Şimdi Ara

ATI 7970M hakkında ? + Önerilerinizi bekliyorum (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
1.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: phradrel41

quote:

Orijinalden alıntı: kb001

şimdi sunu sormak istiyorum tek kelime ile 7970m kullananlara sadece internet .. vs yani tasarruflu batarya modunda kullandıgınızda kac saat gidiyor batarya dısı nda da enduro umrumda değil o otomatik açmazsa ben elle ayarlarım zaten sag tıklayıncaa grafik işlemciyle aç .. menüsü olsa gerek ben de suan var gtx670m onda da olacaktır ee o zmaan sorun ne olurki + Bi de nvdiada 3d vision, aa,af, phsyx.. vs var ati bunlaruı ngerisinde midri :/ yoksa 675m mi yapsam ama o da cok düşük 670mden gecmek sacma

670 den 675 e geçmeye hiç deymez dostum sana tavsiyem hiç bütçeni kendini yıpratma devam et ..7970 performans konusunda 670 den farkla önde ama atiyi bi alan pişman bi almayan yabancı forumdaki yorumları okudukça soğuyorum ama tek dayanağım bana ucuza gelmesi

haklısında işte 600+ liraya hem ssd hem 7970m ucuz geldi gereksiz ama ucuz işte alıp dünyanın en iyi 2. kartı demek var ya hepsini geçtim ucuzken alayım dedim işte bilmiyorum...gönül isterki 680m olsun yada ortası bşşe 7970mele aynı GTX675,5 olsaydı keşke
    walla kararsızım inan bütçem de zor durumda kredi kartından geccem .. işte durum böyle :S yani ocak gibi ssd alacaktım zaten o zman a kadarucuzlar mı 1 senedir ucuzlar diye bekliyoruz ses seda yok ama işte yine ssd alcaktım 300 ona dsek fiyt iyi ama 120 gb az kingston oldugu için fiyatı normal ama bi de şöyle bişey var kingston değilde baska markalar sandisk.. vb ucuza edinebilirdim :S

• 600 liraya dediğin gibi güzel fiyat oluyo ama bütçeye dokunuyosa 670m seni idare eder sorun çıkarmaz başınıda ağrıtmaz o karttan 7970 e geçince pişman olma ihtimalin var bide 2 ay beklemek cabası .. iyi düşün sonra pişman olma atinin sorunlarını kabul ederim (bana sorunsuz gelebilir gibi bi şans yok sürüm sorunlu driver gelene kadar biraz saç yolucaz ) performans versin yetr diyosan geç ama sorun çekemem 200 liraya bi sandisk ssd alıp keyfime bakarım dersen 670m
  • quote:

600 liraya dediğin gibi güzel fiyat oluyo ama bütçeye dokunuyosa 670m seni idare eder sorun çıkarmaz başınıda ağrıtmaz o karttan 7970 e geçince pişman olma ihtimalin var bide 2 ay beklemek cabası .. iyi düşün sonra pişman olma atinin sorunlarını kabul ederim (bana sorunsuz gelebilir gibi bi şans yok sürüm sorunlu driver gelene kadar biraz saç yolucaz ) performans versin yetr diyosan geç ama sorun çekemem 200 liraya bi sandisk ssd alıp keyfime bakarım dersen 670m

sorundan kastın ne ki :S
    Çok oyun oynayacagımı zannetmiyorum yogun olurum ama oynatsın isityorum bi süper oyun getiri ultrada oynayasım gelir pat diye.... yani gtx670m de baseder bunla tek amacım en iyisine sahip olmak :D hem de ssd :+Ram + ekran kartını fiyatı uygun oldugu için aradan cıkarmak eger kart nvida olsa düşünmeden gecerdim tam bir set olacak ve bi daa upgradeye gerek kalmayacaktı .....

YAni ewe sorun cıakrtmasın yani fiziksel bir sorun olması yada sistemsel hata verip durmasın bilgisayar.. öyle bişey olacagını zannetmiyorum yani kendini ispatlamıs sorun olsa ocaktan beri olurdu yani gözle görülür bir şekilde windowsu, gezintimi .. etkilemesin yeter li .....

