Şimdi Ara

Atlanta Receiver | Genel Konu | Sorularınızı bu konuya sorunuz. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.661
Cevap
42
Favori
803.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kayıt işini denedim. Çok ilginç gerçekten, hatta süper bir özelliği farkettim

Star tv yi açtım, kaydetmeye başladım. Sonrasında kanal listesi ile kanal vs gelmiyor, kayıttan 10 sn sonra kumandadan baska kanal no su girdim , Kanal D, ATV filan izledim. 1 dk ya yakın kayıt yaptım
    Yaptıgım kaydı Atlanta dan izle dedim, bingo !
    Star TV yi 1 dk boyunca kaydetmiş. Halbuki ben 10. sn de başka kanala geçmiştim

Burada şu tür sıkıntı var. Şifreli kanala geçerseniz açmıyor kayıt yaparken. Ayrıca ekranda "kaydı durdurun" vs gibi uyarı mesajı çıkınca silemeyebiliyorsunuz.
    Favori listesini filan göremiyoruz. Kanal no ile girmek lazımki, bu tabii çok işe yarar bir yöntem degil
  • Atv şuan şifreli görünüyor açmıyor nasıl açacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drizzt_tr

KAYIT İŞİNDE SÜRPRİZ !

Kayıt işini denedim. Çok ilginç gerçekten, hatta süper bir özelliği farkettim

Star tv yi açtım, kaydetmeye başladım. Sonrasında kanal listesi ile kanal vs gelmiyor, kayıttan 10 sn sonra kumandadan baska kanal no su girdim , Kanal D, ATV filan izledim. 1 dk ya yakın kayıt yaptım
    Yaptıgım kaydı Atlanta dan izle dedim, bingo !
    Star TV yi 1 dk boyunca kaydetmiş. Halbuki ben 10. sn de başka kanala geçmiştim

Burada şu tür sıkıntı var. Şifreli kanala geçerseniz açmıyor kayıt yaparken. Ayrıca ekranda "kaydı durdurun" vs gibi uyarı mesajı çıkınca silemeyebiliyorsunuz.
    Favori listesini filan göremiyoruz. Kanal no ile girmek lazımki, bu tabii çok işe yarar bir yöntem degil

drızzz yardım lutfen

Yanlız cok önemli bir özellik bu altte yok...ornegın bır kanaldaylen ok e bastınız ,, kanallrın lıstesı gelıyor,,ornegın 2235 lerdesınız,,,, normalde dıger uydularda ornegın 1 e bastınız ,, liste nin otomatık 1 e gıtmesi lazım..bunda listedeyken herhangı bır rakam basmayı algılamıyor...dolayısı ıle manuelden once 1 e basıp sonra lısteyı goruntelme yapabılıyoruz,,bunun harıcınde hersey mukkemmel..dream halt yemıs ,, hatta dm 8000 bıle halt yemıs..inanamadım ya....

• Inca IM-204 4 Port Ethernet+USB ADSL2/2+ Modem+Router
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?CategoryId=45&productId=bd90381
    Aldım

Bu cihaz işimi görürümü?
    Beceremedim henüz bağlantıyı ama

Routeri aldım uyduya taktım ama birtürlü wiraless modem ile bağlantısını sağlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdalm -- 23 Şubat 2010; 0:48:54 >
  • Valla o ayar kısmı işte ilk başta ugraştırıyor. Bridge seçmiştim sanırım ben. Aynı markadan alsaydınız direk söylerdim ayarları ama farklı model almışsınız ve daha pahalısı
  • walla teknosadaki enucuz routeri aldım dostum 50 Tl'lik hediye çekim vardı onu kullanmak için mecburen teknosadan aldım
    Bİraz tarifetsen yada msn varsa eklesem seni oradan konuşsak ethernet kablosuyla denedim cihaz bağlanıyor ama routerle beceremedim bi

Konuda açtım network bölümüne

quote:

Selamlar soracağım konu biraz karışık olabilir ama yapan arkadaşlar olduğunu bildiğimden (foumlardan) yardım ederseniz sevinirim.

Eve bir adet Atlanta Hdbox dijital uydu alıcısı aldım.

Uydu alıcımda Ethernet girişi var ve bu ethernet girişi ile uydu internete bağlanarak yazılım güncelleme yapıyor.Ben wiraless modemimi uydunun yanına getiremediğimden bir adet router almak için dün teknosaya gittim ve enucuz olarak

cihazı aldım.Sanırım hem modemmiş hemde router.Ben şimdi bu cihazı kullanarak diğer odada bulunan Linksys kablosuz modemime bağlantı yapıp uydumu internete bağlamak istiyorum.

