Şimdi Ara

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU) (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
8.208
Cevap
134
Favori
842.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuan bu arabayı almak için sıraya mı girmek lazım? 85 den alıyor heralde herkes

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • umut_oem U kullanıcısına yanıt
    Merhaba, şu an sizin gibi 1.2 TSI manuel golf sahibiyim. Aracımdan çok memnunum. Yalnız benzini az yaksa da psikolojik olarak dizel daha tercih edilir.
    Evet atik değil, sollamalarda bende vites düşürmek zorunda kalıyorum. Vites olarakta manuel, istanbul trafiğinde çekilecek gibi değil.
    Bu konu açıldığından beri gel git yaşıyorum. Geçtiğimiz salı günü makyajsız kasa A3 kullandım, ambiante şimdinin design donanımı. Söylediğimi yanlış anlamayın ama Golf' ten sonra çok bir fark göremedim. Üstelik Golf' ün koltukları, havalandırmaları ve ekranın sabit olması daha şık bence.

En son dizel + otomatik, design paket hatchback A3 için 103300 TL teklif aldım. Düşüneyim derken onu da kaçırdım.

Siz olsanız ne yapardınız?
  • cengineer06 C kullanıcısına yanıt
    Hocam siz bence sadece manuelden otomatiğe geçmek için değiştirmeniz lazım aracı. İstanbul'da manuel çekilmez gerçekten İzmir'de bile bazen sol kalfime kramp giriyor sert bide benim aracın debriyajı. 1.2 TSI kullanıyorsanız 1.0 TFSI'dan devam edebilirsiniz bence dizele o farkı vermeye gerek yok.

Araç içine gelirsek, kendi aracımı alırken Golf'leri de çok inceledim. Hatta en son 1.4 TSI 122 HP Golf Highline ve !.4 TSI 140 HP Leon FR arasında kalıp FR'ı seçtim. Dediğiniz gibi A3'ün iç mekan olarak Golf'ten pek bir kalite farkı yok. Leon FR'la ise plastik malzeme kalitesi farkı var. Ama plastik malzemede üstünken koltuklar olsun, kol dayama olsun vb. bazı önemli yerlerinde de FR'dan bile baya geride. FR'da deri bunlar ve baya kaliteli. Golf'te de koltuklar vb. daha kaliteliyse gerek yok bence araç değiştirmeye. Dediğim gibi sadece manuelden otomatiğe geçmiş olmak için değiştirebilirsiniz.

Ben şu an Türkiye'ye gelen A3 donanımını, iç mekanını görünce frenledim kendimi açıkcası. Özellikle koltuklar çok kötü gerçekten hiç premium havası vermiyor. 1.4 TFSI'ı ve özelleştirilebilen donanım seçeneklerini bekleyeceğim. O zaman da hala avantajlı fiyat verirlerse düşünürüm. Ama şu an vazgeçtim sanırım ben.

• M_K_B kullanıcısına yanıt
    Niye sizin aracı almak için heyecanlanmışlar ki?

2. El de 3 tane ilan var...

• quote:

Orijinalden alıntı: Cesc_

Normalde var sanırım ama şu an Türkiye'ye sabit bir donanım getiriyorlar ve onda yok malesef.

Carplay değil de fotoğraflara bakarken tekrar dikkatimi çekti, kimse de konuşmadı sanırım. Bu araçta sis farı yok mu ben mi göremiyorum?

Evet! Neden sis farı yok?

• Şimdi youtube dan audi a3 facelift videolarına baktım en dolusunda boşuna kadar hiç birinde sis farı yoktu. teklif formunda " Tüm hava koşullarına uygun aydınlatma " diye standart bir opsiyon var.
  • Cesc_ kullanıcısına yanıt
    Hocam değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Kapora vermek için hesap numarası istedim. Fakat elim gitmedi, sonradan iptal ettim.
  • cengineer06 C kullanıcısına yanıt
    Ben de çok kararsızım 1.2 golften geçip geçmeme konusunda. Üstelik ototmatik vitese geçme gibi bir beklentim de yok. Geçersek artıları, audi ve xenon olacak, eksileri koltuk kalitesi düşecek, hız sabitleyici için ekstra ücret ödemek zorunda kalıcaz. Ve 20 bin daha çıkacak cepten :)
    Ama aracı bu fiyata bulmuşken kaçırmasam mı diyorum, ilerde 1.4 ve birkaç opsiyonla almak isterdim ama o zaman belki 110-120bin olacak :(
    Kullandığım en sessiz araç demişsiniz, kendi aracınız bmw 5 20 den daha mı sessiz? Yol motor ve rüzgar sesi!! Eğer öyleyse bayağı bir premium araçmış!

• haunt54 H kullanıcısına yanıt
    Dizel 520 den daha sessiz olması normal değil mi, motor sesi olarak en azından ?
  • sefazol S kullanıcısına yanıt
    Sis farları tamponun altından alınıp far grubunun içine yerleştirildi diye biliyorum.

• Arkadaşlar şu aldığınız veya bayiye gittiğiniz zaman göreceğiniz araçların fotolarını yakından güzel bir şekilde paylaşın da bizde yakindan görelim. Malum bayiye gidemedik daha.

• quote:

Orijinalden alıntı: haunt54

Kullandığım en sessiz araç demişsiniz, kendi aracınız bmw 5 20 den daha mı sessiz? Yol motor ve rüzgar sesi!! Eğer öyleyse bayağı bir premium araçmış!

• Geçen Aralık ayında 1.2 TFSI düz vitesi 72.000TL'ye verdiler bu kadar talep olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Maxy_

Geçen Aralık ayında 1.2 TFSI düz vitesi 72.000TL'ye verdiler bu kadar talep olmadı.

Duz vitesten otomatik vitese 15 bin fark var
    Xenon 5000
    Direksiyon 2000

Yani 72 bin tl lik gecen sene ki fiyata 22000 tl fark koysalar haklısınız talep olmazdı
    Fakat adamlar bu kadar farka karşılık 72 den 84 e 12 bin tlfark koydular..
    Yani geçen seneye oranla euronun artışı, oto fiyatları artışı vs ye ragmen şu an bu atac ortalama 15 bin tl daha ucuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dolu audi a3 1.6 tdi ne diyorlar makyajsız kasasına ?
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    Tüm bunların yanında kasa da makyajlı, o kadar ek özellik ve makyaja 12.000 lira fark istiyorlar ki bence gayet makûl..

• _Maxy_ kullanıcısına yanıt
    Hocam uzerinden bir yil gecti. Araç makyajlandı.Donanimlari artti. Hem de stronik sanziman. Motor daha verimli hale geldi. Üzerine enflasyon ve euro kurunu da dusununce bence bu fiyat gecen seneki 72 binlik fiyatyan çok daha cazip.

•  Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU)

Resim
    Sis farı var mı hocam sağa sola gizlenmiş?
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.