Off kararsızım walla, daha tel alcam yazıcı alcam kamera alacam ama nebiletyim fiyat coooook iyi :D yanbi ssd var ram var bi de kampanya ili kazık yemiş / pahalı almıs gibi olmamak için böyle bişey yapasım geliyor hani daha iyimiş gibi geliyor ama sonra hesapladım da aslında ben taa nisan siparişi ile agustosa suan ki eylül /ekimdeki arkadaslarla aynı uygun fiyata aldım gibi gtx660 lı 2.600 dü 300 300 vere vere yükseldi :D :D

• Edit: Ayrıca ismi gayet sempatik GTX 670M işlemcimle çok uyumlu 3720QM :D yani Nvidialar arasında GTX675 mden sonra en havalı sempatik isim bana göre
    Sempatik şaka maka derken aslında olay su hani kart sempatik geliyor cunku stabil / sorun cıkarmıcak gibi geliyor.. Allahtanki 7970mde de ''7'' varda idare edyor :D
  • quote:

quote:

600 liraya dediğin gibi güzel fiyat oluyo ama bütçeye dokunuyosa 670m seni idare eder sorun çıkarmaz başınıda ağrıtmaz o karttan 7970 e geçince pişman olma ihtimalin var bide 2 ay beklemek cabası .. iyi düşün sonra pişman olma atinin sorunlarını kabul ederim (bana sorunsuz gelebilir gibi bi şans yok sürüm sorunlu driver gelene kadar biraz saç yolucaz ) performans versin yetr diyosan geç ama sorun çekemem 200 liraya bi sandisk ssd alıp keyfime bakarım dersen 670m

Çok oyun oynayacagımı zannetmiyorum yogun olurum ama oynatsın isityorum bi süper oyun getiri ultrada oynayasım gelir pat diye.... yani gtx670m de baseder bunla tek amacım en iyisine sahip olmak :D hem de ssd :+Ram + ekran kartını fiyatı uygun oldugu için aradan cıkarmak eger kart nvida olsa düşünmeden gecerdim tam bir set olacak ve bi daa upgradeye gerek kalmayacaktı .....

YAni ewe sorun cıakrtmasın yani fiziksel bir sorun olması yada sistemsel hata verip durmasın bilgisayar.. öyle bişey olacagını zannetmiyorum yani kendini ispatlamıs sorun olsa ocaktan beri olurdu yani gözle görülür bir şekilde windowsu, gezintimi .. etkilemesin yeter li .....

Off kararsızım walla, daha tel alcam yazıcı alcam kamera alacam ama nebiletyim fiyat coooook iyi :D yanbi ssd var ram var bi de kampanya ili kazık yemiş / pahalı almıs gibi olmamak için böyle bişey yapasım geliyor hani daha iyimiş gibi geliyor ama sonra hesapladım da aslında ben taa nisan siparişi ile agustosa suan ki eylül /ekimdeki arkadaslarla aynı uygun fiyata aldım gibi gtx660 lı 2.600 dü 300 300 vere vere yükseldi :D :D

link vermek yasakmı acaba
    http://forum.notebookreview.com/sager-clevo/681999-make-7970m-enduro-public-get-backing-prominent-blogger.html mesela bu konu..

http://forum.notebookreview.com/sager-clevo/679091-clevo-em-series-7970m-enduro-problems-i-sent-ticket-clevo-hq-get-yours-too.html enduroyla lgili başka bir konu

http://forum.notebookreview.com/sager-clevo/686393-7970m-owners-poll-future.html burada da anket yapmışlar 7970 sahiplerine sormuşlar cevaplar üzücü

http://www.youtube.com/watch?v=Djtjyw6JrcE buradada video da göstermiş sorunu .. Senin dediğin gibi masaüstünden sağ tıklayıp performansı seçmekle çözülmüyo aslında .. sorun kartın oyunun gücüne göre performasını kendi ayarlaması yani battlefield 3 açtın oyun zorladığı için %100 olarak çalışıyo fps istediğin gibi .. ama ayarları kısıyo fps yine yükselmiyo çünkü kart performasını düşürüyo bu bf3 te sorun değil ama bazı oyunlarda sanırım afallayıp (grafikler güçlü olmasa bile) ideal fps de tutamıyo kasmaya neden oluyo

Sorundan kasıt bu yani manuel olarakta çözemiyoruz eğer bu sorunla karşılaşırsak..

tabi hep olumsuz yanlarını söyledim olumlu yönlerine baktığımızda;

http://www.youtube.com/results?search_query=7970m+maxed&oq=7970m+maxed&gs_l=youtube.3...470.3776.0.4035.11.10.0.1.1.0.140.1259.0j10.10.0...0.0...1ac.1.vO9VdMPZiyo

170em kasası+7970M birleşmiş ve tüm ayarlar max her oyun kaymak misali linkteki videolarda görüldüğü üzere

• wala bilemiyorum ki :D
  • quote:

quote:

quote:

http://forum.notebookreview.com/sager-clevo/681999-make-7970m-enduro-public-get-backing-prominent-blogger.html mesela bu konu..

