Şimdi Ara

Atmosferik Benzinli Kullanma Pişmanlığı (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
3
Favori
17.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oysa ki Egea ya da Mitsubishi alsaydınız 100 km'de 10 litre benzin üreterek ülke ekonomisine katkıda bulunabilirdiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anxiolytic -- 18 Haziran 2019; 9:2:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şunu anlamıyorum,

Aracı alırken ne bekliyordunuz da bu kadar hüsran içindesiniz? Yokuşları başladığın viteste götürememek mi sorun? 10 litre benzinin şu şartlarda 70, geçen sene en az 60 kuruş etmesini mi hesap edemediniz ya da bir getz'in uçup kaçmasını mı bekliyorsunuz?

Getz beklentilerimi karşılayamadı demek getzi veya beklentini bilememektedir.

Hitler motorlu bora kullanıyorum, beklediğim herşeyi karşılıyor motor olarak. Sorunsuz,çok yakan,az giden bir araba olacağını bilerek aldık çünkü. "Keşke daha iyi yol tutsaydı" 'dan başka hiç bir şikayetim yok. O da virajalara olan aşkımdan
  • Hyundai getz 1.4 doch motor kullandım 5 yıl
    Hayretle okudum başlığı. Bi araba daha az nasıl yakar, daha nasıl masrafsız olur.
    Tabii ki bu ülkede yaşıyorsan lpg olacak ve her halükarda masraf edeceksiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Havya Makinesi

Kesinlikle hocam benzinli bala dert. Ben araba alırken az kullanırım benzinlide olur diyordum fakat dizel aldım. 3 ay olmadan 1.500km yi devirdim. Şimdi düşünüyorum da benzinli olsa arabayı çoktan satmıştım.

23km hız ile 6.3 ortalamam c4 otomatik
    Şimdi ben benzinle 23 km ortalama hız ile 6 nın aşşağısında yakıyorum diyeceğim beni taşlayacaklar Leon 1.2 TSI DSG

Açık trafik de İncirli'den Ataşehir'e 3.4 Ortalama ile gittim.

LPG yoksa Atmosferik motor ziyandır.
  • başlığı değiştirmenin vakti gelmedi mi?
    atmosferik 1,4 jazzım var
    40,000 km ortalaması 7,4 litre benzin
    ki şehir içi 5 km git gel kısa mesafe kullanıyorum çoğunlukla
    beklenti neydi ki ne umdunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: degobar

Nasıl araç kullanıyorlar anlamıyorum,

Geçen gün Bostancı'dan sahil yolunu kullanarak Pendik üzerinden 1 saat 40 dakikada Sabiha Gökçen'e gittim ve geldim 55,86 km yol için torque uygulaması 19,07 lira benzin harcaması hesapladı, km de 34 kuruş yapar, 100 km de 5,01 lt benzin yapar.

benim aracım da 1.4 motor, otomatik, 100 bg gücünde, lpg siz otomobil, gaza nasıl basıyorsunuzda bu kadar yakıyorsunuz, tamam yolda rampa olur çıkarken motora yüklenirsin sarfiyat artar bunu anlayabilirim o da çok abartılı olmaz sanıyorum.

ayda bir ankara yaparım cc 130 km.de ayarlı iken sarfiyatım 6,7 litre oluyor giderken, dönüşte 7,1 litreye çıkıyor

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam. Kullandığınız bu torque uygulamasını google playde bulamadım aynı isimle birden çok program çıkıyor hangisi olduğunu tespit edemedim. Aynı isimle araç arıza tespit programları çıkıyor size zahmet ilgili programın google play linki varsa paylaşabilirmisiniz.

• Toyota Avensis 2.0 elegant 2005 benzin var bende. Şehir içi sıkışık trafik 10. Uzun yolda ortalama 7. LPG takılmıyor. Basınca içiyor. Satmak istiyorum. Uzun yolda 5 civarı yakan bir araç almak istiyorum. Dieselden başkası olmaz mı? Biri benzinliler 7 yakar demiş. Diesel reno düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: BenFero

Merhaba hocam. Kullandığınız bu torque uygulamasını google playde bulamadım aynı isimle birden çok program çıkıyor hangisi olduğunu tespit edemedim. Aynı isimle araç arıza tespit programları çıkıyor size zahmet ilgili programın google play linki varsa paylaşabilirmisiniz.

Alıntıları Göster
    Atmosferik Benzinli Kullanma Pişmanlığı

• Elessar Eredhian kullanıcısına yanıt
    Bende sinir oluyorum bu duruma ya litre yazın yada km başı yakıt maliyeti yazın. Araba para yakmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: maligezgin

başlığı değiştirmenin vakti gelmedi mi?
    atmosferik 1,4 jazzım var
    40,000 km ortalaması 7,4 litre benzin
    ki şehir içi 5 km git gel kısa mesafe kullanıyorum çoğunlukla
    beklenti neydi ki ne umdunuz?
    40.000 km’nin 30 binini uzun yolda yaptınız herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: PsyBeowulf

40.000 km’nin 30 binini uzun yolda yaptınız herhalde.

