Şimdi Ara

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU) (406. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.208
Cevap
134
Favori
842.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://www.enderelektronik.com.tr/urun/ledstop-a3-makyaj/

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • d_hamen kullanıcısına yanıt
    2017 sedan sahibiyim ben de. 7 8 aydır aynı ses bende de var. böyle u çekerken otoparkin icinde dönerken felan geliyor bide o vuuu sesi çıkarken gaz pedalı da titreşim yapıyor. son bakımda yetkili servise durumu anlattım abi baya uğraştık yol testinde ama o bahsettiğin sesi duyamadık dediler. lütfen bi gelişme olursa aydınlatın beni de

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Uzun yol sonrası evin önünde parkettikten sonra bir şey dikkatimi çekti. Aracın içinde duyulmuyor egzozdan pof pof pof olarak cok hafif ses geliyor yaşayan var mı marmaris ankara arası biraz sıkıştırarak geldim. Bir sorun olmus olabilir mi ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Selamlar.

2017 A3 1.0tfsi 116 beygirlik araç sahibiyim. Lastiklerim biraz kötü bu yüzden jant ile beraber değiştirmek istiyorum.

205/55/16 dan 225/45/17 Orjinal jant geçişi yapmayı düşünüyorum. Bu konuda tam bir performans testi yapan oldumu? Aracın şu an hızlanmasından ve performansından çok memnunum ancak 17'e geçtiğimde gözle görülür problemler olacak mı merak ediyorum. Deneyimleyen var ise yazabilirse sevinirim.

• mugiwaraboy kullanıcısına yanıt
    Ben denemedim ama kesinlikle olur, dönen ağırlığın artması yakıt sarfiyatı ve performansı direkt etkiliyor. Bütçe uygunsa O.Z ultraleggera falan bakabilirsiniz. En son 4'lüsünü 24 bine falan veriyorlardı sanırım.

• BrKcNzN B kullanıcısına yanıt
    Pof poftan ziyade çatırdama gibi bir ses ise genleşmeden kaynaklıdır, ben sürekli duyuyorum onu.

• gorkemert kullanıcısına yanıt

Bütçe sıkıntım yok ama belli bir seviyede kalmayı yeğlerim. Benim modellerin S-Line'nından cıkan tam uygun 17 inc jantlar var onlardan düsünüyorum. Açıkcası yaıkıtı vs de çok düşünmüyorum. Şu anda sollamaya vb cıktıgımda araç çok iyi ivmeleniyor 1.0 motora göre, bunu kaybetmek istemiyorum acıkcası.

Ben olsam almazdım, sadece görüntü için hem konfordan hem de performanstan ödün vermek istemem şahsen. Sonuçta lastik tabanı da büyüyor o da illaki ivmelenmeyi etkileyecek.

Jant büyütmenin görüntü dışında bence iki artısı var birisi fren mesafesi azalır diğeri de virajlarda yan yatma biraz daha azalabilir.

Bu motor şehir içi ivmelenmelerde 1.5'den daha iyi ben de farkediyorum sürerken. Turbo lag yok denecek kadar az mesela.

• Arkadaslar aracin xenon lambasi ömrünü tamamladi sanki. Karardı ve arada göz kırpıyor. Değiştirmek için ne gerekiyor, başına gelen oldu mu?

Ben 16 lardan 17ye geçiş yaptım. Hızlanma değerlerinde hissettiğim bir fark olmadı.

• Arkadaşlar bizim araçlara carplay yükleniyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2016 Audi A3 1.0 Dynamic aracımın far lambası şase ile sorguda D3S görünüyordu ve Osram Xenarc Original d3s aldım.

Takmak için söktüğümüzde ise büyük bir şokla karşılaştık ve aracın lambası d5s çıktı.

Kısacası 2016 model Audi A3 için far alıyorsanız mutlaka emin olup sipariş edin.

• Arkadaşlar herkese selam, 2019 a3 1,0 dynamic sahibiyim aracım 25000 km de, arabanın 1. yılından beri çalıştırırken beni tedirgin ediyordu araba, bazen ready ve 1 arasında kalıp çalışmaya çalışıyor, sonrasında kapatıp çalıştırınca çalışıyordu, ilk yıl bakımında da doğuşa söyledm, bi sorun olmadığını bazen bunu yapabildiğini söyledi. sorunun videosu;

audiA3 30tfsiyoutube
    999 cc hacimli 3 silindirli motora sahip bu aracın ilk 800 km sinde 4-5 kez çalışmama sorunu ile karşılaştım. start stop noktasında hiç sıkıntı yok. fakat bazen ilk çalıştırmada bu şekilde geç çalışıyor. stop edip tekrar düğmeye bastığımda çok hızlı bir şekilde alıyor. bu sorunla başka karşılaşan var mı?
    https://www.youtube.com/watch?v=pVM8WpmL3Aw&feature=youtu.be

