Şimdi Ara

## ATi Radeon HD 4870'nin Türkiye Fiyatı Belli Oldu ## (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
0
Favori
15.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Confusion

349usd+kdv olsa nvidia yı ağlatır!!!

ne yazıkki bu fiyatla 400usd seviyesi olmuş

• Fiyatı yüksek gibi kalmış. nvidia indirime gidince çok istiyorum ya ezsin arık şu nvidiayı fiyatıylada performansıylada..
  • nasıl olsa fiyat 2 ay içinde düşer bu yüzden çıkar çıkmaz almak tabiki mantıklı değil ama performansı son kullanıcı deneyecek
  • quote:

Orjinalden alıntı: Soultrap

4870 in fiyatı GTX 260 a yaklaştığı için satışları daha düşük olacaktır. Sonuç olarak biraz daha para verebilen GTX 260 alır.

Yalnız 4850 harika görünüyor. Fiyat ve performans olarak Nvidia nın bütün G92 türevlerini ağlatacak...

GTX 260, 4870'i ne zaman geçti?
    Ben test görmedim.
  • 4870 ın fiyatı yüksek seviye bi ekran kartı için gerçekten çok gzl bu fiyataada uçuk dien arkadaşlar var.ilginç..
  • 4870 'in fiyatının 350$ 'dan giriş yapacağı bilkgisi geldi bana ama.

Hatta 325 $ 'a kadar çekilecek fiyatı. Ki bu da nvdia 'ya ciddi bir darbe vurması demek.

AMD işlemci üretiminde yaşadığı sıkıntıları ekran kartı piyasası ile telafi edebilir.
  • Fiyat iyi beyler, fiyat iyi!!!
  • ay law axle and palit ay heyt asus
  • test sonuçları doğru ise iyi ama gt200 lere karşı kötü bu kartlar yeni cıkıyor eski kartlarla karşılaştırmamak gerekir!!!
  • Bence fiyatı gayet uygun daha yüksek olmasını beklerdim..
  • Fiyat çok yüksek. 4850 ciddi anlamda f/p kartı gibi görünüyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolgacem

BENDE DEİLM

Bİ VGA YA OKDR PARA VERMEDİM GİDERİM 6 7 TANE ABSOULT ALIRIM YADA 4 5 TANE J&B

KAFA GUZELKEN 2600 İLE 1280 COZUNURLUGU 2600X1900 GİBİ YOK GBİ HİGH DETAY GORURUM

zaten 2600x1900 de high değilmi yoksa benmi yanlış görüyorum
    ATİ sonunda 4xxx serisiyle turnayı gözünden vurmuşa benziyor 229$ bende dahil çoğu kullanıcı için büyük bir mevla olsada o seviyedeki bir kart için normal bir ücret
    e bizim seviyemizdeki insanlar napacak 70-100$a 4650-70 alacak. ama bu sene atanırsam ilk işim 4850 almak olacak gıyacam paraya
    aslında şu kpssye benim yerime 4850 girse nasılsa 1000gflops işlem kapasitesi var

• quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Orjinalden alıntı: zargana_11

quote:

Orjinalden alıntı: strikeforce

Amd kullanıcı dostuymuş fiyatları fazla yapmazmış

Onlar hayal 9800gtx kadar veya daha iyi performans verebiliyorsa neden enayi gibi 300$ a satsın zaten ddr5 çok maliyetli ati de nvidia da kimsenin gözyaşına bakmaz neticede para kazanmak için üretiyorlar

Evet AMD-Ati kullanıcı dostu, çünkü Nvidia'nın yaptığı gibi bayat teknolojiyi ısıtıp ısıtıp piyasaya sürüp fahiş fiyatlar koymuyor. Aslına bakarsan Nvidia'dan çok daha ucuz, bunu kendinde söylüyorsun zaten ddr5'in maliyeti yeter de artar. Nvidia'nın 280'i gddr3'lü, maliyeti sence çok daha ucuz olması gerekmez miydi? Basit bir mantıkla gddr3'ün üretim maliyeti gddr5'ten çok daha düşük... Bu konuda anladığım bir şey varsa Nvidia'nın şuan piyasaya sürdüğü gpularin tamamı 8 serisinin sadece optimize (yapıları boyları vsleri farklı olabilir ancak mantığı aynı) edilmiş hali. Bu serinin başarısı tartışılmaz olduğundan Nvidia piyasayı kaybetmemek için bu yolu takip ediyor. Bu yüzden DX10,1 desteklemekten kaçınıyor, çünkü bunu yaptığında (tahminen) gpusunda bazı basmakalıp şeyleri bozacağından oraya elini sürmek bile istemiyor. Yakında zaten bir de petrol fiyatlarını mazeret olarak ileri sürerse hiç şaşırmamak lazım...

