Şimdi Ara

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU) (365. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.197
Cevap
136
Favori
841.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 363364365366367
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam detaylara girmeden belirteyim audi ve pejo nasıl kıyaslanır ki
  • jasua85 J kullanıcısına yanıt
    Tabiki segmentler marka imajı çok farklı.
    Ben sıfır araç alacakken; heçbek düşünmedim. Suv mu sedan mı diye kararsız kaldım.

Suv olarak 3008-5008 hyn tucson ve sedan olarak a3 olarak araçları belirledim. Tucson kendi sebeplerime göre eledim. 3008 çok fazla dolu ancak maalesef pejo önyargımı kıramadım suvdan vazgeçip (önceki aracım Volvo s60 advance) yine premium marka olarak devam etmeye karar verdim (a3 e de önyargı var a4 ve sonrası premium olarak görülse de) a3 e karar verdim.

Sadece a3 olarak düşünürsek donanim evet ama alışıyorsun zamanla ama açıkçası en çok şikayetim dar olması (aile değilim maalesef yalniz yaşıyorum bu anlamda bana yetse de yine de belki volvodan sonra bu hisse kapıldım).

Bu arada 2008 almayi düşünen arkadaşa tecrübemi aktarmak istedim. Yoksa audi ile peugeot. Sedan ile suv olarak kıyas amacim yok.

Selamlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dersimlifzt

Bende 2019 sedan A3 prestij paketlisi var.
    Memnuniyetim: Karizması duruşu marka algısı süper. Yakıtı çok tasarruflu. Uzun vadede marka kalitesi biraz şans. Kendimi nasıl ikna ettim; 3-5 sene sonra diğerleri 2. El araba olacak. Benim ki 2. El AUDİ olacak.

Memnuniyetsizliklerim;
    Genişliği bırakın daracık araba. Şoför Kol dayamayı bile yandaki kişiyle ortak kullanamıyorsun.
    Donanım diye bisey (hız sabitleme,şerit takip, acil fren, radarli takip, kör nokta uyari, arka kol dayama, koltuk cep saklama göz yetersizlii vs vs )yok. Tamamen minimalist anlayış. Tabi biraz da bahane.

Uzun vadede marka kalitesi kendini ortaya koyar koymaz bilemem ama fonksiyonellik istiyorsanız (depremde seyahatte bile insan genis bir araç ihtiyacı duyuyor)
    Herkesin fikrine saygı duyuyorum ancak şimdiki aklım olsa a3 almazdım.

Ha sevmiyormuyum tabiki seviyorum arabamı çok da memnunum ama eksiklerini ihtiyaç olarak algılayınca canım sıkılmıyor da değil.

(Ne pejoyu övüyorum ne audiyi gömüyorum kullanıcı olarak kendi deneyimimi paylaştım)
    Donanimsal eksiklik olarak bahsettiklerinizin cogu acc ile gelen ozellikler ve sonradan bile ekletilebiliyor,benim cabrio a3 aracimda acc vardi ve acil fren destegi va mevcuttu.Premium markada bunlar genelde opsiyon olarak geliyor sizde biliyorsunuz.Dikkat ederseniz vag grubu premium olmayan araclarinda (leon-golf) elektronik kadrani vs direk sunuyor.
    Darlik konusuna gelincede mqb ile birlikte bu grubun c segment butun araclari kuculdu.Eski a3 leon cok daha heybetli duruyorlardi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EUS E kullanıcısına yanıt
    Mrb
    Sunroof dahil olabilecek hepsini dahil etmeye çalıştım.

Bayi (bursa) Navigasyon Türkiye paketinde yok dedi, diğer donanımlar da ekleniyor veya bu saatten sonra eklenmiyor bilmiyorum ama pek takmiyorum artık, bu duruma alıştım çünkü.

Darlık tek takıntım şuan onu da benimsiyecez artık yapacak bisey yok.

Bunun haricinde aracımı büyük keyif alarak sürüyorum.

