Şimdi Ara

AUDI -A3- 35, 1.5TFSI-150 hp (222. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.742
Cevap
68
Favori
380.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam demek sizin aldiginiz sesin kaynagi lastik yanaginin kuculmesinden kaynakli bir sey… İlginc bir durum ama yuvarlanma sesinin lastigin yanagiyla alakali olmamasi gerekir… Acaba sizin rahatsiz oldugunuz sesler aracin ufak tefek de olsa kasis veya yoldaki bozukluklarda yaptigi hafiften derinden duyulan bam gum sesleri mi? Bu seslere cunku epey bir azaltma yapar kalin yanak, baya bir konfor katar araca..

Ya da bir ihtimal 16” in tabani 205 yani daha dar, daha dar taban oldugundan daha az ugultu da yapiyor olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eapantherea -- 24 Aralık 2021; 10:12:21 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • eapantherea kullanıcısına yanıt
    Yok bam gum yapmiyordu benim arac hic . Normal yolda giderken gelen ugultu sesiydi rahatsiz oldugum taban incelince yola basan kisim azaldigindan arac daha az titresim aliyor daha az ugultu olusuyor bunu dusunuyorum ama arac konfor olarak suan mercedes e 😅 birde kisliklarla bu sekilde

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    Ustaya gosterdim %90 amoetisor ust takoz bilyalarindan dedi yaglanmayla vs cozulmez degismen gerek dedi 24 bindeki bi aracin takoz bilyalarinin problem cikarmasi tuhaf

• ironwrist34 kullanıcısına yanıt
    Hocam bence benim dedigim olayi ucuz yollu deneyin zaten bir zarari da olmaz direksiyondan cikan yeri yaglamanin, zaten fabrikadan yaglanip cikiyor soyledigim yer, cunku servis danismanina direksiyonu her dondurmeye devam ettigimde bu ses geliyor dedigimde a3 lerde surekli karsilastiklarini ve yagladiklarinda gectigini soylemislerdi ve yaglayinca da gecmisti. Tek dikkat etmeniz gereken dogru gres yagini bulup surmek, zarari olmayacagi ve cok yuksek maliyetli olmayacagi icin denemeye deger. Dogusa da sorabilirsiniz bu islemi ne kadara yapacaklarini fiyat alip karar verebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: eapantherea

Hocam bence benim dedigim olayi ucuz yollu deneyin zaten bir zarari da olmaz direksiyondan cikan yeri yaglamanin, zaten fabrikadan yaglanip cikiyor soyledigim yer, cunku servis danismanina direksiyonu her dondurmeye devam ettigimde bu ses geliyor dedigimde a3 lerde surekli karsilastiklarini ve yagladiklarinda gectigini soylemislerdi ve yaglayinca da gecmisti. Tek dikkat etmeniz gereken dogru gres yagini bulup surmek, zarari olmayacagi ve cok yuksek maliyetli olmayacagi icin denemeye deger. Dogusa da sorabilirsiniz bu islemi ne kadara yapacaklarini fiyat alip karar verebilirsiniz
    Bende de aynı sorun vardı garanti kapsamında yağladılar şimdilik sorun düzeldi 1 aydır

• Auditfsi A kullanıcısına yanıt
    Yaglatalim bakalim ozaman tam olarak ses nasl birseydi

• ironwrist34 kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=88o6UHB9cWs&feature=youtu.be

Hocam su video atilmisti zamaninda, buradaki gibi direksiyon her donmeye devam etttiginde gacirdama veya tik tik ses geliyorsa bahsettigim sorun var (videoda derinden dıng dıng diye gelen ses)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eapantherea -- 31 Aralık 2021; 12:15:13 >
    Benziyor evet ayni sese gacirti cirtirti yoksa bende tik tik diye ses var biyerden yay atiyormus gibi

• Arkadaşlar Yakıt tüketiminiz nedir sanki bu aralar benim aracım çok yakmaya başladı 35 tfsi 2020 model 10bn km de

• NanoGrey N kullanıcısına yanıt
    2020 model, 25.000'deki aracımın bugüne kadar 100 km'deki yakıt ortalaması 7,10 lt.
    En düşük 6.23, en yüksek 7.98 değerlerini gördüm.
    Deponun her dolumunda kaydettiğim verilerin ortaya koyduğu rakamlar bunlar.
    Şehir içi dışı karışık istatistiklerdir.

