Şimdi Ara

AUDI -A3- 35, 1.5TFSI-150 hp (221. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (2 Mobil) - 9 Masaüstü2 Mobil
5 sn
5.742
Cevap
68
Favori
380.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet hocam ben de ordan aldım, bugün taktım şimdilik bir sıkıntı yok, 1 cm kısa olması sorun yaratmıyor.

Kış lastiği olarak continental wintercontact ts870 almıştım, yağmurdaki performansı çok çok iyi frenlemesi, yol tutuşu vs. O kadar su birikintisine girdim hiç aquaplaning yaşamadım.Tek eksisi hız endeksi T, onun dışında gayet iyi şimdilik.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • gorkemert kullanıcısına yanıt
    İyi ki almissiniz yeni doviz fiyatlamalariyla artik premium lastiklerin de yanina yanasilmaz

• Direksiyondan bu aralar donislerde dusuk hizda veya park manevralarinda direksiyondan sandigim tik tik tik ses geliyor varmi basina gelen

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ironwrist34 kullanıcısına yanıt
    Benim başıma gelmişti, amortisör körüklerinden geldiğini söyledi danışman. Eylülde bk da yağladılar geçmişti, şimdi tekrar başladı

• Eskege E kullanıcısına yanıt
    Sanki tik tik yay atiyomus gibi

Benim aracımın yaylarını soguk press yapmıştım yaparken usta söylemişti tık tık ses yapar diye açısı bozuluyormuş aracın ondan dedi ama bilmiyorum nedir. Ben alçak sevdigim için dikenine katlanıyorum

Sadece ağır ilerlerken manevralarda, bence sportlara özgü, aracın biraz daha alçak olması kaynaklı olabilir..
    sizinki sport mu?

• Eskege E kullanıcısına yanıt
    Sportta 2 yildir olmadi simdi olmaya basladi . Tik tik tik yapiyor aracin disindan bu ses duyulmuyor icinden direkaiyon civarindan geliyor gibi airbag sargisi vs yazanda var

Kronik olan ve belli sure sonra cogu kullanicida ortaya cikan, servis aksiyonu belli olan bir sorun hocam bahsettiginiz gicirdama (ozellikle arac durur halde iken direksiyonu saga sola vs. cevirirseniz her kademede gacirdadigini duyarsiniz), cozumu servis aksiyonu.. Sorun direksiyon kutusundan cikan rot kolunun korugunde yaglama ihtiyaci.. En kisa surede servise ugrayin, gres sursunler gecer

• eapantherea kullanıcısına yanıt
    Gicirdama 5 bin km den beri var bu tik tik ses 20 binden sonra basladi . Bunun haricinde vw grubunda leon fr golf audi a1 seat ateca var apartmanimizda bazilaei 80 k nin uzerinde bu tarz ses yok . Bozuk aracmi itelediler naptilar anlamadim

Hocam bir de frene manevra yaparken her basildiginda sessiz ortamda hissedilen tik sesi var o mu bahsettiginiz acaba, her frene basip birakmada oluyor, sanirim frenle ilgili sigortadan ses geliyor veya kavrama kendini birakip sikiyor dur kalk dur kalk manevrada onun sesi

Yok onlarla alakasi yok vitesi bosa alip el feenini indirip autoholdu kapatsam dahi direksiuonu cevirince tik tik ses geliyor

• Benzer bi tık sesi benim Leon da olmuştu. Problemin sebebi direksiyon kutusuydu.

Trafikte durunca bile direksiyonu çok az oynatınca bi tık yapıyodu bende.

Tamam hocam muhtemelen once bahsettigim yeri yaglar servis, sonra eger ses gitmezse komple degisirler direksiyon kutusunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eapantherea -- 20 Aralık 2021; 15:16:9 >
    Garantide bitti ne yaparlar bilmiyorum ne hikmetse garamti biter bitmez basladi bu ses

Disarda da yaptirabilirsiniz hocam, vag grubu beyaz gres diye geciyor surulen yag. Muhtemelen bu soruna iyi niyetten pek bir sey almazlar son bakiminizi vaktiyle yaptirdiysaniz

Amortisor takozlarinami suruluyor

Direksiyon kutusundan cikan rot kolunun koruklerini siyirip icine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eapantherea -- 21 Aralık 2021; 0:43:4 >
    Duzelir insallah kapali avm otoparkinda cok belli oluyor cunku

Bugun 16 inc jant lastik aldim orjinal jantlari lastikte nokian aldim kislik , kislik olmasina ragmen 17 yazliktan %50 daha sessiz en az. Konfordada asiri fark var neden bukadar farkediyor anlamaidm golfde bukadar fark ettirmiyordu.direksiyondan gelen sesi sordugumda lastikciye direksiyon kutusudur dedi ama bakmadan soyledi.
    17 jantlarla surekli ellerim cam dugmesine gidiyordu biyermi acik kaldi diye suan oyle bi durum yok
    17 deki ugultuyu bastirmak icin %50 uzerinde muzik sesi aciyordum 16 larla %20 de hicbir lastik sesi ugultu duyulmuyor 16 lar yazlik olsa bundada cok daha az ses gelicegne eminim

• 
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.