Şimdi Ara

Ati 4890 veya Nvidia GTX285 için 480 Watt PSU yeterli mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yakın zamanda Ati HD4890 veya Nvidia GTX275 ekran kartı almayı düşünüyorum. Şu anda sistemimde TAGAN 480 WATT 2FORCE series PSU kullanmaktayım. Onun dışında sistemimde işlemci, anakart, 2 adet harddisk ve optik sürücü mevcut.

Sizce bu ekran kartlarını çalıştırmak için bu PSU yeterli olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Herkese hayırlı Forumlar.

• Mevcut PSu'un tek rail den 20 amper verebiliyor.Buda GTX 275 için yeterli ancak sisteminde oc mevcut bu biraz sıkıntı yaratabilir 480w psu için kartın yük altında 250 watt a kdr cıkabiliyor genelde resmi sitelerdede en az 550w psu kullanılması öneriliyor.Sonuc olarak kaldırır ama biraz risk te teşkil ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 7 Nisan 2009; 15:26:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Mevcut PSu'un tek rail den 20 amper verebiliyor.Buda GTX 275 için yeterli ancak sisteminde oc mevcut bu biraz sıkıntı yaratabilir 480w psu için kartın yük altında 250 watt a kdr cıkabiliyor genelde resmi sitelerdede en az 550w psu kullanılması öneriliyor.Sonuc olarak kaldırır ama biraz risk te teşkil ediyor.
    Yorumların için teşekkür ederim HighWoltage.

Başka yorumu olan var mı arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayoztunc

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    gtx 260 a anca yeterlı gelır belkı ona bıle yetmez onun ıcın soyle 550 - 600 W arası bı sey almalısın anca ole yeterlı gelır
  • quote:

Orjinalden alıntı: onculcan

Merhaba,

Yakın zamanda Ati HD4890 veya Nvidia GTX275 ekran kartı almayı düşünüyorum. Şu anda sistemimde TAGAN 480 WATT 2FORCE series PSU kullanmaktayım. Onun dışında sistemimde işlemci, anakart, 2 adet harddisk ve optik sürücü mevcut.

Sizce bu ekran kartlarını çalıştırmak için bu PSU yeterli olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Systeminde Alıcaın E.kartı dışında güç gerektricek önemli 1 donanım yok.
    Bu durumda ; Kullandığın marka 480 Watt PSU Kesinlikle yeterli, için rahat olsun.

Edit : Başka 1 arkadaşın sana mesajında (480 Watt Riskli olur), şeklinde 1 ibaresini gördüm, bu söylemi dikkate almana gerek yok. Gerçi tekrar etmiş olucaım ama yine söylüyorum; kullandığın PSU gayet yeterli için rahat olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DhanTE -- 7 Nisan 2009; 17:33:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DhanTE

quote:

Merhaba,

Systeminde Alıcaın E.kartı dışında güç gerektricek önemli 1 donanım yok.
    Bu durumda ; Kullandığın marka 480 Watt PSU Kesinlikle yeterli, için rahat olsun.

Edit : Başka 1 arkadaşın sana mesajında (480 Watt Riskli olur), şeklinde 1 ibaresini gördüm, bu söylemi dikkate almana gerek yok. Gerçi tekrar etmiş olucaım ama yine söylüyorum; kullandığın PSU gayet yeterli için rahat olsun.
    Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: onculcan

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Alıntıları Göster
    Ekran kartının ve işlemcinin ne kadar yük altına bineceğine bağlı kalarak yetebilir veya yetmeyebilir.

Load ta, Idle a göre daha fazla güç tüketimi olacağından ve imzanda yazan işlemcine O/C yaptığını gördüğümden, kasa içerisindeki fanlarını vs dikkate aldığımızda % 85 load a geldiğinde sistemin psunun yetmediğini göreceksiniz veya sınırlarda dolaşacak...