Cihazı ethernet ile uyduya bağladım ama bir türlü internet bağlantısını kuramadım bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdalm -- 23 Şubat 2010; 8:10:25 >

• Inca nın arayüzüne bağlanıp , durum kısmında ne görüyorsunuz ? WiFi modeme sorunsuz bağlandıgını görüyormusunuz ?
  • İncanın ışıkları yanıyor ama işin ilginç kısmı arayüzüne bağlanamadım.
    Kullanım klavuzuda var 192,168,1,1 le bağlanıyormuş ama bağlanamadım.
    İşteyim akşam eve gidince olmadı incayı direk laptoba bağlayarak (ethernetin ucunu uydudan söküp) bağlanmayı deneyeceğim.
  • hocam ben dreamboxta airties ap-302 kullanıyorum aynı senin mantık ufakta bişey keşke ondan alsaydın 100 lira ama çok iyi router(köprüleyici) olarak senin yaşadığın sorunun aynısını bende yaşadım şunu yap routerı bilgisayara bağla eternetten elinle ip ver bağlantı özelliklerinden o ip ile girmeyi dene girmesi gerekiyor...

şurayı bi incele istersen bu airties için anlatmış ama aynı mantık;

http://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=405755
  • quote:

Orijinalden alıntı: harmonyoa

hocam ben dreamboxta airties ap-302 kullanıyorum aynı senin mantık ufakta bişey keşke ondan alsaydın 100 lira ama çok iyi router(köprüleyici) olarak senin yaşadığın sorunun aynısını bende yaşadım şunu yap routerı bilgisayara bağla eternetten elinle ip ver bağlantı özelliklerinden o ip ile girmeyi dene girmesi gerekiyor...

Sağol dostum akşam eve gidince ilk işim bu olacak.

Birde birşey soracağım routere internet bağlantısı sağlarken ağımız açıkmı oluyor?Yani dışardan birisi router üzerinden benim ağıma girip internetimi kullanabilirmi?Davetsiz misafir almayayım ağıma :)

• quote:

Orijinalden alıntı: serdalm

quote:

Orijinalden alıntı: harmonyoa

hocam ben dreamboxta airties ap-302 kullanıyorum aynı senin mantık ufakta bişey keşke ondan alsaydın 100 lira ama çok iyi router(köprüleyici) olarak senin yaşadığın sorunun aynısını bende yaşadım şunu yap routerı bilgisayara bağla eternetten elinle ip ver bağlantı özelliklerinden o ip ile girmeyi dene girmesi gerekiyor...

Sağol dostum akşam eve gidince ilk işim bu olacak.

Birde birşey soracağım routere internet bağlantısı sağlarken ağımız açıkmı oluyor?Yani dışardan birisi router üzerinden benim ağıma girip internetimi kullanabilirmi?Davetsiz misafir almayayım ağıma :)

hayır dostum routerın zaten wirelless aramasında gözükmez ikincisi routerını wirelessına dahil ederken wirellesının şifresini girmen gerekiyor tabi ben airties için konuşuyorum...

• quote:

walla teknosadaki enucuz routeri aldım dostum 50 Tl'lik hediye çekim vardı onu kullanmak için mecburen teknosadan aldım
    Bİraz tarifetsen yada msn varsa eklesem seni oradan konuşsak ethernet kablosuyla denedim cihaz bağlanıyor ama routerle beceremedim bi

Konuda açtım network bölümüne

quote:

Selamlar soracağım konu biraz karışık olabilir ama yapan arkadaşlar olduğunu bildiğimden (foumlardan) yardım ederseniz sevinirim.

Eve bir adet Atlanta Hdbox dijital uydu alıcısı aldım.

Uydu alıcımda Ethernet girişi var ve bu ethernet girişi ile uydu internete bağlanarak yazılım güncelleme yapıyor.Ben wiraless modemimi uydunun yanına getiremediğimden bir adet router almak için dün teknosaya gittim ve enucuz olarak

cihazı aldım.Sanırım hem modemmiş hemde router.Ben şimdi bu cihazı kullanarak diğer odada bulunan Linksys kablosuz modemime bağlantı yapıp uydumu internete bağlamak istiyorum.

Cihazı ethernet ile uyduya bağladım ama bir türlü internet bağlantısını kuramadım bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.

Saygılar...

