Şimdi Ara

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.197
Cevap
136
Favori
841.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet güzel motor ve şanzıman, yakıt olarak Tsi'lar kadar iyi değil.

3 sene kullandım dizelini, spor paket cam tavan vs... Ne yazikki premium kalitesinde değiller.. Rafine değil, direksiyon zayıf, süspansiyon fazla sert.
    Kasa makyajlanmış olsa da 6 yaşına giriyor, Giulia'nın HB halinin resimleri düştü bile internete..
    Bu arada 2. el'de çekilen işkenceyi de anlatmak istemem.

Giulia gelsin 2.0 dizelle, o zaman tamam :)
  • kimseyi rencide etmemek gerek .

herkes fikrini söylemeli biz beğendik kafamıza yattı aldık diye "akıllı mı olduk"
    kafamıza yatmayıp almasa idik "mal" mı olacaktık.

lütfen birbirimizi kırmayalım. herkes forumda fikirlerini , kimilerimiz tecrübelerimizi paylaşıyoruz. ama fikirlerimize uymuyorlar diye başkalarını rencide etmek doğru gelmedi bana.
  • 84 bine sportback 92 bine sedan. Sorum şu bazı yorumlarda okuduğum kadarı ile kredi faizi sedan larda yüzde sıfır dediler doğru mu ? Eğer öyleyse sedan almak mantıklı bence . Sportback te faiz oranı yüzde 59 zaten o farkı faizle ödüyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • #berk # kullanıcısına yanıt
    bende bu aracı 1 gün boyunca 100 km kadar kullandım bir arkadasım yeni almıştı test için aldım 1 gün performansı öyle bahsettiniz gibi değildi birincisi motor aşırı gürültülü çalışıyor ilk hızlanma iyi yanlız düşük devirlerde toparlanma çok kötü stronik vites çalışması harika hız 140 kadar normal 140 sonrasında performans düşüklüğünü hissediyorsunuz benim daha önce kullanıp sattıgım 1.2 tsfı strononik gibi degildi ben 1.2 tfsı aracımla 1.6 turbo araçlarla kapışabiliyordum bana performansı düşük geldi bahsettiniz gibi ist içi kullanım için çok çok uygun yalnız uzun yol için ortalama hız max 150 geçmeme kaydı ile yol yapılabilir bu motor yüksek hızlara çok zorlanır ise hem yakıt hemde düşük hacimden dolayı ileride büyük problem çıkarabilir tabi 85 bir fiyat uygun performas beklentisi olmayan kişiler alabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi westlıne -- 20 Ekim 2016; 1:06:59 >
  • halil759 H kullanıcısına yanıt
    kartal doğuş oto aramıştı hocam.
  • Ynsbrc Y kullanıcısına yanıt
    Hocam 1.0 sedanlarda 0 faiz yok. 1.6 dizellerde var. Linki atıyorum detaylı inceleyebilirsiniz.

http://www.vdf.com.tr/tr/kampanyalar-ve-faizler/guncel-kampanyalar/audi-finans-kampanyasi.aspx
  • Birisi standart donanımı yazabilir mi artık? Bu ne gizemdir arkadaş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Birisi standart donanımı yazabilir mi artık? Bu ne gizemdir arkadaş...

İlk mesajlarda paylaşmıştım oysa ki

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU)

• WlcmToMyWrld kullanıcısına yanıt
    teşekkür ettim gayet de dolu bence
  • anahtarsız calıştırma varmıydı ?
  • atesoku kullanıcısına yanıt
    Tşk ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: texmo

anahtarsız calıştırma varmıydı ?

Hayır anahtarsız giriş/ anahtarsız çalıştırma yok.

• Arkadaslar aracın güvenlik donanımlarını tam olarak bilen varsa yazabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: westlıne

bende bu aracı 1 gün boyunca 100 km kadar kullandım bir arkadasım yeni almıştı test için aldım 1 gün performansı öyle bahsettiniz gibi değildi birincisi motor aşırı gürültülü çalışıyor ilk hızlanma iyi yanlız düşük devirlerde toparlanma çok kötü stronik vites çalışması harika hız 140 kadar normal 140 sonrasında performans düşüklüğünü hissediyorsunuz benim daha önce kullanıp sattıgım 1.2 tsfı strononik gibi degildi ben 1.2 tfsı aracımla 1.6 turbo araçlarla kapışabiliyordum bana performansı düşük geldi bahsettiniz gibi ist içi kullanım için çok çok uygun yalnız uzun yol için ortalama hız max 150 geçmeme kaydı ile yol yapılabilir bu motor yüksek hızlara çok zorlanır ise hem yakıt hemde düşük hacimden dolayı ileride büyük problem çıkarabilir tabi 85 bir fiyat uygun performas beklentisi olmayan kişiler alabilir

1.6 turbo araçlar derken insignia falan galiba başka 1.6 turbo olarak o kadar kötü performanslı araba bilmiyorum.

