Şimdi Ara

ATi yeniden liderliğe geliyor; Radeon HD 5850 ve 5870 için kapsamlı test sonuçları (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
0
Favori
19.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tolga*

quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

GTX285'i olan adamın hiçbirisine geçmesi gerekmiyor zaten...

HD 3650'si olan adamın hiçbirisine geçmesi gerekmiyor zaten...

Şımarma sırrı
  • quote:

Orijinalden alıntı: elensar

ATi yeniden liderliğe geliyor; Radeon HD 5850 ve 5870 için kapsamlı test sonuçları

buyrun 5850 vs gtx 285 sonuçları

14 oyun incelenmiş.5850-gtx 285 maçı 14-0 bitmiş.Duman etmiş ortalığı.Bu 5850 gtx 295 e çok yakın sonuçlar verecek.Hatta bazı oyunlarda geçecek.söylemedi demeyin.
  • dilmutt
    öncelikle seni tebirk ediyorum. forumda herkes kullandığı malı savunuyor ama sen gtx275 kullandığın halde olaya objektif yaklaşıp atinin şu anki üstünlüğünü kabul etmişsin. ama bazı arkadaşlar fanatizmin sınırlarını zorluyorlar.

2. el bölümünde 5000 sahibi olmak için. satılık gtx ve 4000 serisi kartlardan geçilmiyor. bu kadar tüketim çılgını olmayın. 4800 veya gtx 260 hangi kartıyla hangi oyunu oynayamadınız da elinizdekini satma ihtiyacı hissediyorsunuz? inanın hd 5000 serisi bir kartla başınız göğe ermeyecek. bunu yapanların çoğunun doğru dürüst oyun oynamadığını da biliyorum. anca bencmark alıp, oyunların grafiklerine bakıp egonuzu tatmin edip amd yi, inteli nvidia yı zengin edeceksiniz. teknolojiyi kullanın teknolojiye kendinizi kullandırmayın
  • anlasılan dh testlerini beklemek gerek artık..

bu arada nvidia ve ati nin bu forumda bayram sekeri dagıtması lazım en azından..
  • atinin haberleri fos çıkmadığı için çok mutluyum ya,ekran kartı piyasasına canlılık getirecek bu gelişmeler.gt300 çıksın bakalım,ati bu seferde 5870x2 çıkartacak.Bu rekabetten galiba en şanslı biz çıkacaz

bu arada amd gerçekten f-p oynuyor,fiyatları nvdianın fiyatlarına göre baya bi makul.tebrik etmek lazım
  • Cebimde 400 dolar para olacak ve kıyaslamalara bakacağım. Sonrada diyeceğim ki ya 5870 birazcık geçmiş gtx 295 i en iyisi ben şu 400 dolara gtx 295 alayım. Bunu diyecek kimse olmadığına göre ati gerçekten iyi iş başarmış görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihcanery

atinin haberleri fos çıkmadığı için çok mutluyum ya,ekran kartı piyasasına canlılık getirecek bu gelişmeler.gt300 çıksın bakalım,ati bu seferde 5870x2 çıkartacak.Bu rekabetten galiba en şanslı biz çıkacaz

bu arada amd gerçekten f-p oynuyor,fiyatları nvdianın fiyatlarına göre baya bi makul.tebrik etmek lazım

nvidia gt300 için performans anlamında ne hedefledi kimsenin bilgisi yok fakat 58xx'den maliyeti kurtaracak bir fiyattan satabilmesini sağlayacak seviyede iyi değilse revizyona gidebilir. yani gt300'ün çıkışı gecikebilir. bu tabi bahsettiğim ihtimal gerçekleşirse olur. gecikmese bile ati bu süre içerisinde çok iyi para kazanacak. arge maliyetlerini çıkarıp kartlarda indirime gidebilecek. 58xx ati'nin tarihinde yaptığı en büyük hamlelerden biri. pazar payınıda ciddi oranda arttıracağını düşünüyorum...

• Bence Nvidia, Ati nin bu lansmanına çok sevinmiştir. gtx285le kıyaslamalar yapiliyor ama gtx275 zaten 285 e çok yakındı. Nvidia hiç bişi yapmayı sadece ddr5 bellek ve gpu saat hızını 700-750 yapsa 5850ye yaklaşır belkide geçer bile:) 5870 içinse 512yi bırak 360sp yapsa duman eder 5870i bence çok zayıf kartlar etrafta rakip yok iken belirtilen fiyatlar normal gelsede Nvidia nın çıkışı ile birlikte 100er dolar aşağı gömülcek gibi geliyor bana ATİ.

