Şimdi Ara

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU) (295. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.208
Cevap
134
Favori
842.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sportback otomatik almış ama prestij paketi var mı bilmiyorum. Sunroof, kamera vs. var dedi.

Bu arada Dynamic için kış lastiği bakıyorum, daha önce hiç almadığım için deneyimim yok ne önerirsiniz? İstanbul’da yaşıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jumanji33 J kullanıcısına yanıt
    Nokian Wr D4 öneririm. Başkasına bakmayın. Karda tüm kış lastikleri diş yapısı gereği iyidir. Kalite farkı yağışta belli olur daha çok. Nokian markasının wrd4 modeli 2 sezondur kullanıyorum İstanbulda. Kar görmedim ama yağmurda vb aşırı başarılı bir lastik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cngblmr C kullanıcısına yanıt
    Merhaba aralık 2016 çıkışlı aracım 32.000 km de sizin de kesinlikle değişim gerektiriyor bir an önce gitmenizde fayda var ve işlem maalesef uzun sürüyor şöyle ki 2 tam gün geçti ama araca daha başlanamadı garanti işlemleri için ciddi bir prosedür konmuş video vs çekimi ve detaylı görüntülü raporu Almanya'ya gönderiyorlar oradan onay alındıktan sonra ancak işlemler başlıyor dediğim gibi 2 gündür halen onay gelmedi inşallah bugün onaylanmasını bekliyorlar.

İkame araç da sözde verecekler de ama servis çok yoğun bütün yedek araçlarımız dışarıda dönüş olursa verelim..vs bence sallıyorlar vermemek için eşimin arabasını alırım neyse diyerek daha da fazla üstlerine düşmedim en baştan üstüne gidilirse bir ihtimal ikame araç alabilirsiniz.

• 34GKN1907 3 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgilendirme için. Geçmişolsun sizede

• Yaşadığım sorunu sizinle paylasayim bilmeyenler için bu sorunu yasamamalari için. Kasko yenileme zamanı geldi

Fiyat teklifi alırken mevcut kaskomda araç tip kodu yanlış girilmiş ve ben bunu kaskonun bitimine 10gun kala öğreniyorum audi bayisinden yaptirmistim satısci arkadaşa katki olsun diye bunlarda vdf ile çalışıyor.acenteyi aradim geveleyip durdurdular yok tip kodu değişmiş olabilir falan inandirici gelmedi bana ve bide hatalarina ragmen 78 tl verirseniz gerçek tip kodunu gireriz diyorlar piskinlige bakin. Aracın gerçek bilgilerini girmeyi bana lütuf gibi sunuyorlar.biraz daha araştırdım girdikleri kod 2016model audiye ait.Allah göstermesin bir pert durumunda 2016model deger üzerinden ödeme yapiyorlar.cikan bana bu işte kasıt oldugunu düşündürtuyor pazartesi audi müşteri hizmetlerine durumu bildirecem bu işte audininde kabahati var bekleyecem bakim nasıl bir açıklama yapacaklar sigorta sirketi bence bilinçli bir model düşük gösterip daha az kasko bedeli cikardigindan bizde piyasanın en dusugu diye yaptiriyoruz

• Öneri için teşekkür ederim, araştırmalarımda hep Nokian en iyi seçenek olarak ortaya çıktı gerçekten ama fiyarı bir tık yukarıdaydı. Ben de bütçeme daha uygun olan Lassa Snoways 4 tercih ettim. 1300 liraya söküm-takım dahil hallettirdim. 2 gündür ıslak zeminde kullanıyorum gayet başarılı diyebilirim. Çok ağır kış şartlarında kullanmayacak arkadaşlar için Nokian’a iyi bir alternatif olarak önerebilirim.

