makineler? Sanırım 85 bine temiz bir araç bulunabiliyor

• Yüzbaşı
    584 Mesaj

Hocam manuel benimki. 1.2 tfsilar standart attraction gelir üstünde opsiyon ve ek paketler oluyor yani hepsi attraction. Sadece bazıları çok boşken bazıları daha dolu. Benim aracımdan daha dolu manuel görmedim. Sadece cam tavanım yok o da manuelletrde yok dsg olması lazım. Siz neden golf 7 den vazgeçiyorsınuz acaba ? Sizin aracınız nasıl?

|
    |
    ugurr10

quote:

Hocam manuel benimki. 1.2 tfsilar standart attraction gelir üstünde opsiyon ve ek paketler oluyor yani hepsi attraction. Sadece bazıları çok boşken bazıları daha dolu. Benim aracımdan daha dolu manuel görmedim. Sadece cam tavanım yok o da manuelletrde yok dsg olması lazım. Siz neden golf 7 den vazgeçiyorsınuz acaba ? Sizin aracınız nasıl?
    Hocam nakite ihtiyacım vardı,elden çıkardım.Sifir araba almam Türkiye de daha..fiyatını hakeden araç olarak Audi diyorum:) 2011_2012 1.2 tfis alır bı 5 yıl binerim.:)

2013 2014 leon almaktansa a3 tabiki mantıklı olur.

|
    |
Reklamlar
Canlı Tv izle
SEO
bankalar.org
kolayoto.com
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.