4890cf veya 4870cf daha F/P vari duruyor dx11 eksikliği ve ms sorunu dışında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tebrizi

Bence Nvidia, Ati nin bu lansmanına çok sevinmiştir. gtx285le kıyaslamalar yapiliyor ama gtx275 zaten 285 e çok yakındı. Nvidia hiç bişi yapmayı sadece ddr5 bellek ve gpu saat hızını 700-750 yapsa 5850ye yaklaşır belkide geçer bile:) 5870 içinse 512yi bırak 360sp yapsa duman eder 5870i bence çok zayıf kartlar etrafta rakip yok iken belirtilen fiyatlar normal gelsede Nvidia nın çıkışı ile birlikte 100er dolar aşağı gömülcek gibi geliyor bana ATİ.

4890cf veya 4870cf daha F/P vari duruyor dx11 eksikliği ve ms sorunu dışında.

nvdia size para mı veriyor çok merak ediyorum :) demek 100 doların aşağısına iner ha ,ekran kartı piyasasından anlamadığın burdan belli

atiyi tekrar kutluyorum bazıları ne kadar kör olsada hersey ortada,güzel iş çıkarmış işte .Hiç kimse bu kadar performanslı olacağını tahmin etmemişti güzel gelişmeler bunlar.Birazcık objektif bakmayı öğrenelim

• yaw içip içip mi yazıyorsunuz sırf yorum ekleyim post sayım artsın mı diyorsunuz gdd5 ram ekleyecekmiş pasta mı yaptıklarını mı zanediyorsun üstüne biraz shader sayısı biraz rop da olsun aha tamam mı diyorlar sence adamlar bunları yapabilse zaten çıkaracaklar kartı haha yemin ediyorum cevap verip ciddiye mi alayım diyorum sonra boşver ne uğraşıcan deyip geçiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eric13 -- 16 Eylül 2009; 3:01:43 >
  • Şimdi Buradaki Tabloyu Şöyle Değerlendiririm Ben Kendimce. Hali Hazırda Elimizde Bulunan Monitörler (En Azından Benim Monitörüm 1900*1200 Gibi Değerleri Desteklemekte. O Yüzden 2560*1600 Gibi Değerler Benim için Birşey İfade Etmiyor. Onuda Geçtim 5870'den 1 Sene Önce Çıkmış Kartın(Gtx295) Her Halükarda Dx11 Destekli ve Daha 1 Hafta Önce Çıkmış 5870 Kartlarından Her Oyunda ve Her Çözünürlükte Daha Kötü Olması Gerekli O Zaman Hemen Tablolara bir Göz Atıyorum. Peki Ne Görüyorum 14 Oyun Arasında Yapılan Testlerde 7 Oyunda (BattleForge,Company Of Heroes,COF WoRLD At War,Crysis Warhead,Dmc 4,Far Cry 2,Left 4 Dead) 1 Sene Önceki Teknoloji ile Geliştirilmiş Dx11 Desteği Bile Olmayan Gtx 295 Daha 1 Hafta Önce Çıkmış Olan Dx 11 Destekli Hd5870'i Bana Göre Üst Sınır Oluşturan 1900*1200 Çözünürlükte Fps Oranları ile Geçmiş Kalan 7 Oyundan 2 Oyunda ise (Wolfenstein,Stalker) 1900*1200 Ayarlarında Fps Oranları Kafa Kafaya Tabir Edilen Değerlerde Şimdi Ben Bundan Şunu Çıkarıyorum Yenilikçiyim Şöyleyim Böyleyim Diyorum 14 Oyun Testinden 9 Oyunda 1 Sene Önce Çıkan Kartla Yarışamıyorum (1900*1200 Çözünürlük Hd5870'in 7 Oyunda Fps Değerleri Düşük 2 Oyun da ise Gtx295 ile Kafa Kafaya) Ayrıca Rakip Firmamda 1.5 Ay Gibi Kısa Bir Süre Sonra (Kasım Ayında) Dx11 Destekli Gt300 Gpu Sürümünü Tanıtacak Şimdi Oturup Bu Tabloya Göz Attığımda Eğer Bu Kartlar Arasında Sonuçlar Bu ise Gt300 Gpu Sürümü Bence Hd5870'den Bayaa Bir iyi Sonuçlar Verecek Diye Düşünmeden Kendimi Alamıyorum Çokda Saplantılı Bir insan Olmadığım için Koca Ömürde 1.5 Ay Beklenmeyecek Bir Zaman Değil Diyorum Kendi Kendime Gt300'ü Bir Göreyim O Zamana Kadarda Param Kenarda Biriksin Bakalım 5870 Vs Gt300 Sonuçları Ne Olacak Nasılsa Ben Dx11'e Geçeceğim O Zaman iki Firmayı Dx11 Ürünleri ile Değerlendirmeliyim Diyorum Saygılar Sunuyorum

• bence bu test biraz taraflı olmuş
  • Mübarek kadir gecesi içip gelmişler milletin dinine kufrediyorlar fesüpanallah. 100er dolar aşağı demek ne anlama geliyor?
    2.Barfak eriği prom ben uslup böyle, bak 8800gts ye saadece saat hızları artrak gts250 ye geldi, sonuç ortada gtx 260; 192sp den 240 a kadar evrimleşirken gösterdiği performans ortada. ddr3 ve ddr5 e örnekte 4850 vs. 4870 sadece saat hızları ve bellek farkı var, performans farkı ortada.