İnternetten; 3D havuz paspas, bagaj havuzu, krom menfez çıkışı, a3 e özel telefon tutucu -iki menfez arasina tam dairesel eklentili-, vs aksesuarlar ile fonksiyonel ve estetik hale getirmeyi tavsiye ederim.

Selamlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmahmetahm

2017 1.0 sedan aracımı satıp yeni peugeot 2008 gt line dizel otomatik alayım diyorum siz ne düşünüyorsunuz, gt line benim arabaya göre dopdolu bir araç . Acaba pişman olur muyum
    C premium ’dan B crossover pek manritili degil hem siniif dusuruyorsunuz hemde premium markadan cikiyorsunuz.İlla crossover bakiyorsaniz c crossover bakin derim.Ateca fln daha mantikli bir tercih olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EUS -- 26 Ocak 2020; 22:50:39 >
  • Ayrton_SENNA kullanıcısına yanıt
    selam bende de var 2017 SB 1.0 sanırım fabrikasyon bir hata forumda bir kaç kişide daha vardı. Ses/gıcırtı önde kesin var da arkadan da geliyor mu tam anlayamadım. 3 ay sonra bakıma gideceğim o sırada yaptırmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blanco -- 27 Ocak 2020; 10:4:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blanco

selam bende de var 2017 SB 1.0 sanırım fabrikasyon bir hata forumda bir kaç kişide daha vardı. Ses/gıcırtı önde kesin var da arkadan da geliyor mu tam anlayamadım. 3 ay sonra bakıma gideceğim o sırada yaptırmayı düşünüyorum.
    Bu platforumun butun araclarinda var malesef eski 8p kasadada vardi.
    Zamanla yagmur camur amortisor kule baslarina pislik doluyor temizlenip yaglanmasi geriyor.

Cevap yazan tüm arkadaşlara çok teşekkürler, hem sizin görüşleriniz hem de aracı bayide incelemem sonucunda vazgeçtim 2008 den. Çünkü bizim bagaj daha kullanışlı, arka havalandırma var, çocuk kilidi tuşla kontrol ediliyor, torpido ve kapılarda çok kötü plastik kullanımı var, orta dikiz aynası yol görüşünü resmen kapatıyor, ayrıca ön taraf resmen dar. 2008 in kadranı ve serit takip kör nokta vs gibi özellikleri iyi bide arka taraf kısmen ferah. Bunun harici tasarımı da güzel ama audinin üzerine 30 bin tl verebileceğim bir araç olmamış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. 1.6 tdi leon kullanıcıyım. Satıp A3 alacağız kısmetse. makyajlı kasa 1.6 tdi 2017 model mi bakalım. 1.0 tfsi 2017 mi bakalım. bu iki modeller aynı fiyat bandına oturmuş maşallah. Yılda 12.000 km den aşağı yapmıyorum. Szilerin tecrübesine danışmak isterim. Tdi motorlar bir süre sonra çeyrek altın muamelesi görür mü? ( jettanın şuan hala aşırı değer görmesi gibi bir şey ). Kendimi yakıt konusunda sayfalarca okumama rağmen tatminkar bilgiye ulaşamadım.
  • ahmahmetahm kullanıcısına yanıt
    merhabalar 2016 audi a3 sb kullanıcısıyım bende aksine çok beğendim 2008i hatta dün kapora verdim ikinci araç olarak alıcam. bende 2. el düzgün 2-3 senelik bir araca 170-180bin vereceğime 3008 gibi kendini ispatlamış bir aracın yavrusunu alırım dedim. kesinlikle benim aracımdan büyük malzeme algısı kalitesi tartışılır, dediğiniz gibi bazı ayrıntıları kesinlikle a3ten iyi değil ama şu piyasa açısından bu araç aklımıza yattığı için aldık diyelim. Hatta benle birlikte iki vw golf kullanıcısı da alıp almama arasında kaldı birisi superb tercih etti çocuklar sebebiyle diğeri de 3008. Keşke araç erken teslim edilse de ikisini de daha net kıyaslayıp size yardımcı olabilseydim ama genelde audiden inilip pegoya binilir mi algısı için haklısınız. biz de yaşayıp görücez :)
  • melmur M kullanıcısına yanıt
    Dizel kullanıcısı değilim ancak benzin-dizel oranları 10 sene öncesine göre çok değişmesine karşın sokaktaki insan için hala dizel çok daha değerli. Benzinli düşük hacimli motorlar da artık yavaş yavaş oturdu sayılır. Bu durumda sokaktaki algının da benzinli araçların az yakabileceği konusunda revize olacağını düşünüyorum. Benzinli alın derim. Hem muhtemel km daha düşük olacaktır hem de 1 yaş fark olacaktır aralarında.
  • 2017 model 1.0 larda motor kapağı mevcut mu, benimkinde kapak yok geçen gün dikkatimi çekti acaba serviste bakımda unuttular mı diye düşünmeye başladım