• Sayın Audi sahiplerim bu aracı almak için yanıp tutuşuyorum 84 bin ile başlayan maceradan beri peşindeyim bir türlü alamadım. Artık tak etti ne var ne yok satıp 1 benzinli 125 e manuel ya da 150 bine otomatik alayım diyorum. Siz gerçek kullanıcılara bir sorum var bu araç yakıt olarak bizi üzer mi senede en fazla 15 bin km yaparım küçük bir ilde yaşıyorum şehir içi kullanımım çok olacak ama trafik pek yok burada yardımcı olursanız çok mutlu olurum. İnşallah en kısa sürede nasip olur bu araç bize

• quote:

Orijinalden alıntı: Cemtaylan6535

Yaşadığım sorunu sizinle paylasayim bilmeyenler için bu sorunu yasamamalari için. Kasko yenileme zamanı geldi

Fiyat teklifi alırken mevcut kaskomda araç tip kodu yanlış girilmiş ve ben bunu kaskonun bitimine 10gun kala öğreniyorum audi bayisinden yaptirmistim satısci arkadaşa katki olsun diye bunlarda vdf ile çalışıyor.acenteyi aradim geveleyip durdurdular yok tip kodu değişmiş olabilir falan inandirici gelmedi bana ve bide hatalarina ragmen 78 tl verirseniz gerçek tip kodunu gireriz diyorlar piskinlige bakin. Aracın gerçek bilgilerini girmeyi bana lütuf gibi sunuyorlar.biraz daha araştırdım girdikleri kod 2016model audiye ait.Allah göstermesin bir pert durumunda 2016model deger üzerinden ödeme yapiyorlar.cikan bana bu işte kasıt oldugunu düşündürtuyor pazartesi audi müşteri hizmetlerine durumu bildirecem bu işte audininde kabahati var bekleyecem bakim nasıl bir açıklama yapacaklar sigorta sirketi bence bilinçli bir model düşük gösterip daha az kasko bedeli cikardigindan bizde piyasanın en dusugu diye yaptiriyoruz
    Araç tip kodunun doğru olup olmadığını nasıl öğrenebiliriz? Ben de kontrol edeyim bu sene de vdfden yaptırdık kaskoyu.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaiserx

Sayın Audi sahiplerim bu aracı almak için yanıp tutuşuyorum 84 bin ile başlayan maceradan beri peşindeyim bir türlü alamadım. Artık tak etti ne var ne yok satıp 1 benzinli 125 e manuel ya da 150 bine otomatik alayım diyorum. Siz gerçek kullanıcılara bir sorum var bu araç yakıt olarak bizi üzer mi senede en fazla 15 bin km yaparım küçük bir ilde yaşıyorum şehir içi kullanımım çok olacak ama trafik pek yok burada yardımcı olursanız çok mutlu olurum. İnşallah en kısa sürede nasip olur bu araç bize
    Manuel almayin.Sifirina 150de vermeyin.İnternette dolu arac var dusuk km’de onlardan birini tercih edin.Bu devirdede vari yogu arabaya gommenizi ayrica tavsiye etmem ama illa alicaksaniz 125 130bandinda 2017 model ve ustu 2.el alabilirseniz uygundur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EUS -- 17 Kasım 2018; 19:45:15 >
  • Selamlar, sonradan hayalet ekran taktıran veya navigasyon edinen oldu mu? Nerede maliyeti nedir ?

• meyegen M kullanıcısına yanıt
    Malesef kaskoda yazmıyor ruhsat bilgileriyle farkli bir sigortaciya gidip ruhsat bilgisi verip kesilen policedeki tip kodunu öğrenebilirsiniz sonra internetten kasko değer listesi sayfasindan aracinizi sorguladığinizda hemen yaninda kod yazar iki kodu karsilastirirsiniz

• EUS E kullanıcısına yanıt
    120-130 seviyesinden bu araci ikinci el almak nedense cok mantikli gelmiyor. 150bine 50bin sifir faiz kampanyasi kredi kullanacaklar icin zaten en asagi 16-17 bin faizden kurtariyor. Ikinci el alinacak aracin dsg sanzimanin ne kadar idare edecegide garanti degil. Hor kullanilmis olabilir. Bende arkadasla benzer durumdayim 85binden satildigindan beri takip ediyorum araci. Firsat gibi gozuktu su durum bilmiyrm

• quote:

