Şimdi Ara

ATİ HD7670M- INTEL HD400O ekran kartı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 5 sene önce aldığım dell inspirion 5520 laptopum var. 5 senedir kullanıyorum hiç bir sıkıntı da yaşamamıştım. Bu laptopu çift ekran kartı var intel hd4000 onboard ati hd7670m de harici ekran kartları.

Herhangi uygulamayı hangi karttan açacağımı aşağıdaki gibi seçiyorum.

Şimdi gelelim sorunuma. Fazla oyun oynayan biri değilim sadece PES online oynuyorum. Oyunu nsettingsinde bilgisayarım bu şekilde gözükmesine rağmen sorun yaşamadan oynuyordum da.

Geçen hafta laptopumla bir yolculuğa gittim geldim ve şuan oyunda donmalar mevcut. N eyaptıysam düzeltemedim.
    Ofline da da donuyor internetten olamaz.
    Format attım sistemden olamaz.
    Ekran kartı güncellemelerini yaptım düzelmedi.

Ekran kartım mı cortladı sonuçta 5-6 sene geçti bir de üzerine yolculuklar falan. bunu nasıl anlayabilirim ekran kartımın bozulup bozulmadığını.
    Aygıt yöneticisinde gözüküyor.
    Windows aero temalarını da hala laptopum açabiliyor. Bu yüzden bozulmadı gibi geliyor bana.
    Ama durduk yere nedne oyunda kasmalar olmaya başladı.

Buarada dxdiag ve furmark da ekran kartımı görmedi

Biraz uzun oldu ama açıklayıcı olması açısından iyi olur diye düşündüm.
    Fikri olan daha öncedne böyle sorunla karşılaşan var mı arkadaşlar ?

• Furmark nedense ikinci ekran kartını bulamamış.Neyse çok da önemli değil.
    Yazdıklarınızı göz önünde bulundurduğumuzda bilgisayarınıza , sistem kaynaklarınızı tüketen bir virüs bulaşmış olma ihtimali kalıyor.
    Virüs taraması yapın.Daha sonra ekran kartınızın denetim masasından pes için harici ekran kartını aktifleştirin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zwanzig kullanıcısına yanıt
    virüs olma ihtimali yok çünkü fotmat attım sistem tertemiz şuan.
    ekran kartımın denetim masasında zaten pes için yüksek performans seçili durumda halihazırda.

ekran kartım aygıt yöneticisinde gözüküyor ama halihazırda tam rndımanlı çalışmıyor olabiliri mi donanımsal bir sıkıntısının olma ihtimali varmı. varsa bunu nasıl anlayabilirim ?
  • megi21 kullanıcısına yanıt
    Msı afterburner indirip gpunun aktifliğini inceleyebilirsiniz.Hatta heaven benchmark indirip benchmark çalışırken değerleri kontrol etmek daha doğru olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bitmiş la burası
  • "Msı afterburner indirip gpunun aktifliğini inceleyebilirsiniz.Hatta heaven benchmark indirip benchmark çalışırken değerleri kontrol etmek daha doğru olacaktır."

Gayet mantıklı bir cevap var bakın yukarıda. Gpu'nuzun durumuna bilhassa sıcaklığına bakın. 5 6 sene uzun bir süre termal macun kurumuş olabilir veya kasa içi tozlanmış olabilir. Ayrıca yazılımların güncel versiyonları yüklü olsun mutlaka.
  • tak çıkar bi hocam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.