videoyu ben çekmedim, internette buldum. ama sorun aynı, bu yıl temmuz ayında yolda giderken araç vuruntu yaptı gaz verdiğim zaman tekleme yaparak gitti çekiciye yükledim doğuşa götürdüm, bujilerden sadece 1 tanesini iyi niyet garantisinden değiştirip yolladılar ama bu üstte videosunu attığım sorun daha sık olmaya başladı. ben de götürdüm arabaya böyle binmeyeceğimi yapmaları gerektiğini söyledim. az önce sorunu yine belirleyemediklerini fakat audinin ateşleme sisteminde sorun yaşanan 1.0 tfsi araçların sensörünün(ne sensörü olduğunu söyledi fakat tam anlamadım, editlerim sonradan) değiştirilmesi gerektiğini duyurduğunu söyledi. sensörlerin 1 tanesi ellerindeymiş, diğerini istediler, bakalım, gelişmeleri buraya yazarım.

tabi ki bu müdahaleler iyi niyet garantisi kapsamında yapılıyor. yetkili servis bakımlı olduğu için araç.

yaşadığım sorunla alakalı şu viedonun altında da konu dönmüş, bakmak isteyen olursa diye onu da bırakıyorum;

audiA3 30tfsiyoutube
    sıfır km aldığım aracımda çalıştırma sorunu yaşıyorum. aracımda anahtarsız çalıştırma mevcut. çalıştırma düğmesine bastığımda videoda görüldüğü gibi ben stoop edinceye kadar marş motoru boşa çeviriyor. stop edip tekrar çalıştırma düğmesine bastığımda ise sorunsuz çalışıyor. bu sorun ilk 650 km de 3-4 kez başıma geldi. araç bilgileri; audi a3 1.0 hacimli benzinli sportback modeli stronic şanzıman, 30 tfsi adıyla anılıyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=gWwGYG78RBY&feature=youtu.be

Herkese hayırlı günler diliyorum.

• Çekişi,performansı çok iyidir ama ben tam bir performans istiyorum diyorsanız 1.5 i öneririm.1.0 a laf atanlar binmemiş kişilerdir.Şuanda 1.0 çoğu 1.6 atmosferik(1.2 1.3 1.4 1.5 atmosferiklerde dahil hepsini yer atar.Bu arada bayağı zaman geçmiş.Aracı aldınız mı ?

• bathy41 B kullanıcısına yanıt
    Audi A3 her bakımdan daha iyi asla pişman olmazsınız.1 serisi Premium C segmentinde Etkisiz kaldı özellikle yeni kasasıyla

• Arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var.sorun elektronik park ve outo hold sorunu.aracı durdurduktan sonra ayağım frende boşa alıyorum yani N ye outo hold devreden çıkıyor.o sırada elektronik park frenide devreye girmiyor.stop ediyorum aynı şekilde boşta kalıyor araba elektronik park devreye girmesi gerekmiyor mu.öyle dışarı çıksam araç boşta olduğu için kendi kendine hareket edecek.dün yetkili serviste 60bin bakımı yapıldı birşeymi değişti anlamadım ne olmuş olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cemtaylan6535 C kullanıcısına yanıt
    Aracı N'ye alırsanız hepsi devreden çıkıyor o an. Kendi kendine el frenini çekmiyor, yani bir sıkıntı yok hocam.

• Dostlar selamlar,
    A3 2017 model hatchback.
    Sürücü emniyet kemeri takılı olmasına rağmen emniyet kemeri ikazı kırmızı ekrandan gitmiyor, devamlı ötüyor, üstüne bastırınca susuyor

• twomen T kullanıcısına yanıt
    Ya arac kazali ve oradaki sensor degisen emniyet kemeri vb. durum sonrasi duzgun oturmamis, ya daha oncesinde emniyet kemeri otmesin diye olan aparat ile kullanmislar ve sensorun oldugu yere zarar vermis veya yillar icinde kendi deforme olmus ve daha asagiya kaymis. Anlattiginiz senaryoya gore bu senaryolar aklima geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: eapantherea

Ya arac kazali ve oradaki sensor degisen emniyet kemeri vb. durum sonrasi duzgun oturmamis, ya daha oncesinde emniyet kemeri otmesin diye olan aparat ile kullanmislar ve sensorun oldugu yere zarar vermis veya yillar icinde kendi deforme olmus ve daha asagiya kaymis. Anlattiginiz senaryoya gore bu senaryolar aklima geldi
    Aracı sıfır aldık , bizim.
    Emniyet kemeri değişmedi.

• 
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.