Şimdi Ara

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU) (313. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.207
Cevap
134
Favori
842.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Servislerin hepsi aynı. Sana yakın olması bakımından esenyurt doğuş a gidebilirsin.

Dersenki hiç mi fark yok onca servis arasında; Kartal Doğuş sanki daha müşteri dostu derim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunc22

Arkadaşlar Merhaba,
    2018 de A3 mü sıfır olarak aldım. Yaklaşık 13.000 km oldu. Ön taraftan özellikle sol taraftan tıkırtı şeklinde ses gelmeye başladı. Foruma baktığım zaman bazı arkadaşların da oluyormuş. Burçlardan mı bilemedim. Bu şekilde başına gelen var mı? Çorlu da servise gideceğim ama ne kadar ilgilenirler bilmiyorum. İstanbul'da tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı? Yağ basıp göndermelerini istemiyorum. Gerçi ilkini öyle yapacaklar büyük ihtimal. Ama sorun çözülmezse gerekli parçaları değiştirme konusunda hangi servis olaya daha çok sahip çıkıyor? Bilen varsa ve paylaşabilirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler, İyi pazarlar...
    Hocam bilye yuvarlanması şeklinde bir ses ise dsg dir muhtemelen. Araç manuelse mutlaka gösterin ama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tunc22 T kullanıcısına yanıt
    Benim aracım sırf bu sebepten 2 gün serviste kaldı, sıcakken soğukken denediler fakat ne hikmetse sesi duyamadılar ve işlem yapmadılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekiraz -- 10 Mart 2019; 17:19:35 >
  • mubayin_beyin M kullanıcısına yanıt
    Yok hocam, dsg. Sanki ön takım. Dünya para veriyoruz. Sonuç maalesef. Daha önceki arabam Honda jazz di. 140 binde verdim. Tık yoktu.

• ekiraz kullanıcısına yanıt
    Hocam şuan nasıl ses var mı? Benimki tikirdama sesi. Takir tukur bir ses geliyor

Sol önden geliyor kalkışlarda yüklenirsem, bazen yüklenmeden de geliyor

• ekiraz kullanıcısına yanıt
    O ses aracin kavramasindan geliyor ama sanzimana herhangi bir zarari yok. Kavrama degisimiyle duzeliyor genelde. Cift kavramali sanzimanlarda olan zararsiz bir olay.

• Gelecek ay bakıma girecek 2 yıl garantim doluyor dolmadan baktırayım, garanti ilave yaptırmayacağım çünkü, çok yüksek fiyat veriyorlar

• arkadaşlar emniyet kemeri bölgesinde ses sorunu yaşayan var mı, veya çözebilen oldu mu?
  • MGK_82 M kullanıcısına yanıt
    Benim sol sütundaki yerden(kemerin çıktığı aşağı yukarı ayarlama yapılan yer) minik bir zırıltı geliyor. Bir ara açıp bakacağım.

• Maalesef bendeki ses hafif değil, en ufak engebe de çatur çotur ses geliyor, ben işin içinden çıkamadım,

• quote:

Orijinalden alıntı: SARIMSAKLI MAYONEZ

Benim sol sütundaki yerden(kemerin çıktığı aşağı yukarı ayarlama yapılan yer) minik bir zırıltı geliyor. Bir ara açıp bakacağım.
    Bende de zırıltı oluyor arada bozuk zeminde. Hocam sizin o ayar düğmesinin etrafındaki döşeme dokunmayla ses yapıyor mu? Benimki gevşemiş gibi bastırınca acayip esniyor sağa sola ve ses yapıyor.

• mubayin_beyin M kullanıcısına yanıt
    Yok kendiliğinden ses yapmıyor bende. O parçayı çıkartıp kadife bantla tırnakları sarıp tekrar takabilirsiniz eliniz yatkınsa

bu sorun bende de var serviste kaldı bunun için serviste herangi bir sorun bulunmadi sola dönüşte dsgye yük bindiğinde bu ses gelir dedi bir yıl oldu viraja dönüşte hem hizlanip hem direksiyonu cevirdiginde geliyordur.donus alacagin zaman daha yumuşak girersen bu ses gelmez dert etme bir sorun değil hepsinde var bide manuel yaparsan aynı şeyi ses gelmez.bakimada girip çıktı bir sorun görülmedi kışında ayni manevrada hemen patinaja giriyor .ama tikirdi ses daha çok sol dönüşlerde oluyor şimdiye kadar birşey olmadi inşallahda olmaz neticede dsg şanzıman nazli şanzıman biraz özenli kullanmak lazim tavsiyem sıkışık trafikte manuel kullanim avm rampalarinda yine manuel kullanim ilk calistirmada enaz 2 dk beklemek soğuk havalarda 4 5 dk hareket ettirmemek ilk calistirmada hemen gaza yuklenmemek (turbo için)uzun yoldan sonra hemen stop etmemek 2 3 dk beklemek bide en onemlisi geri giderken tam durmadan asla vites degistirmemek(bu direk kavramayi patlatıyor)biz gerekeni yapalim gerisi Allah a kalmış neticede kul yapimi .2017de sıfır aldım sedani tüm c segmenti araclarla aynı fiyata aldim beni pişman etmedi inşallah öyle gider ufak tefek sesler vb olur herzaman malum yollarımız çukurlu kasisli olabiliyor

• Hocam soğukta aracı çalıştırmak ve uzun yol sonrası stop olma ile ilgili bir itirazım var. Araba beklerken motoru ısıtmak tehlikeli olabilir gibi bir uyarı veriyor. Böylece hareket etmeden bekleme şansı olmuyor. Uzun yol dönüşü de aracı da durdurup bekleyince zaten start stop hemen arabayı durduruyor. Bunun üstesinden nasıl gelinecek ki

• Cemtaylan6535 C kullanıcısına yanıt
    Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Fakat benimki sadece sola dönerken değil. Düz giderken de ufak bir kasisten geçince de oluyor. Haftaya servise gideceğim. Sonucu yazarım. Ama dediğiniz gibi genel olarak çok memnunum. Özellikle yakıttan.