Ehh şimdi bidaha oku yukarıdaki yazdığımı ve biraz o düşünüp yazmaya çalış çam eriği. Olsaydı yaparlardı nedemek tam bir cahil yorumu:) 55nm ye okadar yapabildiler ddr5 yaygın degildi pahalıydı vs. yapmadıkları bir şey yapamayacakları anlamına gelmez. Neyse deveye hendek atlatmaya çalışıyorum gene:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihandark

Şimdi Buradaki Tabloyu Şöyle Değerlendiririm Ben Kendimce. Hali Hazırda Elimizde Bulunan Monitörler (En Azından Benim Monitörüm 1900*1200 Gibi Değerleri Desteklemekte. O Yüzden 2560*1600 Gibi Değerler Benim için Birşey İfade Etmiyor. Onuda Geçtim 5870'den 1 Sene Önce Çıkmış Kartın(Gtx295) Her Halükarda Dx11 Destekli ve Daha 1 Hafta Önce Çıkmış 5870 Kartlarından Her Oyunda ve Her Çözünürlükte Daha Kötü Olması Gerekli O Zaman Hemen Tablolara bir Göz Atıyorum. Peki Ne Görüyorum 14 Oyun Arasında Yapılan Testlerde 7 Oyunda (BattleForge,Company Of Heroes,COF WoRLD At War,Crysis Warhead,Dmc 4,Far Cry 2,Left 4 Dead) 1 Sene Önceki Teknoloji ile Geliştirilmiş Dx11 Desteği Bile Olmayan Gtx 295 Daha 1 Hafta Önce Çıkmış Olan Dx 11 Destekli Hd5870'i Bana Göre Üst Sınır Oluşturan 1900*1200 Çözünürlükte Fps Oranları ile Geçmiş Kalan 7 Oyundan 2 Oyunda ise (Wolfenstein,Stalker) 1900*1200 Ayarlarında Fps Oranları Kafa Kafaya Tabir Edilen Değerlerde Şimdi Ben Bundan Şunu Çıkarıyorum Yenilikçiyim Şöyleyim Böyleyim Diyorum 14 Oyun Testinden 9 Oyunda 1 Sene Önce Çıkan Kartla Yarışamıyorum (1900*1200 Çözünürlük Hd5870'in 7 Oyunda Fps Değerleri Düşük 2 Oyun da ise Gtx295 ile Kafa Kafaya) Ayrıca Rakip Firmamda 1.5 Ay Gibi Kısa Bir Süre Sonra (Kasım Ayında) Dx11 Destekli Gt300 Gpu Sürümünü Tanıtacak Şimdi Oturup Bu Tabloya Göz Attığımda Eğer Bu Kartlar Arasında Sonuçlar Bu ise Gt300 Gpu Sürümü Bence Hd5870'den Bayaa Bir iyi Sonuçlar Verecek Diye Düşünmeden Kendimi Alamıyorum Çokda Saplantılı Bir insan Olmadığım için Koca Ömürde 1.5 Ay Beklenmeyecek Bir Zaman Değil Diyorum Kendi Kendime Gt300'ü Bir Göreyim O Zamana Kadarda Param Kenarda Biriksin Bakalım 5870 Vs Gt300 Sonuçları Ne Olacak Nasılsa Ben Dx11'e Geçeceğim O Zaman iki Firmayı Dx11 Ürünleri ile Değerlendirmeliyim Diyorum Saygılar Sunuyorum

İyi, güzel yazmışsınız da; GTX295'in çift / 2 tane GPU'lu bir kart olduğunu gözardı etmemek lazım...

Zaten tek GPU'lu en üst kart olan GTX285'i 5870'i bir kenara bırakın; 5850 bile yukarıdaki tabloya göre bütün testlerde rahat bir şekilde geçmiş...