Şahsen 480 yerine 600 watt bir psu almanıda ne tavsiye edebilirim nede gönlümden geçirebilirim. Bence psu değiştirmeden önce bir dene sistemini güzelce buna göre yetmezse ileride işlemcine de yapabileceğin bir upgrade i de düşünerek bir psu olmadı alırsın artık...

quote:

HD 4850 Erkan kartı Yeterli...

bu konuda ne işi var bunu hiç anlamadım ? doğrusu yazmadan da geçemedim...

• quote:

Orijinalden alıntı: X Files

Ekran kartının ve işlemcinin ne kadar yük altına bineceğine bağlı kalarak yetebilir veya yetmeyebilir.

Load ta, Idle a göre daha fazla güç tüketimi olacağından ve imzanda yazan işlemcine O/C yaptığını gördüğümden, kasa içerisindeki fanlarını vs dikkate aldığımızda % 85 load a geldiğinde sistemin psunun yetmediğini göreceksiniz veya sınırlarda dolaşacak...

Şahsen 480 yerine 600 watt bir psu almanıda ne tavsiye edebilirim nede gönlümden geçirebilirim. Bence psu değiştirmeden önce bir dene sistemini güzelce buna göre yetmezse ileride işlemcine de yapabileceğin bir upgrade i de düşünerek bir psu olmadı alırsın artık...

quote:

HD 4850 Erkan kartı Yeterli...

bu konuda ne işi var bunu hiç anlamadım ? doğrusu yazmadan da geçemedim...

Alıntıları Göster
    Peki arkadaşlar 500 watt High Power yeterli olur mu bende almayı düşünüyorum da ???

• quote:

Orijinalden alıntı: altazanya

Peki arkadaşlar 500 watt High Power yeterli olur mu bende almayı düşünüyorum da ???

Alıntıları Göster

TG480-U15 (EASYCON)

* Değiştirilebilir ve çıkarılabilir kablolar
    * Kasa içinde maksimum hava dolaşımını sağlamak için ayarlanabilir kablo sistemi
    * Her türlü anakarta uyumlu 20-24, 4 ve 8 pin konnektörler
    * 2 ayrı EMI korumalı, PCI-Express VGA konnektörü
    * 120 mm.'lik sessiz fan
    * En iyi performansı sağlamak için altın kaplamalı konnektörler
    * Intel P4 / Xeon, AMD Athlon XP / Athlon 64 / Opteron destekli
    * Mükemmel koruma sağlayan GND/RTN bağlantısı
    * Aktif PFC (Power Factor Correction)
    * 100~240 VAC voltaj aralığı
    * Yüksek voltaj ve akım, kısa devre korumaları. (OVP, OCP, SCP)

bana göre yeterli gelir ama oc yapıca sorunda çıkarabilir.denemeden bilemessin.ama tagan ın psu ları kalitedir

• quote:

Orijinalden alıntı: erman_hoca333

TG480-U15 (EASYCON)

* Değiştirilebilir ve çıkarılabilir kablolar
    * Kasa içinde maksimum hava dolaşımını sağlamak için ayarlanabilir kablo sistemi
    * Her türlü anakarta uyumlu 20-24, 4 ve 8 pin konnektörler
    * 2 ayrı EMI korumalı, PCI-Express VGA konnektörü
    * 120 mm.'lik sessiz fan
    * En iyi performansı sağlamak için altın kaplamalı konnektörler
    * Intel P4 / Xeon, AMD Athlon XP / Athlon 64 / Opteron destekli
    * Mükemmel koruma sağlayan GND/RTN bağlantısı
    * Aktif PFC (Power Factor Correction)
    * 100~240 VAC voltaj aralığı
    * Yüksek voltaj ve akım, kısa devre korumaları. (OVP, OCP, SCP)

bana göre yeterli gelir ama oc yapıca sorunda çıkarabilir.denemeden bilemessin.ama tagan ın psu ları kalitedir