• ahmet3976 kullanıcısına yanıt
    1.6 turbo araçlara tabiki kötü demedim eski a3 1.2 tsfı aracımın yüksek hızlarda 1.6 turbo araçlarla hız konusunda aratmadığını belirtmek istedim örnek arkadasımın 2015 bmv 3.16 1.6 136 eskişehir kütahya yolunda bayagı yürümüştük bende çok sasırmıstım 1.0 1.2 göre farkını bu şekilde belirtmek istedim sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: westlıne

1.6 turbo araçlara tabiki kötü demedim eski a3 1.2 tsfı aracımın yüksek hızlarda 1.6 turbo araçlarla hız konusunda aratmadığını belirtmek istedim örnek arkadasımın 2015 bmv 3.16 1.6 136 eskişehir kütahya yolunda bayagı yürümüştük bende çok sasırmıstım 1.0 1.2 göre farkını bu şekilde belirtmek istedim sadece

Anladım Bmw o motorları bayağı kısmış o motorlar yazılımla rahatlıkla 180 bg ve üzerini görüyor. Normal şartlarda da 3 serisinin a3 1.2 tsi modelini rahatlıkla geçmesi lazım. Tabi o anki şartları yük durumu vs. Bilemem.

• Yeni a3 te apple carplay veya android auto destekleri var mı?

• chesteren kullanıcısına yanıt
    Normalde var sanırım ama şu an Türkiye'ye sabit bir donanım getiriyorlar ve onda yok malesef.

Carplay değil de fotoğraflara bakarken tekrar dikkatimi çekti, kimse de konuşmadı sanırım. Bu araçta sis farı yok mu ben mi göremiyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: WlcmToMyWrld

quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Birisi standart donanımı yazabilir mi artık? Bu ne gizemdir arkadaş...

İlk mesajlarda paylaşmıştım oysa ki

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU)

2015 audi a3 1.6 tdi sedan ambition sunroof yani full diye tabir edilen araç sahibiyim aracımı 113.800 tl ye almıştım. Bizim araçlarda usb girişimiz yok arkadaşlar dipnot 😄 Bu araç bence çok uygun golf fiyatına a3 ve gayet dolu.

Koltuklar kumaş ve arka farkarın halojen olması iyi değil ama bu fiyata göre kesinlikle görmeZden gelinir. Bundan önceki arcım 1.2 tsi golf comfortline dı. Performansı şehir içinde tatminkardı ama otoban sürüşlerinde yüksek hızlarda zayıf kalıyordu.ani Sollamalarda tedirgin olabiliyordum.1.0 tsi motor da böyle olacaktır ama tabiki kötü değil yanlış anlamayın. Sadece 1.6 tdi yakıt ve performans açısında iyi.Golf ünde güzel olmasına rağmen audi ye geçince premium aracın kalitesi ve keyfini yaşadım. Bu fiyata audi keyifi kaçmaz arkadaşlar. Alan arkadaşlara hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut_oem -- 20 Ekim 2016; 9:39:37 >
  • Merhaba detaylı ve teknik bir Audi A3 1.0 TFSI PI inceleme yorumumdur. (Mevcut aracım 5.20D ve eşimin aracı Golf 1.4 125ps TSI DSG 2015)

Bu aracı duyunca geçen hafta hemen araştırmaya başladım. Doğuşta çok sayıda tanış olmasına rağmen aracı bulamadılar ardından Avek Murat Türker beyi aradım. Daha evvel kendisinden çok sayıda araç almıştım ancak kendiside olmadığını ama yeni açılan Çanakkale Avekten bir araç çıkabileceğini iletti ve hemen oradan satış temsilcisi Alper Kınık beye ulaştım. Aracı Alper bey adıma ayırttı. Ardından eşimin 2015 Comfortline aracını talebi olan bir arkadaşıma 78bin TL ye sattım. (Xenon yok, hız sabitleyici ve park sensörü var) Çanakkale Avekten Alper Bey işlemleri başlattı ve aracı 84.000TL den aldım. Dün ise geç kalmama rağmen akşam 8'e kadar beni bekleyen Alper Beyden teslim aldım. Kendisi harika bir satış temsilcisi, Audi araç düşünenler doğrudan kendisine ulaşabilirler.

Gece 21:00 civarında ise İstanbula yola çıktım. BMW aracım 2000motor 190 beygir, Golf ise 1.4 125 bg. Şimdi aldığım araç ise 1.0 motor ve insanın kulağına bir tuhaf geliyor rakam olarak. Duyanların suratı değişiyor, ancak ben aracı yolda her türlü şartlarda sürdüm ve denedim. Araç ısınmadan önce çok az ses yapıyor ama bunu insanlar nasıl duyarak rahatsız oluyor anlamadım, dizel araç gibi bir ses değil kesinlikle ve oldukça az bir ses. Daha önce Golf 1.2 TSI aracımızda oldu onun sesinden dahi çok daha az bir sesi var.

Performans konusunda 130-160 aralığında geldim İstanbula ve çekmedi, çıkamadı dediğim bir an kesinlikle olmadı. Araç 2 kişi ile hiç sorun çıkarmadan her yokuşu tırmanıp her şartta gayet iyi hızlandı. Ortalama tüketim 6.7LT idi. Kullandığım araçlar arasında en sessizi ve son derece performanslısı diyebilirim. 1.4 TSI golften daha az ses, birbirine yakın performans, düşük mtv, xenon, audi ve daha az yakıt. Bu fiyata bunların hiçbirisini yanyana getiren başka bir araç yok arkadaşlar. Kıytırık markalar dahi 70-80bine araç satarken bu aracı mutlaka bulup alın derim. Ha ayrıca aracı Avekten çıkarken gören bir kişi "abi 90 bine hemen alalım" dedi. Bu da olayın ciddiyetidir, ayrıca tüm bunları Doğuş u daima eleştiren ve pekte sevmeyen birisi olarak söylüyorum. Araç son derece yeterli ve iyi gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_K_B -- 20 Ekim 2016; 9:49:37 >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.