İşin 2 ayağı var;
    birincisi internete çıkan router internet çıkış ayarlarının yapılmış olması ve nete çıkıyor olması gerekiyor.
    ikincisi köprü görevi görecek routerin bu özelliği destekliyor olması ve adsl modunu pasifize edilip aktarıcı moduna seçmeniz lazım.
    eğer DHCP ayarlarında başlangıç IP değeri atıyorum 192.168.2.2 gibi bir değer ise misal modeminiz bu ayarda kalmak suretiyle ikinci kopru gorevi gorecek cihazib ip adresini son ayagini 192.168.2.254 yapmanız da cakisma yapmamasi acisindan faydali olacaktir.
    diğer bir husus cevrenizde kablosuz ağlarin hangi agirlikta olduguna bakip kanal nosunu degistirmek; misal cogunlukta 11 ben 6 kullaniyorum.
    routerler arasında kopru donusturucu olarak kullanacaksanız muhtemelen wap sifrelemeyi desteklemeyecektir. WEP sifreleme ye gecmek durumunda kalabilirsiniz. burada ayarlarin her iki cihazda da ayni yapilmis olması gerekiyor.

• + inca teknik destekle gorusebilirsiniz, bu konuda sizi yonlendireceklerdir.
  • Uzun süreden beri kullanan arkadsalardan destek rica ediyorum ;

-- Hotbirde bazı kanlları bulmamıstı,,22 hz ton dıye bisey var,, onu kapatıp öle arama yaptım,,,bulunmayan kanlları buldu,,ama bu seferde ilk basta bulduklarında sınyal yok...yani hotbird üm 2 ye bölünmüş durumda...bunu nasıl yapıcam ,, bunun olması gereken ayarı nedir ?

--- ben tüm bulunan tp ve uyduları silip sıfırdan tekrar taratmak istersem ,, bu silme işlemini nasıl yapıcaz ?

--- dm ve nexte ki gibi server yada baglantı guncelleme varmı ?

--- kablosuz modemim var,,,kablo haric , bu alet herhangı bır aparatla modeme baglanır mı ?

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: uisik34

+ inca teknik destekle gorusebilirsiniz, bu konuda sizi yonlendireceklerdir.

Wazgeçtim modemi uydunun yanına taşıdım.Hanım biraz kablo kirliliğinden mırın kırın etti ama napalım wiraless üzerinden olmadığından böyle kullanıcam artık.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: uisik34

+ inca teknik destekle gorusebilirsiniz, bu konuda sizi yonlendireceklerdir.

Wazgeçtim modemi uydunun yanına taşıdım.Hanım biraz kablo kirliliğinden mırın kırın etti ama napalım wiraless üzerinden olmadığından böyle kullanıcam artık.

bence pes etmeyin nasıl oldugunu ayrıca deneyin. zaten cihazı almışsınız bu saatten sonra biraz uğraşarak çözebilirsiniz. atla deve değil netice itibariyle.
  • Bencede, destek alın Inca dan. Sorunu anlarsanız, çözüm çok basit. Diger cihazlar içinde kullanırsınız o portları hem

1.57 FW çıktı. İlk sayfaya eklendi

http://funboxkey.com/157_2.zip

*Favori list adlandırma eklendi.
    *logo eklendi.
    *yeni yazılım yükleyince kanal ve data silme düzeltildi.
    *CCcam bağlantı hızı geliştirildi.

152 ve üzeri yazılım kullanan arkadaşlar sorunsuzca güncelleme yapabilirler.Herhangi bri bilginiz silinmeyecek.
  • 157 güncellemesini başarılı indirebilenler varmı ben beceremedimde.

not:cihazı kapatıp açtım ve tekrar denedim oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdalm -- 24 Şubat 2010; 23:59:59 >
  • Arkadaşlar hiremco turbo ile bu cihaz arasında takıldım kaldım.arada 200 tl lık fark var.hiremco nun tuner lerinde problem olduğunu söylüyorlar.sizce hangisi?

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biohazard

Arkadaşlar hiremco turbo ile bu cihaz arasında takıldım kaldım.arada 200 tl lık fark var.hiremco nun tuner lerinde problem olduğunu söylüyorlar.sizce hangisi?

teşekkürler

Bu zaten forumda bir başlıkta hararetli bir biçimde tartışılmıştır. forumu biraz araştırın.

x3 250 tl
    diğeri 450tl
    X3 te cccam yok Tuner problemi ilk çıkardıkları verisyonda olduğunu söylüyor merih video çalışanları. şu anda çıkan seride yokmuş.

Tam polemiklik bir soru sormuşsun. Bu başlıkta paran varsa başlıktaki donanımı alacaksın :)))
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.