Şimdi Ara

Attila ile ilgili kitap önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Attila ile ilgili bir iki tane güzel kitap önerebilir misiniz.

• Üniversite yıllarında dersimize giren hocamızın övdüğü isimlerden birisi Gyula Nemeth'ti. Kitabı okumadım fakat hocamızın övgüsü üzerine yazıyorum. Onun konu ile ilgili bir derleme bir eseri var. Lajos Ligeti ve birkaç akademisyenin makale çapında araştırmalarını da içeren eser, "Attila ve Hunlar" adı ile yayımlanmıştır.

Rene Grousset'in Bozkır İmparatorluğu adı ile yayımlanan eserinden bazı bölümleri okumuştum. İncelenebilir. Galiba pdf'sini de bulmak mümkün. Oradan incelenebilir. Yalnız sizin aradığınız kısım burada çok az işlendiği için tam işinizi göremeyebilir. Başka yabancı yazarlardan da konuyu ele alanlar var.

Şerif Baştav Hoca'nın konu ile ilgili "Büyük Hun Kağanı Attila" isimli monografisi var.

İlhami Durmuş Hoca'nın bir kitabında bir bölüm ona ayrılmış. Hoca, daha çok İskitler üzerine çalışmalar yapıyor.

İstanbul Üniversitesi'nden Ali Ahmetbeyoğlu Hoca'nın çalışma alanı Avrupa Hunları. Dolayısı ile onun eserlerine müracaat güncel verileri de görme açısından daha uygun olabilir. Hoca'nın youtube'da konu ile ilgili videolarına da bakılabilir.

Peyami Safa'nın Attila isimli romanı var ama bu roman.

Akınlarına bakınca -ki farklı bakış açısı- hakkında yorum ve seçim yapmak bir nebze kolaylaşır.

• Önerileriniz için teşşekür ederim mutlaka inceleyeceğim

• Katmaran_R K kullanıcısına yanıt

Seçtiğiniz kitabı öğrenmek ve okuduktan sonraki yorumunuzu okumak isterim.

Bu üyeler için de faydalı olacaktır.

• Yevgeni Zamyatin- Tanrının Kırbacı

fakat tam olarak Attila ile ilgili mi emin değilim, kitaplığımda duruyor okuyacağım daha.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.