Tabi bunlar şahsi düşüncelerim.

Hani çift çekirdek kolay değil diyip alın size en ucuz çift çekirdek 300$ diyerek ardından tükürdüğünü yalamak suretinde 1-2 ay içinde Core la başedemeyeceğini sonunda anlayıp ( Core çıkmasına göre inatla fiyatlarda oynama yapmamıştı. ) yarıdan fazla fiyat kıran AMD mi?

3870 olayında daha yeni çıkmış karta 1-2 ay içinde 2 defa indirim yapıp, ilk alanlara şimdiye kadarki en büyük kazığı atan AMD mi? Hala bir umut ekleyen 2900XT leri olan AMD mi? Yapmayın biraz geniş olun. AMD kullanıcı dostu olsaydı önde iken 300$ ı geçirmezdi.

Ya da 3870 i bu kadar ucuza satabliyor ise iki katı fiyattan çıkarıp kaymağı yiyip fiyatı kırıp kullanıcıları rezil etmezdi. 1 ayda bu kadar değer kaybeden tek kart.

Artık anlayın beyler. Taraf tutar gibi tuttuğunuz firmalar fırsatı bulur bulmaz sen gel buraya diyip kazığı takar. Kimi kazığın acısı ile uyanır. Kimi gıdıkladı der ve uyumaya devam eder. He kimileri ( ben ve diğer bazı forum üyeleri ) bu uyanışa farklı yollardan da ulaşabilir.

AMD-ATi ne halt ise. NVidia sı da İntel i de odur.

Şimdi performanslarını görelim adam gibi, her şey yerine otursun öyle pahallı ya da ucuz deriz. Unutmayın CF ile 2 kat artış olmaz. Belki bu kart 3870 X2 ye çok güzel bir fark atacak. Ama ben ilk çıktığında almayın derim. Arkadaşlar 3850 ve 3870 örneğini göstermiş. Bu bir tekerrür olacak gibi geliyor. İlk serinin ardından 2 ay içinde büyük indirim gelecek gibi. Sanırım NVidia ya kadar elinde yağlı kazık ile dolaşacak.

Son olarak DDR3 müş DDR5 miş amma abarttınız. İlk olarak açıkçası saat hızı olarak DDR3 e benim açımdan hız olarak fark çok atamayacak. ATİ nin 512bit hamlesini de gördük.

NVidia kartlarda ise bellek bağlantı hızı düşük kalıyordu bunu da 512bit yaparak geçecekler. Yani direkt DDR3 ya da DDR5 diyemeyiz.

2 katı veri arayolu direkt olarak 2 katı bant genişliği demek. Yani 512bit DDR3 2GHz ~= 256bit DDR5 4GHz. Tabi unutmadan DDR5 te gecikmeler daha yüksek bu da bir eksi. 2900XT de bellek arabirimi fos çıkmamıştı zira ölçüm sonucu bellek kapasitesi görünebilirdi. 512bit iyiydi ama kart fos çıktı.

Bakalım Nvidia 512bit olayını kıvırmış mı? Yok sa ıktı mıktı kıvıracak mı?

Daha kartın sunumu yapmadan fiyatını düşüren Nvidia içinde bir yorum alayım...

http://forum.donanimhaber.com/m_23898334/tm.htm

Bu haberden sonra ben şunu diyeceksiniz daha piyasaya çıkmadan bunu yapması normal. Sonuçta kimse satın almadı vs vs.
    Ben ise şunu söylüyorum 200 serisi üzerindeki etiket fiyatını haketmiyor.