Benzer km de benim arac, genelde sikisik trafik veya rampa uzeri kullanimlarda 9-10 hatta rampa coksa 11 litre tuketiyor… Sakin sabit hizla akilabilen trafiksiz ortamda (mesela geceleri) 6.4-6.5 litre tuketiyor… Sehirler arasi sakin ve sabit hizla gidilebilen yolda 5.2 litreye kadar dusmustu… Sehirler arasi hafif tempolu kullanimda 6.4 litre yakmisti..

Ortalama olarak ankarada kisin 8.2-8.4 litre, yazin 7.8 litre tuketiyorum.

• Bulundugum yer hep rampa sürekli inişli çıkışlı yollardayım Zonguldakta ikamet ediyorum sanırım benmde 10 11i buluyor gibi ama yol bilgisayarında 11i görmüyorum

Yol bilgisayarinda son suruste kac gosteriyor ortalama?

benim araç 24 bin kmde 2020 model 35 sportback sport. Son 15 bin km ortalaması 6.3 lt/100km.

• Uzun süreli ortalamam 9bin kmlik 8,3lt/100km ama uzun süreliyi sıfırlayıp tekrar kontrol edecegim bakalım kış boyu ne kadar olacak

• AA3437 kullanıcısına yanıt
    Sizin bolgede pek trafik yok sanirsam hocam ben o ortalamayi uzun yolda yakaliyorum benim 25bin km ortalamasi 8.6

• İzmit yürüyüş yolu parkuruna pek girmiyorum :) Buna ilave belki 500 bin km sürüş deneyimi. Bu arada araçları bir yanan yana getirecektik, denk gelemedi. Artık denk gelirsek detaylı sohbet ederiz.

• dkelleci kullanıcısına yanıt

Benim yakıt ortalamam 9 litre civarı işe gidip gelirken. Şehirdışı ise 6.5 litre ile gidip geldim haftasonu.

Ortalama hız verisi önemli: işe gidip gelirken ortalama hızım 8 km civarındaydı o zamanda yakıt 15 litre civarıydı. Şuanda diğer araçla gidiyorum işe 6 litre yakıyor. (Trafik biraz düzeldi) a3 ile gittiğimde ise 9 litre civarı.

Bu arada cuma akşamı değişik bir sorun yaşadım. Uzun yola gitmeden önce aracı çalıştırdım radyodan sadece cızırtı sesi geliyordu, media, telefon görüşmesi vs sorunsuzdu ama radyodan sadece cızırtı. Aracı durdurup çalıştırdım vs düzelmedi. 2-3 saat sonra bir yerde durdum ve geri geldiğimde düzelmişti. Hoparlör olamaz çünkü diğerleri çalışıyordu. Bir fikri olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi van_hoijdonk -- 12 Ocak 2022; 16:56:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AUDI -A3- 35, 1.5TFSI-150 hp

Merhaba arkadaşlar, yeni bir keşfimden bahsetmek istedim. Daha öncede aracın yol bilgisayarı ekranı yerine verimlilik programında kullandığımızda "2 silindir modu" yerine "Boşta ilerliyor" yazısı çıktığını dile getirmiştim. Uygun ortamlarda şanzımanı boşa aldığını görmüştük. Şimdi bu durumu bilinçli olarak yapabildiğimi anlatmak istedim.

Ayağınızı gazdan çekiyorsunuz, anlık yakıt 0,0 gösterdiğinde tekrar gaz pedalına ufacık tek bir dokunuş yaptığınızda araç vitesi boşa alıyor. (Kesinlikle vites koluyla hiçbir oynama yoktur gaz pedalı üzerinden tamamen şanzımanın kendi özelliğidir). Gaza basmaya başladığınızda tekrar uygun vitese geçiyor zaten. Bu şekilde özellikle bayır aşağı alanlarda yakıt tüketimimde azalma dahi olduğunu fark ettim.

Araç kendi başına verimlilik modunda (Yeşil orta ekran) otomatik bu geçişleri yaptığı için şanzıman açısından bir problem yaşayacağımı düşünmüyorum. Deneyin ve keyfini çıkarın herkese selamlar.

• Selamlar herkese, yakın zamanda bir şey keşfettim belki herkes biliyordur ama bana ilginç geldi, Bluetooth bağlantısı üzerinden mesajlar okunabiliyormuş mmi ekrandan. Benim hoşuma gitti, bir CarPlay olmasa da iş görür gibi

AUDI -A3- 35, 1.5TFSI-150 hp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.