Şimdi Ara

Ati 5870 Olanlar Hangi Driveri Kullanıyorsunuz Win 7 de ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SeSioN
    Hmm hocam peki bu pes 2012 konusunda nediyorsunuz yüklerken direcxt 9 u yüklüyor yukardaki arkdşta belirtmiş ama win 7 de direcxt 11 le beraber geliyor ama ayrıca direcxt 9 u yüklüyor bu normal mi ne yapmamı önerirsiniz win 7 ye nasıl alışıcam Bilmiyorum

Oyundan kaynaklı bir ihtiyaç olsa gerek. Pes hiç oynamadım. Win7'ye gelince ben pinglerden dolayı zaten şikayetçiyim ama artık dönüp XP kullanmam...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: setek01

quote:

quote:

11.2'den sonra fişi çekildi zaten 5870'in. Gelen sürücüler 6 serisine daha fazla destek verdi. Ama 11.6 herhalde son 1 yılda çıkan en stabil driver oldu.

Sizdede aynı model varmı yukardakinler 11.12 ve 11.11 driverlaırnı Kullandıklarını sorun yaşamadıklarını söylüyorlar ?

Ben şu Nvidia kullanıyorum. En son 11,8'de bıraktım. Memnundum. Son sürücüler kötü değil, sadece Bf3 için şikayet var ama Nvidia da son Beta'da saçmalamış. Eski sürücüye döndüm mecburen. Bf3 sürücüyle düzelmez, yamayla düzelir ama AMD ve Nvidia Bf3'ü düzeltecem derken başka tarafı bozar oldular son aylarda...

5870'e de bence bir şey katmaz son driverlar ama olası hatalar giderilmişse stabilite anlamında ufak farkla olabilir tabi ki. Artık AMD'nin de huyu değişti. O da
    Nvidia gibi driver desteğini yeni kartlara vermeyi öğrendi

Hmm hocam peki bu pes 2012 konusunda nediyorsunuz yüklerken direcxt 9 u yüklüyor yukardaki arkdşta belirtmiş ama win 7 de direcxt 11 le beraber geliyor ama ayrıca direcxt 9 u yüklüyor bu normal mi ne yapmamı önerirsiniz win 7 ye nasıl alışıcam Bilmiyorum

Sevgili hocam dx9 u yüklemiyor, bi şekilde güncelliyor diyelim. Bu arada sizin sorununuz sürücü kaynaklı olabilir. Ekran kartı sürücüsünü silip ccleaner vs türev programlarla temizleyin. Daha sonra son ati sürücüsünü yükleyin. Dx güncellemelerini de kurun. Eğer sorun devam ediyorsa sorun oyun kaynaklıda olabilir. Son patchleri yükleyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: FaTeeH

quote:

quote:

quote:

quote:

11.2'den sonra fişi çekildi zaten 5870'in. Gelen sürücüler 6 serisine daha fazla destek verdi. Ama 11.6 herhalde son 1 yılda çıkan en stabil driver oldu.

Sizdede aynı model varmı yukardakinler 11.12 ve 11.11 driverlaırnı Kullandıklarını sorun yaşamadıklarını söylüyorlar ?

Ben şu Nvidia kullanıyorum. En son 11,8'de bıraktım. Memnundum. Son sürücüler kötü değil, sadece Bf3 için şikayet var ama Nvidia da son Beta'da saçmalamış. Eski sürücüye döndüm mecburen. Bf3 sürücüyle düzelmez, yamayla düzelir ama AMD ve Nvidia Bf3'ü düzeltecem derken başka tarafı bozar oldular son aylarda...

5870'e de bence bir şey katmaz son driverlar ama olası hatalar giderilmişse stabilite anlamında ufak farkla olabilir tabi ki. Artık AMD'nin de huyu değişti. O da
    Nvidia gibi driver desteğini yeni kartlara vermeyi öğrendi

Sevgili hocam dx9 u yüklemiyor, bi şekilde güncelliyor diyelim. Bu arada sizin sorununuz sürücü kaynaklı olabilir. Ekran kartı sürücüsünü silip ccleaner vs türev programlarla temizleyin. Daha sonra son ati sürücüsünü yükleyin. Dx güncellemelerini de kurun. Eğer sorun devam ediyorsa sorun oyun kaynaklıda olabilir. Son patchleri yükleyin.

Anladım Hocam Bakalım Deneyelim İnş sorun düzelir sıfırdan bi format atıp kurucam sistemi Komple.

• Konu ile alakasız belki ama ;

Vatanda 700 lira gibi bir fiyata satılıyor. Şuan günümüz teknolojisi + 3 yıl için uygun mu acaba ?

