Şimdi Ara

ATİKER GAZ KESİCİ İÇ FİLTRE DEĞİŞİMİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
34.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • hocam küçük gaz kesicideki contayı değiştirmeye gerek varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: elk-elektronik8606

hocam küçük gaz kesicideki contayı değiştirmeye gerek varmı

genelde gerek yok hocam.. çünki zarar görmemiş oluyor.. ama eskidiyse değiştir ama contayı nerde bulunur bilmiyorum ama %90 contayı değiştirmeye gerek yok. ben söktüğümde conta yesyeniydi..
  • size tavsiyem yetkili bir servise giderek filitrenizi degiştirtmenizi öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: çetinsayotogaz

size tavsiyem yetkili bir servise giderek filitrenizi degiştirtmenizi öneririm

eli yatkın olmayan için en doğru yol. ama son 1 yıldır kendim değiştiriyorum.. 15liraya alıyorum filtreleri toptan.. 30tl cebimde kalıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: poyraz5561

quote:

eli yatkın olmayan için en doğru yol. ama son 1 yıldır kendim değiştiriyorum.. 15liraya alıyorum filtreleri toptan.. 30tl cebimde kalıyor..

bir iç filitre için çok değilmi o rakam. bir site buldum 19,89 a gaz kesici var. direk gaz kesiciyi değiştir bence daha pratik olur.

http://www.otogazburada.com/atiker-gaz-kesici-pmu35

• quote:

Orijinalden alıntı: pirhan

quote:

quote:

bir iç filitre için çok değilmi o rakam. bir site buldum 19,89 a gaz kesici var. direk gaz kesiciyi değiştir bence daha pratik olur.

gaz kesici ye iki adet bakır boru giriyor.. eğer gaz kesiciyi değiştirirsem o bakır borular yuvalarına oturmayabiliyor.. tak çıkar yapınca genelde randıman vermiyor gaz kaçırıyorlar.. ayrıca 1.5tl ye filtesini değiştirmek varken neden 20tl vereyim ki..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pirhan

quote:

quote:

gaz kesici ye iki adet bakır boru giriyor.. eğer gaz kesiciyi değiştirirsem o bakır borular yuvalarına oturmayabiliyor.. tak çıkar yapınca genelde randıman vermiyor gaz kaçırıyorlar.. ayrıca 1.5tl ye filtesini değiştirmek varken neden 20tl vereyim ki..

yazınızdan 15 (on beş ) tl okudum yanlışlık ordan kaynaklandı. :)

• pirhan P kullanıcısına yanıt
    hehehhehe
  • Toplam 90 tl ye

Atiker filtre : 12.5 tl (2 adet)
    Gaz kesici filtre : 3 tl (2 adet)
    Filtre sokme anahtarı : ?? (1 adet)

Toplam 15.5 tl, set yapmışsınız icinde bunlardan ikiser adet var ( filtre sokme apararı 1 tane ) yani 31 tl yapıyor filtre sokme anahtarı 59 tl mi dostum ????? Neden bu kadar pahalı şayet ürün fiyatı bu derseniz ben size filtre sokme anahtarını toptan 25 tl den yollıyayım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4ever_aJ -- 5 Ağustos 2014; 20:01:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4ever_aJ

Toplam 90 tl ye

Atiker filtre : 12.5 tl (2 adet)
    Gaz kesici filtre : 3 tl (2 adet)
    Filtre sokme anahtarı : ?? (1 adet)

Toplam 15.5 tl, set yapmışsınız icinde bunlardan ikiser adet var ( filtre sokme apararı 1 tane ) yani 31 tl yapıyor filtre sokme anahtarı 59 tl mi dostum ????? Neden bu kadar pahalı şayet ürün fiyatı bu derseniz ben size filtre sokme anahtarını toptan 25 tl den yollıyayım..

ne 90tl si hocam. anlamadım nerden çıktı 90.
  • Allah allah ben bu konuya yorum yazmadim ki kardesim bu yazdigim buraya nasil gelmis anlamadim ki ben bunu filtre fiyatlarini sicak firsatlara konu acan bi firmaya yazmistim. Yinede kusura bakma kardesim
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4ever_aJ

Allah allah ben bu konuya yorum yazmadim ki kardesim bu yazdigim buraya nasil gelmis anlamadim ki ben bunu filtre fiyatlarini sicak firsatlara konu acan bi firmaya yazmistim. Yinede kusura bakma kardesim

