Şimdi Ara

## ATi Radeon HD 4870 Ertelendi ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
5.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • içinde teknoloji yatan bir kartın biraz daha zamana ihtiyacı olması gerekir dogal olarak aslında
  • İşte işin kötüsü 4870 ileri alınmış. İkisini bir arada görseydik performanslarını ve fiyatlarını daha tatlı olacaktı karar verme açısından.
  • Bu kart cok büyük ihtimal 800 shader ile gelicek bence sorun gpu z den kaynaklanmıs o ortalardaki sitede [pc koloji] nese hayırlısı normalde 29 haziranda alcaktım tatile gidecegim icin 14 üne erteledim bugün ve ardından bu haberi aldım kendi acımdan bakarsam süper ama 4870i bekleyen diğer kisiler acısından üzücü nese gec olsun güc olmasın

ayrıca

quote:

Orjinalden alıntı: teknotakip

Başka bir sağlam kaynakta 480 shader diye okumuştum ama:http://www.pclabs.gen.tr/2008/05/20/hd-48704850nin-son-detaylari-belli-oldu/

20 mayıs demisler zaten bende birsey eklicem orda shader hızı falanda ayrı olarak gösterilio ki bildigim kadarıyla shader ve core bagımlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi St Batuhan -- 17 Haziran 2008; 23:05:21 >

• Ramlerden kaynaklanan bir sıkıntı arkadaşlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alisan06

260 ve 280 in performansı yüksek olduğu için iyileştirmeler yapmaya revizyona sokmuş da olabilir ler kartı.

(Tartışma oluşmasın yanlızca bir espri.)

Böyle olduğunu hiç sanmıyorum belkide aralarındaki bir anlaşma gereği ilk etapta yüksek performansa yönelik kartlarda Nvidia nın yeterince satış yapması gerekiyodur ben herşeyi beklerim valla işin görünmeyen yüzünü kimse düşünmüyor tabi kapalı kapı arkasını bilemezsin ne anlaşmaları var ama çok kuşkulu bir durum..
    Yani yeri geldimi biri birine yol veriyo biri diğerine.. Piyasayı paylaşıyolar sanıyomusunuz herşey habersiz ve anlaşmasız oluyor 10 tane GPU üretici olsa bu işler böyle olmaz tabi o da ayrı.Madalyonun görünmeyen tarafında sadece teknolojinin piyasaya sürümünü yavaşlatıp paralarına para katmak var...

Not: Tartışma konusu olmasın demişin sonradan gördüm zaten amac tartışmakta değil böyle düşünen başka insanlarda elbette olabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Division BeLL -- 17 Haziran 2008; 23:05:54 >

• - "Ben sana demedim mi İbrahim, AMD'ye güven olmaz diye!"

- "Dediniz efendim."

- "Demedi deme İbrahim, bu AMD daha çok saç baş yoldurur bize!"

- "Demem efendim."
  • quote:

Orjinalden alıntı: hikmetg

Ramlerden kaynaklanan bir sıkıntı arkadaşlar.

Bu serinin üst modeli olan 4870 in GDDR5 kullanacağı uzun süre önce belirlenmişti nasıl oluyorda yeterli sipariş zamanında verilmemiş yetişmemiş vs.. İnanmıyorum bu bahaneye ben zaten strateji gereği hep böyle olur biri birinden önce çıkar diğeri bekler..Hadi diyelim Belleklerin üretimi yetişmedi sürersin piyasaya zaten hepsi bi kerede satılacak değil heh..Rekabetin hızlanması korkutuyo 2 firmayıda sakin sakin insanların ceplerindeki paraları almak varken niye rekabeti hızlandırıp sürekli en yeni teknolojiyi piyasaya sürsünler..

En önemlisi bu kartın piyasayla geç buluşması GTX280 in fiyatının çıktığı fiyatta daha uzun süre kalmasını sağlıyacaktır..Nvidia da daha çok kar edecek yüksek olan üretim miliyetini karşılamış olucak ama 55nm leri bile üretirken , rop mu eksik koysam tmu mu yoksa sharder hızlarınımı? nerden kısarsam yeniliğe gerek kalmadan bir sonraki seriye yol açsam diye düşünücek vay biz kullanıcıların haline bide crysis 2 cıkar böle bi döngü içinde gider bu iş...Kısacası çok daha iyisini üretebilirler bu kadar tecrübeleri varken ama %100 olan karları %30 lara düşer ne gerek var.. ''Yüzdeler örnek amaclı daha fazlada olabilir daha azda.''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Division BeLL -- 17 Haziran 2008; 23:23:00 >

• 4850 bunlara göre 9600 gt 8800 gt rakip 4870 de 9800gtx e rakipmiş olsun bu da yater
  • quote:

Orjinalden alıntı: The Wanted

yapma ya hocam bekle bekle nereye kadar
    adamlar acapa satış patlaması bekleyip, stokmu yapıolar ne

• quote:

Orjinalden alıntı: gorkem9000

quote:

Orjinalden alıntı: The Wanted

yapma ya hocam bekle bekle nereye kadar
    adamlar acapa satış patlaması bekleyip, stokmu yapıolar ne

patlıycak inş

• yazık ne diyelim.Buda hd2900xt gbi olursa gene piyasa nvdia ya kalacak
  • 480 ps ve 800 ps konusunda bir yabancı forumda şöyle birşey görmüştüm. 800 ps olarak çalışırsa ps hızı çekirdek hızı ile aynı 675 mhz civarında yok 480 ps çalıştırılacaksa 1100 küsür mhz lerde çalışır gibi.. Böyle bir durum olabilir mi?
  • gddr5 yetiştirememişlerdir tahminimce. neyse zaten bizi asıl ilgilendiren taraf 4850 idi, gelsin artik sabrima ve sazanliğima göre ya riske girer alirim ve ilk incelemeler ve ilk günden güzel performans kısmet olur ya da hüsran olur biraz. neyse her halikarda ihtiyacim var 17" crt den 22" lcd ye geçince ekran karti da haliyle küsebiliyor.
  • Beklenen haber geç geldi.....
    Teşekkür ederiz ATİ
  • bağzı arkadaşlar paticak demiş olmazdı çalıntı sözlerle olmaz patlican aveanın gençlik patlaması
  • al sana komplo teorisi...

ati 480 shader lı kartları 4850 olarak piyasaya sürüyormuş. 480 li gpu nun performansı düşük olacağından 800 shaderlısını çıkarmış. bunuda 4870 olarak piyasaya sürüyormuş. 4870 lerde son anda gelen bu değişiklikten dolayıda 2 hafta daha ileriye erteliyorlarmmış. NASIL AMA
  • Geç olsunda güç olmasın gelsinde nvidianın havasını alsın ya
  • şaşırmadım daha durun kart çıksın driver problemleri var sırada
  • +60% sulla 4850

HD4850 vs HD4870 :

Xtreme preset :

HD4850 vs 4870

GT1 : 8.62 - 12.57
    GT2 : 7.13 - 12.72

FT1 : 651.67 - 779.86
    FT2 : 3.41 - 5.49
    FT3 : 18.11 - 20.58
    FT4 : 14.23 - 17.02
    FT5 : 27.59 - 33.58
    FT6 : 48.92 - 53.73

GPU Score : 2692 - 4316

4870 4850 arasında yüzde 60 fark var 3dmarkta
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.