Kullanan kişiler yorumlarsa iyi olur .
  • quote:

Orijinalden alıntı: VARON

Konu ile alakasız belki ama ;

Vatanda 700 lira gibi bir fiyata satılıyor. Şuan günümüz teknolojisi + 3 yıl için uygun mu acaba ?

Ben uzunca süre idare ediceğini düşünerek aldım Bu kartı yanılcağımı pek düşünmüyorum vatana bakma sen.

http://www.webdenal.com/his-vga-1-gb-5870-256bit-gddr5-icooler-v-hdmi-16x_257646.html

• 11.12 daha dün yükledim bir sorun yok. Bf3 campaign de Ultra da oynuyorum(monitörüm max 1680-1050).Multiplayer da herşey high da, Skyrim de de Full de gayet rahat oynuyorum.
    Gönül rahatlığıyla yükleyebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

11.12 daha dün yükledim bir sorun yok. Bf3 campaign de Ultra da oynuyorum(monitörüm max 1680-1050).Multiplayer da herşey high da, Skyrim de de Full de gayet rahat oynuyorum.
    Gönül rahatlığıyla yükleyebilirsin.

Sağol hocam 11.12 ile 11.11 arasında fark varmı kimisi 11.11 i yükle diyor :) şimdi format atıcam sıfırdan herşeyi kurayımda sorun yaşamayım bide ses kartı yüzünden birtürlü Çalıştıramadım.
  • Bende şöyle bir yorum katayım dostum win 7 32 bit kullanıyorum 8800 gt kullanırken powercolor 5850 alma fırsatım oldu ,sanırım heyecandan 8800 gt driverlarını silmeden 5850 taktım pc ye sorun olmadı ama temiz kurulum daha iyi olur sanıyordum ,neyse ati sitesinden güncel driverı değilde powercolor sitesinde bulunan biraz eski bir driver ı indirdim sürümünü hatırlamıyorum keşke hatırlayabilseydim,her zamanki gibi ekran kartını yeni aldığım için bench testleri yaptım normal puanlar elde ettim diğer pc de olduğu için tam yazamıyorum neyse ,sonradan format attım temiz olsun diye ve güncel driver yükledim ve test edeyim dedim bir baktım puanlar rahatsız edecek kadar düşmüş ,hemen powercolor sitesine döndüm eski driverı bulayım diye ama nafile onlarda güncellemişlerdi ,keşke kenara kaydetseymişim ,muhtemelen 11.8 olabilirdi diye düşünüyorum ama ,daha sonra 11.10 yükleyerek ilk aldığım sonuçlara yakın sonuçlar elde ettim 11.10 sürümünü deneyebilirsin

• Win7 içinde directX 9 un güncel sürümü yok.
    Güncelleme yapması normal.
    Herkes zannediyor ki win7 directX 11 ile gelince, directX 9 falan gerekmeyecek.
    Aksine, oyuncu adam için ilk win7 güncellemesi "directx_Jun2010_redist" olmalıdır.
  • Ses kartı hariciyse modelini ver sürücüsüne internetten bakalım eğer dahiliyse anakarttan yükle.Hocam 11.11 ile arasında, benchmark testi yapıp bakmadım fark var mı diye.Ancak beni bunlar arasında yanlış hatırlamıyorsam 11.7 ydi çok üzen windows 7 masaüstü performansımı 4.6 mı ne gösteriyordu.. Bence 11.12 yi yükleyebilirsin.

Birde verdiğin link güvenilir midir? Ürün sıfırsa fiyat çoook iyi.Yalnız aynı sitede powercolor pcs+ var o 600 lira neden o kadar fark var anlamadım.

http://www.webdenal.com/his-vga-1-gb-5870-256bit-gddr5-icooler-v-hdmi-16x_257646.html

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

Bende şöyle bir yorum katayım dostum win 7 32 bit kullanıyorum 8800 gt kullanırken powercolor 5850 alma fırsatım oldu ,sanırım heyecandan 8800 gt driverlarını silmeden 5850 taktım pc ye sorun olmadı ama temiz kurulum daha iyi olur sanıyordum ,neyse ati sitesinden güncel driverı değilde powercolor sitesinde bulunan biraz eski bir driver ı indirdim sürümünü hatırlamıyorum keşke hatırlayabilseydim,her zamanki gibi ekran kartını yeni aldığım için bench testleri yaptım normal puanlar elde ettim diğer pc de olduğu için tam yazamıyorum neyse ,sonradan format attım temiz olsun diye ve güncel driver yükledim ve test edeyim dedim bir baktım puanlar rahatsız edecek kadar düşmüş ,hemen powercolor sitesine döndüm eski driverı bulayım diye ama nafile onlarda güncellemişlerdi ,keşke kenara kaydetseymişim ,muhtemelen 11.8 olabilirdi diye düşünüyorum ama ,daha sonra 11.10 yükleyerek ilk aldığım sonuçlara yakın sonuçlar elde ettim 11.10 sürümünü deneyebilirsin

