Şimdi Ara

Atlanta Receiver | Genel Konu | Sorularınızı bu konuya sorunuz. (378. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.661
Cevap
42
Favori
803.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 376377378379380
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Atlanta hdbox yaklaşık 2.5 yıl önce piyasaya çıktığında Sharp marka tuner kullanılıyordu ki ben sırf bu yüzden bu cihazı almıştım.Şimdi yazlık için de bir hd receiver alayım diye düşündüm coktan beri bu topic i takip etmiyordum.Konunun ilk sayfalarına tekrar baktım sharp tuneri gösteren fotograflar yok olmuş şu anda ne marka tuner kullanılıyor ve donanımda başka ne tip değişiklikler var.?İki fatih arkadaştan biri cevaplarsa memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tom wong

Atlanta hdbox yaklaşık 2.5 yıl önce piyasaya çıktığında Sharp marka tuner kullanılıyordu ki ben sırf bu yüzden bu cihazı almıştım.Şimdi yazlık için de bir hd receiver alayım diye düşündüm coktan beri bu topic i takip etmiyordum.Konunun ilk sayfalarına tekrar baktım sharp tuneri gösteren fotograflar yok olmuş şu anda ne marka tuner kullanılıyor ve donanımda başka ne tip değişiklikler var.?İki fatih arkadaştan biri cevaplarsa memnun olurum.

Aldığım yer ne kadar doğru söyledi bilemem Nec dediler, görüntü hiremco serisinden iyi. Linux olan cihazlardanda iyi görüntüsü (yazılıma bağlı deniyor).
  • Aldığım yer ne kadar doğru söyledi bilemem Nec dediler, görüntü hiremco serisinden iyi. Linux olan cihazlardanda iyi görüntüsü (yazılıma bağlı deniyor).
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sn mat Nec marka olan tuner değil işlemci olmalı ilginize teşekkürler.Ama bu sorunun cevabını candostum yada firma yekilisi Fatihmc biliyor olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tom wong

Atlanta hdbox yaklaşık 2.5 yıl önce piyasaya çıktığında Sharp marka tuner kullanılıyordu ki ben sırf bu yüzden bu cihazı almıştım.Şimdi yazlık için de bir hd receiver alayım diye düşündüm coktan beri bu topic i takip etmiyordum.Konunun ilk sayfalarına tekrar baktım sharp tuneri gösteren fotograflar yok olmuş şu anda ne marka tuner kullanılıyor ve donanımda başka ne tip değişiklikler var.?İki fatih arkadaştan biri cevaplarsa memnun olurum.

slm tabııkı donanımda degısıklık yoktur
    sharp tuner kullanılıyor
  • Vu nasil mkv net server ve dsmart ivin pahalimi atlantadan ustun mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

star.img settıngı guzel

ama kanal lıstesı ıle ılgısı yoktur ,dıseqc ve kabloda sorun olabılır

eski kanal listeme döndüğümde veya diğer kanal listelerinde sorun yok ama.
    diseq ve kabloda olsa eski kanal listemde de olurdu. şimdilik eski kanal listeme geri döndüm. güncel bir listeye ihtiyacım var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ariaven

quote:

star.img settıngı guzel

diseq ve kabloda olsa eski kanal listemde de olurdu. şimdilik eski kanal listeme geri döndüm. güncel bir listeye ihtiyacım var.

Diseqte problem olmayabilir. Ancak, yeni yüklediğin listedeki diseq ayarları senin çanakların bağlandığı sistemle aynı sıralamada değilse kanalları izleyemezsin. Eğer yeni listedeki diseq ayarlarını deneyerek doğru ayarlara değiştirirsen bu şekilde sistemindeki tüm uydulardaki kanalları izlersin. Eski listen ise senin diseq sıralaman ile aynıdır ve problemsiz olarak izleyebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertcam1992

quote:

quote:

star.img settıngı guzel

Diseqte problem olmayabilir. Ancak, yeni yüklediğin listedeki diseq ayarları senin çanakların bağlandığı sistemle aynı sıralamada değilse kanalları izleyemezsin. Eğer yeni listedeki diseq ayarlarını deneyerek doğru ayarlara değiştirirsen bu şekilde sistemindeki tüm uydulardaki kanalları izlersin. Eski listen ise senin diseq sıralaman ile aynıdır ve problemsiz olarak izleyebilirsin.