http://forum.notebookreview.com/sager-clevo/679091-clevo-em-series-7970m-enduro-problems-i-sent-ticket-clevo-hq-get-yours-too.html enduroyla lgili başka bir konu

http://forum.notebookreview.com/sager-clevo/686393-7970m-owners-poll-future.html burada da anket yapmışlar 7970 sahiplerine sormuşlar cevaplar üzücü

http://www.youtube.com/watch?v=Djtjyw6JrcE buradada video da göstermiş sorunu .. Senin dediğin gibi masaüstünden sağ tıklayıp performansı seçmekle çözülmüyo aslında .. sorun kartın oyunun gücüne göre performasını kendi ayarlaması yani battlefield 3 açtın oyun zorladığı için %100 olarak çalışıyo fps istediğin gibi .. ama ayarları kısıyo fps yine yükselmiyo çünkü kart performasını düşürüyo bu bf3 te sorun değil ama bazı oyunlarda sanırım afallayıp (grafikler güçlü olmasa bile) ideal fps de tutamıyo kasmaya neden oluyo

Sorundan kasıt bu yani manuel olarakta çözemiyoruz eğer bu sorunla karşılaşırsak..

http://www.youtube.com/results?search_query=7970m+maxed&oq=7970m+maxed&gs_l=youtube.3...470.3776.0.4035.11.10.0.1.1.0.140.1259.0j10.10.0...0.0...1ac.1.vO9VdMPZiyo

170em kasası+7970M birleşmiş ve tüm ayarlar max her oyun kaymak misali linkteki videolarda görüldüğü üzere

kardeş sadece sunu söylemek istiyorum:
    sorunu , performansı felan geçtim..
    enduroyu da anladım ekran kartı varolan gücünü ayarlıyamıyor o nedenle performns eksikliği oluyor...

Tek kafama takılan şu acaba GTX670M i aratır mı ?yani ne kadar enduro /performans sorun potansiyeli de olsa o kadara da düşmez heral sence ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

kardeş sadece sunu söylemek istiyorum:
    sorunu , performansı felan geçtim..
    enduroyu da anladım ekran kartı varolan gücünü ayarlıyamıyor o nedenle performns eksikliği oluyor...

Tek kafama takılan şu acaba GTX670M i aratır mı ?yani ne kadar enduro /performans sorun potansiyeli de olsa o kadara da düşmez heral sence ?

Bilgisayarı alıp deneme fırsatım olmadığı için ben sana kesin bişey diyemiyorum performans konusunda açık ara önde anlarsın farkı ama sorunu bilgisayarı elime alıp kurcalamadan kestiremiyorum teorikte belli sadece benim için.. eğer saç baş yolduracak cinstense bnde pişman olurum ankette kullananların büyük kısmı 680m ye upgrade etmek istemesi benim kafamı kurcalıyo açıkcası .. tüm bunları bi kenara bırakıp benim fikrimi soruyosan eğer (kullanmamış biri olarak ) bende 670m ile 7970m arasında kaldım ve ati yi tercih ettim aradaki fps farkından dolayı

• işte teori de öyle de :D
    bi girdim 7970 içine neler duydum :D :D pratikte kötü olursa ya :D :D yani yoksa testleri bencmarkları biliyorudm da neden bu şikayet bi de şöyle bişey var eger ciddi sorun olsa zaten ati toplatır yada bi açıklama yapar adam ocaktan beri ayakta :D
  • Bende öyle umuyorum ama bakalım görücez ati ürünün arkasında duracakmı monster müşteri hizmetleriyle konuştuğumda 7970m için herhangi sorunla ilgili basvurulmadigi söylenmişti ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çooook sıkısıgım ama bi çaresini bulabilirsem geçmeyi düşünüyorum su an :S ama cok kararısızmdır her zamna degişir ... :D
  • Konu ölü ama okuyanlara bilgi vermek istedim.
    2012 yılında monsterdan p170em-03 laptap aldım. i7 3,2 3.nesil işlemci. ati hd 7970m kart ile 04-2012 tarihinde aldım. ocak 2018 de ekran kartım bozuldu.

Geçen 6 sene içerisinde ekran kartımdan hiç şikayetim olmadı. bozulma sebebinide kendim olduğunu düşünüyorum ağır oyunlar saatlerce oynayıp sonra çıkış diyip direk bilgisayarı kapat demem ekran kartının yeterince soğumasına izin vermeden defalarca vakit darlığından bilgisayarı hızlı kapatmam ekran kartımın bozulmasına sebep oldu.

gta 5 i bile oynuyordum ve ilk defa full ayarlarda açınca fps çok düştüğünü bu oyunda görünce grafik ayarlarını az aşağı çekip akıcı hale getirmiştim.

dota-2 100fps cs-go 190 fps civarlarında oynadım.
  • mustafa1403 kullanıcısına yanıt
    Ben de unutup gitmişim heryeri, telefon işleri için girdim gördüm :))

Ben de 2012 yazında aldım çok şükür hala kullanıyorum, 3720QM, GTX670M 👍

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.