Sevgili dostum ilgin için sağol valla herkes farklı bir sürüm öneriyor napıcağımı şaşırdım :)) pes 2012 yi bi oynayamadım bide audigy2 zs ses kartı almştm ondanda ses gelmedi sıfırdan sistem kurup o şekilde halletsem diye düşünüyorum şimdi çok uzun iş ama yapıcakta birşey kalmadı sanırsam.

• quote:

Ses kartı hariciyse modelini ver sürücüsüne internetten bakalım eğer dahiliyse anakarttan yükle.Hocam 11.11 ile arasında, benchmark testi yapıp bakmadım fark var mı diye.Ancak beni bunlar arasında yanlış hatırlamıyorsam 11.7 ydi çok üzen windows 7 masaüstü performansımı 4.6 mı ne gösteriyordu.. Bence 11.12 yi yükleyebilirsin.

Birde verdiğin link güvenilir midir? Ürün sıfırsa fiyat çoook iyi.Yalnız aynı sitede powercolor pcs+ var o 600 lira neden o kadar fark var anlamadım.

Creative audigy2 zs hocam ürün forumdan aldım ama birtürlü çalışmadı bide yorum yaptk arkdşa ürün gelince sorunlu ürün gönderceğini zannetmiyorum ama bir türlü ses cıkmadı..

Site güvenilir hocam çok alışverişim oldu sanırım mascom elindeki 5870 stoklarını bitirmeye başladı o yüzdende fiyatlar uygun birçok kişi aldı bir sorun yaşayan görmedim bende aldım tabi elektronik işi birazda şans işi Umarım yardımcı Olabilmişimdir.

• Hocam driver linki vericektim ancak Creative in site rezalet açılmadı gitti.
    Açıldı sonunda hocam istersen şu linkteki driveri indirip kurmayı deneyebilirsin.

http://support.creative.com/downloads/download.aspx?nDownloadId=11314
  • PES 2012 Dx9 bir oyun o yüzden sisteminizde eğer eksik bir dx9 eklentisi varsa onu kurar. Siz buna takılmayın. 5870, 6950 ayarında bir karttır. Çoğu oyunu hala en yüksek ayarlarda oynatabilir. Şuana kadar sadece metro 2033'ü herşey açık oynayamadım onu da zaten pek oynayabilen yok hayani bir oyun
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuitarMania

PES 2012 Dx9 bir oyun o yüzden sisteminizde eğer eksik bir dx9 eklentisi varsa onu kurar. Siz buna takılmayın. 5870, 6950 ayarında bir karttır. Çoğu oyunu hala en yüksek ayarlarda oynatabilir. Şuana kadar sadece metro 2033'ü herşey açık oynayamadım onu da zaten pek oynayabilen yok hayani bir oyun

Aynen bende birde witcher 2
  • quote:

PES 2012 Dx9 bir oyun o yüzden sisteminizde eğer eksik bir dx9 eklentisi varsa onu kurar. Siz buna takılmayın. 5870, 6950 ayarında bir karttır. Çoğu oyunu hala en yüksek ayarlarda oynatabilir. Şuana kadar sadece metro 2033'ü herşey açık oynayamadım onu da zaten pek oynayabilen yok hayani bir oyun

Anladım Hocam bende zaten yüksek ayarlarda oynamadığım için hiçbir oyunu bana baya bir sene gider bu kart :) İşte herkeisn önerisine göre sisteme yeni format çekip öyle yükleyim herşeyi inş sorunsuz oynayabilirim :)
  • quote:

Hocam driver linki vericektim ancak Creative in site rezalet açılmadı gitti.
    Açıldı sonunda hocam istersen şu linkteki driveri indirip kurmayı deneyebilirsin.

http://support.creative.com/downloads/download.aspx?nDownloadId=11314

İlgin için sağol Hocam indiriyorum bakalım inş sorun düzelir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hsanlukk

quote:

quote:

Asus 5870 kullanıyorum şuan 11.11 yüklü sistemde ve PES 2012'de ya da diğer hiçbir oyunda sorunla karşılaşmadım