Alıntıları Göster
    dıııt yanlış cevap
    yılda 2 kere tatile giderim yani yılda etmez ama yapsa yapsa taş çatlasa 1500 km uzun yol yaparım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maligezgin -- 18 Haziran 2019; 13:47:56 >
  • DaYWaLkeR kullanıcısına yanıt
    Bizde de aynı araç var, güçlü bir araç ama sürüş zevki konusunda size katılmıyorum.

• 1.6 112 Hp 98 Model aracım 100 km kısa mesafe kullanımda yaklaşık 13 litre benzin tüketmekte, yakın zamanda lpg taktırmayı planlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: degobar

Alıntıları Göster
    Dönüşünüz için teşekkür ederim.

• 1.4 getz neymiş arkadaş.
    1.6 mondeo 1.5 tonluk kasasıyla şehir içi 11-11.5 lt lpg yakıyor. Altını çiziyorum LPG yakıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hyundai getz duyduğum kadarı ile megan2 den ağır bir araçmış.. duyduğumda inanmamıştım. mesela bende 2011 de 2001 corca c 1.4 comfort vardı. 90hp. çok verimli bir araçtı. hem lpg hem benzin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focusrite -- 18 Haziran 2019; 18:36:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Arabanın tek masrafının yakıt olmadığını anlatamıyoruz.

Benzinli getz parasına alacağınız dizelle çok ekonomik gezeceğinizi mi sanıyorsunuz? Turbosu dert, enjektörü dert, volantı dert, dpf'i dert. Dizel arabayı düzgün bir expere sokuyorsun, her yerinde yağ kaçağı var yazıyor. Bunun yanında gürültüsü de ayrı dert(yeni nesiller fena değil).

Yıllarca benzinli, lpg'li kullandım, ilk defa dizel aldım. Evet güzel gidiyor, yokuş performansı benzinden sonra çok iyi. Ama araba zerre güven vermiyor. piyasada temiz kullanılmış dizel bulmak zor. Abanıyor bizim millet. Bir arıza çıkarsa zaten yapacağınız kar gidiyor, uğraştığınızla kalıyorsunuz. Ekonomi istiyorsanız lpg takın. Daha ekonomiği yok. Dizelde ekonomi olsa taksilerin büyük çoğunluğu lpg'li olmazdı.
    Şu mesajdaki düşünce tarzını anlamıyorum tamam kardeşim dizel bu kadar kötüyse sat lpg li kullan sana zorla mı dizel aldırdılar. Dizel araba almışın hala dizel şöle kötü böle kötü şu problemlerden dolayı çok masraf açıyo diyosunuz ammma anlatmaya gelince hayatlarında dizel araba kullanmamış oluyorlar ona rağmen tüm sorunlarını bilirler. Dizel motorların ömrü lpg kullanıcılarına göre 50 bin km falan. motora anahtar değmeden 1 milyon km yapanlar zaten yalan söylüyo bir tek onu lpg yapar yoksa turbo 20 binde değişir enjektör 50 bin de 70 binde motor biter 100 binde araba komple dökülür dizel arabalar onların gözünde bu kadar kalitesiz.

13 yaşındaki dizel aracımı 5 yıldır kullanıyorum motor aksamında krank mili sensörü dışında tek bir parça değişmedim size göre bu arabanın turbosu enjektörü motoru bitmesi lazım ama bitmiyo çünkü kullanmayı bilmek lazım. hayatında dizel araba kullanmamış biri dizel arabayı benzinli gibi kullanmaya kalkarsa o arabanın turbosuda biter enjektörüde biter motoruda biter hadi eyv

• quote:

Orijinalden alıntı: n0fx

Şu mesajdaki düşünce tarzını anlamıyorum tamam kardeşim dizel bu kadar kötüyse sat lpg li kullan sana zorla mı dizel aldırdılar. Dizel araba almışın hala dizel şöle kötü böle kötü şu problemlerden dolayı çok masraf açıyo diyosunuz ammma anlatmaya gelince hayatlarında dizel araba kullanmamış oluyorlar ona rağmen tüm sorunlarını bilirler. Dizel motorların ömrü lpg kullanıcılarına göre 50 bin km falan. motora anahtar değmeden 1 milyon km yapanlar zaten yalan söylüyo bir tek onu lpg yapar yoksa turbo 20 binde değişir enjektör 50 bin de 70 binde motor biter 100 binde araba komple dökülür dizel arabalar onların gözünde bu kadar kalitesiz.

13 yaşındaki dizel aracımı 5 yıldır kullanıyorum motor aksamında krank mili sensörü dışında tek bir parça değişmedim size göre bu arabanın turbosu enjektörü motoru bitmesi lazım ama bitmiyo çünkü kullanmayı bilmek lazım. hayatında dizel araba kullanmamış biri dizel arabayı benzinli gibi kullanmaya kalkarsa o arabanın turbosuda biter enjektörüde biter motoruda biter hadi eyv

Alıntıları Göster

• quote:

Orijinalden alıntı: civilengineer23

Bizde de aynı araç var, güçlü bir araç ama sürüş zevki konusunda size katılmıyorum.
    Ben de lounge paket var hocam. Donanım konusunda da gayet iyi sınıfına göre ben zevk alıyorum kullanırken valla.
  • Havya Makinesi kullanıcısına yanıt
    Çok km yaptığı için dizel alanları anlıyorum ama dizel aldığı için çok km yapanları anlayamıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.