• torossidis T kullanıcısına yanıt
    Senin durumda bende alırdım 2. Araç için sıfırlar arasında çok mantıklı bir seçenek, benim opsiyonladığım 10 güne gelecekti ben iptal eder etmez başkasına satıverdiler şuan yok satıyor 2008

• ahmahmetahm kullanıcısına yanıt
    Motor kapağı bende de yok bakıma götürdüğümde servis söyledi farkında değilmişim alırken bakmadım.

• melmur M kullanıcısına yanıt
    Ben şahsen suv harici dizel kullanımına karşıyım benzinli araç her açıdan dizelden iyidir a3 e gelince benzinli kullanıyorum iyiki dizel almadim dedim.bunu söylerken benzinli dizel fiyatı aynı olsa bile benzin tercih ederim sebebine gelince dizelde test ettim 1.6 olmasina rağmen 1.0 benzinli kadar atik gelmedi bana dizelin bakımı daha zor arıza çıkarma ihtimali benzinliden herzaman daha fazladır. Yüksek km deki dizeli satmak herzaman daha zordur.motor sesi daha yüksektir kış memleketinde benzin bile zor ısıtma saglarken dizelde daha geçtir yakıt tuketimi benzinlinin gerçekten makul .dizelle ilgili aklima bir avantaj gelmiyor varsa arkadaşlar katki yapsın. Ama tabi bu benim yorumum kimisi ise tamamen dizel der tamamen beklentiyle alakalı bir durum ama benim tercihim kesinlike benzin

• quote:

Orijinalden alıntı: torossidis

merhabalar 2016 audi a3 sb kullanıcısıyım bende aksine çok beğendim 2008i hatta dün kapora verdim ikinci araç olarak alıcam. bende 2. el düzgün 2-3 senelik bir araca 170-180bin vereceğime 3008 gibi kendini ispatlamış bir aracın yavrusunu alırım dedim. kesinlikle benim aracımdan büyük malzeme algısı kalitesi tartışılır, dediğiniz gibi bazı ayrıntıları kesinlikle a3ten iyi değil ama şu piyasa açısından bu araç aklımıza yattığı için aldık diyelim. Hatta benle birlikte iki vw golf kullanıcısı da alıp almama arasında kaldı birisi superb tercih etti çocuklar sebebiyle diğeri de 3008. Keşke araç erken teslim edilse de ikisini de daha net kıyaslayıp size yardımcı olabilseydim ama genelde audiden inilip pegoya binilir mi algısı için haklısınız. biz de yaşayıp görücez :)
    Ben test ettim araci,allure donanimda malzeme kalitesi vasat,gtline’da on tarafin kalite aldigi artiyor arkada bir degişiklik yok vasatlik devam.
    Geri gorus kamerasini hic yakistiramadim,ilk kamerali telefonlarda ki kameralardan kullanmislar sanirim.
    Konfor ve sessizlik konusunda cogu kisi cok sessiz falan demiste bana sessiz gelmedi arac,yoldaki boyalari fln direk iceride hissediyorsunuz.
    A3 kullanicilari icin hem premiumdan cikip hemde sinif kucultuyorsunuz,arac ile ilgili tasarim harici beklentisi olmayanlar tercih edebilir lakin yol tutusu bana vasat geldi onden kaymaya cok meyilli esp hemen mudehale ediyor.
    A3’ten tek artisi teknolojik oyuncaklar olabilir.
    Fakat Satis sonrasini onemsemeyen illa yerden yuksek ve Evin 2 3 arabasi olarak dusunen kisiler tercih edilebilir tam bir hanim arabasi olmus arac arka omuz mesafesi ve boy 1.85 ise diz mesafesi kisitli.
    Sunuda belirteyim bu sinifta tasarim ve ic mekan olarak ben begendim fakat peugeot’un kizisitirma yonlu pazarlama stratejisi ve talebe gore fiyat arttirmasi insanin alasi varken almamaya surukluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EUS -- 30 Ocak 2020; 2:52:21 >
    haklı olabilirsiniz ama şu piyasada 3-4 senelik araçlara benim audide dahil 160-170 rakamları oturdu ve vag grubunda sıkıldık gerçekten, hep aynı yüz aynı motor tipleri. araç aksine bana sessiz geldi audiye göre(dizel motor sesi alıyor maalesef ama 2016 seat leonumdan kötü değildi) ve bozuk yolda denedim amacım küçük suv almaktı çünkü antalyanın yolları çok kötü her yer yamalı tümsekli çukurlu yollar. benim beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. eşimde hyundai i20den bu araca geçeceği için çok da beklentisi yok zaten :D o sebeple istediği arabaya binsin diye düşündüm.

