Şimdi Ara

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU) (378. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.208
Cevap
134
Favori
842.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 376377378379380
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eapantherea

Uzun yol mu cogunlugu? Eger uzun yolda 110u gecmez sabit hizda az yaktirmaya calisirsaniz hic uzmez (dizele yakin yakar), fakat deparli kullanirsaniz her turbo benzinli gibi basildiginda biraz uzebilir... Sehir icinde de cevre yoluna veya isiksiz sabit 80 le uzun sure takilacaginiz yollara duserseniz de hic uzmez yine dizele yakin yakar... Dedigim gibi 1.0 in fazla yakacagi durum araci deparli-performansli kullandiginizda ortaya cikar

Ama yilda 25 bin km yuksek bir km, eger dizel motorun kullanimi sizi rahatsiz etmiyorsa ve yakit farki kafaniza cok takiliyorsa dizel tercihi cok daha yerinde olur.. Her ne kadar sizi uzmez desek de mutlaka dizelden fazla yakar (karisik kullanimlar icin km de 15 kurus cok rahat, performansli kullanan biriyseniz 20 kurus hatta 25-30 kurus da rahat fark olusur) o da 4000₺-6000₺ arasi yillik yakit farkina denk gelir 25 k icin, hesabinizi buna gore yapabilirsiniz... Ha sadece uzun yol yapan ve sakin kullanan birini bu kadar uzmez, boyle bir senaryoda aralarında 8-10 kurus flan fark anca olur tahmini
    Çoğu çevre yolunda akan trafikte yapılacak.. Çok performanslı kullanımda dizelin dahi fazla yakacağını düşünüyorum. Fakat anladığım kadarıyla yıllık minimum 3000 3500 lira fazla yakıt parası vermek zorunda kalacağım. Bu durum beni oldukça düşündürüyor. Fakat 180 bin tl bütçeyle aracın az km yapmış temiz dizelini de alamıyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: shekerabi

Yakında fren balatası değiştiren oldu mu. Serviste mi dışarıda mı hangi marka kaça alsını
    Textar veya Hella Pagid tavsiye ederim.

bosch veya trw yukarıdaki iki markaya göre biraz daha düşük kalitelidir.
  • Yeni 1.0 motorlar 110 bg olarak gelecek sanırım Audi Almanya’nın internet sitesinde öyle görünüyor.

110 bg motorun 0-100 değeri de 10.6 saniye olarak görünüyor. Büyük ihtimalle emisyonu düşük göstermek için 110 bg’e çektiler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • roberto_asley kullanıcısına yanıt
    Hocam performansli kullanimda motor zorlandiginda dizel atiyorum 5.5-6lt ortalama tuketimden 8-9 lt lere cikarken (%40-50 artis) benzinli 7 den 12-13 lere cikar (80%). dizel motorun yakit performansi anlaminda 1.0 a gore esas ezici farki motor zorlandiginda ortaya cikiyor

• Peki motor ömrü konusunda yapılan olumsuz yorumlara ne diyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: roberto_asley

Peki motor ömrü konusunda yapılan olumsuz yorumlara ne diyorsunuz?
    Nerede yapilmis bu yorumlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • roberto_asley kullanıcısına yanıt
    Ağzı olan konuşuyor, arabayı alıp taksiye çıkmadıktan sonra sorun olacağını düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: gorkemert

Yeni 1.0 motorlar 110 bg olarak gelecek sanırım Audi Almanya’nın internet sitesinde öyle görünüyor.

110 bg motorun 0-100 değeri de 10.6 saniye olarak görünüyor. Büyük ihtimalle emisyonu düşük göstermek için 110 bg’e çektiler.
    2019 cikisli DKR kodlular oyle zaten ama kataloglara yansitmamislar.
    Ben 2016 2017 modelden 2019’a gecince performansta ve yakit tuketiminde fark hissedince arastirmaya girdim ve sonra ogrendim ki partikul filtresi eklenmis buda malesef performansi dusuruyor ve yakiti arttiriyor.

• EUS E kullanıcısına yanıt
    GPF’yi duydum ben de hocam ama 110 beygir olayını duymadım, Almanya’daki satılanlarda da 116 diye geçiyor 2019’lar. Orada emisyona göre vergi ödüyorlar böyle kafalarına göre değerleri yüksek gösterip millete fazla vergi ödeteceklerini sanmıyorum. Zaten bu emisyon olayından baya dilleri yanmıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: gorkemert

GPF’yi duydum ben de hocam ama 110 beygir olayını duymadım, Almanya’daki satılanlarda da 116 diye geçiyor 2019’lar. Orada emisyona göre vergi ödüyorlar böyle kafalarına göre değerleri yüksek gösterip millete fazla vergi ödeteceklerini sanmıyorum. Zaten bu emisyon olayından baya dilleri yanmıştı.
    Valla bilmiyorum ama CHZ ve DKR motor arasinda hissedilir derecede performans ve tuketim farki mevcut

• shekerabi kullanıcısına yanıt
    Feredo taktırma sakın ciyak ciyak ötüyor aylardır

• Arkadaşlar merhaba. Aracımın 3. bakımı yaklaştı. Yakın zamanda servise giden varsa 3. bakım için neler değişiyor ve fiyat bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler.
  • Yeni kasanın geliş tarihi ile ilgili bilgisi olan var mı arkadaşlar?

• Uzun yolda klima açık 5,3 5,9 civarı gezersin.(yokuş mokuş fark etmez bam bam 120 km vs. tarzında)
    Şehir içinde de 8-9 ve 10 litre arasında gezersin. (Küçük şehir, şehir içi değil sokak arası :D) )
    Öyle dikkat vs. işleri boş işler, altındaki araç 1.0 olsa da hayvan gibi torku var bastın mı gidiyor. İster istemez düz yolda, ışıklarda vs. en önde sen oluyorsun.
    Uyuz uyuz hiç sürmedim aracı, sürmende mümkün değil yılan gibi bir araba.
    Bu aracı ayağın altında yumurta var gibi nasıl sürüyorlar onu da anlamış değilim.
    Bu sebeple uzun yolda 4 litre, şehir içinde 6 litre olayları İMKANSIZ-
    Youtube video koymak için istesem şehir içinde 3,9 ortalama ile video çekebilirim. (iş yeri- ev arası dönüşüm komple yokuş aşağı)
    Aracım 15 bin km de 6,7 litre yakıt ortalaması var 8 bin uzun 7 bin şehir içi (Küçük şehir)
  • kaiserx K kullanıcısına yanıt
    Ben normal trafiğin aktığı şekilde sürüyorum 15k ort 6.1, çevre yokunda yüksek bızlara da çıkıyorum sık sık.

• quote:

Orijinalden alıntı: TUG10

Ben normal trafiğin aktığı şekilde sürüyorum 15k ort 6.1, çevre yokunda yüksek bızlara da çıkıyorum sık sık.
    Benim yaşadığım yer mahalle arası gibi o sebeple 6.7 civarı

• mqb mi bu mu diye tercihiniz ne olurdu maddi durumda göz önüne alınarak
  • Avcı10 kullanıcısına yanıt
    Bu da mqb zaten, dizel diye mi soruyorsunuz?

• S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eapantherea -- 17 Temmuz 2020; 21:34:2 >
  • eapantherea kullanıcısına yanıt
    Sıfır olanlara talip olabilirim. Özel mesaj atamadım, benim ayarlardan kaynaklı.
    Cep numarasını kaydedemiyorum.

• 
Sayfa: önceki 376377378379380
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.