Yani 58xx serisi yukarıda sizin belirttiğiniz kriterleri rahat bir şekilde karşılamış aslında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evet, İsyan! -- 16 Eylül 2009; 4:48:24 >

• 5870 bence gtx295 i er yada geç mutlaka geçecektir, sadece ati 5870 i kullanmuyorki aynı chipi kullanan deişik firmalar var, oc edip bidaha piyasaya sunacaklar bu kartı ,sonrasında dx11 de sürekli güncellenecek(destekli kartların performansı artacak tabiki) , atinin driverları güncellencek, oyunlar dx11 destekli çıkacak. Donanım kadar yazılımda hazır olduğu vakit ( allah bilir ne zamn ) 5870in gtx295 i geçtiğini gòreceksinz ( tabi o zamn kimsenin aklına gt300 varken tutup da gtx295 ile 5870i kıyaslamak gelmeyecek )

Gtx295 5870in önünde gibi gözüküyor ama her geçen saniye fark kapanıyor onu belirtmek istedim sadece ama laf iice uzadı.

Bence 16bit lik bir işlemcisi olsa dahi, bana yeterde artar bile SNES de crono trigger oynuyom bana; deil 11 , dx51 destekli ekran kartının dahi yaşatamayacağı anlar yaşatıyo resmen :) , (λ²) hariç tabil
  • Hangisi az enerjiyle yüksek performans veriyorsa o kartı alırım firmalar beni ilgilendirmez siz tartışın durun
  • arkadaşlar sonuç olarak ;

5850 gtx 260 ı
    5870 gtx 285 i
    5870x2 de gtx295 i

ikiye katlayacak diyebilir miyiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan_10 -- 16 Eylül 2009; 5:27:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan_10

arkadaşlar sonuç olarak ;

5850 gtx 260 ı
    5870 gtx 285 i
    5870x2 de gtx295 i

ikiye katlayacak diyebilir miyiz

İkiye katlayacak diyemiyoruz malesef, 5870 GTX285'i %40 civarında geçiyor gibi görünüyor GTX295 ile ise başa baş, 4850 ise GTX285 ile başa baş veya az birşey önde. 5870x2 GTX295'i %50 civarında geçer diye tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tebrizi

Mübarek kadir gecesi içip gelmişler milletin dinine kufrediyorlar fesüpanallah. 100er dolar aşağı demek ne anlama geliyor?
    2.Barfak eriği prom ben uslup böyle, bak 8800gts ye saadece saat hızları artrak gts250 ye geldi, sonuç ortada gtx 260; 192sp den 240 a kadar evrimleşirken gösterdiği performans ortada. ddr3 ve ddr5 e örnekte 4850 vs. 4870 sadece saat hızları ve bellek farkı var, performans farkı ortada.

Ehh şimdi bidaha oku yukarıdaki yazdığımı ve biraz o düşünüp yazmaya çalış çam eriği. Olsaydı yaparlardı nedemek tam bir cahil yorumu:) 55nm ye okadar yapabildiler ddr5 yaygın degildi pahalıydı vs. yapmadıkları bir şey yapamayacakları anlamına gelmez. Neyse deveye hendek atlatmaya çalışıyorum gene:D

çam eriği senin töbe töbe sen umutsuz vakasın boşver uğraşma sırf her artışta performans artışı mı olacak zanediyorsun 2900xt yi 512 bit den 256 ya indirdiler bir halt fark etmedi analdın mı çocuğum şimdi 512 bitlik bir karta gddr5 takarsan bir halt fark etmez çünkü ortada bellek veriyolu darboğazı yok neyse sen yorumlarına devam et ben de gülmeye devam edeyim

• dilmutt
    öncelikle seni tebirk ediyorum. forumda herkes kullandığı malı savunuyor ama sen gtx275 kullandığın halde olaya objektif yaklaşıp atinin şu anki üstünlüğünü kabul etmişsin. ama bazı arkadaşlar fanatizmin sınırlarını zorluyorlar.

2. el bölümünde 5000 sahibi olmak için. satılık gtx ve 4000 serisi kartlardan geçilmiyor. bu kadar tüketim çılgını olmayın. 4800 veya gtx 260 hangi kartıyla hangi oyunu oynayamadınız da elinizdekini satma ihtiyacı hissediyorsunuz? inanın hd 5000 serisi bir kartla başınız göğe ermeyecek. bunu yapanların çoğunun doğru dürüst oyun oynamadığını da biliyorum. anca bencmark alıp, oyunların grafiklerine bakıp egonuzu tatmin edip amd yi, inteli nvidia yı zengin edeceksiniz. teknolojiyi kullanın teknolojiye kendinizi kullandırmayın

arkdaşa kesinlikle katılıyorum bende q6600 ve 8800 gts var 640 olanı hala 1650*1050 full detayda crysis hariç :D sorunsuz oynuyorum oyunları ihtiyacın dışında gösteriş için kart almak pekte mantıklı gelmiyor bana

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.