• quote:

Amd kullanıcı dostuymuş fiyatları fazla yapmazmış

Onlar hayal 9800gtx kadar veya daha iyi performans verebiliyorsa neden enayi gibi 300$ a satsın zaten ddr5 çok maliyetli ati de nvidia da kimsenin gözyaşına bakmaz neticede para kazanmak için üretiyorlar kartlar ucuzluyorsa kullanıcıları düşündüklerinden değil rekabet ettiklerinden dolayıdır

ddr5 maliyeti ,yeni tasarlanmış cip maliyeti ile evet ati pahalı satabilir son seri kart hakkıda var nede olsa aklı fikri başka alanlar var ,peki nvidia 9800gtx de ne maliyeti vardı? ddr3 mü? eski gecen seneki (maliyetini zaten 8800gt ile kurtarmışken) g92 tasarım maliyetimiydi ?

• quote:

6 ay içinde alınabilir fiyata iner.

o zamana zaten gt200b ve 4870x2 çıkıcak bu kartlara da 6600gt diye bakarız :P

quote:

CUK diye oturdu valla:S

Daha düşük bekliyordum.. şu an hesaplarsak 575 YTL yapıyor:S

575 ytlye ben xbox360 aldım 3.günümü yaşıyorum oyunlarla

yeni kart alsaydım şunu diyecektim: ya şu oyunda takıldım vantage yi yükledim bilgisayara ama oyunun 2.bölümünde 16000 gpu high detay gölge canavarını öldürmemi istiyor geçemedim bu bölümü yardım edin. :P

quote:

Çıkış fiyatı olarak normal daha sonra ineceğine inanıyorum

inanmaya gerek yok BÜYÜK İKTİSAT KURALI doyuma ulaşıldığında fiyat düşer

kullanıcı dostu değil de şu söz tam oturuyor olaya: her üretici kullanıcının s.....sidir. :P

• ne olur bilmiyorum ama 4850 patlama yapıcak
  • Neye gore yalan kime gore yalan. Ne getirip getirmedigini biliyorsaniz buyrun soyleyin ogrenelim. Yok bilmiyorsaniz sadece oyun firmasi desteklemiyor diye birsey koca bir yalan olmaz.

Dahasi DX10 un bir numarasini gormemisken DX10 a birsey soylemeyip tesselation ve fizik acisindan ciddi yenilikler getirdigi iddia edilen 10.1 e yuklenmek dogru degil. DX 10 diyerek onca zaman kartlar satildi ortada birsey yok!...

Dx11 geliyormus , 2 seneye anca gelir...

quote:

Nvdianın kullandığı yüksek hızlı ddr3 bellekler yani onlarda pahalı ama ddr5 kadar değil hemde bir avantajı düşük zamanlamalı olması directx10.1 koca bir yalan yakında directx11 çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toucan -- 12 Haziran 2008; 12:07:38 >

• quote:

Orjinalden alıntı: tepeb

quote:

Orjinalden alıntı: lastingmoon

arkadaşlar kartların aldığı sonuçlar iyide neden atinin yeni çıkardığı kartlar nvidia nın eski kartları ile kıyaslanıyor sonuçta 8800 gt bu kartların yarı fiyatı nerdeyse

180$ 8800gt fiyatı üzerine %40 koyarsan 252$ olur ama 4850 230$ dan ülkemize girecek dendi yani yeni olmasına rağmen f/p olarak 8800gt den daha iyi. 290$ fiyatlı 9800gtx'den en %40 üzeri performans gösteren 4870'in fiyatı ise 390$ olacak gene yeni kart olmasına rağmen f/p olarak daha iyi. Yeni çıkan gtx280'in ise f/p oranının iyi olacağını sanmıyorum belki gtx260 olabilir tabi 4870'e en az %30 fark atması lazım. Bu sonuçlardan her koşulda f/p oranı en yüksek kartın 4850 olacağı çıkarılabilir.

Güzel bi nokta tıpkı 3850 ler gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi espada1 -- 12 Haziran 2008; 12:21:55 >

• 20 puanlık soru...

4850 ile 3870 arası performans farkı ne olur ? Ne kadar olur ?
  • Bence daha düşük bir fiyata sahip olmalıydı. Aslında olacak dediler baştan, şimdi bunu görünce çok geldi. Yeni çıkıyor diye avutalım kendimizi inşallah fiyatlar çok hızlı şekilde düşer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkerden -- 12 Haziran 2008; 19:59:11 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.