Şimdi Ara

ATX Kasa için yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, Asus Tuf B450-Plus Gaming anakart+ ryzen 5 3600 siparişi verdim. Bu anakarta uygun bir atx kasa alacağım. Maksimum 400 TL verebileceğim bir kasa (psu'suz) önerebilir misiniz ?
    Ekleme; şu 2 ürün arasında kaldım.
    https://www.itopya.com/msi-mag-vampiric-010x-rgb-tempered-glass-usb-32-mid-tower-kasa/

https://urun.n11.com/bilgisayar-kasasi/xpg-invader-2x120mm-fanli-midi-tower-argb-kasa-beyaz-P420633178?gclid=CjwKCAjw-YT1BRAFEiwAd2WRtgpnsoRlIXKsFHccLXBbnLzXDHdaQlyguXQ3t9jdBFNmbh-egLaFwRoCg-sQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WinchesteeR -- 23 Nisan 2020; 20:33:36 >

• Mevcut kasamı almadan önce zalman s2'de gözün kalmıştı ama sağ kapağında şişlik bırakılmadığı için kabloları doldurup kapatmak çok zor oluyormuş haberiniz olsun. Ondan sonra Aerocool QS240 ve geçen arkadaşımın baktığı gamebooster GB L06B diye bir kasa vardı onlar da idare eder gibi. Birde zalmanın zm t3 kasasına da bir ara plan yapmıştım ama fırsat olmadı. Ön tarafında sadece 1 fan yuvası var ama kasa ucuz olduğu için arta kalan parayla 3 adet kaliteli fanlarla fan yuvalarını doldurunca sıcaklık problemi olacağını sanmıyorum o da düşünülebilir

• WinchesteeR kullanıcısına yanıt
    Bunları beğenmedim malesef kasa içi havalandırmaları nerdeyse hiç yok..
    Bahsettiğim aerocool kasaya ve zalman zm t3'e atx anakart olmuyormuş bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mxsr -- 18 Nisan 2020; 3:35:43 >
  • Aynen kontrol ettim. Zaten kasalar da epeyce küçük duruyordu. Soğutma konusunda ekstrem bir şey yapmayacağım için , egzos+üst taraf+ön tarafa yerleşecek fanlar hava akışı için yeterli olur diye düşünüyorum. Cooler master elite rc400 kasam da bu şekilde ve rx580 kartım aşırı yükte 75 dereceyi geçmiyor.
  • ilk kasa oldukça ideal
    65-70'de gezebilecekken ekstrem birşey yapmıyorken bile daha yüksek olmasını tercih etmem şahsen onun için kendimi baz alarak öneriyorum tabiki tercih sizin. Rx 580 o kasada 75 derecede gürültülüdür de.

Linkini verdiğiniz kasalardaki ön fanların varlığı ile yokluğu arasında fark yok çünkü fanların hava alması için yeterli mesafe koyulmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mxsr -- 18 Nisan 2020; 22:4:53 >
  • @Altyazar
    Evet, hem görüntü hemde fiyat olarak güzel bir kasa. Ama hiçbir yerde bir bilgi mevcut değil kasa hakkında. Sanırım incehesap.com un yapacağı indirimi bekleyeceğim. 400 TL gibi bir fiyata kaliteli bir kasa düşerse alırım.
    @eatmc7
    Psu ve cooler master fanlardan, kartın sesini duyamıyorum bile .
  • o paraya iyi bir kasa bulamazsın. iyi bir kasa alabilmek için şu an en az 700 - 1500 tl arasında harcama yapman gerekir.. olur dersen kasa da cooler masterdan şaşma derim.. nereden indirim beklersen bekle düzgün kasa TR de o fiyata alınmaz herhangi bir kasayı al geç. internette gamepowerlar var onlardan al bütçene göre.. istesem sağlam bir eski kasa bulup kendim 10 numara modlardım ama bu işler artık TR de bitti uğraşan kalmadı malzemeye erişim kolay değil eskisi gibi ve uğraşmak istemiyorum kendime de bilgisayarcıda o olduğu için everest alıp geçtim öndeki markayı temizce söktüm malzeme dandik tabii fakat ne yükte ne idle durumunda ısınma problemi yok üstelik çift ön fanlı... bulabilirsen 400 450 ye sen 3 fanlı birşey al az daha kaliteli olur belki ayrıca kasa değil psu önemli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adolf Hitler 88 -- 18 Nisan 2020; 22:34:22 >
  • Adolf Hitler 88 kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten bu fiyatlara iyi bir kasa alamayacağımın farkındayım. "kaliteli bir kasa" dan kastım everest,sharkoon ve ya gamepower gibi malzemesi genellikle plastik ve kötü duran bir kasa yerine , malzeme kalitesi daha iyi olan bir kasanın bu fiyata düşmesini beklemek. Ama muhtemelen dediğiniz gibi bu markalardan bir kasa alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinchesteeR

Hocam zaten bu fiyatlara iyi bir kasa alamayacağımın farkındayım. "kaliteli bir kasa" dan kastım everest,sharkoon ve ya gamepower gibi malzemesi genellikle plastik ve kötü duran bir kasa yerine , malzeme kalitesi daha iyi olan bir kasanın bu fiyata düşmesini beklemek. Ama muhtemelen dediğiniz gibi bu markalardan bir kasa alacağım.
    bence malzeme kalitesi kötü ama görünüşü fena durmuyor. yani kasa teneke ve çok hafif benim eski cooler masterlar hayvan ölüsü gibiydi kaldıramıyordun.. fakat görünüm konusunda özellikle çalışır haldeyken hiç fena değil everest ve frisby. gidip bir çalışırken inceleyin derim ama beğenmeseniz de yapacak birşey yok çünkü o fiyatlara düzgün kasa yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adolf Hitler 88 -- 18 Nisan 2020; 22:40:38 >
    Benim cooler master da dediğiniz gibi çok ağır. Kasalar görüntü olarak hoşuma gidiyor. Konuyu açmamda ki sebep , zaten bunlardan birini alacağım ama eğer bu seviyede bir kasaya sahip birisi var ise önerisi ile almaktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinchesteeR

Benim cooler master da dediğiniz gibi çok ağır. Kasalar görüntü olarak hoşuma gidiyor. Konuyu açmamda ki sebep , zaten bunlardan birini alacağım ama eğer bu seviyede bir kasaya sahip birisi var ise önerisi ile almaktı.
    Hocam benim size önerebileceğim tek şey eğer dandik kasa alırsanız şuna dikkat edin. Kasanın ön kısmı akrilik olmasın mesh yani ızgara şeklinde olsun. Mesela everestin x-mesh diye bir modeli var. Resimlerde göründüğünden daha güzel bir kasa. öndeki yazı da kolayca çıkıyor altından kötü görüntü çıkmıyor. Onu bir mağazada inceleyin bakın mesh önerme sebebim şu: dandik kasada soğutma eğer ön taraf akrilik ise belki iyi olmayabilir mesh yani ızgara olursa hava sirkülasyonu daha iyi sağlanacaktır benim everest de ön kısmı ızgara o yüzden ısınma sorunu hiç yaşamıyorum ama önü akrilik olanlar nasıl olur bilemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adolf Hitler 88 -- 18 Nisan 2020; 22:52:25 >

Hocam anladım , teşekkür ederim ilginiz için
  • Deep Cool Earlkase 425 TL fiyatı ile ihtiyaçlarınıza fazlasıyla karşılık verecektir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.