Sevgili Hocam ilgin için teşekkürler sorum var ben win 7 ye alışkın olmadığım için pek Bilmiyorum :) hep xp kullandım bu zamana kadar şimdi pes 2012 yi yüklerken directx 9 yüklüyor bunu neden yapıyor win 7 zaten direcxt 11 ile gelmiyormu ?

pes 2012 dx11 öğeleri içermiyor o yüzden yüklemiyor benim kullandığım sürüm 11.12 performansından memnunum sende onu yükleyebilirsin ve v-sync in aktif olduğundan emin ol yoksa kesin kasma yaşarsın ekran kartın ne olursa olsun

Sevgili hocam ilgin için sağol yani pes 2012 yi yüklerken directx 9 yüklenicek değilmi ? ayrıca 11.12 sürümünü yükle demişsiniz yukardaki arkdş gibi Link alabilirmiyim win 7 64 bit mi işletim sisteminiz bide bu v-sync aktif olsun diyorsun o nerden yapılıyor xpde böyle şeyler Yoktu win7 ye alışmam baya zaman alıcak sanırım :)

şimdi şöle diyim ekran yenileme hızın 60 ın üstündeyse v-sync aktif olmaz bu ne işe yarar peki fps nin sabit olmasını pes 2012 in oyuna girmeden bi ayar menüsü olsa gerek 11 de vardı 12 yi oynamadım ordan v-sync yi aktif edebilirsin ama ekran yenileme hızını 60 a çekmen lazım yoksa aktif olmuyor bu seçenek 11.12 de ben daha fazla performans aldım 11.11 e nazaran assassin creed revelations da stabilite sorunu oluyordu ani fps düşmeleri falan bunla kalktı eğer eski nvida driverleri falan varsa sil yok format atacam diyosan at öle daha iyi olur bu sitede bi arkadaş koyuyordu driverları ben ordan takip ediyorum ordan indiriyorum sende öle yapabilirsin

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Asus 5870 kullanıyorum şuan 11.11 yüklü sistemde ve PES 2012'de ya da diğer hiçbir oyunda sorunla karşılaşmadım

Sevgili Hocam ilgin için teşekkürler sorum var ben win 7 ye alışkın olmadığım için pek Bilmiyorum :) hep xp kullandım bu zamana kadar şimdi pes 2012 yi yüklerken directx 9 yüklüyor bunu neden yapıyor win 7 zaten direcxt 11 ile gelmiyormu ?

pes 2012 dx11 öğeleri içermiyor o yüzden yüklemiyor benim kullandığım sürüm 11.12 performansından memnunum sende onu yükleyebilirsin ve v-sync in aktif olduğundan emin ol yoksa kesin kasma yaşarsın ekran kartın ne olursa olsun

Sevgili hocam ilgin için sağol yani pes 2012 yi yüklerken directx 9 yüklenicek değilmi ? ayrıca 11.12 sürümünü yükle demişsiniz yukardaki arkdş gibi Link alabilirmiyim win 7 64 bit mi işletim sisteminiz bide bu v-sync aktif olsun diyorsun o nerden yapılıyor xpde böyle şeyler Yoktu win7 ye alışmam baya zaman alıcak sanırım :)

şimdi şöle diyim ekran yenileme hızın 60 ın üstündeyse v-sync aktif olmaz bu ne işe yarar peki fps nin sabit olmasını pes 2012 in oyuna girmeden bi ayar menüsü olsa gerek 11 de vardı 12 yi oynamadım ordan v-sync yi aktif edebilirsin ama ekran yenileme hızını 60 a çekmen lazım yoksa aktif olmuyor bu seçenek 11.12 de ben daha fazla performans aldım 11.11 e nazaran assassin creed revelations da stabilite sorunu oluyordu ani fps düşmeleri falan bunla kalktı eğer eski nvida driverleri falan varsa sil yok format atacam diyosan at öle daha iyi olur bu sitede bi arkadaş koyuyordu driverları ben ordan takip ediyorum ordan indiriyorum sende öle yapabilirsin

Tamamdır 11.12 yi yükledim deniycem inş sorunsuz olur.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: VARON

Konu ile alakasız belki ama ;

Ben uzunca süre idare ediceğini düşünerek aldım Bu kartı yanılcağımı pek düşünmüyorum vatana bakma sen.

Öneri için teşekkürler.

(Ama ben bu tarz internetten alış veriş yapmayı sevmiyorum. Yani bir teknoloji mağzasından bakarak görerek sorarak dokunarak almayı daha mantıklı buluyorum.)

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.