Şimdi Ara

ATi Radeon HD 5830 için fiyat indirimi düşünülmüyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
8.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İndirmezsen turşusunu kurarsın o kartların.
  • http://hwbot.org/community/submission/966088_matose_3dmark_vantage___performance_radeon_hd_5830_17596_marks
    Bir bakın, çok da fena kart değil ama herkes bu kadar iyi hız aşırtır mı bilinmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: annihilator

kötü kart diil ama fiyatı kötü, diyenler komik mi? bi kartın iyi mi kötü mü olduğu fiyatına VE performansına bağlıdır. "iyi performans" die bişi yok hepsi tamamen fiyata bağlı. fiyata GÖRE iyi performans veya kötü performans olur. 5850 mesela fiyatına göre çok iyi performanslı bi karttır.

5830 kötü bi karttır bu fiyatla. 200 dolara insin, normal bi kart olur.

Sanki bence de şu anki etiketini hak etmiyor...
  • Kullanıcı dostu ATI ha
    450 TL civarı olacak en az,belli.
    Bu kart alınmaz arkadaş.
    350-400 arası olsa güzel kart olacaktı aslında.

5000 serisi için yine 19" altı için HD5770, 19" üstü için HD5850 önermeye devam edeceğiz demek ki.
    (5000 serisi için dedim farklı tarafa çekmeyin)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XRacer -- 10 Mart 2010; 21:51:08 >
  • Bu forumda hala ATI kullanıcı dostu diye dolananlar var mı ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

istedikleri kadar evirsinler çevirsinler bu kartın ederi 400TL'yi geçmez.

5770 300TL, 5830 400TL, 5850 500TL ve 5870 700TL - bu fiyatların üstüne gelen her miktar fiyat/performansı düşürür...

nokta atışı yapıyorsun dostum
  • 5830 tam bir hayal kırıklığı o parayla 5850 alırım 5850 nin oc ile 5870 yi yakaladığını şahit olduk bu iee 5850 nin yanından gecemiyor.
  • Daha önce de defalarca yazmışımdır. Bu kartın değeri 400 Lirayı kuruş geçmez gözümde... (Bilindiği gibi fabrikasyon bir kusuru var, defolu)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

özel tasarım ve hepsiburada gibi kazıkcı bir sitede satılıyor.onunla kıyaslamayın. yakında 250 dolara her yerde dolu olur merak etmeyin

hb derdim değil benim derdim , varsaylım 250$ olsa 450 milyon edicek zaten bu fiyata alıcakmısın yani beklediğin 450 milyon olmasımı? performans olarak 5770 gibi bişi olan , fiyat olarakda 5850 yakın olan hatta güc tüketimleri 5850 yi gecen bi kart olduğunun farkındasın umarım
  • Kankiler aklınıza şu geldi mi hiç, eğer 5830 indirimi yapılmayacaksa 5850 indirimi de yapılmayacak demektir çünkü o zaman 5850'nin fiyatı ile 5830'un fiyatı aynı olur. 5850'nin fiyatı inmeyecekse 5870'in de inmeyecektir muhtemelen.

Kısası; "fermi çıksın 5800ler bedava olacak hemen alacam 5 tane" diyenler yalan oldular. ATI Fermi'nin çıkışıyla fiyat kırmayacak gibi gözüküyor.
  • quote:

Kankiler aklınıza şu geldi mi hiç, eğer 5830 indirimi yapılmayacaksa 5850 indirimi de yapılmayacak demektir çünkü o zaman 5850'nin fiyatı ile 5830'un fiyatı aynı olur. 5850'nin fiyatı inmeyecekse 5870'in de inmeyecektir muhtemelen.

Kısası; "fermi çıksın 5800ler bedava olacak hemen alacam 5 tane" diyenler yalan oldular. ATI Fermi'nin çıkışıyla fiyat kırmayacak gibi gözüküyor.

neden atinin fiyat indirimleri yalan oldu sence.çünkü fermi efendi piyasaya yeterli seviyedi indirimli fiyatlardan girmeyecek de ondan.mesela tr de 400$a 5870 var 480 trye yüzde 15-20 performans farkıyla 400$-450dan(senin bir zamanlar dediğin gibi) girse aynı durum 470 te de olsa o zaman bak bakalım ati fiyatları nasıl indirecekti.ferminin performans ve fiyatını ati bizden çok daha iyi biliyordur bu nedenle de bas bas bağırıyor zaten indirim falan olmayacak diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 11 Mart 2010; 12:44:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sulo61gun

quote:

Kankiler aklınıza şu geldi mi hiç, eğer 5830 indirimi yapılmayacaksa 5850 indirimi de yapılmayacak demektir çünkü o zaman 5850'nin fiyatı ile 5830'un fiyatı aynı olur. 5850'nin fiyatı inmeyecekse 5870'in de inmeyecektir muhtemelen.

neden atinin fiyat indirimleri yalan oldu sence.çünkü fermi efendi piyasaya yeterli seviyedi indirimli fiyatlardan girmeyecek de ondan.mesela tr de 400$a 5870 var 480 trye yüzde 15-20 performans farkıyla 400$-450dan(senin bir zamanlar dediğin gibi) girse aynı durum 470 te de olsa o zaman bak bakalım ati fiyatları nasıl indirecekti.ferminin performans ve fiyatını ati bizden çok daha iyi biliyordur bu nedenle de bas bas bağırıyor zaten indirim falan olmayacak diye

evet, haklı sayılırsın. Yalnız Fermi hala az sayıda piyasaya sürülecek ve halen şunu diyorum ki Nvidia istediği fiyata sürebilir bu ilk Fermileri piyasaya. 5 bin tane sattıktan sonra zaten hepsi komple kar veya komple zarar olsa ne yazar? Düşün ki Nvidia kartları $200 ucuza piyasaya sürdü, 5 bin karttan 1 milyon dolar zarar eder ki bu da baya komik bi rakam Nvidia için.