Kanal listesi değiştiğinde diseq ayarlarım değişiyor muymuş? Akşam bir bakarım.
  • quote:

en guncel kanal listesi hangisi? candostumunkinde eutelsat sinyal almiyor..

Yeni kanal listemiz hazırdır arkadaşlar.İateğen arkadaşlar cihazınızdan ilgili yerde www.uyduevim.sanalpazar.com olanı indirebilirsini veya usb ile buradan alabilirsiniz kanallar güncellenmiştir...
    hayırlı olsun

1: TÜRKSAT
    2: HOTBIRD
    3: W3
    4: ASTRA 19
    5: EUROBİD9

https://****.com/files/4157910759/www.uyduevim.sanalpazar.com.img
  • quote:

Orijinalden alıntı: candostum2007

quote:

Yeni kanal listemiz hazırdır arkadaşlar.İateğen arkadaşlar cihazınızdan ilgili yerde www.uyduevim.sanalpazar.com olanı indirebilirsini veya usb ile buradan alabilirsiniz kanallar güncellenmiştir...
    hayırlı olsun

fatih mdu4 yapcan mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavera71

quote:

quote:

hayırlı olsun

fatih mdu4 yapcan mı?

isterük isterük mdu4 isterüüük
  • Bu W3 uydusu ne oluyor? Hangi çanakla beraber kullanabiliriz? Bende Turksat ve Hotbird&Astra&Eutelsat çanağı var.
  • quote:

quote:

hayırlı olsun

sisteme yükleyecek misiniz? Atlanta içinden direk indirebilir miyiz?
  • quote:

Bu W3 uydusu ne oluyor? Hangi çanakla beraber kullanabiliriz? Bende Turksat ve Hotbird&Astra&Eutelsat çanağı var.

w3 =eutel sat .
  • quote:

Orijinalden alıntı: modakartalı

quote:

Bu W3 uydusu ne oluyor? Hangi çanakla beraber kullanabiliriz? Bende Turksat ve Hotbird&Astra&Eutelsat çanağı var.

w3 =eutel sat .

pardon eurobid9 demek istemiştim. bunu duymamıştım. hangi kanallar var?
  • atlanta 500s kullanıyorum gece elektrıkler kesildi sonra sabah actıgımdan bi yükleme yaptı saat ayarları vs. çıktı tekrar tarama yaptırdı ve menü değişti görüntü kalitesi de düştü bunun nedeni nedir ?
  • quote:

quote:

quote:

w3 =eutel sat .

Googleden araştırınız açık yazmak belki sakıncalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emoo_lc

atlanta 500s kullanıyorum gece elektrıkler kesildi sonra sabah actıgımdan bi yükleme yaptı saat ayarları vs. çıktı tekrar tarama yaptırdı ve menü değişti görüntü kalitesi de düştü bunun nedeni nedir ?

cıhaz elektrık arızasından flashı sılmıs ,fabrıka ayarına donmus

yenı yazılım yukletın duzelır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

quote:

quote:

w3 =eutel sat .

Googleden araştırınız açık yazmak belki sakıncalıdır.

sörvırcıma sordum öğrendim. ama cevabında foruma sakıncalı bir durum göremiyorum.
    ağırlıklı rus ve alman kanallarının olduğu ve ayrı bir çanak anten takılması gerektiğini söyledi. Eutelsat'a bi şekilde bantla filan bağlayanlar da varmış ama detayını göremedim. Galiba alman gurbetçilere bazı yerli platformları da şifreli veriyormuş.
    neyse zaten Atlanta ile ilgisi yok, kanal listelerinde olunca merak etmiştim.
  • dm 500 ile bu cihaz arasında tuner farkı varmı arkadaşlar yani illaki vardırda bana dm500 ün daha yüksek sinyal kalitesi alması garip geldi . aynı çanağı dm500 e bağladığımda %95 sinyal %89 kalite gösteriyor atlanta hd box u bağladığımda %90 sinyal %70 kalite gösteriyor bu normal mi sizce ?

Not: Bendeki dm500 klon orj değil
  • 
Sayfa: önceki 376377378379380
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.