Şimdi Ara

Ativbook 9 lite işlemci hızı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilgisayarım da amd apusu mevcut amd'nin samsung için özel ürettiği işlemci 1 ghz hıza sahip yüksek performans modunda 1.4 ghz'ye kadar çıkması gerekiyor fakat bilgisayar şarja takılı değilken 0,59 ghz'yi geçmiyor. İşletim sistemi olarak Windows 8.1 yüklü. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• güç seceneklerinden yüksek performans modunda gelişmiş güç ayarını degiştir den pilde kısmını evet olarak seçin.

birde biosda Speed ​​Step diye bir ayar olması lazım cpu yavaslatma olayını kapatıyordu sanırım. Bu kısmı bır arastırın ona gore mudahale edin
  • cuhuku C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim kontrol edip sonucunu paylaşacağım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Easy SpeedUp Manager birde boyle bir yazılım varmıs tam performansta calısması ıcın .....

bunun yanında driver güncelle driverboster https://www.iobit.com/en/driver-booster.php

bu yazılım ile driverlarını güncelleyebilirsin otomatik şekilde.

daha sonra kurarsın ilk bahsettigim programı
    https://www.samsung.com/uk/support/computing/how-do-i-make-the-easy-speedup-manager-work-on-my-notebook/ program hakkında bildide bu linkte

• cuhuku C kullanıcısına yanıt
    Merhaba tekrardan kusura bakmayın kontrol edip cevap verme süresi biraz geç oldu,

Kontrol ettim Yüksek Performans ayarlarında hangi kısmı "Evet" olarak değiştireceğimi anlayamadım.

Ayrıca en son yazdığınız program benim bilgisayarımla uyumlu olmadığı için hata verdi ve açılmadı.

şimdi bilgisayardaki işlemci hızı ile ilgili bir gözlem yaptım, bilgisayarı şarja takılı açtığım zaman hız 1,25-1,30 ghz civarlarına çıkıyor ve şarjdan çıkarttığım zaman hız aynı şekilde 1,25-1,30 civarlarında sabitleniyor fakat şarjdan çıkartıp güç seçeneğini dengeliye alıp yüksek performansa geri geçince yükselme olmuyor.

çok acayip bir sorun. Aynı zamanda bu bilgisayara özel "Samsung Settings" diye bir uygulama var ve bilgisayar ile entegre fn+f11 kombinasyonunda program ile beraber bu hızı kontrol edebilecek bir ayar bulunmakta. Bununla alakalı bir sorun olabilir mi acaba? Yoksa Samsung yetkili servis ile görüşme mi sağlamalıyım?

İyi akşamlar.

• mtn.ens M kullanıcısına yanıt
    en dogrusu servisi aramanız dogru olacaktır.
  • Hocam o nalet olası pc bende de vardı. Fn+f11 yapınca çalışıyordu bazen win8 de o baya iyi çalışıyordu ama win10 da bozuldu. Bir de settings ayarı altında güç tassarufu modu diye bir şey var onu da kontrol edin. O açıksa genelde 0.59 ghz kadar çıkıyor. Settings den güç tasaarufu moduna bakın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1u2i3o4 1 kullanıcısına yanıt
    PC konusunda kötü bir tecrübe yaşamış olduk sorun, hâlâ devam ediyor. herhangi bir çözüm bulamadım maalesef. Bu arada bilgisayar Win 8.1'de çalışıyor şuan.
  • mtn.ens M kullanıcısına yanıt
    Hocam yani kötü tercih oldu 2014 de hiç bilgisayar yoktu mağazalarda. Bunu bulduk aldık direkt uyguna. Kurtulma sansınız varsa kurtulun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RW Everything isimli bir programla çözülebiliyor o srun ama bende kullanmayı bilmiyorum bu kadar yardımcı olabileceğim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.