Alıntıları Göster
    yeter arkadasım
    source arkadasın sistemine bak bi konu actı cektigi guce bak rahatlıkla yeter psu

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgacem

yeter arkadasım
    source arkadasın sistemine bak bi konu actı cektigi guce bak rahatlıkla yeter psu

Alıntıları Göster
    işlemcin 65w tdpli bir işlemci (overclock olmasına rağmen olsa olsa 75-80w tüketir yük altında) yeter diye düşünüyorum

zaten psu da kaliteli yarıyolda bırakacak birşey değil

• quote:

Orijinalden alıntı: K.Kahriman

işlemcin 65w tdpli bir işlemci (overclock olmasına rağmen olsa olsa 75-80w tüketir yük altında) yeter diye düşünüyorum

zaten psu da kaliteli yarıyolda bırakacak birşey değil

Alıntıları Göster
    4 çekirdekli bir işlemcin olmadığı sürece sorun çıkaracağını sanmam

• quote:

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

4 çekirdekli bir işlemcin olmadığı sürece sorun çıkaracağını sanmam

Alıntıları Göster
    HD4890 190w civarında güç harcıyor defaultta...

Yeterli gelir psu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

HD4890 190w civarında güç harcıyor defaultta...

Yeterli gelir psu.

Alıntıları Göster
    Aslında şöyle bir sistem toplayacağım

Intel C2 Q9400 , Asus Maximus II Mainboard, HD4890,Kingston Hyperx 2x2 Gb 1066

böyle bir sistem için 500w High Power yeterli olur mu. OC yapmayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altazanya

Aslında şöyle bir sistem toplayacağım

Intel C2 Q9400 , Asus Maximus II Mainboard, HD4890,Kingston Hyperx 2x2 Gb 1066

böyle bir sistem için 500w High Power yeterli olur mu. OC yapmayacağım.

Alıntıları Göster
    Yeterli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

Yeterli...

Alıntıları Göster
    hocam benim imzadaki sistem full oc li olduğu halde 500watt yetiyor,senin sisteme de yeter 480watt olsa dahi
  • quote:

Orijinalden alıntı: s@ndok@n

hocam benim imzadaki sistem full oc li olduğu halde 500watt yetiyor,senin sisteme de yeter 480watt olsa dahi

Alıntıları Göster
    Yeterli gelecektir.20x12=240 watt güç üretebilir ekran kartın için PSU n.OC yaparsan yetmeyebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Yeterli gelecektir.20x12=240 watt güç üretebilir ekran kartın için PSU n.OC yaparsan yetmeyebilir.

Alıntıları Göster
    Tüm yorumlar için canı gönülden teşekkürler, sanırım alıp deneyeceğim, ekran kartına O/C yapmayı dusunmuyorum, böyle diyorum ama acaba kendimi tutabilecek miyim?
  • quote:

Tüm yorumlar için canı gönülden teşekkürler, sanırım alıp deneyeceğim, ekran kartına O/C yapmayı dusunmuyorum, böyle diyorum ama acaba kendimi tutabilecek miyim?

Alıntıları Göster
    Bende teşekkür ederim arkadaşlar.Konu sahibi olan "onculcan" arkadaşımın da hoşgörüsüne minnettarım.
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Kendini tutamasanda 1 şey farketmes, o PSU; özelliklerini yazdıın systemde tek gpu kullanan hangi E. kartı olursa olsun gayet yeterli, ayrıca systemine'de kartada overclcok yapabilirsin, taş gibi PSU kullanıosun, PSU yada systemine hiç 1 şey olucaını sanmıorum.
    Daha önce tagan 480W kullanıyodum X2 E. kartı'yla ve yine 2 çekirdekli fakat extreme CPU ile, üstelik systemi overclock'lu olrk'ta uzun süre kullandım hiç 1 sorun yaşamadım. bu sebepten için rahat olsun diip duruorum mesajlarımda.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.