O yüzden kartların fiyatının yüksek olacağı konusunda çok emin olma. Kartların fiyatı iyi olacak. GTX 470 almak HD5850 veya HD5870 almaktan daha mantıklı olacak. GTX 480 almak da HD5870 almaktan daha mantıklı olacak. Ama alamayacaksın tabi.

Nvidia'nın da amacı bu zaten. Kartları iyi fiyatlandıracak, kimse bulamayacak ama ATI'nin de satışlarını baltalamış olacak. Düşünsene elinde HD5850'den de HD5870'den de iyi alternatifler var ama her yerde "out of stock". Herkes değil ama bir çok kişi ATI almayıp Fermi'nin stoklara girmesini bekleyecektir. Nvidia ne kadar kişiyi bekletebilirse o kadar kâr onlar için.

Dolayısıyla ATI eğer insanların Fermi'nin stoklara girmesini beklemiyorsa indirim yapmalıydı. Burada önemli olan tek bi sayı var: Kullanıcıların yüzde kaçı bekleyecek, yüzde kaçı amaan salla diyip 5800 alacak?

• hiçbir şeyden emin değilim valla.ama dediğin gibi diyelim az sayıda çıktı ve ucuza sattı.trye kaç tane gelcek bu kartlarda ve forumdakilerden kaç kişi alabilecek bu kartları tabiki hiç kimseee o zaman ferminin bizim için bi önemi olacak mı(ben zaten almam da yani diğer arkadaşlar için söylüyorum) olmayacak?atinin fiyatları düşecek mi düşmeyecek ee bu millet daha niye bekledi bu fermiyi yani kime ne faydası oalcak ?millet saydırmaz mı bunlarabu arada atinin kartlarını 5 bin kart satarak nasıl baltalayacak ki?valla bekleyecek diyorsun da zaten arada uçurum performans farkı olmayacağı da belli gibi millet zaten 6 aydır bekliyor artık o kadar saf değildirler heralde ati takır takır satıyor kartlarını belki de hiçbir zamn olmadığı gibi.bence nvidia böyle bir politika izlerse elinde patlayacak.zaten patladaı patlayacağı kadarbelki de az sayıda kartı çıkartmaya eli mahkum mecburen bu tür bi politika izlemek zorunda kalacak olabilr de. bekleyip görelim bakalım

• İşte önemli olan dükkanlarda görünmesi ama "stokta yok gelecek" falan yazması. Sen ve de ben tabii ki bir süre Fermi'nin alınamayacak olduğunu biliyoruz ama normal bi insan bunu bilemeyeceği için bekleyelim baari filan diyebilir. He herkes der demiyorum tabii de, ne kadar kişi beklerse Nvidia için o kadar iyi yani.
  • benden bütün donanımhaber kullanıcılarına fermi

anii sana 2 tane
    sli yaparsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: mageji

benden bütün donanımhaber kullanıcılarına fermi

anii sana 2 tane
    sli yaparsın

saol ğanğa

psu'yu da ben alıveririm artık.
  • Fermi'ler Ati'nin satışlarını baltalamak için sayı olarak biraz az gibiler. 5.000 değil de 500.000 adet potansiyeli olsaydı o ilk Fermi'lerin gene hiçbirşeyi değiştirmeyecekti çünkü Ati 2 milyon kart sattığını açıklamıştı daha yılbaşından önce. Yakın bir zamanda 2 milyon daha açıklar. İlk günden beri Fermi bekleyen hala bekliyor ama dayanamayıp Ati alanlar da sayı olarak epey çoktur. Fermi masal oldu çocuklara, şarkı oldu dillere
  • ben 5830 dan 4830 gibi bir etki yapmasını beklerdim ama olmadı fiyatın yüksek olması atinin zararına
  • quote:

İşte önemli olan dükkanlarda görünmesi ama "stokta yok gelecek" falan yazması. Sen ve de ben tabii ki bir süre Fermi'nin alınamayacak olduğunu biliyoruz ama normal bi insan bunu bilemeyeceği için bekleyelim baari filan diyebilir. He herkes der demiyorum tabii de, ne kadar kişi beklerse Nvidia için o kadar iyi yani.

anni (40 yıllık kankayız sanki xP) öyle deme dostum ya 27 olmadı en çok 29 mart kart elimde olamaz mı (tabiki 2010 senesi martını diyorum )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hands0meJack -- 11 Mart 2010; 21:01:22 >

• http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814131344&cm_re=5830-_-14-131-344-_-Product

daha tr de satan bir yer yok...

yada ben bulamadım.

buradaki fiyattan + 18% olacagını düşünsek

415-420 liraya falan denk gelir ki

olmaz tabiki 5850 daha mantıklı olur

fakat kesinlikle bunların fiyatı düşer

demedi demeyin....

ati daha öncede 4850 sonra 4830 çıkarmadı mı?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.