Şimdi Ara

ATI Radeon 4770 kartı PC'ye tanıtamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni bir SAPPHIRE ATI RADEON 4770 ekran kartı aldım. Çıkardım eski kartımı ve yerine 4770 i taktım windows 7 rc kendi kendine bir standart sürücü yükledi. Bende ATI'nin sitesinden 9.7 versiyonlu sürücüyü indirip bilgisayara kurup. Yeniden başlattım ama login ekranından sonra( 4 topla windowsun logosunu oluşturduktan sonra) ekran siyah oluyor ve öyle bekliyor hiçbir şey olmuyor. Güvenli modda bilgisayarı açıp kullanabiliyorum ve aygıt yöneticisinden ati radeon 4770 diye aygıt gözüküyor. Normal modda açmak içinse güvenli moddayken ati 4770 aygıtının sürücüsünü kaldırıyorum. PC tekrardan standart sürücüyü yüklüyor. ve bilgisayar kullanılıyor.(tabi standart sürücü hiç bir şeye yaramıyor).

Yabancı ve türk sitelerinden çözümlere baktım birkaç tane denedim olmadı.

Bunlar:
    acpi driver
    çipset driver
    güvenli mod seçeneğinden 640x480 düşük çöznürlük seçme
    Biosumda şuan en sonda sanırım 2104 (Asus p5b)
    Bir şey dikkatimi çekti atinin 9.7 sürücüsü yüklenirken niyeyse monitörü kapatım açmıyor dınıt diye ses gemiyor :)
    Yeniden başlatınca çöznürlüğü frekansı falan ayarlamaya çalışıyor sanırım çok yükseğe ayarlıyorsa monitör tabi gösteremiyordur. Bundan dolayı bir problem olabilir Yabancı sitelerde frekansla ilgili sorundan bahsediyorlardı.

Sistem

Asus p5b
    2gbram
    core2duo @1.86ghz
    windows 7 rc->vista .*
    480w psu
    Samsung 770p dvi çıkışlı

ASUS P5B

- Intel LGA775 Platformu
    - Intel® Quad-core CPU Ready
    - Intel® Core™2 Extreme / Core™2 Duo Ready
    - Intel® Pentium® Extreme / Pentium® D / Pentium® 4 / Celeron® D Ready
    - 1066/800/ 533 MHz
    - Dual-channel DDR2 800/667/533
    - 1x PCI Express x16
    - 6x SATA 3Gb/s
    - RTL8111B PCI-E Gb LAN
    - 8-kanallı HD Audio
    - AI NOS™ / AI Gear / AI Nap

onca yazı yazdırdı bana yav...
    Böyle saçma bir problem görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerista -- 9 Ağustos 2009; 5:16:56 >

• eski kartının driver'ını silip sökecektin
    ardından yani kartı taktıktan sonra MS nin kendi driver'ı ile tanır
    ati.amd.com/support/driver.HTML bu resmi sireden winse7en driverın bul indir
    ama daha bitmedi MS 'nin kendi driver'ını kaldır ardından indirdiğin driver'ı kur. bu kadar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslankarakoc

eski kartının driver'ını silip sökecektin
    ardından yani kartı taktıktan sonra MS nin kendi driver'ı ile tanır
    ati.amd.com/support/driver.HTML bu resmi sireden winse7en driverın bul indir
    ama daha bitmedi MS 'nin kendi driver'ını kaldır ardından indirdiğin driver'ı kur. bu kadar .

MS in driverını sildikten sonra yeniden başlatıyor ve başlattıktan sonra kendi driverını yine yüklüyor zaten. Yani üstüne kurabiliyorsun ancak ati driverını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerista -- 9 Ağustos 2009; 10:37:43 >
  • yeniden başlatma diye bir seçenek olması gerek dostum

Yada aygt yöneticisinden bu aygıtı kaldır dersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslankarakoc

yeniden başlatma diye bir seçenek olması gerek dostum

Yada aygt yöneticisinden bu aygıtı kaldır dersin

dostum şimdi daktım kaldırma olayına da aygıt yöneticisindfden standar sürücüyü kaldırdığım zaman atinin drverı kurulmuyor zaten kendi setup ını deneyince sürücü yüklemesi aktif olmuyor. Aygıt tanınmadığından ne yükleyeceğnin bilmiyor sanırım sorun sürcünün nasıl yüklenmesi değildir zaten monitörümün dvi çıkışlı olmasından dolayıdır. Zaten 9.4 sürümlü driver da hot fix(bu sorun zaten forumlarda ünlü dvi çıkışından dolayı black screen diye geçiyor :)), ama benim 4770 in driverları zaten 9.5 tenbaşlıyor

9.4 driverı hot fix ama bu sürücü 4770 den önceki 4000 serisi için sanırım

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/no-display-through-dvi-hotfix.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerista -- 9 Ağustos 2009; 11:17:37 >
  • Şimdi eski crt monitörümüde çıkarıp taktım yine olmadı(dvi->vga dönüştürücü kullandım)
  • Manuel olarak aygıt yöneticisinden de güncellerken (9.7 sürücüsü)monitör kapanır açılır ya ekran kartınızın sürücüsünü güncellerken. Benimki kapandı ama açılmadı meşhur black screen ):0 ne mouse nebişeyhiçbir şey yok.
  • Benim önerim önceki driverı kaldırmayı ve yeni driverı kurmayı güvenli kipte dene yine olmazsa yine güvenli kipte kaldır ve ama bu sefer son versiyon driver değil bir öncekini veya orjinal cd deki driverı kurmayı dene..

Malum driverda problem olabilir, özellikle Windows 7 için sorun yaratıyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parkboy -- 9 Ağustos 2009; 16:21:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: parkboy

Benim önerim önceki driverı kaldırmayı ve yeni driverı kurmayı güvenli kipte dene yine olmazsa yine güvenli kipte kaldır ve ama bu sefer son versiyon driver değil bir öncekini veya orjinal cd deki driverı kurmayı dene..

Malum driverda problem olabilir, özellikle Windows 7 için sorun yaratıyor olabilir.

deneyecem ama bu driverlarla olmayacak sanırım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.