Şimdi Ara

ATİKER VS PRİNS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
7.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Örnek araç 2006 model 2.0 145hp manuel mondeo. 1000 kağıda atiker var, 3000 4000 kağıda prins var diyorsunuz. Peki aradaki 2 3 bin lirayı hakedecek ne sunuyor prins ? daha önce aynı aracın atiker lpglisini sürmüştüm benzin gaz arasında hiçbi fark yoktu kaçış olarak sadece 4. viteste ibre 170e değer değmez benzine geçiyordu ama 5. viteste sorun yok 210 220ye kadar çıkmıştım gazla gidiyodu.

Şimdi tutup o 2 3 bin tl ye performans aynı kalıyor demeyinde prinsi teleflexi falan pahalı yapan nedir onu bi anlatın.

• Isim ve marka,iphone ve samsung

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bahsettiğiniz kadar fiyat farkı olmayabilir. Aynı sorunun cevabını ben de merak ediyorum ama bana biraz psikolojik bir durum gibi geliyor. Malum bizim millet fazla para verince daha iyi olduğunu zannediyor.

Prins kitli aracın ikinci eli daha iyi o yüzden prins daha mantıklı gibi yorumlar bile duyabilirsiniz :) Beklenir bizim milletten. Eğitim seviyesi belli.
  • 1000 liraya atiker varmı sahiden

sorunun cevabı ,daçya ile bmw her ikiside aynı olmalı senin mantığına göre

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam benim arabada prins vsi yağlama sistemli kit var araba 2013 civic otomatik. Yetkili serviste 3000 tl civarı para vererek taktırdım. Başka bir arkadaşımın civic aracında brc var 1800 tl ye taktırdı. Arada fark var mı bence yok.
    ekstra olarak bakımda ben 100 tl verip birde yağ alıyorum. Prins abartıldığı kadar değil bence önemli olan montaj. 2014 te taktırmıştım map sensörü arızası verdi servis "abi bu sensör eski tip sensör yenisiyle değiştirelim" dedi Usta montajını sen yapmıştın neden eski tip sensör taktın o zaman dedim ee kem küm
  • Prins'in asıl numarası güvenlik önlemlemlerinde..İyi araştırın.
  • Prins arabanin ecu su ile senkron calisir arac karisimda artirmaya gittigi anda prins ecu kendi enjektorlerindeki sureleri uzatır ve aracin istedigi yakit degerini aninda yakalar ariza isigi yanmaz. Atikerde obd sistemi vardir karisim ayari ile ugrasmaz ariza isigi yaninca surucu uzulmesin diye isigi aninda sondurur arac fakirde kalmis zenginde kalmis umrunda olmaz. Umarim anlatabilmisimdir. ☺

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

1000 liraya atiker varmı sahiden

Arkadasin dedigi 3bin lira farka deger mi ? Yada 3bin liralik fark ne var?

Ek olarak:onceki aracim opel corsa d 1.2 easytronic 170bin kmdeydi ve 90bin lpg ile kullanilmis,atiker vardi,hafif hafif tekleme yapmaya basladi ve 150liraya enjektor degisti,sorun kalmadi,markadan cok uyum onemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinTasci -- 6 Mart 2016; 18:07:55 >
  • Atiker olan hangi arabaya bindiysem mutlaka küçük büyük sorun yaşadım. Prins ise Bmwcilerin tercih ettiği sorun çıkarma olasılığı en düşük marka ve en kalitelisi. Ama sıralı sistemde Atiker asla derim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: angarabebesi0606

Örnek araç 2006 model 2.0 145hp manuel mondeo. 1000 kağıda atiker var, 3000 4000 kağıda prins var diyorsunuz. Peki aradaki 2 3 bin lirayı hakedecek ne sunuyor prins ? daha önce aynı aracın atiker lpglisini sürmüştüm benzin gaz arasında hiçbi fark yoktu kaçış olarak sadece 4. viteste ibre 170e değer değmez benzine geçiyordu ama 5. viteste sorun yok 210 220ye kadar çıkmıştım gazla gidiyodu.

Şimdi tutup o 2 3 bin tl ye performans aynı kalıyor demeyinde prinsi teleflexi falan pahalı yapan nedir onu bi anlatın.

geçen sene arkadaşımın aracında tesadüf filtreleri değiştiriken fark ettik beyni tutan çubuk sallanıyordu kırılmıştı,lpg nin markası brcydi.brc servisinde abi atikerin ayağını takmışlar çabuk kırılır Allah esirgesin bu alttaki kabloları çıkarabilirdi veya kesebilirdi gibi bişey söylemişti..

• quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

1000 liraya atiker varmı sahiden

Arkadasin dedigi 3bin lira farka deger mi ? Yada 3bin liralik fark ne var?

Ek olarak:onceki aracim opel corsa d 1.2 easytronic 170bin kmdeydi ve 90bin lpg ile kullanilmis,atiker vardi,hafif hafif tekleme yapmaya basladi ve 150liraya enjektor degisti,sorun kalmadi,markadan cok uyum onemli.

arada 3 bin fark felan yok,benim bildiğim atiker 1200-1500 civarı prins 2000-2500 gibi hatta 1500 e ucuz bir kitde takıyorlar italyan marka.

iyibir arabaysa fark vermeye değer,sıradan ucuz bi arabaya 1500 liralık atiker veya lavato zavoli yeterli olur.

aradaki farkı vermeye(değer) arabaya göre değişir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

Prins arabanin ecu su ile senkron calisir arac karisimda artirmaya gittigi anda prins ecu kendi enjektorlerindeki sureleri uzatır ve aracin istedigi yakit degerini aninda yakalar ariza isigi yanmaz. Atikerde obd sistemi vardir karisim ayari ile ugrasmaz ariza isigi yaninca surucu uzulmesin diye isigi aninda sondurur arac fakirde kalmis zenginde kalmis umrunda olmaz. Umarim anlatabilmisimdir. ☺

Hocam 1.2 symbol için ne tavsiye edersiniz ?

Prins zaten düşünmüyorum ama 1700 liray brc taktırmak ile atiker arasında gidip geliyorum. Takan ustaların ikisi de çok iyi bu arada.

• Hocam brc derim yada prinsinde 2000 tl ye bir serisi var onu da dusunun uzun sure kullanacaksaniz.

• atiker ile prinsin en büyük farkı enjektörler prins enjektörleri daha stabil ve daha hızlı ve daha pahalı eğer aracınızın benzin enjektörleri çok hızlı değilse (3 m/s den hızlı) atiker de iş görür. Ama işin özü kitten çok usta faktörü montaj kötü ise aracta sorun bitmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

Hocam brc derim yada prinsinde 2000 tl ye bir serisi var onu da dusunun uzun sure kullanacaksaniz.

Veteriner hekim öğrenciyim. Yılda 15 bin km yapıyorum ve aracım henüz 3 bin km'de. 3 sene sonra yani mezun olunca değiştiririm. Uzun süreli bir kullanım söz konusu değil. 33 bine aldığım symbole de 2 bin lira LPG parası çok geliyor sanki :)

• vetenes kullanıcısına yanıt
    3 sene sonra satacaksaniZ takmaya degmeZ. Ancak 1000 tl civari bir sistem taktirirsaniz deger.

• angarabebesi0606 kullanıcısına yanıt
    Hocam atiker gold kit var. 1600 tl olması lazım. En yakın arkadaşım 2000 model megane 1 aracına gold taktırdı,10 ayda 50 bin km yaptı tek bi sorun bile yaşamadı maşallah.

• Bendede atiker sistem var tek bir sorun yaşamadım acaip atik aracım

• Atiker lpg ye tam uyumlu motorsa alinir,yoksa prins

• tamam bazı mallar kaliteli diye uçuk farklar verilmesi yanlıştır ama diğer yandan da ortada bir kalite farkı var, her lpg montajcısı mutlaka atiker taktığından ve fiyat avantajına sahip olduğu bu yüzden satış ihtimali yüksek olduğundan bir fark yok önemli olan montaj diyor, artık şu önemli olan montaj önemli olan usta muhabbetini geçmek lazım, lpg sistemleri kullanılmaya başlanalı uzun yıllar oluyor, 18 yaşında yeni yetme lpg ciye taktırılmadığı sürece ki bunlar bile artık biliyor öyle montajla falan alakalı bir durum yok, montajı yapan oturup baştan yaratmıyor sistemi, zaten artık bütün araçlarda ne şekilde takılacağı belli, mesele aletin kalitesine geliyor, daha verimli çalışmasına daha uzun ömrüne ya da daha ileri teknoloji olmasına, tabi bir de aracın maliyetine bağlı, gidip 60-70 bin liralık araba alıp da en ucuzunu taktırmam, atiker hiç taktırmam, ama 15-20 bin liralık arabaya da 3-4 bin lira verip prins taktırmam, az çok lpg li araç kullanan veya içinde olanlar biliyor ki arada kalite farkı var

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.