Şimdi Ara

ATI 4850 4X OLARAK ÇALIŞIYO. YARDIM.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Arkadaşlar bugün birşey dikkatimi çekti. Cpu-z programıyla işlemciyi incelerken birden ekran kartımın 4x olarak çalıştığını farkettim. Bu sorun birtek bendemi var yoksa herkestemi böyle?

ATI 4850 4X OLARAK ÇALIŞIYO. YARDIM.

• oyundayken x16 olur
  • oyundayken x16 olmaz...!

kartı bi sök; tak. büyük ihtimalle düzelir...
  • Hayır olmuyo. Şimdi pes2009 u windowed modda çalıştırdım ekran kartı hala 4x olarak gözüküyo. Biraz önce anakartın bios unu update etmiştim ondan olması mutamel. Birde tekrardan 8.9 sürücüsüne dönüp deniycem ama sanırım anakartın yeni bios undan kaynaklanıyo.
  • ya anakartın bios'undandır yada kartı alttaki pci-e slotuna taktığın için olabilir eğer 2 slot varsa.
    quote:

Orjinalden alıntı: wrhost

oyundayken x16 olur

AMMA SALLADIN !
  • quote:

Orjinalden alıntı: TiesTorN

ya anakartın bios'undandır yada kartı alttaki pci-e slotuna taktığın için olabilir eğer 2 slot varsa.
    quote:

oyundayken x16 olur

AMMA SALLADIN !

hadi o sallamışta.. sende arkadaşın o kadar aptal olduğunu sandın herhalde !
  • quote:

Orjinalden alıntı: adigehalil

oyundayken x16 olmaz...!

Kesinlikle katılıyorum. Hiçbirşeyi karıştırmadan önce çıkarıp boot edip (bios uyarısı alacaksın vga bulunamadı diye) kapadıktan sonra tekrar takmayı denemelisin...

Diğer taraftan sorunun düzelmezse PSU'n yeterince güç üretebiliyor mu kart için bunu göz önünde bulundurmalısın. Overclock yaptıysan sorun bundan da kaynaklanabilir. pci-e veriyoluna ait hızı sabitlemelisin, yada north bridge'e giden voltajı arttırmalısın.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
  • aynı sorunu msi 9800gtx+ ile yasamıstım, ama benimki x1 gozukuyordu, anakartımın uzerindeki led hata gostergesindeki koddan uyumsuz pci kartı ya da vga biosunun yuklenememesi sonucu bu hatanın olusabilecegini okudum, ertesi gun aldıgım yere goturup iade ettim...su andaki zotac gtx260 ta oyle bir problemim yok, kartın sorunlu olabilir.
  • 8800gt ile aynı problemi yaşayan bir arkadaşım uğraşıp uğraşıp en sonunda gidip iade etmişti yenisini almıştı.
    problem düzelmişti.
  • quote:

Orjinalden alıntı: adigehalil

oyundayken x16 olmaz...!

Dediğin gibi yaptım ve artık 16x olarak çalışıyo. Yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: helsloot

quote:

Orjinalden alıntı: TiesTorN

ya anakartın bios'undandır yada kartı alttaki pci-e slotuna taktığın için olabilir eğer 2 slot varsa.
    quote:

oyundayken x16 olur

AMMA SALLADIN !

hadi o sallamışta.. sende arkadaşın o kadar aptal olduğunu sandın herhalde !

arkadaşım ne alakası var aptallıkla, aynı hatayı ben yapmıştım zamanında, sebebide kasanın şeklinin uyumsuz olduğundan dolayı idi. yada adam bu çok üstte oldu aşşada durması daha iyi diyipte takabilir yani bunlar olmayacak şeyler değil...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.