Şimdi Ara

Atrix te'Modem did not power up (0) Starting RSD protocol suppurt hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
2.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Telefonum cebimde durup dururken kapanmış açmaya çalıştığımda da motorola logosu üstünde "Modem did not power up (0) Starting RSD protocol suppurt hatası" bu uyarıyı veriyor ne yaptıysam problem çözülmedi. Tlf açılmıyor. Boot Android (No BP) modunda açmaya çalıştığımda cold-booting linux uyarı vererek telefon açılıyor bir kaç işlem yapınca hop tekrar kapanıyor açılıyor aynı hata başa dönüyoruz. Ayrıca yabancı forumlarda da araştırdım burda açılıp tekrar kapanmasa bile şebeke problemi oluyormuş hiç bir türlü hattı görmüyormuş. Bu problemi çözebilen varmı bir kaç servisi aradım onlar da bişey diyemedi. Karşılaşan var mı? Çok acil yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayatisss -- 2 Kasım 2014; 12:29:10 >

• Tam sorunun ne olduğunu bilmiyorum fakat telefonu ilk romuna döndürmeyi dene.
    "cihazı fastboot moduna alın.
    Bilgisayara bağlayın.
    PC'den indirdiğiniz ROM dosyalarını Android SDK'nın ana dizinine (ilk klasör) koyun.
    CMD'yi açın ve aşağıdaki komutları girin.
    Kod:
    fastboot oem unlock (daha önce CMD vs. yüklediyseniz girmenize gerek yok.)
    fastboot flash boot boot.img
    fastboot flash system system.img
    fastboot flash recovery recovery.img
    fastboot flash userdata userdata.img
    fastboot erase cache
    fastboot oem lock
    Cihazınız açıldığında ilk gündeki halini alacak, sıfırlanmış ve temiz. Üstelik garantisi de yerinde"(alıntı)
  • Arkadaşlar yardımcı olabilcek kimse yokmu telefon çöp oldu resmen..:(
  • ses kapama tuşuyla birlikte powera basarak açın, gelen menüden boot android (no bp) ye geldiğinizde ses açma tuşuna basın. bu şekilde açılacaktır. bazen şebeke problemi olmuyor şuan 3g bile açık nette dolaşıyorum bu şekilde açtım. bazen de sim kartı görmüyor.. arada bi reset atıyor telefon.. velhasıl tam bi çözümü yok sanırım.
  • sorunu çözen var mı
    sim kartı takılı olduğu halde şebeke yok diyor (sim kart sağlam)
  • arada telefon açılmıyor bu yazı motorola logosunun üstünden belirip öylece kalıyor
  • Eğer root yaparken sbf'yi yanlış flashlamadıysanız ve root ayarlarında yanlış birşey yapmadıysanız sorun donanımsaldır.Yani telefon çöp olmuş.

Sorun root kaynaklı ise , yeniden wipe'layıp , çalışan bir sürüm ile root yapın öyle deneyin.
  • Selam, benim telefon da bu hatayı veriyor ama benim amacım telefonu kurtarmak değil, telefonun içindeki dosyaları kurtarmak. Bunu bir yolu var mı? Telefonun içindeki yazışmalar, rehber, fotolar vs kurtarılabilir mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.