fiyat olarak aslında çok değil suv açısında ama dediğiniz gibi bir 3 ay sonra 30bin zam atarlar. aynı şeyi her araba firması yapıyor zaten. Bu aarada araç kesinlikle aileler için ilk araba tercihi olmaz şahsem benim için olmazdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevarthe

Dizel kullanıcısı değilim ancak benzin-dizel oranları 10 sene öncesine göre çok değişmesine karşın sokaktaki insan için hala dizel çok daha değerli. Benzinli düşük hacimli motorlar da artık yavaş yavaş oturdu sayılır. Bu durumda sokaktaki algının da benzinli araçların az yakabileceği konusunda revize olacağını düşünüyorum. Benzinli alın derim. Hem muhtemel km daha düşük olacaktır hem de 1 yaş fark olacaktır aralarında.
    Çok teşekkürler fikriniz için.şuan benzinkli 2017 dizel 2017 fiyat olarak aynı sari sitede. çok ilginç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cemtaylan6535

Ben şahsen suv harici dizel kullanımına karşıyım benzinli araç her açıdan dizelden iyidir a3 e gelince benzinli kullanıyorum iyiki dizel almadim dedim.bunu söylerken benzinli dizel fiyatı aynı olsa bile benzin tercih ederim sebebine gelince dizelde test ettim 1.6 olmasina rağmen 1.0 benzinli kadar atik gelmedi bana dizelin bakımı daha zor arıza çıkarma ihtimali benzinliden herzaman daha fazladır. Yüksek km deki dizeli satmak herzaman daha zordur.motor sesi daha yüksektir kış memleketinde benzin bile zor ısıtma saglarken dizelde daha geçtir yakıt tuketimi benzinlinin gerçekten makul .dizelle ilgili aklima bir avantaj gelmiyor varsa arkadaşlar katki yapsın. Ama tabi bu benim yorumum kimisi ise tamamen dizel der tamamen beklentiyle alakalı bir durum ama benim tercihim kesinlike benzin
    beni şu düşündürdü. sari siteden ilan bakarken 1.6 motorda 1000 tane dizel ilanı varken 1.0 motorda 30 adet ilan var. Bu ilan sayısı neden az anlamda veremedim. 20117 yılında bu motor cıktı.
  • semiramissy S kullanıcısına yanıt
    Bence D de bile seri bir araç , S e alındığında aşırı tatminkar tepkimeler

• 
Sayfa: önceki 363364365366367
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.