Orijinalden alıntı: istanbul615

120-130 seviyesinden bu araci ikinci el almak nedense cok mantikli gelmiyor. 150bine 50bin sifir faiz kampanyasi kredi kullanacaklar icin zaten en asagi 16-17 bin faizden kurtariyor. Ikinci el alinacak aracin dsg sanzimanin ne kadar idare edecegide garanti degil. Hor kullanilmis olabilir. Bende arkadasla benzer durumdayim 85binden satildigindan beri takip ediyorum araci. Firsat gibi gozuktu su durum bilmiyrm
    Kredili dusunjyorsaniz sizin hesabiniz dogru ben nakit alim soylemistim.Suanki piyasa da evet premium markalar icersinde en uygunu ama gecen gun tesadufen tuscon baktim adamlar dizel otomatik cam tavanli arka koltuk isitmasina kadar olan suv’u 167 ye verdiklerini dusununce A3 cok cazibeli gelmedi gozume.

Bu arada ben 83bandinda ilk baslayip gecen sene 120ye kadar ciktiginda alin zam geldi diye vazgecmeyin bidaha bu paralara bulamazsiniz diye cok soyledim galericilikle suclanmistim ozman ama bugun ayni seyi soyliyemiyorum.Cunku ne kadar 180’lere cikip suan otv indirimi ile 150’lere cekmis olsalarda bu araclar zaten 180’e alici bulamadi,150’yede hala arac bulunabiliyorsa demek gectigimiz 2 sene onceki gibi alici cok yok.

Basit bir hesapla Temmuz Agustos aylarinda bu araclar 138 145 bandinda satildi euro 8.22ye yukseldi ve fiyatlari 180bin fiyat bandina cikardilar.Otv dustu 150bine dusurduler Euro 8.22 den 6 ya dustu.Hadi diyelim euro 8.22 oldugunda zamlari euro 7ye gore yaptilar e suanda euro 6.07 ve ustune otv indirimi yapildi.

Ayrica Audi bu zamana kadar A3 modellerinde kampanya yaptigi zaman genelde 2.el piyasa fiyatina cok yakin bir noktaya kadar ceker,gecen senede boyle oldu malum sitede 100 105bin arasi fiyatlar istenirken sifir fiyatini 105’e cekmisti.Suan millet 120 130 arasi fiyat istiyor otv indirimi ile dustukleri yer 150bin.

Bu arada birde ayni serviste ayni lifte ayni motorlu ve birebir ayni bakim islemlerini yaptiklari leon 900tl bakim ucreti oderken siz bu aracta 1400 lira bakim ucreti oduyorsunuz yani birde burdan kazaniyorlar.Yani leonun bakimindan %50daha pahali.

Bu senenin dezavanatjı finansman maliyeti olabilir. Çünkü faizler baya yükseldi. O yüzden ben en azından aralığı bekliyorum. Euro kurunu biraz daha düşürebilirler veya faizlerde düşüş eğiliminde olduğu için daha da uygun finansman sağlabilirler. 85 bine audi a3 satarken 18 ay sıfır faiz yerine 0.69 gibi bir oran veriyorlardı. Üstelik o dönemde 1.1 gibi oranlar vardı.

Audi bayisindeki satışcı golf fiyatına audi a3 satıyoruz demişti. Satışta koyamadıkları farkı servisten çıkarmaya çalışıyor olabilirler. Leonda sevdiğim bir araba aynı platformu kullansalarda izolasyon malzeme kalitesi karşılaştırması nasıldır bilemedim. Eğer ikisinide biliyorsanız karşılaştırma yaparsanız sevinirim

• İlgilenirseniz sıfır ayarında sportback aracım var sport+prestij+led

Aslında çok haklısınız ancak 50 bin tl 18 ay çok cazip geliyor şu ortamda o bakımdan niyetleniyorum 2. el araca 130 bin peşin lazım bu araca 100 bin peşin lazım aradaki 30 bini taksit taksit ödeyip sıfır araç alabilme duygusu beni yönlendiriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbul615

Bu senenin dezavanatjı finansman maliyeti olabilir. Çünkü faizler baya yükseldi. O yüzden ben en azından aralığı bekliyorum. Euro kurunu biraz daha düşürebilirler veya faizlerde düşüş eğiliminde olduğu için daha da uygun finansman sağlabilirler. 85 bine audi a3 satarken 18 ay sıfır faiz yerine 0.69 gibi bir oran veriyorlardı. Üstelik o dönemde 1.1 gibi oranlar vardı.