Dünyanın türlü türlü aksilikleri hocam işte... Estağfirullah hocam..
  • quote:

hocam kontak kapalı iken depodaki gaz kesicinin bir kutbunu çıkartın. artı olanı çıkartın mesela. artı yada eksi farketmez. araç lpg ye geçince lpg beyni motordaki ve depodaki gaz kesicilere elektirik yolluyor ve gaz kesiciler tutttukları gazı salıveriyor ve böylece gaz motora kadar serbestçe ilerliyor. sizin yapmanız gereken şu: (önemli) kontak kapalı iken depodaki soketten birini çıkartın ben artı olanı çıkardım. böylece gaz kesici devre dışı kalıyor (gaz kesici tam tersine araç çalışmıyorken gazı keser araç çalışırken gazı kesmez) soketi çıkarttığınız zaman sanki araç hiç çalışmıyormuş gibi olacak ama motordaki gaz kesiciye dokunmayın bırakın o gazı salsın ki borudaki gazı motor yaksın. nerde kalmıştık: depodaki gaz kesici soketi söktük sonra arabayı çalıştırın gaza basın bi zaman sonra borudaki gaz bitince beyin tankta gaz bitti sanacak ve benzine geçecek ondan sonra kontağı kapatın ve mtordaki gaz kesicinin en altında vida var onu sökün ayırın gaz kesiciyi filtreyi değiştirin sonra büyük filtreyi değiştirin sonra gaz kesiciyi söktüğünüz gibi toplayın çok sıkmayın vidasını çatlar gaz kesici Allah korusun sıkıntı çıkar. sonra depodaki gaz kesicinin soketini takın işlem tamam..

önemli not: ana filtre büyüktür zaten üzerinde atiker gaz filter yazar. sökmek için filtre anahtarı lazım.. büyük filtreyi sökünce bi tane siyah conta göreceksiniz onu aynı şekilde yeni filtre takarken takmayı unutmayın. normalde bütün bu işlemler basit ama püf noktaları var. eğer onları atlarsanız enjektörler pislikten bozulur ayrıca araç gaz kaçırabilir.

not2: lütfen takıldığınız yer varsa sorun bu iş ciddi bir iştir. dikkat isteyen bir iş. bilene çocuk oyuncağı. bende yarın küçük filtreyi değiştircem foto atarım.
    Büyük filtrenin içinde conta yok hocam ne yapabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gaz kesicinin altındaki vidayı kaç anahtar açıyor. Bunu sök tak yaparsak gaz kaçırma riski yok mu ?
    Sanayideki otogazcılara soruyorum baştan salma filtre değişmez komple değişir diyorlar filtre 5 lira gaz kesici 50 lira sebebi belli anlaşılan. sanayide adam gibi işini yapan az usta kaldı geçen gittim Otogazcının birine araba kesik çalışıyor egzoz da patlatma var diyorum baktı arabanın gazını az açtı bindi gezdi sorunda hiçbir düzelme olmadı usta tamam bir şey yok diyor patlatmayıda egzoz kafasına bağlıyor halbuki önceden böyle bir sorun yoktu.
    başkasına gidiyorsun alışmış gaz ayarı yapmaya ayar yapıp başından salıyor halbuki sorunla alakası bile
    yok milletin aklıyla dalga geçiyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerim19 -- 8 Ocak 2019; 23:23:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

Büyük filtrenin içinde conta yok hocam ne yapabilirim

Alıntıları Göster
    Hocam büyük filtrenin icinde conta olmasi lazim. Yoksa eger oringci'lerde bulursun. Conta yoksa filtre %80 süzme yapamaz

• quote:

Hocam büyük filtrenin icinde conta olmasi lazim. Yoksa eger oringci'lerde bulursun. Conta yoksa filtre %80 süzme yapamaz

Alıntıları Göster
    Merhaba benim aracimda LPG de sigorta atması vardı. Bir kaç kabloda soyulma bulundu ve bantlandi. Ancak her ihtimale karşı gaz valflerini değiştirmek istiyorum. Bu gaz valfi nasıl birşey bende Atiker mavi renk var ön tarafta regülatör yanında bir şey simit tank içinde bu parçaya benzer bir parça var.
     ATİKER GAZ KESİCİ İÇ FİLTRE DEĞİŞİMİ

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.