Şimdi Ara

ATI Radeon HD 5970 Çift GPU Kullanmıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar öncelikle başlıktada belirttiğim gibi herhangi bi oyuna girince ekran kartım sadece tek gpu yu kulllanıyor.Bunu MSI Afterburger programında GPU kullanımı bölümünde gördüm.GPU1 kullanımı sürekli değişirken GPU2 kullanımı sabit ve 0.Bu olayı FPS düşmelerinden ve eskiden rahatca kullandığım ayarlarda artık kasmaya başlamasından dolayı araştırdım ve bunu buldum.Sistem aygıt yöneticisinde ekran kartının 2 GPUsununda çalışıyor oldugu yazıyor ama ben sadece 1 tanesini kullanabiliyorum.Bu konuda yardım edebilecek birisi var mı?

• Esposito Bandolero kullanıcısına yanıt
    Her oyun belki desteklemiyordur ama eskiden oyunlarda kullandığınız ayarların düşüğünü alıosanız driver değiştirmeyi deneyin
  • Esposito Bandolero kullanıcısına yanıt
    Gpu-z programında Ati CrossFireX altında enabled yazıyor mu?Yazıyorsa oynadığınız oyun crossfire desteklemiyordur.Yazmıyorsa Catalyst programından crossfire enabled ayarına getirlmelisiniz.Biraz kurcalayın kesin bulursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 25 Eylül 2014; 9:35:41 >
  • Bazı oyunlar CF veya SLİ desteklemez. Bence kartta bir şey yoktur.
  • GPU-Z programın crossfire enabled catalyst center'dada crossfire açık gözüküyor demekki oyunlardan kaynaklanan bi sorun var.Teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.