Şimdi Ara

Ati Radeon 7500 & 8500 Kartı Kullanan Varmı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu kartı kullanan varmı? Fikir almak istiyorum..Teşekkurler.

• iş yerimizde 7500 kullanıyoruz ama denemeler yaptığımız pc'mizde takılı... ne öğrenmek istiyorsun? Deneyebilirim...
  • ilginize teşekkur ederim cunsav..

Bir haftadır bakınıyorum, artık umit kesmiştim bu kart Güzel ülkemize gelmedi veya forum uyelerimizden kimse kullanmıyor diye ümit kesmiştim ki ... siz geldiniz..

Neyse; öğrenmek istediğim bu kartın nVidia Geforce2 sınıfı kartların karşındaki kalitesi, Grafik yönünden , performansı, ve bilinen güncel 3D oyunlarda problem çıkartıp çıkartmaması gibi konularda fikir almak istiyorum..Örnek verecek olursam Geforce 2Mx Kartlarda Herkesin çok sevdiği Midd Town Madness2 oyunu problem çıkartıyor, sadece software modda çalışıyor..Geforce2 kartım yok ben Diamond Viper 770 TNT 2 Kullanıyorum ve bu kartı değiştirmek için ATİ Radeon 7500 veya 8500 almayı düşünüyorum.. Kesin karar vermediğim için böyle bir araştırma yapmak istiyorum..
    teşekkurler..

<font color=blue></font id=blue>

Edited by - imerhevli on 06 March 2002 03:06:42

• aynı sorundan bende muzdaribim.Ama şuan araştırmalarım devam etmekte.bana göre 7500 çok iyi bir kart fiyat/performans olarak baya iyi. bu kart sınıfındaki tek rakibi GF2ti şu an ikisini inceliyorum.fiyat performans olarak hangisi uygun gelirse onu alacağım.birde GF4 MX serisi araştırmalarıma kattım.karşılaştırıp birini alacağım kesin bu üçünden biri ama hangisi.bakalım görecez.

{_.-^-._BoCeKzzz_.-^-._}
  • Dostum özür dileyerek bir düzeltme yapıyorum. Bizim denemeler yaptığımız PC'de "Radeon 7000 VE 64 mb DDR" varmış. Beni yanılgıya düşüren ise o zamanlar biz 8500 modelini sipariş etmiştik ama firma bulamamıştı ve 7500'ü istedik bulamadı sonunda bunu bulduydu.. unutmuşum 7000 aldığımızı... Ama buna rağmen yine de bir deneme yaptım senin için... Bilgisayarın özellikleri şu;
    P4-1.6 ghz
    Asus P4-B 845 chipset 478 pin anakart
    256 mb SDRAM
    Ati Radeon 7000 VE 64mb DDR
    60 gb Seagate Barracuda ATA-IV 7200 rpm

Bu özellikteki bir pc'de Midtown Madness-2 ve Medal of Honor oyunları gayet başarılı çalışıyor tüm özellikleri full yapmama rağmen hiçbir kasıntı olmadı. Sadece MM-2'de ufak bir ayar gerekti. Option'dan Renderer'e girip Hardware (3d video card) seçeeğini seçtim aksi halde arabanın üzerinde anlamsız üçgenler çıkıyordu... Bu düzeltme ile sorun halloldu... Eee bu modelde sorun yoksa sanırım 7500 çok daha iyidir...

• Radeon 7500 --- MX 440
    Hangisinin daha iyi olacağı konusunda hiç birşey diyemem.Radeon 7500 GF2Ultra dan daha iyi bir kart...Bu kesin... GF4 ün artısı ise yeni AA modu ile hız kaybı yaşamadan "Çok Az" oyunları oynatabilmesi.Arkadaşım bu kart ile "mx440" Celeron 333 MHZ lik antika işlemci kullanarak Max Payne yi 1024-768 32 bit High Detail ve 4X AA da oynuyor......
    7500 ü anlatmaya pek girmeyeceğim.Fiyatı 80 USD ye düşmüş ..
    AMA RADEON 8500 de 160 dolar.."İNTERNETTEN GÖRDÜM" Bunların içinde en iyisi büyük fark atarak 8500...Ondan sonra ise radeon 7500 gelir.....
  • radeon 8500 Türkiye'de ne yazık ki öyle değil.

Tek satan yer var o da 290$ civarına satıyor.

Keşke bizde de öyle olsa

Duron 1000 Mhz
    nForce Msi K7n420Pro
    2x128 MB DDR-Sdram Cas 2
    1xQuantum Lm 30 Gb, 1x 13,6Gb Quantum KX
    Samsung 950p+
    Pioneer 16X DVD 106S (Slot)
    Surf Board 3100 Kablo Modem
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.