Audi bayisindeki satışcı golf fiyatına audi a3 satıyoruz demişti. Satışta koyamadıkları farkı servisten çıkarmaya çalışıyor olabilirler. Leonda sevdiğim bir araba aynı platformu kullansalarda izolasyon malzeme kalitesi karşılaştırması nasıldır bilemedim. Eğer ikisinide biliyorsanız karşılaştırma yaparsanız sevinirim
    83.900 sb satarken sedan 92 bindi ekim ayinda ki furyada 0 faiz ile vermislerdi.Hatta ben ozman F10 alicakken tesadufen kampanyali arac var mi diye aramistim sabah sedana 92 dediklerinde sifir faiz var ama 4yil garanti birde 3 lirada kasko sunduklarindan birde aldigim gunun aksami teslim etmelerini istedigim icin kullanmamistim diye hatirliyorum.

Ruzgar sesi haric lastik Yalitim ve malzeme kalitesi A3 cla eski a f20 1 serisi dogal olarak leondanda baya bir ustun.

Ama gelelim eglence olayina koca bir sifir.Yani o ekranin konsolun icine gomulup cikmasindan baska hic bir ozelligi yok.Yani extra paket almazsaniz usb calarimiz dahi yok.Ses kalitesi bu aracin makyajsiz 2016 model cabriosunuda kullaniyoruz cabrionun ses sistemi cok dha iyi.Dynamic donanimin ses sistemi iyi degil yani.

Leon’da carplay ozelligine kadar hersey mevcut.

Ama tekrar ediyim bir cok araca sahip oldum yol sesi bu gercekten cok az aliyor.Malzeme kalitesi de kapilar ve dynamic donanimsa koltuklar haric cogu markadan iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EUS -- 18 Kasım 2018; 1:40:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kaiserx

Aslında çok haklısınız ancak 50 bin tl 18 ay çok cazip geliyor şu ortamda o bakımdan niyetleniyorum 2. el araca 130 bin peşin lazım bu araca 100 bin peşin lazım aradaki 30 bini taksit taksit ödeyip sıfır araç alabilme duygusu beni yönlendiriyor
    Senelerce hep boyle kandirdilar bizi:)Ozgur beyin arac cok guzel ben bugun alicak olsam sifir dynamic alicagima sportline alirim prestij paketli.

Araclardan kar ediyoruz sananlarada gecen sene ozgurbeyin aracinin led paketsizini 118.900’e veriyorlardi euro 4.22 idi yani 28.170 euro fiyati vardi bugunun euro kuru 6.07 ile 170bin lira ediyor.

Ama ozgur bey uzun 9bin kmde ki arabayi yanlis hatirlamiyorsam yaklasik 1 aydir 151bine satamiyor,simdi karda mi oluyor zararda mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: EUS

83.900 sb satarken sedan 92 bindi ekim ayinda ki furyada 0 faiz ile vermislerdi.Hatta ben ozman F10 alicakken tesadufen kampanyali arac var mi diye aramistim sabah sedana 92 dediklerinde sifir faiz var ama 4yil garanti birde 3 lirada kasko sunduklarindan birde aldigim gunun aksami teslim etmelerini istedigim icin kullanmamistim diye hatirliyorum.

Ruzgar sesi haric lastik Yalitim ve malzeme kalitesi A3 cla eski a f20 1 serisi dogal olarak leondanda baya bir ustun.

Ama gelelim eglence olayina koca bir sifir.Yani o ekranin konsolun icine gomulup cikmasindan baska hic bir ozelligi yok.Yani extra paket almazsaniz usb calarimiz dahi yok.Ses kalitesi bu aracin makyajsiz 2016 model cabriosunuda kullaniyoruz cabrionun ses sistemi cok dha iyi.Dynamic donanimin ses sistemi iyi degil yani.

Leon’da carplay ozelligine kadar hersey mevcut.

Ama tekrar ediyim bir cok araca sahip oldum yol sesi bu gercekten cok az aliyor.Malzeme kalitesi de kapilar ve dynamic donanimsa koltuklar haric cogu markadan iyi.

Alıntıları Göster
    Sport line veya design pakette ses sistemi kalitesi farklı mı hocam ?

• 
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.