• kaiserx K kullanıcısına yanıt
    Uykudan uyanır uyanmaz sırtınıza .çuvalı yükleyip yürü deseler nasıl hissedersiniz ? Bence aynı mantık, uyandırdıktan sonra bir dakika civarı kendine gelmesini beklemek lazım 1-2 dakika rölantide beklediğinizde aracın daha düzenli bir sese, daha düzenli titreşimlere ve devir saatinde milimetrik de olsa bir normale dönmeyi çok net görürsünüz.bir kere çalıştırır çalıştırmaz geri çıktım araba resmen titresimden ziplaya ziplaya gidiyordu.hele sabah yağ soğuk yaglanmayi tamamlayacak sureyi vermek lazim.uzun yoldan sonra bir miktar beklemek turbo için önemli stop ettikten sonra turbo bir süre aktif kalıyor haliyle yaglanmaya devam ediyor hemen stop ederek yaglanmasini engelliyoruz uzman görüşleri böyle start stop mevzuna gelince ben her biniste devre dışı birakiyorum çünkü çok gereksiz bir mevzu.ki bana arabaların bana en gereksiz gelen kısmı durmalarda start stopun devreye girmesidir.yavasladiginda hemen devreye girip direksiyonu kitliyor ben şahsen start stobu kullanmıyorum.zaten temel mantigida çevreye zarari azaltmak yoksa bir yakıt tasarufu sağladığı yok.oyle avrupada biz cevreye saygiliyiz falan filan dedirten bir olay start stop.

• Cemtaylan6535 C kullanıcısına yanıt
    Ilk çalıştırmada 10 veya 15 saniye yeterli kullandığımız arac benzinli ..fazlası zararlı yolda asılmadan ısıtmak daha faydalı.. motordaki en büyük aşınma rölantide oluşur yolda düşük devirle ısıtmak daha verimlidir ..Ilk çalıştırmada 2.3 dk ka beklemek eski nesil dizel araçlardan kalma gereksiz bir bilgi..arac hareket edince zaten bir kaç yüz metrede hararet çubuğu hemen yükselmeye başlayıp ısınıyor zaten

Stoptan önce 2.3 dk da beklemek hiç bir faydası olmayan bir hareket.ancak otobanda devamlı sıkışırdınız ve bir anda stop ederseniz turbonun ömrünü biraz kısalırsınız.
    Yoksa şehir ici veya normal koşullarda gerek yok.
    Zaten turbo her daim devrede olan bir şey rölantide bile dönüyor yağlama her zaman var beklemek gereksiz.
    Start stop u kapatmak dsg için zararlı.
    Sonuçta rölantide de kavrama çalışıyor ve ısınıyor.
    Bu sistemle kavrama özellikle dur kalk trafiğinde ısınmayı önlediği için mükemmel derecede faydalı start stop u kapalı kullanırsanız kavramayı çok zarar verirsiniz.

Bu araçlarımız son teknoloji ürünü doğru bilgiler ışığında kullanırsak 100 binlerce km sorunsuz kullanabiliriz.

Ki yapılan almanya ki auto bild dergisi uzun dönem arac testlerinde şu an en az ariza çıkaran en iyi arac audi a3 olarak gozukuyor.
    150.000 km üstü testlerde

• Herkese merhaba arkadaşlar qasqai hyundai ioniq arasında kalmışken 1.0 a3 ü keşfettim forumu baştan itibaren okumaya başladım tabi daha çok sayfam var benzin ve mazotun aynı rakamlara gelmesiyle birlikte dizel trim olaylarından dolayı dizelden soğumustum vergi ve bakım avantajı yılda 3 depo benzin demek
    Dün bayiye gittim 1.0 lık araç yok mayısta gelcek dediler satış rakamları iyi gibi 1.0 lık motor yetmez falan gibi bi derdim yok arabayla 120 yi bile nadir görürüm, birde genelde kısa mesafeler yapıyorum 2 3 5 km de kontak kapatıyorum bu olay dizelde sıkıntı turbo benzinde sıkıntı olurmu kafamdaki bir diğer soru işareti sanzuman ve motorda arıza yaşarmıyız dsg için 30 40 bin gibi büyük masraflardan bahsedenler var böyle bir sorun çıkarırmı bize
    Değerli kullanıcılardan yorumları alabilirmiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimbehicayy -- 13 Mart 2019; 22:56:39 >
  • Motorda bahsettiğiniz kullanıma göre sıkıntı çıkmaz.
    Şanzımanda 2 yıl normal uzatırsanız garantiyide 7 yıla kadar garantili oluyor.sanzumanda sorun çıkarsa bir tek mekatroniginde sıkıntı çıkabilir onuda garanti bittikten sonra çıkarsa dışarda iyi özel servisler 2.000 ile 3.500 tl arasında hallediyorlar.
    Yeni euro6 kaskaiden direk uzak durun çok sorunlu motorda eski euro 5 ler kadar az yakmıyor 1.0 tfsi den fazla yakar hyundai hibrid de şehir içinde dur kalk trafiğinde belki espirisi olabilir ama uzun yolda bildiğimiz benzinli atmosferik motor az yakmaz..

Benzinli ise 1.0 tfsi dizel ise tercih peugeot citroenlerin 1.6 dizeli

• 
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.